Mano kelionės

Talinas, Estija: lankytinos vietos ir idėjos, ką veikti

Talinas, Estija: lankytinos vietos ir idėjos, ką veikti

Už kiekvieno kampo slypintys netikėtumai - Talinas žavi kaip joks kitas Europos miestas. Estijos sostinė kupina istorijos. Talino senamiestis išsaugojo savo viduramžių paveldą. Vis dar galite žengti pro gebenėmis apaugusius Viru vartus, apeiti gotikinę rotušę ir pasivaikščioti palei miesto sienas, kaip tai šimtus metų darė kiti. Šios lankytinos vietos Taline pelnytai įtrauktos į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.

Tačiau lygiai tiek pat laiko turėtumėte praleisti tyrinėdami ir šiuolaikinę Talino kultūrą. Šis miestas dar vadinamas Europos Silicio slėniu. Tai labiausiai išsivystęs miestas Europoje skaitmeninių technologijų požiūriu. Be to, Taline rasite skandinaviško stiliaus restoranų, autentiškų rajonų, išpuoselėtų parkų ir saldumynų parduotuvių. Jog pirmoji kelionė į Taliną praeitų sklandžiai, suplanuokite ją pagal mūsų rekomendacijas ir patarimus. 

Ką pamatyti Taline? TOP 10 lankytinų vietų

Pateikiame TOP 10 lankytinų vietų sąrašą, kurių negalima praleisti.

 • Laisvės aikštė. Ši aikštė yra svarbi istorinė Talino vieta. Sovietmečiu ji buvo žinoma kaip Pergalės aikštė, kurioje vykdavo visi kariniai paradai.
 • Kadriorgo rūmai. Vieta, kurią būtina aplankyti meno ir istorijos mylėtojams. Tai prašmatniausi rūmai šalyje, todėl, jei norite sužinoti, kaip gyveno aukščiausios klasės Estijos žmonės, keliaukite čia.
 • Kadriorgo parkas. Tai vienas didžiausių ir gražiausių parkų Europoje. Puikiai tiks tiems, kurie nori atsipalaiduoti gamtos apsuptyje.
 • Rotušės aikštė. Ji visada buvo svarbiausia Talino dalis, nes nuo XI a. joje vyksta pagrindinė miesto prekyba. Jei mėgstate Kalėdas, privalote apsilankyti kasmetinėje Kalėdų mugėje. Šventinis laikotarpis prasideda lapkričio pabaigoje.
 • Toompea kalnas. Nuo jo geriausiai atsiveria įstabūs senamiesčio vaizdai. Puiki vieta daryti nuotraukas prisiminimams. Tai bene populiariausia turistų vieta, todėl būtinai įtraukite ją į savo sąrašą.
 • Lennusadam hidrolėktuvų uostas. Jame įsikūręs jūrų muziejus, kuriame yra daug senų eksponatų - 1930-ųjų povandeninis laivas, du kino teatrai ir trumpasis 184 tipo hidrolėktuvas. Jei domitės karine technika ir Estijos istorija, Lennusadam hidrolėktuvų uostas yra vieta, kur jums būtina apsilankyti!
 • Telliskivi kūrybinis miestelis. Jame kiekvienas ras ką nors sau. Nuo autentiškų vietinių dirbinių, pavyzdžiui, tvariai pagamintų odinių rankinių ir iš keramikos nulipdytų indų, iki kultūros objektų - fotografijos muziejaus “Fotografiska” ir Juhan Kuusi dokumentinio kino centro.
 • Kumu meno muziejus. Tai vienas didžiausių meno muziejų Šiaurės Europoje. Čia galima rasti visus svarbiausius vietos menininkų kūrinius. Tad jei norite susipažinti su Estijos menu, nepraeikite pro šalį.
 • Talino miesto siena. Originali 20 bokštų ir 1,9 km ilgio siena - vienas geriausiai išlikusių gynybos įtvirtinimų Europoje. Supdama Talino senamiestį miesto siena kuria viduramžių atmosferą.
 • Seniausia vaistinė Europoje. Ši Rotušės aikštėje esanti vaistinė buvo atidaryta 1422 m. ir tebeveikia iki šiol! Tai bene seniausia vaistinė Europoje. Jei norite sužinoti, ką prieš šimtus metų žmonės naudojo vaistams, būtinai užsukite į ją.

talinas

Ką veikti Taline? 

Užteks ganyti akis. Metas veikti! Pateikiame 3 dalykus, kuriuos privalote įvykdyti šios viešnagės užsienyje metu.

Sudalyvaukite nemokamoje ekskursijoje pėsčiomis

Ekskursijos pėsčiomis visada yra puikus pasirinkimas, pirmą kartą lankantis mieste. Bet ar žinote, kas yra dar šauniau? Nemokamos ekskursijos! Ypač, jei jus riboja biudžetas. Taline jaunimas skatinamas tapti nemokamų pėsčiųjų ekskursijų gidais. Tai suteikia jiems tikslą ir leidžia prisidėti prie miesto gerovės kūrimo. Galima rinktis iš įvairiausių pėsčiųjų ekskursijų. Kiekviena ekskursija yra unikali, nes kiekvienas gidas turi savitą požiūrį į miestą.

Išmokite gaminti desertus Kalev šokoladinėje

Šokoladas laikomas vienu didžiausių Estijos delikatesų. Būtų gaila, jei iš Talino išvažiuotumėte, neparagavę “Kalev” šokolado ir kitų saldumynų. Čia galite užsisakyti pamokas už prieinamą kainą ir išmokti gaminti jums patikusius skanėstus. Pigiausi užsiėmimai kainuoja apie 15 eurų asmeniui. Kuo daugiau žmonių dalyvaus su jumis kartu, tuo pigiau kainuos užsiėmimas. Prie kiekvienos pamokos pridedamas išskirtinis kuponas, suteikiantis 10 % nuolaidą papildomiems pirkiniams šokoladinėje.

Plaukite keltu į Helsinkį

Jei norite trumpam palikti viduramžių atmosferą Taline, persikelkite keltu į Helsinkį. Jis vos už 50 kilometrų nuo Talino. Jei esate iš tų, kurie pasinaudoja proga ir bando vienu metu kuo daugiau pamatyti bei aplankyti, įtraukite Helsinkį į planus. Šiai misijai pakaks vienos dienos.

talinas lankytinos vietos

Kur ir ką valgyti Taline?

Taliną galima pažinti dviem būdais. Arba nagrinėti senas tradicijas ir keliauti į nacionalinių estų patiekalų restoranus, arba eiti į vietinių pamėgtas vietas ir pasijusti šiuolaikiniu estu. Mūsų žemiau rekomenduojamos vietos nenusileidžia autentiškiems valgiams. Įsitikinkite patys!

1) Restoran Pull

Klasika dvelkiantį restoraną rasite istoriniame Rotermanni kvartale. Jam vadovauja mieste garsūs trys grilio meistrai. Pateikiami aukštos kokybės kepsniai ir kiti ant grotelių kepti patiekalai. Kepama ant karštų anglių atviroje ugnyje. Vienas iš firminių patiekalų - Dirty Steak - kepamas tiesiai ant medžio anglies.

Kaina: 7-26 €

Adresas: Rotermanni 2 Hobujaama ja Ahtri tn nurgal, Talinas

2) F-Hoone

Tai yra viena iš tų šaunių vietų, apie kurias visi kalba. Jos patogus, tačiau chaotiškas interjeras primena Berlyną. Buvusiame pramoniniame sandėlyje įsikūrusi moderni ir populiari kavinė tinka tiek vėlyviems pusryčiams, tiek vakarienei. 

Kaina: 9-24 €

Adresas: Telliskivi 60a, Talinas

3) Sveta Baar

Greičiausiai supratote iš pavadinimo, kad tai - baras (est. baar). Tai puiki vieta neskubantiems ir norintiems pailsėti keliautojams. Šiame bare vyksta įvairūs renginiai, kuriuose pristatomi nauji menininkai ir jų kūriniai. Vieta itin draugiška LGBTQ ir išreiškia palaikymą šiai bendruomenei. 

Kaina: iki 10 €

Adresas: Telliskivi 62, Talinas

4) Taqueria

Vieta garsėja gardžiais meksikietiškais patiekalais. Labai smagi restorano atmosfera - nuo draugiško personalo iki linksmų užrašų virš baro ir fone skambančios muzikos. Jums taip pat patiks siūlomi kokteiliai. Kaip taisyklė, populiariausia - margarita. 

Kaina: 3-9 €

Adresas: Rotermanni 14, Talinas

5) Nomad Resto

Jie didžiuojasi tuo, kad gamina tik iš vietinių ir šviežių ingredientų. Be to, mėgsta eksperimentuoti ir dažnai keičia meniu į naujai sukurtus unikalius patiekalus. Tačiau pasiruoškite pinigines. Priklausomai nuo to, ką užsisakysite, jums gali tekti susimokėti tiek, kiek itin prabangiame restorane. 

Kaina: 15-400 €

Adresas: Roseni 9, Talinas

6) Kompressor

Ar kada nors girdėjote apie legendinę blyninę netoli Rotušės aikštės, kurioje už nedidelę kainą patiekiamos milžiniškos blynų porcijos? Šią vietą Tripadvisor.com žymi kaip “Keliautojų pasirinkimas 2022”. Ne veltui. “Kompressor” gamina skaniausius blynus visoje šalyje. 

Kaina: iki 8 €

Adresas: Rataskaevu 3, Talinas

7) Veg Machine

Nepamiršome vegetarų bei veganų. Jei ieškote jūsų maisto racionui skirtos vietos, apsilankykite “Veg Machine”. Ją rasite “Balti Jaama Turg” viduje. Prekiaujama mėsainiais, dešrelėmis, keptomis bulvytėmis ir sumuštiniais. Greitai paruošiamas, tačiau kokybę išlaikantis veganiškas maistas.

Kaina: iki 10 €

Adresas: Kopli 1, Talinas

talinas estija

Kaip nuvykti į Taliną?

Keliauti į Taliną galite patys arba užsisakyti organizuojamas keliones į Estiją.

 • Lėktuvu. Tiesiogiai nuskristi galite iš Vilniaus ir Rygos oro uostų. Skrydžiai trunka nuo 50 min. Iki 1 val. 10 min. Kaina priklauso nuo meto, kada ieškote bilietų.
 • Autobusu. Vykti galite “Lux Express” ar “Ecolines” tarptautiniais autobusais. Kelionė trunka iki 10 val. Kaina svyruoja nuo 30 € iki 40 €.
 • Automobiliu. Vykti galite automobiliu “Via Baltica” keliu. Užtruksite iki 5 val.

Transportas Taline: viskas, ką reikia žinoti

Jei vykstate lėktuvu 

Talino oro uostas yra 5 km atitolęs nuo miesto centro. Pateikiame būdus, kaip galite pasiekti centrą. 

 • Miesto autobusu nr. 2. Išvyksta iš “Lennujaam” stotelės kasdien nuo 6 val. ryto iki vidurnakčio. Bilietą galite įsigyti autobuse už 2 €. Kelionė trunka apie 15 min. Sustojimas centre - “A. Laikmaa”.
 • Tramvajumi nr. 4. Išvyksta iš “Lennujaam” stotelės kasdien nuo 5.30 val. ryto iki 00.45 nakties. Bilietą galite įsigyti tramvajuje už 2 €. Kelionė trunka apie 15 min. Sustojimai centre: “Hobujaama”, “Viru” ir “Vabaduse väljak”.
 • Taksi. Kelionė iki miesto centro gali kainuoti iki 10 €. Daugiau informacijos apie taksi rasite visittallinn.ee.

Jei keliaujate autobusu 

Talino autobusų stotis yra 2 km atitolusi nuo miesto centro. Pateikiame būdus, kaip galite pasiekti centrą.

 • Miesto autobusais nr. 17 ir 23. Išvyksta iš “Bussijaam” stotelės kasdien nuo 6 val. ryto iki 23.15 vakaro. Bilietą galite įsigyti autobuse už 2 €. Sustojimai centre: “Estonia” ir “Vabaduse väljak”.
 • Tramvajais nr. 2 ir 4. Išvyksta iš “Bussijaam” stotelės kasdien nuo 5.30 ryto iki vidurnakčio. Bilietą galite įsigyti tramvajuje už 2 €. Sustojimai centre: “Hobujaama”, “Mere puiestee” (jei vykstate tramvajumi nr. 2), “Viru” ir “Vabaduse väljak” (jei vykstate tramvajumi nr. 4).
 • Taksi. Kelionė iki miesto centro gali kainuoti iki 10 €.

Jei vykstate automobiliu 

Pateikiame patogias stovėjimo aikšteles, kuriose galite palikti automobilį. Taline viešosios mokamos automobilių stovėjimo aikštelės suskirstytos į keturias zonas: City Center, Downtown, Old Town ir Pirita.

 • KESKLINN (City Center). Mokama automobilių stovėjimo aikštelė: pirmadieniais-penktadieniais 07:00-19:00, šeštadieniais 08:00-15:00. Sekmadieniais automobilių stovėjimo aikštelė yra nemokama. Kainuoja 0.025 €/min = 1.5 €/h.
 • SÜDALINN (Downtown). Mokama automobilių stovėjimo aikštelė visą parą (įskaitant švenčių dienas). Kainuoja 0.08 €/min = 4.8 €/h.
 • VANALINN (Old Town). Mokama automobilių stovėjimo aikštelė visą parą (įskaitant švenčių dienas). Kainuoja 0.10 €/min = 6 €/h.
 • PIRITA. Mokama automobilių stovėjimo aikštelė gegužės 15 d. - rugsėjo 15 d. nuo 10 iki 22 val. (įskaitant valstybinių švenčių dienas). Kainuoja 0.01 €/min = 0.6 €/h.

ka pamatyti taline

Pažinkite miestą su Talino kortele

Norite aplankyti daug lankytinų objektų viešnagės Taline metu? Tuomet pasirūpinkite Talino kortele - tai leidimas, suteikiantis galimybę patekti į daugiau nei 40 nuostabių lankytinų objektų. Taip pat Talino kortelė suteikia nuolaidas įvairiose parduotuvėse ir restoranuose bei galimybę nemokamai važinėti miesto viešuoju transportu.

Galima įsigyti 24, 48 ir 72 valandų trukmės leidimus. 24 valandų leidimo kaina prasideda nuo 26 eur. Užsisakyti galite internetu prieš atvykdami. Jūsų naudojimosi laikotarpis prasideda, kai aktyvuojate kortelę ir pirmą kartą ja pasinaudojate.

ka veikti taline


Kelionių pasiūlymai

Berlynas ir Potsdamas su didžiausios Lenkijos šventovės lankymu (3d./2n.)

Jelgavos ledo skulptūrų festivalis – Jaunpils pilis – viduramžių laikų pietūs

Šaltalankių degustacija - Jelgavos ledo skulptūrų festivalis – Virtieniai

Latvijos etnografinis buities muziejus – Lygatnė – vyno degustacija – Cėsis –– Sigulda – Turaidos pilis 2d./1n.

Latvija: Agluonos duonos muziejus – Ekskursija Agluonoje – Šmakovkos muziejus – Preili lėlių muziejus – ekskursija Preiliuose - ledų degustacija 2d./1n.

Plaukimas Augustavo kanalu – Vilko guolis – Gdanskas - Sopotas – Malborko pilis – 3d./2n.

Lenkija: Jotvingių prūsų gyvenvietė –vienuolynas Vygriuose– Seinai – Vilanovo rūmai – Karalių rūmai – plaukimas Augustavo kanalu

Plaukimas Augustavo kanalu – Vilko guolis – Gdanskas - Sopotas – Malborko pilis – 3 d./2n.

Jelgavos ledo skulptūrų festivalis – Sūrių degustacija

Latvija.Estija: Sidabro muziejus – Povandeninis laivas – Kadriorgo rūmai 2d./1n.

Pažintinė savaitgalio kelionė: Neonijos muziejus - Tartu Universiteto muziejus - Ledynmečio muziejus 2d./1n.

Veličkų druskų kasyklos-Krokuva- Čenstakavos vienuolynas

Kelionė į Latviją: Salaspilis – vikingų laivas – Motor muziejus – Bauskės pilis – shitaki grybai

Agluonos duonos muziejus – Ekskursija Agluonoje – Šmakovkos muziejus – Preili lėlių muziejus – ekskursija Preiliuose 2d./1n.

Kelionė į Gruziją: Tbilisis – Kachetijos regionas – Batumis 8 d. su kelionės vadove Ingrida iš Vilniaus ir Rygos

Šakočio kepimas – krepšinio muziejus – sinagogų kompleksas

Sutikite Naujuosius metus Talino širdyje - sidabro muziejus 2d./1n.

Pažintinė - teminė ekskursija „Prūsijos Karalių takais”

Vilanovo rūmai – Tatrų kalnai - Zakopanė – Ojcovo nacionalinis parkas 3d./2n.

Kelionė į Latviją per Palangą: rododendrų žiedai – plaukimas Dauguvos upe Rygoje

Pažintinė kelionė autobusu į Vilniaus šviesų festivalį