Mano kelionės

4 etnografiniai Latvijos regionai: ką aplankyti kiekviename?

4 etnografiniai Latvijos regionai: ką aplankyti kiekviename?

Latviją sudaro keturi regionai: Kuržemė, Vidžemė, Latgala ir Žiemgala. Prieš suvienijant juos į vieną Latviją 1918 m., jie turėjo atskirą istoriją. Tai leido jiems įgyti savitus kultūrinius bruožus. Tad ką verta aplankyti kiekviename iš jų?

Plačiau

5 etnografiniai Lietuvos regionai: ką pamatyti kiekviename?

5 etnografiniai Lietuvos regionai: ką pamatyti kiekviename?

Lietuvą galima suskirstyti į istorinius ir kultūrinius regionus (vadinamuosius etnografinius regionus). Tikslios ribos nėra visiškai aiškios, nes regionai nėra oficialūs politiniai ar administraciniai vienetai. Juos skiria kultūra, pavyzdžiui, krašto tradicijos, tradicinė gyvensena, dainos, pasakos ir kt. Tam tikra prasme regionai atitinka lietuvių kalbos tarmių zonas. Tačiau šis atitikimas jokiu būdu nėra griežtas. Šiame straipsnyje trumpai aptariame kiekvieną iš 5 etnografinių regionų ir išskiriame, ką būtina aplankyti kiekviename iš jų.

Plačiau

Ką pamatyti Lietuvoje? TOP 12 lankytinų vietų

Ką pamatyti Lietuvoje? TOP 12 lankytinų vietų

Ką galima pamatyti Lietuvoje? Šis klausimas dažnai kyla ne tik užsienio turistams. Juk patys lietuviai neretai mieliau renkasi išvykas į užsienį, nors kelionės Lietuvoje yra lygiai tokios pat įdomios. Mūsų šalyje turime tiek daug! Smagių veiklų neabejotinai atras gamtos mylėtojai, šeimos ir ne tik. Šiame straipsnyje atrinkome TOP 12 lankytinų vietų Lietuvoje, į kurias užsukti bent kartą gyvenime yra būtina.

Plačiau

Kelionės po Latviją: pažinkite kaimyninę šalį

Kelionės po Latviją: pažinkite kaimyninę šalį

Latvija gal ir nedidelė, tačiau jos nepaliesta Baltijos jūros pakrantė ir tradicijos pranoksta net labiau žinomus Europos miestus. Ji tapo tikru paslėptu lobiu keliautojams, kurie stengiasi aplenkti didesnes ir geriau lankomas Europos šalis, ieškodami mažiau žinomo grožio ir istorinio žavesio. Tačiau kuo būtent kelionės Latvijoje yra tokios ypatingos ir kaip geriau pažinti šią šalį?

Plačiau

Kaip išsirinkti jums tinkamiausią ekskursiją?

Kaip išsirinkti jums tinkamiausią ekskursiją?

Suplanuoti ekskursiją gali būti sunku, ypač kai reikia aplankyti dar nematytas vietas. Jūs užduosite daugybę klausimų, bandydami išsiaiškinti viską, nuo kelionės tikslo ir trukmės iki grupės dydžio ir apgyvendinimo. Šiame straipsnyje pateikiame svarbiausius patarimus, kurie padės pasirinkti įsimintiną ekskursiją ir apgalvoti visas reikalingas detales.

Plačiau

Kelionės autobusu: pasiruoškite kaip profesionalas

Kelionės autobusu: pasiruoškite kaip profesionalas

Visiems bent kartą teko nuo vieno taško iki kito keliauti autobusu. Žiūrėdami pro langą ir klausydami muzikos akimirkai pasijuntame kaip filme, atitrūkę nuo realybės, tačiau po kiek laiko pabosta ir knapt… Miegame barbendami galva į sėdynę. 

Kelionės autobusu išties reikalauja šiek tiek daugiau kantrybės. Drąsiai imkite daiktus, kurie važiavimą autobuse pavers tikrų tikriausiu malonumu, nes, ko nereikės ekskursijos metu, tą saugiai paliksite savo vietoje. Jūsų laukia nuotykių kupina diena. Būkite pasiruošę tam!

Plačiau

Kelionės po Lietuvą: kaip geriau pažinti gimtąją šalį?

Kelionės po Lietuvą: kaip geriau pažinti gimtąją šalį?

Mintis apie kelionę gimtojoje šalyje gali pasirodyti truputį nuobodi, tačiau tikrai yra dalykų, kuriuos būsite praleidę. Kuo daugiau jų ieškosite, tuo labiau suprasite, kad iš tiesų nepažįstate savo gimtojo krašto. Susipažinę su aplinka, kurioje augote, labiau pažinsite ir save.

Jei į kelionę po Lietuvą leisitės žinodami, kad visada galima atrasti daugiau, metai laiko lengvai pasipildys akimirkomis, kuriomis norėsis dalintis su kitais. Nustebę, kiek daug nuostabių dalykų čia pat, brangiau vertinsite gimtąjį kraštą, dar kitaip - savo namus. 

Plačiau

Savaitgalio kelionės: patarimai, kaip pailsėti per trumpą laiką

Savaitgalio kelionės: patarimai, kaip pailsėti per trumpą laiką

Po ilgos darbo savaitės norisi pailsėti ir praleisti savaitgalį namie. Tačiau jei kiekvieną savaitgalį leidžiate namie, jis tampa tos pačios nuolat pasikartojančios ilgos savaitės dalimi. Nežinodami, kur tokį kiekį laisvo laiko dėti, grįžtame prie kasdienių rūpesčių ir darbų. 

Vien tik noro pailsėti neužtenka, tačiau tai jau gera pradžia. Kokybišką poilsį reikia suplanuoti - kelioms dienoms atsisakyti įpročio tvarkyti reikalus. Pats geriausias poilsis nuo rutinso yra trumpas pabėgimas į nematytą vietą! Per naujas patirtis pasikrausite energijos, motyvacijos ir atkursite ryšį su savimi. Tad kaip maksimaliai pailsėti per savaitgalio keliones?

Plačiau

Molėtai: lankytinos vietos ir pramogos ežerų krašte

Molėtai: lankytinos vietos ir pramogos ežerų krašte

Netoli Lietuvos sostinės esantys Molėtai – vienas gražiausių šalies kraštų, kuriame telkšo beveik 300 ežerų. Tai vieta, kur išsaugota harmonija ir gamtos turtai, kur galima papramogauti ir pailsėti, kur randamos ypatingos lankytinos vietos. Tad jei jums kyla klausimas, ką veikti Molėtuose, šis straipsnis – kaip tik jums!

Plačiau

Ką veikti Klaipėdoje: paplūdimiai, muziejai ir daugiau

Ką veikti Klaipėdoje: paplūdimiai, muziejai ir daugiau

Klaipėda – seniausias Lietuvos miestas, įkurtas 1252 m. Poetė Agnes Miegel jį pavadino „švytinčia vandens žeme“. Per miestą tarsi gyvybės srovė teka vėjuota Danės upė, o Kuršių marios ir Baltijos jūra atveria kelius į pasaulį. Tad ką veikti Klaipėdoje, šiame ypatingame vandens mieste?

Plačiau

Trakai: lankytinos vietos, restoranai ir pramogos

Trakai: lankytinos vietos, restoranai ir pramogos

Trakai – senoji Lietuvos sostinė ir vienintelė vieta Rytų Europoje, kur pilis yra pastatyta saloje. Lankytojai atvyksta į šią gražią vietą susipažinti su lietuvių tautosaka bei marga kultūra, pasimėgauti tradiciniais valgiais ir papramogauti. Tad kokios Trakų lankytinos vietos, restoranai, pramogos ir kitos veiklos yra labiausiai vertos dėmesio?

Plačiau

Ką pamatyti Panevėžyje: lankytinos vietos ir žymūs objektai

Ką pamatyti Panevėžyje: lankytinos vietos ir žymūs objektai

Panevėžys įsikūręs šiaurės vidurio Lietuvoje, prie Nevėžio upės. Pirmą kartą paminėtas 1503 m., 1842 m. buvo įteisintas kaip apskrities miestas ir tapo regiono ekonominiu centru. Tačiau Panevėžys garsus ir savo lankytinomis vietomis bei tokiais objektais kaip Laisvės aikštė ar porceliano galerija. Tad ką pamatyti Panevėžyje yra būtina?

Plačiau

Birštonas: lankytinos vietos, dviračių takai ir renginiai

Birštonas: lankytinos vietos, dviračių takai ir renginiai

Birštonas – vienas seniausių Lietuvos kurortų, kurio istorija siekia viduramžius. Daug iššūkių patyrusi vietovė ėmė atgimti tik XIX a. viduryje, kai mineraliniai vandenys pradėti naudoti gydymui. Ne tik unikalūs gamtos ištekliai, bet ir išskirtinis vietovės kraštovaizdis visada traukė poilsiautojus aplankyti Birštoną ir jo apylinkes. Tad ką būtina pamatyti šiame mieste?

Plačiau

Šiauliai: lankytinos vietos mieste, restoranai ir gamtos perlai

Šiauliai: lankytinos vietos mieste, restoranai ir gamtos perlai

Šiauliai – miestas šiaurės Lietuvoje, pramintas Saulės miestu. Ši vieta žymi ne tik dėl įspūdingo Kryžių kalno ar net kelių „Aušros“ muziejaus filialų: Fotografijos muziejaus, kuriame eksponuojamos senosios Lietuvos nuotraukos ir camera obscura, bei Dviračių muziejaus. Neatrasti Šiauliai ir lankytinos vietos šiame mieste turistams visuomet dovanoja pačius geriausius įspūdžius!

Plačiau

Parkai Vilniuje: poilsis gamtoje ar aktyvus laisvalaikis?

Parkai Vilniuje: poilsis gamtoje ar aktyvus laisvalaikis?

Kartais norisi pabūti tyloje, grįžti į gamtą ir kuriam laikui pabėgti nuo šurmulio. O kartais priešingai – trokštame aktyvaus laisvalaikio ir pramogų. Bet kuriuo atveju į pagalbą ateina parkai. Tiesa, jų Vilniuje tiek daug, kad norint juos visus išvardyti prireiktų ne vieno straipsnio. Čia rasite bene populiariausius parkus sostinėje: tiek užuovėjas gamtoje, tiek ekstremalaus sporto gerbėjų pamiltas vietas. 

Plačiau

Kelionių pasiūlymai

Pažintinė savaitgalio kelionė: Neonijos muziejus - Tartu Universiteto muziejus - Ledynmečio muziejus

Pažintinė vienos dienos kelionė autobusu į Kalėdinį Vilnių, aplankant Lumina parką

Kalėdinė Varšuva aplankant faraono Tutanchamono ekspoziciją bei pramogos vandens parke

Pažintinė kelionė autobusu į Vilniaus šviesų festivalį

Pažintinė kelionė: Telefonijos muziejus – Azijos žibintų festivalis Pakruojo dvare

Vandens pramogos didžiausiame vandens parke Europoje – Koperniko muziejus

Jelgavos ledo skulptūrų festivalis – Jaunpils pilis – viduramžių laikų pietūs

Arbatgėris su Kuršėnų vyniotiniu – Žibintų festivalis Pakruojo dvare

Alatskivi pilis – estiško vyno degustacija – ekskursija Tartu – šaltalankių produktų degustacija

Maironio muziejus – 1000 šviesų žibintų festivalis

Agluonos duonos muziejus – Ekskursija Agluonoje – Šmakovkos muziejus – Preili lėlių muziejus – ekskursija Preiliuose

Naujametinis Talinas su šventine vakariene ir apgyvendinimu centre

Dzūkiškos bandos – ekskursija Alytuje – Šampano degustacija

Alaus degustacija – Žibintų festivalis “Didieji Azijos žibintai” Pakruojo dvare

Naktinis Kalėdinių eglučių turas

Iš Klaipėdos ir Kauno: Vokietijos Kalėdinės mugės aplankant Drezdeną ir Niurnbergą

Agluonos duonos muziejus – Ekskursija Agluonoje – Šmakovkos muziejus – Preili lėlių muziejus – ekskursija Preiliuose - ledų degustacija

Jelgavos ledo skulptūrų festivalis – Sūrių degustacija