Mano kelionės

10 PRIEŽASČIŲ APLANKYTI KIRGIZIJĄ

10 PRIEŽASČIŲ APLANKYTI KIRGIZIJĄ

Kirgizija – tai nuostabi, žavi ir viliojanti Vidurinės Azijos šalis su įspūdingu gamtos grožiu ir didžiuliu turizmo potencialu! Tai dinamiškai besivystanti respublika, turinti turtingą istoriją, neįprastą kultūrą ir daug įdomių tradicijų. Kirgizija, įsikūrusi Didžiojo šilko kelio sankirtoje, vis dar saugo unikalius senovės paminklus, kurie organiškai derinami su šiuolaikiniais pastatais, ir savo svečiams gali suteikti daug nepamirštamų įspūdžių.

Plačiau

TOP-10 IŠSKIRTINIŲ KROKUVOS MUZIEJŲ

TOP-10 IŠSKIRTINIŲ KROKUVOS MUZIEJŲ

Krokuva – tai miestas, kuris visais laikais garsėjo savo pastatais, vaizdingu kraštovaizdžiu ir seniausiu Vidurio Europos universitetu. Jis laikomas antrąja Lenkijos sostine. Be daugybės pramogų vietų, teatrų ir operos, supažindinti su šios šalies papročiais, įvairia nauja ir sena įranga bei aviacijos istorija yra pasirengę Krokuvos muziejai. Pristatome TOP-10 išskirtinių Krokuvos muziejų, kuriuose kiekvienas ras tai, kas jiems įdomu.

Plačiau

KUMYSAS – „ŠILKO KELIAS“ Į SVEIKATĄ

KUMYSAS – „ŠILKO KELIAS“ Į SVEIKATĄ

Arklys visada užimdavo svarbią vietą Kirgizijos žmonių gyvenime. Jų klajokliškas gyvenimo būdas labai priklausė nuo stipraus arklio, kuris buvo ne tik darbo jėga, bet ir transporto priemonė, maisto ir sveikatos šaltinis.

Vienas pagrindinių Kirgizijos klajoklių simbolių yra nacionalinis gėrimas kumysas – fermentuotas kumelės pienas, turintis daugybę medicininių ir gydomųjų savybių. Jis naudingas inkstų ligoms gydyti, gerina apetitą, teigiamai veikia virškinimą ir mažina cholesterolio kiekį kraujyje. Kumyse yra daug geležies, taigi rekomenduojama jį gerti anemijai gydyti ir hemoglobino kiekiui padidinti. Be to, kumysas yra geriausia priemonė dizenterijos ir vidurių šiltinės gydymui. Pagal Kirgizijos tradicijas, kumysas padeda padidinti organizmo imunitetą ir atsparumą peršalimui.

Plačiau

Kirgizijos tradiciniai patiekalai

Kirgizijos tradiciniai patiekalai

Kirgizija – tai klajoklių tauta, senovės klajoklių kultūros atstovai. Ne tik pasaulėžiūra, filosofija ir požiūris į gyvenimą, bet ir maisto kultūra šimtmečius buvo suformuota palei klajoklių gyvenimo būdą. Vienas iš svarbiausių nacionalinės virtuvės bruožų yra tas, kad produktai dažniausiai išlaiko savo natūralią išvaizdą ir skonį. Būtent valgio metu  buvo labiausiai pastebimas šeimos patriarchalinis gyvenimo būdas su griežta hierarchija. Garbingiausia vieta buvo laikoma priešais įėjimą į jurtą (būstą). Jį užimdavo vyriausias šeimoje – aksakalas. Jis atsisakydavo savo vietos tik tada, kai ateidavo svečiai. Sūnūs sėdėjo dešinėje šeimininko pusėje, o vyresnioji žmona, vadinama baibiche, sėdėjo kairėje. Šalia žmonos sėdėjo jos dukros, prie kurių buvo uošvių vietos. Jauniausia aksakalo žmona sėdėjo prie katilo. Ji įdėdavo mėsą į patiekalą, perduodavo jį savo jauniausio sūnaus žmonai, o ji, savo ruožtu, dalindavo maistą į porcijas.

Plačiau

ARMĖNIŠKA ŠVEICARIJA

ARMĖNIŠKA ŠVEICARIJA

Miškų ir kalnų apsuptas nedidelis kurortinis miestas Diližanas tampa traukos objektu visiems, ieškantiems grožio, ramybės ir harmonijos. Vasarą, norėdami pabėgti nuo didmiesčių karščio, daugelis keliautojų ir vietinių gyventojų atvyksta čia pailsėti, pasimėgauti gyvenimo ramybe, įkvėpti švaraus kalnuoto oro ir, aišku, atsigerti gydomojo mineralinio vandens. Diližanas stebina daugybe žalumos, maloniu klimatu, kalnais bei ežerais. Be to, šis senovinis ir išraiškingas miestas turi įspūdingą istoriją, taigi čia galima rasti absoliučiai visko, ko reikia sielai ir kūnui atsipalaiduoti.

Plačiau

Kelionių pasiūlymai

GURMANIŠKOJI SLOVĖNIJA. Pažintinė kelionė į Liublijaną – Bledą – Postoiną urvus – alyvuogių ūkį 4d./3n.

Ogrodzieniec pilis - Tatrų kalnai - Zakopanė – Kelcai

Kauno požemiai – alaus degustacija – slaptas bunkeris

Pažintinė-edukacinė kelionė kolektyvams autobusu – po Pamario kraštą su žuvies degustacija

Savaitgalio verslo kelionė autobusu: kunigaikščių Oginskių keliu - geometriniai labirintai

Vienos dienos verslo kelionė autobusu Pamario krašte: Vikingų laikų maistas-šišioniškių dainos- žuvies kotletai ir kt.

Degustacinė kelionė kolektyvams autobusu – Medaus degustacija – Sūrio degustacija – Vyno degustacija

Kelionė į Austriją: Štirijos pilys ir miestai (5d./4n.)

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: Kūno kalba

Savaitgalio verslo kelionė po Platelių kraštą: plaukimas katamaranu – žemaitiški patiekalai – energetinių labirintų parkas

5 (penkių) dienų kelionė į Sakartvelą (Gruziją)

Pažintinė kelionė į Latviją: rododendrų žiedai – plaukimas Dauguvos upe Rygoje

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: Rojaus keliu su sūrio degustacija

Šmaikšti ekskursija – Įdomi senovinio alaus edukacija su vaišėmis

Pažintinė verslo kelionė kolektyvams po Latviją: Nacionalinis parkas - Rododendrų žiedai - plaukimas upe

Pažintinė verslo kelionė kolektyvams po Latviją: Automobilių muziejų turas

Savaitgalio verslo kelionė: Naktinė ekskursija su žibintais - bandelės su lašinukais – išskirtinė bažnyčia -aštuonračio muziejus

Pažintinė-edukacinė kelionė kolektyvams autobusu po Žagarės kraštą

Pažintinė – degustacinė kelionė kolektyvams autobusu – Rojaus keliu su žiobrių kepimu + dvariškas pyragas + meilės arbata

Pramoginė – patyriminė verslo kelionė autobusu: Slidinėjimas Druskininkų “Sniego Arenoje” ir dzūkiška vakarienė su pramogomis

Pažintinė-degustacinė kelionė kolektyvams autobusu po Suvalkiją su dvaro šokiais ir ragaučiumi