Mano kelionės

ARMĖNIŠKA ŠVEICARIJA

ARMĖNIŠKA ŠVEICARIJA

Miškų ir kalnų apsuptas nedidelis kurortinis miestas Diližanas tampa traukos objektu visiems, ieškantiems grožio, ramybės ir harmonijos. Vasarą, norėdami pabėgti nuo didmiesčių karščio, daugelis keliautojų ir vietinių gyventojų atvyksta čia pailsėti, pasimėgauti gyvenimo ramybe, įkvėpti švaraus kalnuoto oro ir, aišku, atsigerti gydomojo mineralinio vandens. Diližanas stebina daugybe žalumos, maloniu klimatu, kalnais bei ežerais. Be to, šis senovinis ir išraiškingas miestas turi įspūdingą istoriją, taigi čia galima rasti absoliučiai visko, ko reikia sielai ir kūnui atsipalaiduoti.

Plačiau

Kelias iki žvaigždžių.  Ulugbekas – kas jis?

Kelias iki žvaigždžių. Ulugbekas – kas jis?

Vidurinėje Azijoje buvo daug valdovų, kurie paliko savo pastebimą pėdsaką jos istorijoje. Tačiau Muhammadas Taragay (tikrasis Ulugbek vardas) amžiams išliks Centrinės Azijos atmintyje ne tik kaip įžymaus Amiro Timuro anūkas, bet ir kaip vienas didžiausių mokslininkų visame pasaulyje.

Plačiau

Ką nuveikti žiemą Rygoje su vaikais?

Ką nuveikti žiemą Rygoje su vaikais?

Ryga – tai nuostabioji Latvijos sostinė ir didžiausias miestas Baltijos šalyse. Dažnai ji dar vadinama architektūros perlu arba kontrastų miestu, nes čia tarpusavyje stebuklingai dera senovinės bažnyčios, viduramžių statiniai, per šimtmečius išlikusieji mediniai pastatai bei modernūs architektūros šedevrai.

Jau nuo gruodžio mėnesio Ryga pradeda aktyviai ruoštis Kalėdoms. Šventinis miestas atrodo tarsi tobula pasakų filmo scena – gatves puošia spalvingos girliandos ir pasakiškos dekoracijos, languose užsidega kalėdines lemputės, ore tvyro pušų ir mandarinų aromatas... Miesto pasididžiavimas – kruopščiai atrinkta pagrindinė kalėdinė eglė, nes būtent Rygoje, 1510 metais buvo pastatyta pirma pasaulyje kalėdinė eglutė. Taigi nesidrovėkite dėl to, kad lauke šalta – Rygoje žiemą yra kur praleisti laiką ir gauti nepamirštamų įspūdžių!

Plačiau

Leidinys Armėnija

Leidinys Armėnija

Armėnija - tai maža šalis su didele istorija. Mūsų leidinys padės susipažinti su Armėnijos kultūra ir tradicijomis, atsakant į tokius klausymus kaip: "Matenandaranas - kas tai?", "Koks yra Armėnijos UNESCO paveldas?", "Armėnijos molokanai - kas jie tokie?" bei papasokosime apie išskirtinę Armėnijos virtuvę.

Plačiau

TOP-10 išskirtinių Vienos muziejų

TOP-10 išskirtinių Vienos muziejų

Viena – tai muziejų miestas ir kiekvienas namas čia yra tarsi atskiras meno kūrinys. Tačiau ne visi žmonės mėgsta muziejus. Kai kurie galvoja, kad muziejų lankymas – tai tik nuobodus laiko švaistymas. Tačiau šiandien norime įrodyti, kad kiekvienas gali rasti sau įdomų muziejų, kuriame maloniai praleistų laiką. Paruošėme jums TOP-10 nestandartinių Vienos muziejų.

Plačiau

Išskirtiniai Vienos restoranai

Išskirtiniai Vienos restoranai

Viena – tai vienintelis miestas pasaulyje, turintis savo virtuvę, kurį pavadintą jo garbei. Vienos virtuvė išsivystė iš geriausių didžiulės Austrijos-Vengrijos imperijos tradicijų ir receptų. Austrijos sostinė stebina savo gastronominiais objektais: užtenka pažvelgti į garsiąsias Vienos kavines, kuriose lankėsi Mocartas ir Štrausas, Bismarkas ir Freudas! Mieste be įmantrių, elegantiškų restoranų bei visame pasaulyje žinomų kavinių taip pat galima rasti triukšmingus ir jaukius alaus barus. Taigi išsirinkti įstaigą, kurioje galėsite pavalgyti Vienoje, bus lengva – kiekvienas čia ras vietą savo skoniui.

Plačiau

Slaptasis Europos Deimantas – Tušetijos regionas Gruzijoje (Sakartvele)

Slaptasis Europos Deimantas – Tušetijos regionas Gruzijoje (Sakartvele)

Jei atvykote į Gruziją (Sakartvelą) pajusti tikrąją aukštumų magiją, susidurti akis į akį su gamtos iššūkiais, pasivaikščioti krikščionybės ir pagonybės pakraščiu bei įveikti siaurus sudėtingus kalnų takelius per stačias uolas, tuomet jūsų kelias turėtų vesti tiesiai į Tušetiją. Vos 200 km nuo Gruzijos (Sakartvelo) sostinės Tbilisio nutolęs Tušetijos regionas nepaliks abejingų... Net ir labiausiai patyrusių keliautojų.

„Jeigu tu nebuvau Tušetijoje – tu nebuvai Gruzijoje (Sakartvele).“ – kalba vietiniai žmonės. Ne, tai nėra paprasta turistinė kelionė. Tai – viena įspūdingiausių kelionių, vykstanti tik apie 3 mėnesius per metus.

Plačiau

Armėniška virtuvė

Armėniška virtuvė

Armėnija turistus traukia dėl daugybės priežasčių: senovinių religinių vietų, turtingų istorinių ir kultūrinių objektų, nuostabaus vietinio vyno ir, žinoma, gardžių armėniškų patiekalų. Šiandien Armėnija – tai šalis, kurioje tarpusavyje dera, papildant vienas kitą, sena ir nauja. Tačiau naujovės nepalietė nacionalinių patiekalų – jie iki šiol gaminami pagal senovinius receptus ir pagal tradicines technologijas, o dauguma jų pateikiami moliniuose induose bei valgomi rankomis. Kupina skonių armėnų virtuvė priverčia ją įsimylėti nuo pirmo šaukšto. 

Plačiau

Matenadaranas – vieta, kur saugoma istorija

Matenadaranas – vieta, kur saugoma istorija

Armėnija dažnai vadinama muziejumi po atviru dangumi. Be galingų tvirtovių čia išliko įspūdingos šventyklos su didžiuliais švietimo centrais bei turtingomis bibliotekomis. Šimtmečius Armėnijos vienuolynuose buvo saugomi pasaulinės reikšmės rankraščiai. Praėjus amžiams didžioji jų dalis išnyko, tačiau tai, kas išliko iki mūsų dienų, laikoma neapsakomu turtu. Šiandien dauguma iš šių senovinių rankraščių saugomi Senųjų rankraščių institute, pavadintame Šv. Mesrop Mashtots garbei, kitaip dar vadinamu Matenadaranas. Iš armėnų kalbos „Matenadaranas“ išverčiamas kaip „Rankraščių saugojimo vieta“.

Plačiau

Armėnų molokanai – kas jie tokie?

Armėnų molokanai – kas jie tokie?

Armėnija – paslaptinga šalis, išsaugojusi savo šimtmečių senumo istoriją, kultūrą bei tradicijas. Čia galima pamatyti seniausius pasaulyje krikščionių bažnyčias ir vienuolynus, unikalius gamtos ir architektūros paminklus bei susipažinti su tradiciniais šokiais ir muzika. Be to, čia galima susitikti su atstovais vienos uždariausių bendruomenių Armėnijoje – molokanais.

Plačiau

Kelionių pasiūlymai

Pažintinė kelionė kolektyvams autobusu į Latviją: Ryga – medicinos muziejus – Jugendas

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: dvaro svirnas - pietūs - ekskursija Žemaitijos sostinėje

Degustacinė verslo kelionė: Raketinė bazė – kugelis – šakočio kepimas – midaus degustacija

Pažintinė kelionė kolektyvams autobusu į Latviją – Rygos senamiestis – plaukimas laivu – Juodagalvių namai

Pažintinė-teminė kelionė kolektyvams autobusu – Kaunas-Tiškevičių koldūnai-teminė ekskursija su grafiene-Renesanso pilis

Pažintinė-edukacinė kelionė kolektyvams autobusu po Žagarės kraštą

Nuotaikinga pažintinė savaitgalio verslo kelionė kolektyvams: viduramžių pilis - pasivaikščiojimas basomis - Duobelė

Pažintinė kelionė į Latviją: rododendrų žiedai – plaukimas Dauguvos upe Rygoje

Kvalifikacijos tobulinimo programa Kūno kalba (gestai, manieros). Viešo kalbėjimo tobulinimas

Bohemijos ir Saksonijos Šveicarijos gamta ir Kioningšteino tvirtovė

Pažintinė savaitgalio verslo kelionė kolektyvams: Kazdangos pilis - Sapnų gaudyklė - Pieno muziejus - Šitake grybai

Savaitgalio verslo kelionė autobusu: Dzūkiškų bandų kepimas – stebuklais garsėjanti piramidė – Liškiavos architektūrinis ansamblis - dzūkiška vakarienė

Pažintinė vienos dienos kelionė kolektyvams: kvepiantys kunigaikštienės pyragai ir dvarai

Savaitgalio verslo kelionė autobusu: piliakalnis – Žemaitiški patiekalai - labirintų parkas - degustacija

Savaitgalio verslo kelionė autobusu: Rojaus keliu – pilys – teminė ekskursija

Savaitgalio pažintinė verslo kelionė kolektyvams: Latviški sūriai - Jelgava - Kino miestas

Vienos dienos kelionė kolektyvui autobusu: K. Sakalausko senienų muziejus – Čičinsko kepsnys - šmaikšti ekskursija Joniškėlyje – alaus degustacija

Orientacinis žaidimas kolektyvams „Iškoduok Klaipėdą“

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: “Milžinų pėdsakai Jurbarko krašte”

Degustacinė kelionė kolektyvams ir jų vaikams autobusu į Latviją – Saldi kelionė

Pažintinė-edukacinė kelionė kolektyvams autobusu – po Kelmės kraštą su gamtiniu žygiu ir brandintu kumpiu