D.U.K

Dažniausiai užduodami klausimai

Sveiki, Mieli keliautojai, iš Jūsų klausimų, susidariusių situacijų, rašau šią laaabai svarbią informaciją:

Ne, tik būtina registruojantis parašyti. Jeigu pamiršote parašyti, jeigu vietoj Jūsų važiuoja kitas asmuo būtina mus informuoti ne vėliau prieš 3 darbo dienas iki kelionės.

Taip, būtinai.

Ši nuostata yra todėl, kad užsakome didelį skaičių porcijų, kavinė/restoranas/edukatorius susiperka maisto produktus ar kitas reikalingas prekes mūsų grupei.

Pvz. žydiško maisto gamybos procesas trunka dvi dienas, todėl jie jau prieš 4-5 dienas iki atvykstant pradeda ruoštis ir mūsų klausią atvykstančiųjų skaičių. Ypatingai kur nėra masinės prekybos, kur gaminamas naminis maistas, jie ruošiasi prieš kelias dienas. O mūsų kelionėse 90 procentų edukacinių užsiėmimų/maitinimo yra ruošiamasi specialiai mūsų grupei, todėl labai svarbu žinoti dalyvaujančių/valgančių skaičių.

Teigiamai. Tikriausiai pastebėjote, kad stengiamės programose parašyti, jog pageidaujantys vegetariško maisto privalo mus informuoti registruojantis. Jeigu užsiregistravo  nevegetaras, o vietoj jo važiuoja vegetaras, tai pasikeitus aplinkybėms būtina informuoti, pageidautinas terminas 3 darbo dienos prieš kelionę. Kitu atveju sprendžiama individualiai. Kodėl taip yra išsamiau parašiau prie antro (2) klausimo.

Registruojantis būtina nurodyti, jog vegetaras, paaršykite bent 5 ingediantus (pvz.bulvės, baklažanas, soja ir t.t.) ir mes edukacinės programos organizatorių užklausime apie galimybę vegetariško patiekalo.

Kai kelionė Lietuvoje, Latvijoje – taip. O kitose kelionėse klauskite atskirai, nes gali būti ir papildomi mokėjimai už keliautojo pavardės/vardo keitimą.

Galimas, tačiau yra žiūrima, kur tas sustojimas. Jeigu autobusui reikia važiuoti paimti iš kažkur nusukant nuo programos maršruto kelio tada neužsuks, nes užtruksime daug laiko kelyje + papildomai skaičiuojasi degalai, vairuotojo darbo laikas.

Kelionių programas esame ruošę ir vienam keliautojui. Todėl nėra numatyta mažiausio keliautojų skaičiaus.  Šioje situacijoje reikėtų atsakyti sau į keletą klausimų:

7.1.kokios kelionės noriu: pažintinės, edukacinės, karinio turo ar kt.?

7.2. Kokią sumą planuoju išleisti?

Jeigu norite degustacinio turo, arba bent vienos degustacijos, tai turėsite sumokėti minimalią edukacijos/degustacijos kainą. Dažniausiai minimalus žmonių skaičius degustacijoje/edukacijoje turi būti 10-15 žmonių, kitur ir 20.

Taip pat gido (tiek lydinčio, tiek vietinio) paslaugos kaina retai, kada priklauso nuo žmonių skaičiaus. Autobuso kaina kinta tik degalų ir darbo valandų skaičiumi, todėl jeigu Jūsų važiuosite  22  ar 45 asmenys, tai vis tiek reikės tą pačią bendrą autobuso kainą mokėti bei dalinti ant keliaujančių asmenų skaičiaus. Mūsų paslaugos taip pat skaičiuojasi vienodai: ar mes programą ruošiame ir kelionę organizuojame 20 – čiai ar 45 –ies žmonėms – darbo yra tiek pat. Sakyčiau kuo mažiau žmonių tuo daugiau darbo.

Gaila, bet pasitaiko atvejų, kai grupė nesusirenka. Paprastai šią informaciją žinome 2 dienas prieš kelionę. Prieš karantiną žmonės registruodavosi gana iš anksto (prieš keturis mėnesius, du būdavo ir metų pradžioje kai tik paskelbdavome keliones). Po pirmojo karantino pastebėjome tendenciją vėlyvo registravimosi, t.y. prieš mėnesį, 2 savaites iki kelionės ir  paskutinę savaitę prieš kelionę. Jeigu grupė kelionei po Lietuvą ar Latviją nesusirenka grąžiname sumokėtus pinigus arba perkeliame kitai kelionei – renkasi turistas.

Pinigai yra negrąžinami, nes Jums yra viskas užsakyta, kas numatyta programoje, plius gali būti, kad į Jūsų vietą buvo ir kitas keliautojas, tačiau jis negalėjo vykti, nes buvo Jūsų registracija ir apmokėjimas už kelionę.

Labai geras klausimas, todėl parašysiu išsamiau.  Kelionės kainą sudaro :

  • kelionė autobusu – autobuso nuomos kaina, užmokestis vairuotojui yra tas pats tiek važiuojant į Vilnių iš Klaipėdos, arba iš Klaipėdos į Šilutę, tiek iš Vilniaus į Trakus. Kainos kitimą įtakoja išnaudojami degalai ir vairuotojo (-ų) darbo laikas.
  • kelionės vadovo-gido paslaugų kaina yra nepriklausomai nuo keliautojų skaičiaus. Aišku kai kuriais atvejais ji gali kisti atsižvelgiant į situaciją, bet ne nuolat, nes tai jų pargyvenimo šaltinis, ruošiasi ekskursijoms, mokosi iš savų lėšų, todėl natūralu, kad kaina būna pakankamai stabili.
  • objektų apžiūra  - čia jau mūsų darbas. Prieš ruošdami kelionę apvažiuojame objektus, apžiūrime, išsiaiškiname techninius dalykus, kurie nematomi keliautojui, bet būtini, kad kelionė sėkmingai vyktų.
  • kelionės programos kūrimas, rengimas ir derinimas  - čia taip pat mūsų darbas. Apžiūrima daug objektų, ir ne visi jie tinkami grupinėms kelionėms, todėl labai svarbus ir atsakingas darbas sudėti objektus, paskaičiuoti laikus, suderinti ir kt. – tai ilgas procesas, nors atrodo laaabai daug žinai. Kelionė kai pats susiplanuoji ir važiuoji, kelionė pavieniams keliautojams ir kelionė grupės  - turi daug skirtumų, todėl ir yra ir skirtingų oganizacinių klausimų.  Ir suplanavus, dar būna visokių netikėtumų, kurių turistas nežino, o ir nereikia, nes važiuoja pailsėti, pamatyti, pažinti. Keletas iš nutikimų, kad žiniai, pvz. vietinis gidas pamiršo apie atvykstančią grupę, o turistai jau pakelyje, autobuse pareiškia, kad nenori dalyvauti degustacijoje – o ten užsakytas žmonių skaičius kinta tada derybos dėl neinančio į degustaciją, vėlavosi vienoje vietoje turistas, kitoje vietoje kitas pavėlavo – atvažiuojama vėliau nei sutarta, o tuose objektuose jau kiti laikai užimti ir t.t.
  • darbuotojų pagalba kuriant ir įgyvendinant programą  - mes pasitelkiame žmonių, kurie padėtų sklandžiai įgyvendinti programą. Organizuojant vienos dienos kelionę apytiksliai derinama, kalbamasis, susirašinėjama su 10 (-čia) žmonių vienai kelionei.

Taigi mūsų paslaugų įkainis taip pat toks pat ( aišku darome ir išimtis) ar organizuojame arti kelionę pvz. iš Klaipėdos į Šilutės kraštą, ar iš Klaipėdos į Vilnių, ar iš Vilniaus į Birštoną/iš Vilniaus į Palangą.

Dažniausiai kuo artimesnė kelionė tuo daugiau darbo, nes daugiau objektų reikia suderinti, surasti vietų kur nesate buvę ir t.t.  Todėl ir atrodo, kad kelionė arti o kainų skirtumas mažas nuo tolimesnės kelionės.

Palyginimui 3 dienų kelionės programos rengimas Lietuvoje ir 3 dienų kelionei į Estiją. Būna išimčių, kai kelionių programą į Estiją parengiame su degustacijomis, edukacijomis, tada darbo tiek pat, kiek Lietuvoje. Bet jeigu tik pažintinė kelionė į Estiją.

Lietuva, išvykimas iš Klaipėdos

Estija, išvykimas iš Klaipėdos

1 diena

Anksti ryte išvažiuojate
Sustojimas į tualetus
Dvaro lankymo užsakymas
Ekskursija mieste užsakymas
Pietų užsakymas
Degustacijos užsakymas
Kito lankytino objekto užsakymas
Nakvynės viešbutyje paieška (didelių viešbučių pasirinkimas mažas mažuose miesteliuose)

1 diena.

Anksti ryte išvažiuojate
Kelionė iki Talino pvz. apie 10 val.
Trumpi sustojimai, pasienyje pavalgote
Ekskursijos po miestą užsakymas
Nakvynės viešbutyje paieška (didelių viešbučių pasirinkimas mažas mažuose miesteliuose)

2 diena

Pusryčiaujate
Pilies lankymo užsakymas su edukacija
Ekskursijos muziejuje užsakymas
Pietų užsakymas
Įdomaus objekto užsakymas
Pažintiniame take gido užsakymas
Nakvynės paieška (didelių viešbučių pasirinkimas mažas kaimo vietovės).

2 diena

Pusryčiaujate
Ekskursijos pratęsimas
Laisvas laikas ir pietūs savarankiškai
Teatralizuota muziejaus edukacija
Laisvas laikas ir nakvynė viešbutyje.

3 diena

Pusryčiaujate
Edukacinė programa kažką patys gaminate, užsakymas
Įdomaus lankytino objekto užsakymas
Pietūs
Keliaujate namo.

3 diena

Pusryčiaujate
Vieno lankytino objekto užsakymas
Savarankiškai pietauja
Kelionė namo