Mano kelionės

Ryga: lankytinos vietos ir idėjos, ką veikti

Ryga: lankytinos vietos ir idėjos, ką veikti

Ryga, žavinga Latvijos sostinė, yra kultūra, istorija ir žavesiu trykštantis miestas, įsikūręs Baltijos jūros ir Dauguvos upės kryžkelėje. Kiekvienas liks pakerėtas šios vietos grožiu. Nesvarbu, ar esate meno gerbėjas, istorijos mėgėjas, ar tiesiog ieškote nepamirštamų įspūdžių, Ryga puikiai tinka trumpam savaitgalio pabėgimui. Šiame straipsnyje leisimės į kelionę po miestą, pristatydami geriausius dalykus, kuriuos verta pamatyti ir nuveikti Rygoje. 

Ryga: lankytinos vietos

Miestas tiesiog prašosi būti ištirtas. Turtinga istorija, stulbinanti architektūra ir gyva kultūra - rasite viską, ko reikia nuostabiai kelionei. Kadangi čia tiek daug dėmesio vertų objektų, gali būti sunku apsispręsti, nuo ko pradėti turą. Tad pristatome geriausias Rygos vietas!

Gamtos stebuklai

Mezaparks: erdvus parkas Rygos centre, garsėjantis didžiuliais sodais, ežerais ir pasivaikščiojimui skirtais takais.

Gaujos nacionalinis parkas: šiame parke, esančiame visai netoli Rygos, yra vieni vaizdingiausių Latvijos kraštovaizdžių. Pradedant kalvomis ir baigiant upių slėniais bei istorinėmis pilimis.

Rygos botanikos sodas: užima daugiau nei 70 ha plotą. Jame auga tūkstančiai augalų rūšių, atvežtų iš viso pasaulio.

Kemerių nacionalinis parkas: pasižymi dideliais, sekliais ežerais ir durpynais. 

Slokaso gamtos parkas: jį rasite Rygos pakraštyje. Šalia telkšo ežeras, kurį juosia pėsčiųjų takai. Tai - populiari vietos gyventojų poilsio ir ištrūkimo į gamtą vieta.

Istoriniai paminklai

Rygos pilis: ji yra vienas svarbiausių Rygos istorinių paminklų. Šimtmečius tarnavo kaip Latvijos valdovų rezidencija. Šiandien joje galite apžiūrėti įrengtas tą metą menančias ekspozicijas.

Šv. Petro bažnyčia: aukščiausias bažnyčios bokštas Rygoje. Nuo jo atsiveria kvapą gniaužiantys miesto vaizdai. Bažnyčia taip pat vertinama dėl sudėtingos gotikinės architektūros.

Laisvės paminklas: 1935 m. pastatytas Latvijos nepriklausomybės simbolis. Jį rasite Rygos centre.

Juodagalvių brolijos namai: gotikinio stiliaus pastatas, esantis Rygos senamiesčio centre. Jis pastatytas XIV a. ir atstojo pirklių susitikimų vietą.

Rygos katedra: didžiausia ir seniausia Rygos katedra, pastatyta XIII a.

Architektūros šedevrai

Senamiestis: Rygos senamiestis yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Jis laikomas vienu geriausiai išsilaikiusių viduramžių miestų centrų Europoje. Siaurose gatvelėse praeisite pro gotikos, baroko ir secesijos stiliaus pastatus. Šis miestas yra architektūros perlas.

Secesijos architektūra: Ryga garsėja viena didžiausių secesijos pastatų kolekcijų pasaulyje. Daugelis statinių yra miesto centre. Žymiausi pavyzdžiai - viešbutis Albert ir Frydricho Candero kosmoso tyrimo muziejus.

Rygos centrinis turgus: įsikūręs milžiniškuose angaruose, todėl yra vienas didžiausių Europoje.

Latvijos nacionalinė opera: nuostabus pastatas pačiame Rygos centre. Jis yra vienas labiausiai atpažįstamų miesto objektų. Pastatytas XIX a. neoklasicizmo ir secesijos stilių deriniu.

ryga

Rygos muziejai

Tiems, kurie aistringai mokosi ir tyrinėja praeitį, parengėme privalomų aplankyti muziejų Rygoje sąrašą. Įtraukite į kelionę pasaulinio lygio meno kolekcijas ir unikalų istorinį paveldą! Ar esate pasiruošę atrasti paslėptus miesto lobius?

Latvijos nacionalinis meno muziejus

Muziejus įsikūręs žymiojo latvių architekto Konstantino Pėkšėno suprojektuotame secesijos stiliaus pastate. Pats statinys laikomas meno kūriniu ir yra neatsiejama Rygos architektūros paveldo dalis. Jame saugoma gausi XIX - XX a. Latvijos dailės kolekcija: tapybos, skulptūros, grafikos ir taikomosios dailės kūriniai. Lankytojai gali visapusiškai susipažinti su Latvijos meno raida. Taip pat nuolat rengiamos specialios Latvijos ir užsienio menininkų darbų parodos, atskleidžiančios naujausias meno pasaulio tendencijas.

Rygos automobilių muziejus

Muziejuje sukaupta daugiau nei 100 retų ir unikalių transporto priemonių. Įskaitant XX a. pradžios automobilius, senovinius motociklus ir specialias lenktynines transporto priemones. Ekspozicija suteikia unikalią galimybę susipažinti su Latvijos transporto istorija, lėmusia šios pramonės šakos vystymąsi.

Latvijos etnografinis muziejus po atviru dangumi

Šiame muziejuje po atviru dangumi, įsikūrusiame netoli Rygos, eksponuojama daugiau kaip 100 istorinių pastatų ir statinių. Lankytojai gali tiesiogiai susipažinti su Latvijos kaimo gyvenimu. Muziejuje yra daugybė restauruotų ir rekonstruotų istorinių pastatų: sodybos, tvartai, vėjo malūnai ir kt. Be to, siūlomos įvairios kultūrinės programos, siekiant supažindinti lankytojus su Latvijos kaimo gyvenimo istorija ir kultūra.

Latvijos okupacijos muziejus

Latvijos okupacijos muziejus yra vienas iš nedaugelio muziejų pasaulyje, kuriame daugiausia dėmesio skiriama būtent šalies okupacijos patirčiai. Pateikiamas išsamus žvilgsnis į sunkumus, su kuriais latviai susidūrė per sovietų ir nacių okupacijas. 

latvijos sostine

Ieškantiems pramogų

Rygoje gausu pramogų įvairaus amžiaus ir įvairių pomėgių lankytojams. Šiame gyvybingame mieste kiekvienas ras, ką veikti - nuo vietinės kultūros pažinties iki jaudinančių nuotykių. Dalinamės keletu geriausių pramogų, ką veikti Rygoje, kad kelionė maloniai įsimintų: 

 • apsipirkite Rygos centre esančiame Centriniame turguje. Jis yra vienas didžiausių uždarų turgų Europoje;
 • Rygos senamiestyje įsikūrusioje Rygos maisto gaminimo mokykloje išmokite ruošti tradicinius latviškus patiekalus;
 • apsilankykite Labietis alaus darykloje. Tai - viena populiariausių daryklų Rygoje. Nepraleiskite progos padegustuoti autentiško alaus;
 • pasimėgaukite SPA malonumais prabangiame Rygos viešbutyje Esplanade Riga Hotel & SPA;
 • sužaiskite golfą Latvijos golfo ir kantri klube, kuris yra vaizdingame aikštyne, esančiame už miesto;
 • čiuožkite ant Mezaparkso ledo;
 • apsilankykite kasmet vykstančiame Rygos operos festivalyje Latvijos nacionalinėje operoje;
 • Ryga įsikūrusi prie Dauguvos upės. Ekskursija laivu - smagus būdas pamatyti miestą iš kitos perspektyvos.

ryga lankytinos vietos

Vienos dienos planas

Žemiau pateiktame vienos dienos plane daugiausia dėmesio skiriama moderniajai Rygos pusei. Įskaitant pažangiausią architektūrą, ryškų gatvės meną ir vietinių pamėgtus restoranus. Planas skirtas norintiems per trumpą laiką susipažinti su šiuolaikine miesto puse. Skaitykite toliau ir sužinosite, ką verta pamatyti Rygoje per vieną dieną!

 1. 9:00 val. pradėkite dieną nuo apsilankymo Latvijos šiuolaikinio meno muziejuje, kuriame pristatomas šalies ir viso pasaulio menas.
 2. 10:30 val. pasivaikščiokite po Mieros rajoną, garsėjantį gatvės menu, sendaikčių prekyvietėmis ir jaukiomis kavinėmis.
 3. 12:00 val. papietaukite viename iš daugelio miesto centre esančių restoranų. Pavyzdžiui, Lido arba Folkklubs ALA Pagrabs.
 4. 13:00 val. apsilankykite Rygos secesijos muziejuje. Pamatysite turtingą miesto secesijos architektūrą ir dizainą.
 5. 14:30 val. pasivaikščiokite palei Dauguvos upę ir pasigrožėkite moderniais miesto pastatais: Latvijos radijo ir televizijos centru bei Latvijos nacionaline biblioteka.
 6. 16:00 val. apsilankykite Latvijos gamtos istorijos muziejuje. Jame įrengtos interaktyvios ekspozicijos apie Latvijos ir Baltijos regionų gamtos istoriją.
 7. 17:30 val. vakarienė puikiai įvertintame Latvijos restorane. Mūsų rekomendacija - Kultura. Čia paragausite tradicinių latviškų patiekalų.
 8. 19:00 val. kelionę užbaikite Latvijos nacionalinėje bibliotekoje. Vieta laikoma kultūros centru, kurioje vyksta įvairūs renginiai ir parodos.

ka verta pamatyti rygoje

Kaip atvykti?

Iš Vilniaus į Rygą galima nuvykti autobusu, traukiniu, automobiliu arba lėktuvu. Taip pat galite pasirinkti iš anksto suplanuotą kelionę į Latviją. Jums nereikės sukti galvos nei dėl nuvažiavimo, nei dėl apgyvendinimo, nei dėl kelionės programos. 

1) Greičiausias ir patogiausias būdas keliauti iš Vilniaus į Rygą yra autobusu. Autobusai važiuoja kelis kartus per dieną. Kelionė trunka apie 4 val.

2) Iš Vilniaus į Rygą taip pat galite keliauti traukiniu. Tačiau užtruksite ilgiau, apie 5 - 6 val, ir traukiniai važiuoja rečiau nei autobusai.

3) Jei turite automobilį, iš Vilniaus į Rygą galite nuvykti juo. Kelionės tikslą pasieksite per 4 val.

4) Iš Vilniaus į Rygą per dieną rengiami keli skrydžiai, kurie trunka apie 1 val. Tai - greitas, bet brangesnis variantas.


Kelionių pasiūlymai

Kalėdinės mugės Gdanske - Stiklinio Kalėdų žaisliuko gamyba –Sopotas – Malborko pilis – 3d/2n

Iš Klaipėdos ir Kauno: Vokietijos Kalėdinės mugės aplankant Drezdeną ir Niurnbergą

Pažintinė kelionė autobusu: Baltų muziejus – Pakruojo žibintų festivalis

Pažintinė vienos dienos kelionė: Sudargo piliakalniai - Zanavykiškas ragaučius - Zyplių dvaras - Gelgaudiškio dvaras

Pažintinė verslo kelionė kolektyvams po Latviją: Plaukimas laivu - zoologijos sodas - Rygos senamiestis

Bohemijos ir Saksonijos Šveicarijos gamta ir Kioningšteino tvirtovė

Pažintinė verslo kelionė autobusu kolektyvams - Raganų kiunkė – Etno šokiai ir žaidimai –piliakalnis - Telšiai

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: Zarasų krašte

Degustacinė verslo kelionė: Raketinė bazė – kugelis – šakočio kepimas – midaus degustacija

Savaitgalio verslo kelionė po Platelių kraštą: plaukimas katamaranu – žemaitiški patiekalai – energetinių labirintų parkas

Pažintinė vienos dienos kelionė kolektyvams: Kauno pilis - funikulierius - stalo žaidimai

Kelionė lėktuvu į Armėniją 5d/4n

Savaitgalio kelionė į Estiją aplankant Lachemos nacionalinį parką ir krioklį, Sagadi dvarą, Rakverės pilį 2d/1n.

Pažintinė kelionė kolektyvams autobusu į Latviją – Rygos senamiestis – plaukimas laivu – Juodagalvių namai

Pažintinė savaitgalio verslo kelionė autobusu: Vintažinių transporto priemonių muziejus – Renesanso epochos pilis - sūrių degustacija

Pažintinė kelionė kolektyvams autobusu – po Suvalkijos muziejus + razavi blynai

Savaitgalio kolektyvinė verslo kelionė: Naktinis Kalėdinių eglučių turas autobusu iš Vilniaus

Pažintinė-degustacinė kelionė kolektyvams autobusu – po Rokiškio kraštą su sūrio degustacija

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: Žemaitijos dvarai ir parkas - pietūs - muziejus

Verslo kelionė kolektyvams autobusu, kvalifikacijos tobulinimo programa - Kūno kalba (gestai, manieros). Viešo kalbėjimo tobulinimas

Kelionė į Austriją: Štirijos pilys ir miestai (5d./4n.)