Puslapis 2 | Mano kelionės

Slaptasis Europos Deimantas – Tušetijos regionas Gruzijoje (Sakartvele)

Slaptasis Europos Deimantas – Tušetijos regionas Gruzijoje (Sakartvele)

Jei atvykote į Gruziją (Sakartvelą) pajusti tikrąją aukštumų magiją, susidurti akis į akį su gamtos iššūkiais, pasivaikščioti krikščionybės ir pagonybės pakraščiu bei įveikti siaurus sudėtingus kalnų takelius per stačias uolas, tuomet jūsų kelias turėtų vesti tiesiai į Tušetiją. Vos 200 km nuo Gruzijos (Sakartvelo) sostinės Tbilisio nutolęs Tušetijos regionas nepaliks abejingų... Net ir labiausiai patyrusių keliautojų.

„Jeigu tu nebuvau Tušetijoje – tu nebuvai Gruzijoje (Sakartvele).“ – kalba vietiniai žmonės. Ne, tai nėra paprasta turistinė kelionė. Tai – viena įspūdingiausių kelionių, vykstanti tik apie 3 mėnesius per metus.

Plačiau

Armėniška virtuvė

Armėniška virtuvė

Armėnija turistus traukia dėl daugybės priežasčių: senovinių religinių vietų, turtingų istorinių ir kultūrinių objektų, nuostabaus vietinio vyno ir, žinoma, gardžių armėniškų patiekalų. Šiandien Armėnija – tai šalis, kurioje tarpusavyje dera, papildant vienas kitą, sena ir nauja. Tačiau naujovės nepalietė nacionalinių patiekalų – jie iki šiol gaminami pagal senovinius receptus ir pagal tradicines technologijas, o dauguma jų pateikiami moliniuose induose bei valgomi rankomis. Kupina skonių armėnų virtuvė priverčia ją įsimylėti nuo pirmo šaukšto. 

Plačiau

Matenadaranas – vieta, kur saugoma istorija

Matenadaranas – vieta, kur saugoma istorija

Armėnija dažnai vadinama muziejumi po atviru dangumi. Be galingų tvirtovių čia išliko įspūdingos šventyklos su didžiuliais švietimo centrais bei turtingomis bibliotekomis. Šimtmečius Armėnijos vienuolynuose buvo saugomi pasaulinės reikšmės rankraščiai. Praėjus amžiams didžioji jų dalis išnyko, tačiau tai, kas išliko iki mūsų dienų, laikoma neapsakomu turtu. Šiandien dauguma iš šių senovinių rankraščių saugomi Senųjų rankraščių institute, pavadintame Šv. Mesrop Mashtots garbei, kitaip dar vadinamu Matenadaranas. Iš armėnų kalbos „Matenadaranas“ išverčiamas kaip „Rankraščių saugojimo vieta“.

Plačiau

Armėnų molokanai – kas jie tokie?

Armėnų molokanai – kas jie tokie?

Armėnija – paslaptinga šalis, išsaugojusi savo šimtmečių senumo istoriją, kultūrą bei tradicijas. Čia galima pamatyti seniausius pasaulyje krikščionių bažnyčias ir vienuolynus, unikalius gamtos ir architektūros paminklus bei susipažinti su tradiciniais šokiais ir muzika. Be to, čia galima susitikti su atstovais vienos uždariausių bendruomenių Armėnijoje – molokanais.

Plačiau

Tegul prasideda Kalėdinių stebuklų metas: Kalėdinių mugių lankymas Vokietijoje ir Lenkijoje

Tegul prasideda Kalėdinių stebuklų metas: Kalėdinių mugių lankymas Vokietijoje ir Lenkijoje

Pasakykite mums, kiek šiltos, džiuginančios ir kvapnios Kalėdos Jums reiškia? Galbūt norite patirti tikrąjį Kalėdinių švenčių laukimą? Leiskimės į pažintines keliones Vokietijoje ir Lenkijoje aplankant Kalėdines muges!

Plačiau

Armėnija – maža šalis su didele istorija

Armėnija – maža šalis su didele istorija

„Pasaulyje nėra kitos šalies, kuri būtų tokia kupina stebuklų kaip armėnų žemė“
– lordas Baironas

Armėnija – tai pirma šalis pasaulyje, priėmusi krikščionybę (301 m.). Nors tai teritoriškai maža šalis, tačiau ji turi turtingą istoriją ir tradicijas, kurios išliko iki mūsų laikų. Armėnija dažnai vadinama muziejumi po atviru dangumi – čia greta egzistuoja šiuolaikinė kultūra ir unikalūs šimtmečių senumo kultūros, istorijos ir architektūros paminklai. Kai kurie iš jų yra įtraukti į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.

Plačiau

Lediniai pasaulio lobiai Jelgavoje

Lediniai pasaulio lobiai Jelgavoje

Tarptautinis ledo skulptūrų festivalis yra vienas gražiausių ir įžymiausių žiemos kultūros renginių Latvijoje. Per ilgus gyvavimo metus (festivalis vyks jau 25 kartą) jis išaugo ir išpopuliarėjo ne tik tarp menininkų ir lankytojų, bet ir Europos ledo meno scenoje bei pateko į TOP-10 didžiausių ledo skulptūrų festivalių pasaulyje. Tai didžiausias ir laukiamiausias ledo meno renginys ne tik Latvijoje, bet ir visuose Baltijos šalyse. Šią žiemą ledo skulptoriai atgaivins temą „Pasaulio lobiai“.

Plačiau

Magiški Naujieji metai Taline (Estijoje)

Magiški Naujieji metai Taline (Estijoje)

Apie ką pirmiausiai pagalvojate, išgirdę žodžius: „Naujieji metai“? Papuošta eglute, dovanos, fejerverkai, mandarinai... Jaukus vakaras su šeima arba linksmas vakarėlis su draugais. O gal kelionė į kitą šalį, kad šventinėmis tradicijomis geriau susipažinti su svetima kultūra? Įsivaizduokite: Naujieji metai, sniegas, džiaugsmas, šventinė eglutė... ir visą tai pačioje Estijos širdyje – Taline.

Plačiau

Pasakiškos Kalėdos Gdanske (Lenkijoje)

Pasakiškos Kalėdos Gdanske (Lenkijoje)

Kalėdos – tai stebuklų metas, kai galima sugrįžti į laimingas vaikystės akimirkas. Šeima, susirinkusi prie didelio stalo, dega žvakes, po eglute paruoštos dovanos ir aplink sklando nepakartojamas mandarinų ir cinamono kvapas.... Jeigu norite iš naujo atrasti tą pasakišką jausmą, Kalėdiniu laikotarpiu vykite į Gdanską – busite užburti jo magišku grožiu ir Kalėdine dvasia. Atrodo, kad šis meduolių miestas į Baltijos pakrantę nusileido tiesiai iš Anderseno arba brolių Grimų pasakų.

Plačiau

Istorinių kostiumų teatras Samarkande (Uzbekistane)

Istorinių kostiumų teatras Samarkande (Uzbekistane)

Kas yra istorija ir kodėl ji mums tokia svarbi? Istorija – tai neatsėjama kiekvieno žmogaus dalis. Mes augame, mokomės ir tobulėjome, pažindami savo šaknis ir savo istoriją. O kaip gi su šalies istorija? „Ingrida Tours“ siūlo išskirtinį kelionę į Uzbekistaną su apsilankymu Istorinių kostiumų teatre, kuris padės Jums geriau susipažinti su įspūdinga šios šalies istorija ir pajusti jos nepakartojimą ugningą dvasią.

Plačiau

Kelionių pasiūlymai

SPALVINGASIS MAROKAS + POILSIS PRIE VANDENYNO (12d/11n)

Pažintinė verslo kelionė kolektyvams po Latviją: Nacionalinis parkas - Rododendrų žiedai - plaukimas upe

Savaitgalio verslo kelionė autobusu: dzūkiškos bandos - alaus degustacija – midus – ekskursija

Savaitgalio kolektyvinė verslo kelionė: Naktinis Kalėdinių eglučių turas autobusu iš Vilniaus

Nuotaikinga kelionė autobusu kolektyvams ir jų vaikams-Basakojų takas-keramikos muziejus-triušiukų slėnis

Vienos dienos verslo kelionė autobusu Pamario krašte: Vikingų laikų maistas-šišioniškių dainos- žuvies kotletai ir kt.

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: pažintis su Kaunu

Visokie nutikimai prie caro, tarpukariu ir pokariu – Arbatgėris su Kuršėnų vyniotiniu – alaus degustacija

Pažintinė kelionė kolektyvams autobusu į Latviją – Rygos senamiestis – plaukimas laivu – Juodagalvių namai

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: Kūno kalba

Savaitgalio pažintinė verslo kelionė kolektyvams: Viduramžių pilis - Viduramžių laikų pietūs - rododendrai – pasivaikščiojimas basomis

Šilko keliu po Uzbekistaną 8d./7 n.

Pažintinė-degustacinė kelionė kolektyvams autobusu – po Rokiškio kraštą su sūrio degustacija

Pažintinė savaitgalio verslo kelionė autobusu: Vintažinių transporto priemonių muziejus – Renesanso epochos pilis - sūrių degustacija

Pažintinė-edukacinė kelionė kolektyvams autobusu – Rojaus keliu su grafiene Rozalija ir Sofijos virtukais

Latvijos etnografinis buities muziejus – Lygatnė – vyno degustacija – Cėsis – Sigulda – Turaidos pilis

Pažintinė kelionė kolektyvui autobusu – „Pasienis“

Pažintinė kelionė kolektyvams autobusu - piliakalniai – teatralizuota programa - dvaras –upė-gatvė -vynas

Savaitgalio kelionė į Estiją aplankant Lachemos nacionalinį parką ir krioklį, Sagadi dvarą, Rakverės pilį 2d/1n.

Kelionė į Latviją: Salaspilis – vikingų laivas – Motor muziejus – Bauskės pilis – shitaki grybai

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: Hortenzijos, dvarai ir vienuolynas