Puslapis 2 | Mano kelionės

Talinas, Estija: lankytinos vietos ir idėjos, ką veikti

Talinas, Estija: lankytinos vietos ir idėjos, ką veikti

Už kiekvieno kampo slypintys netikėtumai - Talinas žavi kaip joks kitas Europos miestas. Estijos sostinė kupina istorijos. Talino senamiestis išsaugojo savo viduramžių paveldą. Vis dar galite žengti pro gebenėmis apaugusius Viru vartus, apeiti gotikinę rotušę ir pasivaikščioti palei miesto sienas, kaip tai šimtus metų darė kiti. Šios lankytinos vietos Taline pelnytai įtrauktos į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.

Tačiau lygiai tiek pat laiko turėtumėte praleisti tyrinėdami ir šiuolaikinę Talino kultūrą. Šis miestas dar vadinamas Europos Silicio slėniu. Tai labiausiai išsivystęs miestas Europoje skaitmeninių technologijų požiūriu. Be to, Taline rasite skandinaviško stiliaus restoranų, autentiškų rajonų, išpuoselėtų parkų ir saldumynų parduotuvių. Jog pirmoji kelionė į Taliną praeitų sklandžiai, suplanuokite ją pagal mūsų rekomendacijas ir patarimus. 

Plačiau

Estija: lankytinos vietos ir patarimai keliaujantiems

Estija: lankytinos vietos ir patarimai keliaujantiems

Estija yra viena iš mažiausiai apgyvendintų Europos šalių, todėl čia nerasite daug didelių miestų. Be Talino ir Tartu daugiausia laiko praleisite mažuose miesteliuose ir kaimuose, kur susikaupusios įspūdingos lankytinos vietos. Tyrinėdami šalį dažniausiai sutiksite vietinius keliautojus ir susidursite tik su keliais užsienio turistais. 

Laimei, dauguma estų labai gerai kalba angliškai. Todėl lengvai surasite pagalbą, jei jos prireiks. Ir galbūt užmegzite šiltą ryšį su gyventojais. Tačiau kelione pradėkite rūpintis iš anksto. Jog pirmas kartas praeitų sklandžiai, pateikiame rekomendacijas, ką pamatyti Estijoje, ir patarimus, kaip keliauti.

Plačiau

4 etnografiniai Latvijos regionai: ką aplankyti kiekviename?

4 etnografiniai Latvijos regionai: ką aplankyti kiekviename?

Latviją sudaro keturi regionai: Kuržemė, Vidžemė, Latgala ir Žiemgala. Prieš suvienijant juos į vieną Latviją 1918 m., jie turėjo atskirą istoriją. Tai leido jiems įgyti savitus kultūrinius bruožus. Tad ką verta aplankyti kiekviename iš jų?

Plačiau

5 etnografiniai Lietuvos regionai: ką pamatyti kiekviename?

5 etnografiniai Lietuvos regionai: ką pamatyti kiekviename?

Lietuvą galima suskirstyti į istorinius ir kultūrinius regionus (vadinamuosius etnografinius regionus). Tikslios ribos nėra visiškai aiškios, nes regionai nėra oficialūs politiniai ar administraciniai vienetai. Juos skiria kultūra, pavyzdžiui, krašto tradicijos, tradicinė gyvensena, dainos, pasakos ir kt. Tam tikra prasme regionai atitinka lietuvių kalbos tarmių zonas. Tačiau šis atitikimas jokiu būdu nėra griežtas. Šiame straipsnyje trumpai aptariame kiekvieną iš 5 etnografinių regionų ir išskiriame, ką būtina aplankyti kiekviename iš jų.

Plačiau

Ką pamatyti Lietuvoje? TOP 20 lankytinų vietų

Ką pamatyti Lietuvoje? TOP 20 lankytinų vietų

Ką galima pamatyti Lietuvoje? Šis klausimas dažnai kyla ne tik užsienio turistams. Juk patys lietuviai neretai mieliau renkasi išvykas į užsienį, nors kelionės Lietuvoje yra lygiai tokios pat įdomios. Mūsų šalyje turime tiek daug! Smagių veiklų neabejotinai atras gamtos mylėtojai, šeimos ir ne tik. Šiame straipsnyje atrinkome TOP 20 lankytinų vietų Lietuvoje, į kurias užsukti bent kartą gyvenime yra būtina.

Plačiau

Kelionės po Latviją: pažinkite kaimyninę šalį

Kelionės po Latviją: pažinkite kaimyninę šalį

Latvija gal ir nedidelė, tačiau jos nepaliesta Baltijos jūros pakrantė ir tradicijos pranoksta net labiau žinomus Europos miestus. Ji tapo tikru paslėptu lobiu keliautojams, kurie stengiasi aplenkti didesnes ir geriau lankomas Europos šalis, ieškodami mažiau žinomo grožio ir istorinio žavesio. Tačiau kuo būtent kelionės Latvijoje yra tokios ypatingos ir kaip geriau pažinti šią šalį?

Plačiau

Kaip išsirinkti jums tinkamiausią ekskursiją?

Kaip išsirinkti jums tinkamiausią ekskursiją?

Suplanuoti ekskursiją gali būti sunku, ypač kai reikia aplankyti dar nematytas vietas. Jūs užduosite daugybę klausimų, bandydami išsiaiškinti viską, nuo kelionės tikslo ir trukmės iki grupės dydžio ir apgyvendinimo. Šiame straipsnyje pateikiame svarbiausius patarimus, kurie padės pasirinkti įsimintiną ekskursiją ir apgalvoti visas reikalingas detales.

Plačiau

Kelionės autobusu: pasiruoškite kaip profesionalas

Kelionės autobusu: pasiruoškite kaip profesionalas

Visiems bent kartą teko nuo vieno taško iki kito keliauti autobusu. Žiūrėdami pro langą ir klausydami muzikos akimirkai pasijuntame kaip filme, atitrūkę nuo realybės, tačiau po kiek laiko pabosta ir knapt… Miegame barbendami galva į sėdynę. 

Kelionės autobusu išties reikalauja šiek tiek daugiau kantrybės. Drąsiai imkite daiktus, kurie važiavimą autobuse pavers tikrų tikriausiu malonumu, nes, ko nereikės ekskursijos metu, tą saugiai paliksite savo vietoje. Jūsų laukia nuotykių kupina diena. Būkite pasiruošę tam!

Plačiau

Kelionės po Lietuvą: kaip geriau pažinti gimtąją šalį?

Kelionės po Lietuvą: kaip geriau pažinti gimtąją šalį?

Mintis apie kelionę gimtojoje šalyje gali pasirodyti truputį nuobodi, tačiau tikrai yra dalykų, kuriuos būsite praleidę. Kuo daugiau jų ieškosite, tuo labiau suprasite, kad iš tiesų nepažįstate savo gimtojo krašto. Susipažinę su aplinka, kurioje augote, labiau pažinsite ir save.

Jei į kelionę po Lietuvą leisitės žinodami, kad visada galima atrasti daugiau, metai laiko lengvai pasipildys akimirkomis, kuriomis norėsis dalintis su kitais. Nustebę, kiek daug nuostabių dalykų čia pat, brangiau vertinsite gimtąjį kraštą, dar kitaip - savo namus. 

Plačiau

Savaitgalio kelionės: patarimai, kaip pailsėti per trumpą laiką

Savaitgalio kelionės: patarimai, kaip pailsėti per trumpą laiką

Po ilgos darbo savaitės norisi pailsėti ir praleisti savaitgalį namie. Tačiau jei kiekvieną savaitgalį leidžiate namie, jis tampa tos pačios nuolat pasikartojančios ilgos savaitės dalimi. Nežinodami, kur tokį kiekį laisvo laiko dėti, grįžtame prie kasdienių rūpesčių ir darbų. 

Vien tik noro pailsėti neužtenka, tačiau tai jau gera pradžia. Kokybišką poilsį reikia suplanuoti - kelioms dienoms atsisakyti įpročio tvarkyti reikalus. Pats geriausias poilsis nuo rutinso yra trumpas pabėgimas į nematytą vietą! Per naujas patirtis pasikrausite energijos, motyvacijos ir atkursite ryšį su savimi. Tad kaip maksimaliai pailsėti per savaitgalio keliones?

Plačiau

Kelionių pasiūlymai

Pažintinė dienos kelionė: Pažaislio vienuolynas – Kauno pilis – Stipriųjų gėrimų degustacija

Pažintinė dienos kelionė autobusu: Basų kojų takas – Agurkų ledai - Kėdainių kraštas – vaišės

Kelionė į Latviją: Salaspilis – vikingų laivas – Motor muziejus – Bauskės pilis – shitaki grybai

Savaitgalio 2-jų dienų verslo kelionė autobusu: muziejus - pilys – dvarai - nakvynė Kaune - natūralių kvepalų gamyba ir kt.

Pažintinė – degustacinė kelionė kolektyvams autobusu – Rojaus keliu su žiobrių kepimu + dvariškas pyragas + meilės arbata

Savaitgalio verslo kelionė autobusu: kunigaikščių Oginskių keliu - geometriniai labirintai

Kauno požemiai – alaus degustacija – slaptas bunkeris

5 (penkių) dienų kelionė į Sakartvelą (Gruziją)

Pažintinė verslo kelionė kolektyvams po Latviją: Česnakų pasaulis - Ryga - šampanas/vynas iš beržų sulos

Pažintinė verslo kelionė autobusu kolektyvams - Pėsčiųjų žygis – teatralizuota ekskursija – muziejus

Nuotolinė ekskursija Meilės stotelės Vilniuje

Pažintinė-degustacinė kelionė kolektyvams autobusu – Hortenzijų žiedai – dvarai – vienuolynas

Šilko keliu po Uzbekistaną 8d./7 n.

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: Rojaus keliu su sūrio degustacija

Pažintinė savaitgalio verslo kelionė kolektyvams: Kazdangos pilis - Sapnų gaudyklė - Pieno muziejus - Šitake grybai

Šilko keliu per Uzbekistaną 9d./8 n.

Pažintinė verslo kelionė autobusu: Kintai – Vydūno muziejus – apyrankės edukacija – vikingų laikų maistas – vyno degustacija

Savaitgalio kolektyvinė kelionė autobusu: Rojaus keliu - pilys - dvariškas pyragas + meilės arbata

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: dvaras - pietūs - lankytojų centras - muziejus bei miestelis

Lūpų balzamo gamyba – fotografijos edukacija – Vereščiakas – Alaus degustacija

Pažintinė kelionė kolektyvams autobusu po Žemaitiją - dvarus - šaltojo karo muziejų ir sočiais žemaitiškais patiekalais