Įrašai

KUMYSAS – „ŠILKO KELIAS“ Į SVEIKATĄ

KUMYSAS – „ŠILKO KELIAS“ Į SVEIKATĄ

Arklys visada užimdavo svarbią vietą Kirgizijos žmonių gyvenime. Jų klajokliškas gyvenimo būdas labai priklausė nuo stipraus arklio, kuris buvo ne tik darbo jėga, bet ir transporto priemonė, maisto ir sveikatos šaltinis.

Vienas pagrindinių Kirgizijos klajoklių simbolių yra nacionalinis gėrimas kumysas – fermentuotas kumelės pienas, turintis daugybę medicininių ir gydomųjų savybių. Jis naudingas inkstų ligoms gydyti, gerina apetitą, teigiamai veikia virškinimą ir mažina cholesterolio kiekį kraujyje. Kumyse yra daug geležies, taigi rekomenduojama jį gerti anemijai gydyti ir hemoglobino kiekiui padidinti. Be to, kumysas yra geriausia priemonė dizenterijos ir vidurių šiltinės gydymui. Pagal Kirgizijos tradicijas, kumysas padeda padidinti organizmo imunitetą ir atsparumą peršalimui.

Plačiau

Kirgizijos tradiciniai patiekalai

Kirgizijos tradiciniai patiekalai

Kirgizija – tai klajoklių tauta, senovės klajoklių kultūros atstovai. Ne tik pasaulėžiūra, filosofija ir požiūris į gyvenimą, bet ir maisto kultūra šimtmečius buvo suformuota palei klajoklių gyvenimo būdą. Vienas iš svarbiausių nacionalinės virtuvės bruožų yra tas, kad produktai dažniausiai išlaiko savo natūralią išvaizdą ir skonį. Būtent valgio metu  buvo labiausiai pastebimas šeimos patriarchalinis gyvenimo būdas su griežta hierarchija. Garbingiausia vieta buvo laikoma priešais įėjimą į jurtą (būstą). Jį užimdavo vyriausias šeimoje – aksakalas. Jis atsisakydavo savo vietos tik tada, kai ateidavo svečiai. Sūnūs sėdėjo dešinėje šeimininko pusėje, o vyresnioji žmona, vadinama baibiche, sėdėjo kairėje. Šalia žmonos sėdėjo jos dukros, prie kurių buvo uošvių vietos. Jauniausia aksakalo žmona sėdėjo prie katilo. Ji įdėdavo mėsą į patiekalą, perduodavo jį savo jauniausio sūnaus žmonai, o ji, savo ruožtu, dalindavo maistą į porcijas.

Plačiau

ARMĖNIŠKA ŠVEICARIJA

ARMĖNIŠKA ŠVEICARIJA

Miškų ir kalnų apsuptas nedidelis kurortinis miestas Diližanas tampa traukos objektu visiems, ieškantiems grožio, ramybės ir harmonijos. Vasarą, norėdami pabėgti nuo didmiesčių karščio, daugelis keliautojų ir vietinių gyventojų atvyksta čia pailsėti, pasimėgauti gyvenimo ramybe, įkvėpti švaraus kalnuoto oro ir, aišku, atsigerti gydomojo mineralinio vandens. Diližanas stebina daugybe žalumos, maloniu klimatu, kalnais bei ežerais. Be to, šis senovinis ir išraiškingas miestas turi įspūdingą istoriją, taigi čia galima rasti absoliučiai visko, ko reikia sielai ir kūnui atsipalaiduoti.

Plačiau

Kelias iki žvaigždžių.  Ulugbekas – kas jis?

Kelias iki žvaigždžių. Ulugbekas – kas jis?

Vidurinėje Azijoje buvo daug valdovų, kurie paliko savo pastebimą pėdsaką jos istorijoje. Tačiau Muhammadas Taragay (tikrasis Ulugbek vardas) amžiams išliks Centrinės Azijos atmintyje ne tik kaip įžymaus Amiro Timuro anūkas, bet ir kaip vienas didžiausių mokslininkų visame pasaulyje.

Plačiau

Ką nuveikti žiemą Rygoje su vaikais?

Ką nuveikti žiemą Rygoje su vaikais?

Ryga – tai nuostabioji Latvijos sostinė ir didžiausias miestas Baltijos šalyse. Dažnai ji dar vadinama architektūros perlu arba kontrastų miestu, nes čia tarpusavyje stebuklingai dera senovinės bažnyčios, viduramžių statiniai, per šimtmečius išlikusieji mediniai pastatai bei modernūs architektūros šedevrai.

Jau nuo gruodžio mėnesio Ryga pradeda aktyviai ruoštis Kalėdoms. Šventinis miestas atrodo tarsi tobula pasakų filmo scena – gatves puošia spalvingos girliandos ir pasakiškos dekoracijos, languose užsidega kalėdines lemputės, ore tvyro pušų ir mandarinų aromatas... Miesto pasididžiavimas – kruopščiai atrinkta pagrindinė kalėdinė eglė, nes būtent Rygoje, 1510 metais buvo pastatyta pirma pasaulyje kalėdinė eglutė. Taigi nesidrovėkite dėl to, kad lauke šalta – Rygoje žiemą yra kur praleisti laiką ir gauti nepamirštamų įspūdžių!

Plačiau

Leidinys Armėnija

Leidinys Armėnija

Armėnija - tai maža šalis su didele istorija. Mūsų leidinys padės susipažinti su Armėnijos kultūra ir tradicijomis, atsakant į tokius klausymus kaip: "Matenandaranas - kas tai?", "Koks yra Armėnijos UNESCO paveldas?", "Armėnijos molokanai - kas jie tokie?" bei papasokosime apie išskirtinę Armėnijos virtuvę.

Plačiau

TOP-10 išskirtinių Vienos muziejų

TOP-10 išskirtinių Vienos muziejų

Viena – tai muziejų miestas ir kiekvienas namas čia yra tarsi atskiras meno kūrinys. Tačiau ne visi žmonės mėgsta muziejus. Kai kurie galvoja, kad muziejų lankymas – tai tik nuobodus laiko švaistymas. Tačiau šiandien norime įrodyti, kad kiekvienas gali rasti sau įdomų muziejų, kuriame maloniai praleistų laiką. Paruošėme jums TOP-10 nestandartinių Vienos muziejų.

Plačiau

Išskirtiniai Vienos restoranai

Išskirtiniai Vienos restoranai

Viena – tai vienintelis miestas pasaulyje, turintis savo virtuvę, kurį pavadintą jo garbei. Vienos virtuvė išsivystė iš geriausių didžiulės Austrijos-Vengrijos imperijos tradicijų ir receptų. Austrijos sostinė stebina savo gastronominiais objektais: užtenka pažvelgti į garsiąsias Vienos kavines, kuriose lankėsi Mocartas ir Štrausas, Bismarkas ir Freudas! Mieste be įmantrių, elegantiškų restoranų bei visame pasaulyje žinomų kavinių taip pat galima rasti triukšmingus ir jaukius alaus barus. Taigi išsirinkti įstaigą, kurioje galėsite pavalgyti Vienoje, bus lengva – kiekvienas čia ras vietą savo skoniui.

Plačiau

Slaptasis Europos Deimantas – Tušetijos regionas Gruzijoje (Sakartvele)

Slaptasis Europos Deimantas – Tušetijos regionas Gruzijoje (Sakartvele)

Jei atvykote į Gruziją (Sakartvelą) pajusti tikrąją aukštumų magiją, susidurti akis į akį su gamtos iššūkiais, pasivaikščioti krikščionybės ir pagonybės pakraščiu bei įveikti siaurus sudėtingus kalnų takelius per stačias uolas, tuomet jūsų kelias turėtų vesti tiesiai į Tušetiją. Vos 200 km nuo Gruzijos (Sakartvelo) sostinės Tbilisio nutolęs Tušetijos regionas nepaliks abejingų... Net ir labiausiai patyrusių keliautojų.

„Jeigu tu nebuvau Tušetijoje – tu nebuvai Gruzijoje (Sakartvele).“ – kalba vietiniai žmonės. Ne, tai nėra paprasta turistinė kelionė. Tai – viena įspūdingiausių kelionių, vykstanti tik apie 3 mėnesius per metus.

Plačiau

Armėniška virtuvė

Armėniška virtuvė

Armėnija turistus traukia dėl daugybės priežasčių: senovinių religinių vietų, turtingų istorinių ir kultūrinių objektų, nuostabaus vietinio vyno ir, žinoma, gardžių armėniškų patiekalų. Šiandien Armėnija – tai šalis, kurioje tarpusavyje dera, papildant vienas kitą, sena ir nauja. Tačiau naujovės nepalietė nacionalinių patiekalų – jie iki šiol gaminami pagal senovinius receptus ir pagal tradicines technologijas, o dauguma jų pateikiami moliniuose induose bei valgomi rankomis. Kupina skonių armėnų virtuvė priverčia ją įsimylėti nuo pirmo šaukšto. 

Plačiau

Kelionių pasiūlymai

Pažintinė-degustacinė kelionė autobusu: dzūkiškos bandos – Punia – Alytus – Šampano degustacija

Savaitgalio verslo kelionė: Naktinė ekskursija su žibintais - bandelės su lašinukais – išskirtinė bažnyčia -aštuonračio muziejus

Pažintinė verslo kelionė kolektyvams po Latviją: Nacionalinis parkas - Rododendrų žiedai - plaukimas upe

Pažintinė kelionė kolektyvams autobusu - piliakalniai – teatralizuota programa - dvaras –upė-gatvė -vynas

Bohemijos ir Saksonijos Šveicarijos gamta ir Kioningšteino tvirtovė

Sveikuoliškas žygis (pasivaikščiojimas) kolektyvams: gamtos perliukai

Nuotaikinga kelionė autobusu kolektyvams ir jų vaikams

Energylandia – Ojcovo parkas - Pieskowa skala pilis – Koperniko muziejus

Savaitgalio verslo kelionė autobusu: piliakalnis – Žemaitiški patiekalai - labirintų parkas - degustacija

Pažintinė verslo kelionė kolektyvams po Latviją: Plaukimas laivu - Pirklių namai - Rygos senamiestis - Vaizdai iš aukštai

Savaitgalio verslo kelionė kolektyvui autobusu – Panemunės keliu

Pažintinė verslo kelionė autobusu kolektyvams - Pėsčiųjų žygis – teatralizuota ekskursija – muziejus

Kelionė į Gruziją: Tbilisis – Kachetijos regionas – Batumis 8 d.

Pažintinė kelionė kolektyvams autobusu – pažintinis takas - Žemaičių Kalvarija - akmenų muziejus

Savaitgalio 2-jų dienų verslo kolektyvinė kelionė autobusu po Žemaitiją: muziejai – piliakalnis – labirintų parkas ir kt.

Savaitgalio verslo kelionė autobusu: Dzūkiškų bandų kepimas – stebuklais garsėjanti piramidė – Liškiavos architektūrinis ansamblis - dzūkiška vakarienė

Pažintinė – degustacinė kelionė kolektyvams autobusu – Rojaus keliu su žiobrių kepimu + dvariškas pyragas + meilės arbata

Šilko keliu per Uzbekistaną 9d./8 n.

Savaitgalio verslo kelionė autobusu: kunigaikščių Oginskių keliu - geometriniai labirintai

Pažintinė-edukacinė kelionė kolektyvams autobusu – po Kelmės kraštą su gamtiniu žygiu ir brandintu kumpiu

Pažintinė vienos dienos kelionė kolektyvams: Mineraliniai baseinai ir procedūros – Dzūkiška pramoga