Čenstakavos vienuolynas – Krokuva - Veličkų druskų kasyklos

  • Pradžia
  • Kelionės
  • Čenstakavos vienuolynas – Krokuva - Veličkų druskų kasyklos

Pažintinės savaitgalio kelionės autobusu į Lenkiją metu aplankysite kasmet milijonus tikinčiųjų sutraukiantį Čenstakavos vienuolyną, Krokuvoje pasivaikščiosite požeminiu muziejumi ir nusikelsite į viduramžių laikus. Taip pat apsilankysite UNESCO kultūros ir gamtos paveldo objekte – Veličkų druskų kasykloje bei susipažinsite su Krokuvos senamiesčiu.


Kelionės programa

1 diena:

Savaitgalio kelionės autobusu kolektyvams į Lenkiją metu aplankysite nedidelį miestelį pietų Lenkijoje, Silezijoje, prie Vartos upės – Čenstakava. Miestelis įkurtas 1220 m. ant švelnių Jasna Goros, „Šviesiosios kalvos“, atšlaičių. Vakarinėje miesto dalyje stovi Čenstakavos Dievo Motinos šventovė - vadinama Juodąja Madona.  Lenkai yra pripratę sieti šią šventovę su visais svarbiais gyvenimo momentais, linksmais ir liūdnais, priimdami svarbius sprendimus – pasirinkdami gyvenimo kelią, vienuolinį pašaukimą ar santuoką,  gimus vaikams, laikydami brandos egzaminus – vis užsuka čia.

Pagal galimybę vakare ekskursija po požeminę Krokuvą.

Kelių metrų gylyje po pagrindinės turgaus aikštės paviršiumi, nuo Audinių salės iki Šv. Marijos bažnyčios, laukia tikras informacijos apie Krokuvos praeitį lobynas. 2005 m. įkūrus požeminį muziejų, buvo atlikti archeologiniai tyrimai, atnešę daug naujų atradimų ir istorinių eksponatų. Vaikščiodami požeminiu turistiniu maršrutu Krokuvos europietiškojo identiteto pėdsakais pajusite kadaise viduramžių turgaus aikštėje tvyrojusią atmosferą ir atrasite sąsajas tarp buvusios Lenkijos sostinės ir svarbiausių viduramžių Europos prekybos ir kultūros centrų. Bėgant amžiams Krokuvos turgaus lygis ženkliai išaugo, todėl nusileidę į požemį nusikelsite kelis šimtus metų atgal, į laikus iki miesto įkūrimo 1257 metais. Šioje kelionėje lakią vaizduotę, be kita ko, palaiko atidengti XII–XIII amžių sandūros trobesių pamatai, senų pastatų mūrinės sienos, kasinėjimų ar amatų dirbtuvių rekonstrukcijų metu rasti originalūs objektai, taip pat moderni multimedija. Jauniausiųjų laukia specialus žaidimų kambarys ir mechaninis teatras „Legenda apie buvusią Krokuvą“.

Nakvynė viešbutyje Krokuvoje.

 

2 diena:

Po skanių pusryčių savaitgalio kelionę į Lenkiją tęsite aplankydami vienintelę pasaulyje Veličkų druskų kasyklą, veikiančią  nuo viduramžių. Jos iškastos 9 lygiais iki 327 metrų, o bendras tunelių ilgis sudaro net apie 300 km. Veličkos kasyklos atspindi kalnakasybos technologijų pažangą ir vystymąsi, darbo organizavimo ir vadybos plėtrą. 1980 m. rugsėjo 8 d. šis „požeminis pasaulis“ buvo įtrauktas į UNESCO Pasaulio kultūros ir gamtos paveldo pirmojo sąrašo vienuoliktuką. Kasyklų gidas rusų kalba (esant poreikiui, galima ekskursija ir anglų kalba) papasakos ir parodys naudotus kasimo mechanizmus ir mašinas, įrankius, pirmojo turistinio maršruto lokomotyvo keleivinius karučius, iškasenų pavyzdžius, demonstracinius kasyklų lygių skerspjūvio modelius. Aplankysite skirtingas kameras, kuriose pamatysite Veličkos druskos klodų formavimąsi, seniausią šiose kasyklose  Šv. Antano koplyčią, pamatysite įvairias skulptūras iš druskų, išgirsite įvairių legendų susijusių su Veličkų druskų kasyklomis.  Kasyklose yra suvenyrų parduotuvė todėl norintys galės jų įsigyti.

Kolektyvams pažintinėje savaitgalio kelionėje autobusu pietūs Veličkose: sriuba – agurkienė, šonkauliukai, ledai (pietų variantas gali keistis). Galimas ir vegetariškas pietų variantas. 

 

Po pietų važiuosite į Krokuvą.  Ekskursija prasidės Vavelyje, buvusioje Lenkijos karalių rezidencijoje. Vavelyje ves vietinė gidė rusų kalba (esant poreikiui galimas angliškas pasakojimas. Labai išanksto užsakius galimas ir lietuvių kalba) kuri papasakos apie čia palaidotus Lenkijos ir Lietuvos vadovus, žymius poetus, politinius veikėjus.

Pažintinę savaitgalio kelionę kolektyvams autobusu Lenkijoje užbaigsite Krokuvos senamiestyje. Krokuva – vienas seniausių ir didžiausių Lenkijos miestų, dažnai vadinamas „Lenkijos deimantu“. Šis istorinis ir kosmopolitiškas miestas iškilo 4-ame amžiuje, XI-XVI a. buvo įsikūrusi Lenkijos sostinė, virš senamiesčio iškilusi Vavelio kalva, kurioje kadaise gyveno Lenkijos karaliai, o visame mieste priskaičiuojama apie 40 bažnyčių. Krokuvoje buvo vainikuotas Lenkijos karaliumi -  Jogaila. Miestas įsikūręs šalia Vyslos upės, iki 1596-ųjų buvo Lenkijos sostinė.  Krokuvos istorinį centrą, kurį sudaro Senamiestis, Vavelio kalva ir Kazimiero kvartalas, yra įtraukti į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Labiau pažinti šį miestą padės gidas (-ė).

Apie 19 val. Po ekskursijos laisvas laikas. 

Nakvynė viešbutyje.

 

3 diena:

Papusryčiaujate ir keliausite link namų. Preliminarus grįžimo laikas apie vidurnaktį (apie 00.30 val).

 

Kolektyvams pažintinės savaitgalio kelionės autobusu į Lenkiją kaina, kai važiuoja 30 ir daugiau žmonių  - nuo 210 € asmeniui (gyvenant dviese dviviečiame, trise/triviečiame kambaryje).

Į pažintinės savaitgalio kelionės autobusu kolektyvams į Lenkiją kainą įskaičiuota: kelionė patogiu autobusu, nakvynė su pusryčiais, kuro ir kelių mokesčiai, kelionės vadovo-gido paslaugos, kelionės programos rengimas ir derinimas, išlaidos susijusios su kelionės organizavimu.

Papildomiems mokamiems objektams savaitgalio pažintinėje kelionėje kolektyvams autobusu Lenkijoje (įėjimas į Druskų kasyklas, kasyklų gido paslaugos, įėjimas į Vavelio katedrą, įėjimas į Krokuvos požeminį muziejų, požeminio muziejaus gido paslaugos,  autobuso parkingai už apgyvendinimą Krokuvoje: apie 180 PLN  ( apie 40 € suaugusiam asmeniui), 170 PLN (apie 38 € senjorui)  +  vietinio gido rusų kalba Vavelyje  5-6 € asmeniui.

 

Papildomos išlaidos pažintinėje savaitgalio kelionėje autobusu kolektyvams į Lenkiją :

Vakarienė viešbutyje pirmą vakarąnuo 13 € asmeniui (Burokėlių sriuba; Vištienos krūtinėlė patiekiama su petražolių padažu, bulvėmis folijoje ir ant grotelių keptomis daržovėmis; Persikų putėsiai).

Pietūs antrą dieną po Druskų kasyklųnuo 50 PLN (apie 12 € asmeniui): sriuba – agurkienė, šonkauliukai, ledai.

Asmeninės išlaidos – pagal poreikį.

 

Išsikeisti pinigus galite Lietuvoje valiutos keitykloje arba pasienyje.

 

PASTABA: Ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali nežymiai keistis.

Medicininių išlaidų draudimas apie 5 -7 € asmeniui.

Einant į druskų kasyklas TURĖKITE šiltų rūbų, nes jose +14 - +16 .  Apsimaukite patogią avalynę, nes reikės praeiti apie 800 laiptelių. Ekskursijos Veličkos druskų kasyklose visada vyksta tik su jų užsakytu gidu.

Kolektyvams pažintinės savaitgalio verslo kelionės autobusu į Lenkiją maršrutą sudarė: UAB Ingrida tours. Be autorių sutikimo, kelionės programą naudoti ar platinti draudžiama.

Pasiteiravimui apie pažintinę kelionę autobusu kolektyvams į Lenkiją tel.:, +37067727036, +37064442909 arba +37065556313, el.paštas – [email protected], [email protected] arba [email protected] .

 

Ingrida Pociutė

Keliauti kviečia kelionių žinovė Ingrida Pociutė

  • Tik asmeniškai išbandytos turiningos kelionės
  • Kruopščiai parinkti, iki detalumo suplanuoti maršrutai
  • 98% visų klientų liko patenkinti arba labai patenkinti kelionėmis

Norėtumėte individualaus pasiūlymo ar papildomų paslaugų?

Peržiūrėjote pasiūlymus ir neradote tinkamo? Kreipkitės į mūsų konsultantą, kuris pagal Jūsų poreikius pateiks asmeninį pasiūlymą.

Parašykite mums


Daugiau kelionių

Šilko keliu per Uzbekistaną (Uzbekiją). VIP turas (10d/9n)

Pažintinė verslo kelionė autobusu kolektyvams po Zarasų kraštą

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: Unikalus Žemaičių Kalvarijos istorinis paveldas.

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: Ekskursija Žemaitijos sostinėje - žemaitiški patiekalai - dvarai ir parkas

Pažintinė – degustacinė kelionė kolektyvams: Pajauskime Paprūsės istoriją su folkloro kolektyvu – Žemaitiškų patiekalų degustacija

Intriguojanti pramoga kolektyvams - stalo žaidimų vakaras

Sveikuoliškas žygis (pasivaikščiojimas) kolektyvams: gamtos perliukai

Pažintinė kelionė kolektyvams autobusu ir pėsčiomis – "Karinis turas"

Pažintinė verslo kelionė kolektyvams po Latviją: Nacionalinis parkas - Rododendrų žiedai - plaukimas upe