Mano kelionės

Lenkijos lankytinos vietos: nuo miestų iki pajūrio

Lenkijos lankytinos vietos: nuo miestų iki pajūrio

Lenkija yra įvairi ir didelė. Jums neteks sukti galvos, ką aplankyti Lenkijoje. Šalis skaičiuoja skaičiuoja beveik tūkstantį metų, per kuriuos sukaupė daugybę istorinių ir architektūrinių paminklų. Jei svarstote, ką pamatyti Lenkijoje, Jums būtina apsilankyti nacionaliniuose parkuose su kalnais ir ežerais. Nesibaigiantys takai driekiasi per tyrą gamtą ir laukia, kol juos ištyrinėsite. O kur dar Lenkijos pajūris ir lankytinos vietos ten… Pasimėgaukite jūra su visomis įmanomomis lauko sporto šakomis.

Žemiau pateikiame Lenkijos lankytinas vietas, kurių neturėtumėte praleisti per kitas atostogas. Net jei tai būtų trumpas išvykimas. Galite keliauti su mumis ir išsirinkti suplanuotą kelionę į Lenkiją

Įspūdingiausi miestai

Krokuva

Vienas seniausių Lenkijos miestų Krokuva įsikūrė VII amžiuje. Miestas išvengė Antrojo pasaulinio karo griaunamosios jėgos, kuri palietė kitas Lenkijos vietoves. Krokuvos senamiesčio centre iki šiol išlikusi įspūdinga viduramžių architektūra. Čia esanti Vavelio pilis ir istorinis Kazimiero rajonas, dar vadinamas senuoju žydų kvartalu, yra įtraukti į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.

Krokuvoje yra apie 40 miesto parkų. Įskaitant XIX a. Plantų parką, kuris užima 21 ha plotą ir sudaro žaliąjį žiedą aplink miesto centrą. Vos kelios minutės nuo miesto centro rasite Volskio mišką. Jame įrengti pėsčiųjų ir dviračių takai.

Lietingomis dienomis būtina aplankyti 28 Krokuvos muziejus. Ypač Vavelio nacionalinę meno kolekciją. Galima pamatyti senovinių baldų, didžiulę flamandiškų gobelenų kolekciją, karališkųjų brangenybių ir XV a. ginklų bei šarvų kolekciją. Norintiems susipažinti su senąja Krokuva ir jos gatvėmis, siūlome apsilankyti Rynek požeminiame muziejuje.

Nemažai svarbiausių lankytinų vietų ir pramogų yra už miesto ribų. Žymiausi jų – veikianti druskos kasykla Velička, Aušvico-Birkenau koncentracijos stovyklos, Tatrų kalnai ir nacionalinis parkas.

lenkija

Varšuva

Po Antrojo pasaulinio karo iš Varšuvos buvo likę tik griuvėsiais. Beveik 85 % pastatų nacių pajėgos pavertė pelenais arba sistemingai sulygino su žeme. Karui pasibaigus miestas ėmėsi didžiulių pastangų atkurti istorinį centrą pagal originalius planus. Todėl šiandien matomi baroko ir renesanso pastatai yra tobulos originalų kopijos.

Nors dėl Antrojo pasaulinio karo buvo prarastos muziejų ir rūmų kolekcijos, šiandien veikia daugiau kaip 60 muziejų. Varšuva siūlo ir neįprastų variantų: vienintelį pasaulyje Plakatų muziejų, skirtą Antrojo pasaulinio karo sukilimui Varšuvoje, Neono muziejų ir Karikatūrų muziejų.

Nacionaliniame muziejuje, kuriame pasakojama miesto istorija, saugoma didžiausia Lenkijoje paveikslų kolekcija. Tarp jų yra keletas meno kūrinių iš privačios Adolfo Hitlerio kolekcijos.

Varšuvoje nėra tiek daug parkų, kaip Krokuvoje. Tačiau Lazienkų rūmai ir jų oficialūs sodai tai su kaupu kompensuoja. Šiuos XVIII a. rūmus supa 76 ha miesto miško. Jame įrengtas planetariumas, lauko teatras, paviljonai ir dar daugiau.

Nepraleiskite progos pasivaikščioti Krakowskie Przedmiescie – geriausių Varšuvos architektūros kūrinių gatve. Seni namai, paminklai, Prezidento rūmai ir Lenkijos mokslų akademija čia yra už kelių žingsnių vienas nuo kito.

lenkijos pajūris lankytinos vietos

Vroclavas

Vroclavo miestas per šimtmečius priklausė skirtingiems valdovams: nuo Bohemijos karalystės iki Prūsijos ir Vokietijos. Vroclavas oficialiai Lenkijos dalimi tapo tik 1945 m., pasibaigus Antrajam pasauliniam karui.

Norint daugiau sužinoti apie miesto istoriją, verta apsilankyti Lubomirskio muziejuje. Jame pasakojama apie nacių pajėgų, o vėliau ir Sovietų Sąjungos invaziją į miestą. Bei apie kitus Antrojo pasaulinio karo įvykius.

Seniausia Vroclavo teritorija yra XIII a. pagrindinė turgaus aikštė, kurioje yra Šv. Elžbietos bažnyčia ir Senoji rotušė. Vos už kelių žingsnių rasite Pono Tado muziejus su multimedijos ekspozicijomis, skirtomis lenkų papročiams.

Vasarą lankytojai gali įlipti į atvirus istorinius autobusus ir jais keliauti po miestą. Jei keliausite pėsčiomis, ieškokite Vroclavo nykštukų. Daugiau kaip 350 mažyčių bronzinių nykštukų figūrėlių galima rasti pasislėpusius visame mieste.

Gdanskas

Senoviniame Gdansko mieste, įsikūrusiame prie pat Baltijos jūros įlankos, yra pagrindinis Lenkijos jūrų uostas. Didžioji dalis senosios miesto dalies, vadinamos Karališkąja gatve, siekia XVII a. ir yra išlikusi. Kai kurie iš pagrindinių čia esančių objektų yra miesto vartai, kalėjimo bokštas ir daugybė Lenkijos pirklių namų.

Gdanske yra didžiausia pasaulyje mūrinė Šv. Marijos bažnyčia, žvaigždės formos Wisloujscie tvirtovė ir Gdansko Naujojo uosto švyturys.

Nors Gdanskas tiesiogiai nenukentėjo nuo karo, jo Antrojo pasaulinio karo muziejus liudija istorinius įvykius šalyje. Jame eksponuojama daugybė transporto priemonių. Tarp jų lenkų tankas „Sherman” ir vokiškas motociklas DKW. Taip pat su karu ir holokaustu susijusių artefaktų, dokumentų ir nuotraukų.

Torunė

Vieno seniausių Lenkijos miestų Torunės istorija siekia VIII amžių. Per Antrąjį pasaulinį karą Torunė nebuvo subombarduota ar sugriauta. Mieste išliko viduramžių centrinė turgavietė, daug gotikinių namų ir medinių XVI a. pastatų. Rasite XIII a. Torunės teutonų pilį. Ji iš dalies sugriuvusi. Išskyrus kanalizacijos bokštą ir rūsius.

Viename iš šių namų yra astronomo Mikalojaus Koperniko gimtasis namas. Jame įrengtas mokslininko gyvenimo ir veiklos muziejus. Kitas muziejus, kurį būtina aplankyti mieste – Piernika. Jis skirtas unikaliai Lenkijos meduolių rūšiai. Lankytojai gali išbandyti praktinį jų kepimą.

Visa senojo kvartalo teritorija įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Tai - puiki vieta tyrinėti architektūrą pėsčiomis ir leisti sau paklysti mažose gatvelėse.

ką aplankyti lenkijoje

Išvyka gamtoje

Tatrų kalnai

Tatrų kalnai ir nacionalinis parkas yra natūrali Slovakijos ir Lenkijos siena. Didžioji kalnų masyvo dalis patenka į Slovakiją. Lenkijos pusėje esančiame parke yra daugiau kaip 270 km pėsčiųjų takų.

Lenkijos Tatrų parke yra aukščiausias Lenkijos kalnas Rysy. Tai - 2 500 m siekianti aukščiausia Tatrų viršukalnė abiejose šalyse. Į ją galima įkopti be parko gido. Parke yra daugiau kaip 600 urvų. Kalkakmenio urvų sistema Wielka Sniezna yra ilgiausia (23 km) ir giliausia (824 m) pasaulyje.

Tatruose yra krioklių, upelių ir kalnų ežerų. Morskie Oko yra didžiausias parko ežeras. Įsikūręs parko gilumoje, jis pasiekiamas tik po dviejų valandų žygio per kalvas ir tankų šveicariškų pušų mišką.

Zalipie kaimas

Mažytis Zalipie kaimas žinomas dėl liaudiškų gėlių paveikslų, kurie puošia beveik kiekvieną čia esantį pastatą. Ši tradicija prasidėjo daugiau nei prieš šimtą metų. Vietinės moterys, naudodamos dažų miltelių ir pieno mišinį, purvinus paviršius padengdavo spalvingais raštais.

Šiandien taip nudažytas beveik kiekvienas namelis, tvartas, tvora. Net Šv. Juozapo bažnyčia! Taip pat ir daugelis vidaus patalpų. Įskaitant sienas ir baldus.

Iš daugybės dekoruotų pastatų moterų dailininkių namas yra bene įspūdingiausias. Tai - buvę XX a. pradžioje kaimelyje gimusios dailininkės Felicijos Curylovos namai. Visas pastatas, tiek iš vidaus, tiek iš išorės, yra išpuoštas gėlių paveikslais ir paverstas liaudies muziejumi. Muziejuje pristatoma šios tradicijos istorija ir gėlių tapymo būdai. Lankytojai gali patys išbandyti savo jėgas.

ka pamatyti lenkijoje

Kelionė prie jūros

Usedom sala

Nuo 1945 m. Baltijos jūroje esanti sala teisiškai padalinta tarp Lenkijos ir Vokietijos. Ji priminta „Saulės sala” dėl gausaus saulėtų dienų skaičiaus. Ši sala yra populiari abiejų šalių atostogų vieta. Joje yra privatus botanikos sodas (atviras tik šiltuoju metų laiku). Karnino pakeliamojo geležinkelio tilto liekanos (dabar paskelbtos Vokietijos istoriniu inžinerijos simboliu). Dannenfeldt mauzoliejus. Usedom saloje yra ežerų, gamtos draustinių ir prižiūrimų sodų.

Leba

Mažytis Lebos kaimelis yra viena geriausių Lenkijos paplūdimio vietų. Nors vasarą čia gausu lankytojų, Leboje ramu. Svarbiausia, galėsite pasimėgauti smėlio kopomis ir švelniai banguojančia jūra. Slowinski nacionaliniame parke, kurio pakrantės ilgis siekia 32 kilometrus, yra „judančių kopų”. Jas neša vėjai. Jos per metus pasislenka iki 10 m. Tai - stulbinantis vaizdas ir mėgstama lankytojų stotelė. Čia galima tyrinėti pušynus ir durpynus. Tiems, kurie nori daugiau pramogų, siūlome jodinėti žirgais ir prasieiti daugiau kaip 140 km ilgio pėsčiųjų taku.

lenkija lankytinos vietos


Kelionių pasiūlymai

ARALO JŪRA IR ŠILKO KELIAS PER UZBEKISTANĄ 10d/9n.

Savaitgalio kolektyvinė kelionė autobusu: etnografinė sodyba – piliakalniai – teatralizuota programa dvare – vynas

Degustacinė kelionė kolektyvams autobusu – Medaus degustacija – Sūrio degustacija – Vyno degustacija

Pažintinė kelionė kolektyvams: vienuolyno ansamblis – viduramžių maistas – stipriųjų gėrimų degustacija

Pažintinė kelionė kolektyvams autobusu – Natūralių kvepalų gamyba – Anykščių perlai

Vienos dienos kolektyvinė kelionė autobusu: sūrio degustacija – ekskursija – Žemaitiški patiekalai

Pažintinė-degustacinė kelionė kolektyvams: Maironio muziejus su senoviškais pietumis – stipriųjų gėrimų degustacija – nuodėmingasis Kaunas

Pažintinė verslo kelionė kolektyvams po Latviją: Ryga - Jugendo stilius - sūrių degustavimas

Pažintinė kelionė kolektyvui autobusu – „Pasienis“

Savaitgalio verslo kelionė autobusu: Dvaro etiketas – 1000 metų senumo valgiai – vyno degustacija ir kt.

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: Rojaus keliu su dvaro vaistinėle ir medaus degustacija

Pažintinė-degustacinė kelionė kolektyvams autobusu po Kupiškio kraštą su medaus, karvojaus bei pakišuolio degustacijomis

Pažintinė vienos dienos kelionė kolektyvams: Kauno pilis - funikulierius - stalo žaidimai

Pažintinė verslo kelionė autobusu kolektyvams - Raganų kiunkė – Etno šokiai ir žaidimai –piliakalnis - Telšiai

Pažintinė kelionė kolektyvams autobusu – pažintinis takas - Žemaičių Kalvarija - akmenų muziejus

Orientacinis žaidimas kolektyvams „Iškoduok Klaipėdą“

Pažintinė-degustacinė kelionė kolektyvams autobusu po Suvalkiją su dvaro šokiais ir ragaučiumi

Vienos dienos verslo kelionė autobusu Pamario krašte: Vikingų laikų maistas-šišioniškių dainos- žuvies kotletai ir kt.

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: Hortenzijos, dvarai ir vienuolynas

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: pažintis su pagrindiniais žmogaus pojūčiais

Smegduobės– Biržų pilis – senoviniai automobiliai – elnienos kepsniai