Mano kelionės

Varšuva: lankytinos vietos ir idėjos, kur pavalgyti

Varšuva: lankytinos vietos ir idėjos, kur pavalgyti

Varšuva garsėja į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įtrauktu senamiesčiu, kuriame šimtmečius plakė miesto širdis. Tačiau perplaukus Vyslos upę ir pažvelgus į senamiestį iš tolo, stebina, kokia neįprasta yra miesto panorama. Virš raudonų senamiesčio stogų kyla dangoraižiai. 

Istoriniai pastatai darniai dera su modernia architektūra. Varšuva yra vienas sparčiausiai besivystančių Europos miestų, turintis didžiulį potencialą. Jog kuo geriau išnaudotumėte kelionei į Varšuvą skirtą laiką, pasiruoškite jai iš anksto. Jums padės mūsų rekomendacijos, ką veikti Varšuvoje, ir patarimai, kaip keliauti.

Keliavimo Varšuvoje ypatybės

Keliauti į Varšuvą galite patys arba rinktis iš organizuojamų kelionių į Lenkiją. Jei nusprendėte keliauti patys, toliau pateikiami patarimai skirti jums.

Kaip patekti? 

Varšuvą greičiausiai pasieksite skrisdami lėktuvu. Kelios skrydžių bendrovės, pavyzdžiui, LOT (Lenkijos bendrovė), siūlo reguliarius skrydžius tarp Varšuvos ir didžiųjų pasaulio miestų. Į Varšuvą taip pat galima nuvykti traukiniu ir autobusu.

 • Lėktuvu. Iš Vilniaus į Varšuvą nuvyksite per 1 val. Kaina priklauso nuo meto, kada ieškote bilietų.
 • Traukiniu. Iš Vilniaus į Varšuvą nuvyksite per 9 val. už 25 €.
 • Autobusu. Iš Vilniaus į Varšuvą nuvyksite per 9 val. už 30 €.

Kada vykti? 

Orai Lenkijoje svyruoja nuo -2° sausio mėn. iki 20° liepos mėn. Paradoksalu, bet jei gegužės-rugpjūčio mėnesiais dažniausiai šviečia saulė, šiuo metų laiku taip pat daugiausiai lyja. Kiekvienas sezonas turi savų privalumų (ir trūkumų!).

ka veikti varsuvoje

Kaip keliauti? 

Varšuvoje puikiai išvystytas viešojo transporto tinklas (autobusai, tramvajai ir modernus bei švarus metro). Bilietą visam tinklui (įskaitant oro uostą) galima nusipirkti tik už 36 zlotus (PLN) arba apie 7 €. 15 minučių kelionė taksi taip pat labai pigi - kainuoja apie 5 €.

Kaip susikalbėti? 

Daugumos turistinių vietų (muziejų, restoranų, viešbučių...) darbuotojai kalba angliškai.

Kaip atsiskaityti? 

Nors Lenkija priklauso Europos Sąjungai, ji nėra euro zonos narė. Naudojama valiuta yra zlotai (PLN). Prieš išvykdami nepamirškite pasidomėti, kokie yra banko mokesčiai už mokėjimus užsienio valiuta. Taip išvengsite nemalonių netikėtumų.

Kaip iš oro uosto nuvykti į miesto centrą?

Oro uostas yra vos už 10 km nuo Varšuvos centro. Jį pasieksite taksi, autobusais ir traukiniu.

 • 175 autobusas važiuoja į miesto centrą, aplink senamiestį. Šiuo maršrutu važiuoja ir naktinis autobusas N32. 
 • 148 ir 188 autobusai važiuoja į kitą upės pusę - Praga, Grochów ir Gocław rajonus. Autobuso bilieto kaina - 4.40 PLN.
 • Iš S2 ir S3 kelio traukiniu nuvažiuosite į miesto centrą.

varšuva

Kelionių ekspertė Ingrida pataria, ką aplankyti

Visuomet pati aplankau objektus, prieš siūlydama juos klientams. Ištyrinėju muziejus, parkus, galerijas, dvarus. Susirenku visą įmanomą informaciją, kad sudaryčiau geriausią programą. Šiame straipsnyje dalinuosi lankytinomis vietomis Varšuvoje, kurios man paliko neišdildomą įspūdį! 

Geologijos muziejus

Dauguma Varšuvoje skuba aplankyti Koperniko muziejų. Nesu girdėjusi, kad kas nors prašytų užsukti į Geologijos muziejų. Tačiau šis muziejus - atradimas. Iš jo išėjau sužavėta, pasisėmusi žinių ir energijos. Fotografavau kone visus eksponatus! 

Geologijos muziejus - atgaiva tiek moksleiviams, tiek suaugusiems. Sužinosite daugybę dalykų ir išvysite įspūdingus eksponatus. Pavyzdžiui, mamuto griaučius, natūralaus dydžio dinozaurus ir stambius kristalus.

geologijos muziejusgeologijos muziejus

Žemės muziejus

Žemės muziejus panašus į Geologijos. Tačiau pastarasis yra naujesnis ir turi didesnes patalpas. Žemės muziejus įkurtas seniau - tai matyti ir iš eksponatų aprašymų. Visgi Žemės muziejus yra puikus sprendimas tiems, kas domisi geologija ir žeme, kuria vaikštome, arba tiems, kurie tiesiog nori užtvirtinti žinias.

Žydų muziejus

Daugiausia žydų tema yra kalbama apie Holokaustą, apie jų kultūros sunkųjį laikotarpį. Tuo tarpu Žydų muziejuje pasakojama žydų atėjimo į Varšuvos teritoriją istorija, pradedant nuo pačių ištakų, kaip žydai įsikūrė. Atskleidžiami ne tik jų džiaugsmai, bet ir vargai bei iššūkiai, su kuriais teko susidurti. 

Ekspozicija pasižymi įvairove. Rasite eksponatų, susijusių su mokslu, ir eksponatų, susijusių su tikėjimu. Žinoma, paliesta ir Holokausto tema. Tačiau kol iki jos ateisite, sužinosite labai daug apie žydų gyvenimo būdą. Visa informacija didžiulėse erdvėse pateikta estetiškai ir patogiai. Stovi ne tik paprasti stendai su aprašymais - gausu ir interaktyvumo.

Muziejuje regėjau daugybę turistų, kurie ant lapelių užsirašinėjo informaciją. Tai - žydų tautos atstovai, dažnai artimieji, atkeliavę iš kitų kraštų. Jie ieško savo šaknų. Juk ekspozicijoje galima surasti tiek įvairias pavardes, tiek kitus faktus.

Tiesa, į muziejų patekti ne taip paprasta! Tikrinamos lankytojų rankinės, kuprinės. Tenka praeiti pro metalo detektorių. 

Tradiciniai lenkų valgiai senamiestyje

Varšuvos senamiestis nedidukas, tačiau jame gausu restoranų ir kavinių. Visur marga užrašas: Polish local dish (liet. vietinis lenkiškas maistas). Varšuvoje galite išbandyti daugybę skirtingų virtuvių, tačiau senamiestyje dominuoja būtent nacionaliniai lenkų patiekalai. Tai - didžiulis pliusas ne tik miestui, bet ir šaliai. Tuo aš žaviuosi. Nors ne visi patiekalai patiko, kas yra natūralu - esame pripratę prie kitokios virtuvės. 

Vilanovo rūmų parkas

Rekomenduoju aplankyti Vilanovo rūmų parką žiemą. Liksite sužavėti! Kasmet parkas truputį keičiasi, tačiau pagrindiniai akcentai išlieka. Švytintys rožynai, grojama klasikinė muzika… Fantastika. Jei būsite netoliese, būtinai vakare užsukite pasivaikščioti po parką. 

Beje, patys rūmai taip pat yra įdomus objektas. Jie dažniau lankomi dienos metu. Šie rūmai - vienas geriausių lenkų baroko architektūros pavyzdžių Varšuvoje. Anksčiau jie buvo karaliaus Jano III Sobieskio vasaros rezidencija, o 1805 m. virto pirmuoju Lenkijos muziejumi.

vilanovo rumu parkasvilanovo rumu parkas

Lazienki rūmų parkas

Lazienki rūmų parką patariu lankyti vasarą arba pavasarį. Tai - didžiulė teritorija, kurioje vaikštinėja povai. Įdomu tai, kad povus čia rasite ir žiemą! Lankytojai netgi gali juos maitinti. Povai nebijo žmonių - yra taip pripratę, kad maistelį ima tiesiai iš rankų. 

Lazienki parkas turi pailgos formos ežerą, kurio viduryje stovi XVIII a. vasaros rūmai, botanikos sodas ir amfiteatras. Iš viso parke stūkso 5 statiniai - buvę Lazienki rūmai. Kiekviename pastate įkurta skirtinga ekspozicija. Pavyzdžiui, viena jų susijusi su gyvūnais. Ten daugybė paukščių iškamšų, kitų įdomių eksponatų. 

Parko teritorijoje pastatytas paminklas kompozitoriui Frederikui Šopenui. Vasarą prie paminklo rengiami F. Šopeno muzikos koncertai. Taip pat vyksta nemokami spektakliai ir performansai.

lazienki rumu parkaslazienki rumu parkas

Karalių rūmai

Įspūdinga ekspozicija, kvapą gniaužiančios puošmenos… Ne veltui jie vadinami Karalių rūmais! 

Rūmuose patogu lankytis individualiai - galima pasiimti ausinuką. Jei važiuoja grupė žmonių, gidą reikėtų užsisakyti iš anksto. Gidų sąrašas yra skelbiamas Karalių rūmų internetiniame puslapyje. Ne sezono metu, pavyzdžiui, žiemą, problemų nekils, net jei paskambinsite iš vakaro. Tačiau balandžio pabaigoje, gegužės pradžioje prasideda sezonas. Jei norėsite gido anglų ar rusų kalba, būtina užsisakyti iš anksto. Svarbu turėti omenyje, kad lenkai rusų kalba šneka kitaip, nei esame įpratę. Jų visiškai kitoks tarimas - kartais net gali būti sunku suprasti. 

karaliu rumaikaraliu rumai

Varšuvos miesto muziejus

Senamiesčio turgaus aikštėje įsikūrusį Varšuvos miesto muziejų sudaro 11 modernizuotų daugiabučių namų, kuriuose įrengta pagrindinė ekspozicija Varšuvos daiktai. Taip pat vyksta laikinos parodos, seminarai ir specialios ekskursijos, veikia kino teatras.

Varšuvos miesto muziejus - nepaprastai išsamus. Sveikintina, kad muziejaus įkūrėjai taip nuodugniai išnagrinėjo miestą, jo kultūrą ir istoriją. Informacija pateikta itin detaliai. Tai - puikus atspirties taškas tiems, kurie nori daugiau sužinoti apie audringą, bet įdomią miesto istoriją.

Patarimas: jei į Varšuvą keliaujate su mažais vaikais, tikrai surasite kompromisą. Rekomenduoju ryte nuvykti į Varšuvos zoologijos sodą, ten praleisite apie pusę dienos. Vakarop apsilankykite Lazienki parke pasiklausyti F. Šopeno muzikos arba pasivaikščiokite Vilanovo rūmų parke. Visa diena bus pilna įspūdžių, prasmingai praleisto laiko ir smagių emocijų!

Ką dar pamatyti Varšuvoje?

Pateikiame TOP 13 lankytinų vietų sąrašą, kurių negalite praleisti viešnagės užsienyje metu.

 • Karališkoji pilis. XVI-XVIII a. buvusioje karališkoje rezidencijoje, dabar pilyje, įsikūrė muziejus. Restauruota ir apstatyta tuos laikus menančių baldų ir meno kūrinių kolekcijomis, ji nukelia lankytojus į paskutinio Lenkijos karaliaus Stanislovo Augusto Poniatovskio laikus.
 • Muranów. Iškart po karo ant visiškai sunaikinto žydų geto griuvėsių buvo pastatytas Muranów rajonas. Jis laikomas kaip memorialas, nes pastatai primena socialistinio realizmo ideologiją.
 • Frydricho Šopeno muziejus. Moderniausiu biografiniu muziejumi Europoje laikomas Frydricho Šopeno muziejus. Jis tikras malonumas ne tik Šopeno muzikos gerbėjams, bet ir visiems, besidomintiems laikotarpiu, kuriuo jis gyveno ir kūrė. Muziejų sudaro spausdintos jo kūrinių kopijos, korespondencija ir asmeniniai daiktai, suskirstyti į 15 kambarių, kurių kiekvienas sukuria atskirą mini ekspoziciją.
 • Varšuvos Fotoplastikon. Varšuvos Fotoplastikon yra vienintelė tokia įstaiga Lenkijoje ir viena iš nedaugelio pasaulyje. Stereoskopinis teatras, paremtas besisukančių vaizdų sistema Kaiserpanorama, leidžia žiūrovams stebėti besikeičiančius trimačius vaizdus. Tai buvo kino teatrų pirmtakas. Varšuvos Fotoplastikon archyvuose saugoma daugiau kaip 3 000 originalių miesto ir viso pasaulio fotografijų.
 • “Zachęta” - Nacionalinė dailės galerija. Vieta, skirta pristatyti šiuolaikinį meną. “Zachęta” rengia laikinas parodas, kuriose pristatomi bene svarbiausi XXI a. reiškiniai. Siekdama populiarinti gyvus Lenkijos ir užsienio menininkus, galerija rengia pokalbius, diskusijas ir filmų peržiūras. Lankytojai taip pat gali užsukti į knygyną, kuriame gausu su menu susijusių leidinių.
 • Nacionalinis muziejus. Nacionaliniame muziejuje susipažinsite su Lenkijos ir Europos menu nuo viduramžių iki šių dienų. Muziejuje yra kelios lenkų menui skirtos galerijos, kuriose eksponuojami geriausi žymiausių šalies dailininkų, tarp jų Jano Matejkos ir Józefo Chełmońskio, darbai. Muziejus taip pat garsėja įdomiomis laikinosiomis parodomis, todėl prieš apsilankydami būtinai pasidomėkite, kas šiuo metu eksponuojama.
 • Kultūros ir mokslo rūmai. 1952-1955 m. pastatyti Kultūros ir mokslo rūmai skirsto Varšuvos gyventojus į tuos, kurie vis dar jų nekenčia, ir tuos, kuriems jie tapo priimtini. Ši "tarybinės liaudies dovana lenkų tautai", kurią pasiūlė pats Josifas Stalinas, tapo vienu labiausiai atpažįstamų miesto simbolių. Rūmuose yra kino teatras, baseinas, keturi muziejai, keturi teatrai, universitetai, daugybė kavinių ir barų. Lankytojai taip pat gali pasinaudoti 30 aukšte esančia terasa, nuo kurios atsiveria užburiantis miesto panoramos vaizdas.
 • Keret namas. Apibūdinamas kaip "meninė instaliacija, sukurta kaip intarpas tarp dviejų esamų pastatų, vaizduojančių skirtingus Varšuvos istorijos laikotarpius". Keret namas yra siauriausias pilnai  funkcionuojantis namas pasaulyje. Jakub Szczęsny suprojektuotas ir Lenkijos modernaus meno fondo valdomas Keret namas pirmiausia naudojamas kaip meno rezidencijų erdvė. Tačiau kartą per mėnesį čia kviečiami lankytojai. Norintieji turi iš anksto užsisakyti ekskursiją.
 • Koperniko mokslo centras. Ant Vyslos upės kranto įsikūręs Koperniko mokslo centras yra didžiausias mokslo centras Lenkijoje. Šešiose tarpdisciplininėse galerijose įrengta daugiau kaip 450 interaktyvių parodų. Ypač verta aplankyti Koperniko planetariumą, kuriame vyksta filmų peržiūros ir gyvi pasirodymai. Norintys pabėgti nuo minios besidžiaugiančių vaikų gali rinktis lankytis centre per suaugusiesiems skirtus vakarus, vykstančius kartą per mėnesį nuo 19 iki 22 val.
 • Vyslos upė. Savaitgalį abi upės pusės tampa šurmuliuojančia susitikimų vieta - ypač populiaria tarp jaunimo. Rytinėje pusėje, kurioje yra smėlio ir žolės, vyrauja natūralesnė atmosfera ir nesuskaičiuojama daugybė laužų. O vakarinėje pusėje, padengtoje betonu, žmones traukia daugybė maisto vagonėlių ir paplūdimio barų.
 • Neono muziejus. Neono muziejus stengiasi išsaugoti unikalų Varšuvos šaltojo karo laikų audinį - miestui būdingus neoninius ženklus. Garsių menininkų, dizainerių ir architektų sukurti neonai pamažu nyksta iš gatvių, tačiau kartu randa prieglobstį šioje ypatingoje įstaigoje. Muziejus siūlo įdomią tipografijos ir funkcinio dizaino pamokas.
 • Koneser degtinės gamykla. Ji yra įdomus gotikinio stiliaus pramoninės architektūros pavyzdys. Per Antrąjį pasaulinį karą palyginti nenukentėjusi senoji spirito varykla ir aplinkinis rajonas leidžia gerai suprasti, kaip miestas atrodė prieš karą. Šiuo metu joje įsikūrė Google Campus.
 • Varšuvos sukilimo muziejus. Šiame moderniame muziejuje, skirtame 1944 m. Varšuvos sukilimui atminti, pasakojama apie lenkų sukilimą prieš nacių okupaciją. Vaizdo, garso ir fotografijų medžiaga, kuri sujungta į interaktyvią patirtį, sudaro apčiuopiamą ekspoziciją. Ji suteikia neįprastą žvilgsnį apie vieną iš labiausiai traumuojančių įvykių Lenkijos istorijoje.

varšuva lankytinos vietos

Kur pavalgyti Varšuvoje?

Tik gerai pasistiprinę rasite jėgų aplankyti visas aukščiau paminėtas vietas!

Tradicinis maistas

Norite paragauti tipiškų lenkiškų patiekalų? Meniu ieškokite pierogi, koldūnų su mėsos įdaru, tripsų sriubos, rūgščios ruginės sriubos arba jautienos tartarų. Šiuolaikinių regioninių lenkiškų patiekalų galima rasti Nowy Świat gatvėje esančiuose restoranuose. Taip pat ir pieno baruose, garsėjančiuose naminiu maistu už mažas kainas.

Populiarus maistas

Secesijos stiliaus Koszyki ir šimtametėje Gwardii halėse (penktadienį-sekmadienį) rasite dešimtis populiarių restoranų ir barų. Šiuose dviejuose restauruotuose vidaus turguose po vienu stogu rasite įsikūrusias lenkų, meksikiečių, tailandiečių, indų ir fusion virtuves. Taip pat keliaukite į Koneserio centrą Prahoje arba į Elektrownia Powiśle. Postindustriniuose pastatuose įrengti elegancija dvelkiantis restoranai ir barai.

Gatvės maistas

Gatvės maistas Varšuvoje yra dažnas pasirinkimas. Šeimoms skirti maisto festivaliai, maisto vagonėlių susibūrimai ir pusryčių turgūs yra puikios vietos praleisti laiką. Po atviru dangumi paragaukite amerikietiškų mėsainių, azijietiškų koldūnų, desertų be glitimo bei kitų autentiškų patiekalų.

Pamėgtas vietinių maistas

Jei norite pasijusti miesto dalimi, eikite į vietas, kurios populiarios tarp vietinių gyventojų: viso pasaulio virtuvės restoranus, užkandines kiekvienam biudžetui ir užeigas su nuotaikingu interjeru. Didžiausia įvairovė jūsų laukia pačiame miesto centre (Poznańska, Hoża, Krucza ir Wilcza gatvėse), Senojoje Prahoje (Ząbkowska gatvėje) ir Saska Kępa (Francuska gatvėje).

Vegetariškas / veganiškas maistas

Varšuva yra veganų ir vegetarų Meka. Nuomonę formuojantis tinklaraštis “Happy Cow Vegan Guide” įtraukė sostinę į vieną veganams draugiškiausių miestų pasaulyje. Čia yra veganiškų fine dining restoranų, mėsainių ir kebabinių. Taip pat picerijų ir pietums skirtų vietų.

Desertai

Varšuva - rojus saldumynų mėgėjams. Atraskite tradicinių vietinių kepinių: wuzetka ir zygmuntówka pyragaičių bei plikytų keksiukų su rožių uogienės įdaru. Juos galite paragauti ilgametes tradicijas turinčiose konditerijos parduotuvėse Zagoździński ir Blikle. Karšto šokolado puodelį galite išgerti jaukioje E. Wedel kavinėje Szpitalna gatvėje.

Daugiau informacijos, kur pavalgyti, galite rasti warsawtour.pl.

ką pamatyti varšuvoje


Kelionių pasiūlymai

Pažintinė-degustacinė kelionė autobusu: dzūkiškos bandos – Punia – Alytus – Šampano degustacija

Pažintinė verslo kelionė kolektyvams po Latviją: Nacionalinis parkas - Rododendrų žiedai - plaukimas upe

Savaitgalio verslo kelionė: Naktinė ekskursija su žibintais - bandelės su lašinukais – išskirtinė bažnyčia -aštuonračio muziejus

Savaitgalio verslo kelionė autobusu: Dzūkiškų bandų kepimas – stebuklais garsėjanti piramidė – Liškiavos architektūrinis ansamblis - dzūkiška vakarienė

Bohemijos ir Saksonijos Šveicarijos gamta ir Kioningšteino tvirtovė

Pažintinė-edukacinė kelionė kolektyvams autobusu – po Kelmės kraštą su gamtiniu žygiu ir brandintu kumpiu

Pažintinė kelionė kolektyvams autobusu – pažintinis takas - Žemaičių Kalvarija - akmenų muziejus

Pažintinė verslo kelionė kolektyvams po Latviją: Plaukimas laivu - Pirklių namai - Rygos senamiestis - Vaizdai iš aukštai

Savaitgalio verslo kelionė autobusu: piliakalnis – Žemaitiški patiekalai - labirintų parkas - degustacija

Savaitgalio 2-jų dienų verslo kolektyvinė kelionė autobusu po Žemaitiją: muziejai – piliakalnis – labirintų parkas ir kt.

Šilko keliu per Uzbekistaną 9d./8 n.

Pažintinė verslo kelionė autobusu kolektyvams - Pėsčiųjų žygis – teatralizuota ekskursija – muziejus

Savaitgalio verslo kelionė kolektyvui autobusu – Panemunės keliu

Pažintinė kelionė kolektyvams autobusu - piliakalniai – teatralizuota programa - dvaras –upė-gatvė -vynas

Energylandia – Ojcovo parkas - Pieskowa skala pilis – Koperniko muziejus

Kelionė į Gruziją: Tbilisis – Kachetijos regionas – Batumis 8 d.

Pažintinė vienos dienos kelionė kolektyvams: Mineraliniai baseinai ir procedūros – Dzūkiška pramoga

Savaitgalio verslo kelionė autobusu: kunigaikščių Oginskių keliu - geometriniai labirintai

Pažintinė – degustacinė kelionė kolektyvams autobusu – Rojaus keliu su žiobrių kepimu + dvariškas pyragas + meilės arbata

Nuotaikinga kelionė autobusu kolektyvams ir jų vaikams

Sveikuoliškas žygis (pasivaikščiojimas) kolektyvams: gamtos perliukai