Mano kelionės

Muziejai Vilniuje, kuriuos aplankyti – privalu

Muziejai Vilniuje, kuriuos aplankyti – privalu

Vilnius – bene daugiausiai turistų pritraukiantis miestas Lietuvoje. Sostinė pasižymi tobulu balansu tarp miesto modernumo ir gamtos ramybės, žavi romantiškomis senamiesčio gatvelėmis ir tradiciniais renginiais. Labai svarbi Vilniaus dalis yra ir muziejai – jų čia daug ir jie itin įdomūs. Pateikiame sąrašą muziejų, kuriuos aplankyti – būtina.

Meno muziejai Vilniuje

Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus

Tiems, kurie labiau žavisi audiovizualiniais menais, privalu užsukti į Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejų. Jame eksponuojama muzikos instrumentai, teatro lėlės, kostiumai, nuotraukos, apdovanojimai bei kiti su teatro, muzikos ir kino istorija susiję daiktai. Čia vyksta šių sričių kūrėjams paminėti skirti vakarai, teminės ekskursijos, edukacinės programos, moksliniai renginiai ir tarptautinės parodos. Vasaros metu muziejaus amfiteatre organizuojami įvairūs renginiai.

Kaina: 3 € suaugusiems

             3 € šeimos bilietas

             1 € moksleiviams, studentams, senjorams, nuolatinės karo tarnybos kariams, kariams savanoriams, laisvės kovų dalyviams             

Adresas: Vilniaus g. 41

Darbo laikas: III-VI: 10:00 – 18:00

                        VII: 10:00 – 16:00

                         I, II ir valstybinių švenčių dienomis nedirba

nemokami muziejai vilniuje

Fotografas: Vytautas Širvinskas

Nacionalinė dailės galerija

Nacionalinė dailės galerija – šiuolaikiškas daugiafunkcinis meno ir kultūros centras. Čia lankytojai gali aplankyti nuolatinę ekspoziciją ir parodas, sudalyvauti kultūros renginiuose, edukacinėse programose ir paskaitose. Nuolatinėje ekspozicijoje pristatoma modernioji ir šiuolaikinė lietuvių menininkų kūryba: tapyba, grafika, objektai, videomenas, skulptūra, fotografija, instaliacijos.

Edukacijos centre vyksta praktiniai dailės užsiėmimai, paskaitos, dailės pamokos, susitikimai su muziejaus darbuotojais ir Lietuvos bei užsienio kūrėjais. Moderniame pastate galima aplankyti kavinukę ir pro didelius langus gerėtis šalia vingiuojančia Nerimi.

Kaina: 6-8 € suaugusiems

             3-4 € moksleiviams, studentams

Adresas: Konstitucijos pr. 22

Darbo laikas: II-III: 11:00 – 19:00

                        IV: 12:00 – 20:00

                        V-VI: 11:00 – 19:00

                         VII: 11:00 – 17:00

                         I ir  valstybinių švenčių dienomis nedirba

nemokami muziejai vilniuje sekmadieni

„MO muziejus“

Prieš kelerius metus Vilniuje atsidarė didžiausias modernaus meno muziejus Lietuvoje – „MO muziejus“. Vien pats pastatas yra įspūdingas meno kūrinys. Jį sukūrė architektas Danielius Libeskindo ir už tai laimėjo keletą apdovanojimų.  

Muziejuje pristatoma Lietuvos dailės raida per pastaruosius 60 metų. Daugumos darbų autoriai vis dar aktyviai veikia tiek mūsų šalyje, tiek užsienyje. Parodos reguliariai keičiasi, kad būtų atskleistas kuo platesnis idėjų spektras. Meno mylėtojai čia tikrai ras, kuo pasigėrėti: nuo šiuolaikiškų Algimanto Kriščiūno „pop art“ paveikslų iki praeito amžiaus fotografo Antano Sutkaus darbų. Lankytojai gali išbandyti edukacines veiklas, stebėti meno performansus, žiūrėti filmus ir klausytis koncertų.

Kaina: 9 €

             4,50 € studentams, senjorams, neįgaliesiems

Adresas: Pylimo g. 17

Darbo laikas: I: 10:00 – 20:00

                        II: nedirba

                        III-VII: 10:00 – 20:00

muziejai vilniuje

MO muziejus (Hufton + Crow Photography nuotr.).

Jono Meko vizualiųjų menų centras

Viena iš pagrindinių centro misijų - iš Niujorko į Vilnių perkelti pasaulinio garso menininkų Jurgio Mačiūno ir Jono Meko kūrybinį palikimą. 2007 m. su Jonu Meku buvo pasirašyta sutartis, kuri perleido FLUXUS kolekciją centrui. Kolekciją sudaro apie 2600 kūrinių. Ji yra trečia pagal dydį FLUXUS kolekcija pasaulyje po Niujorko modernaus meno muziejaus (MoMA) ir Štutgarto valstybinės galerijos.

FLUXUS - XX a. susikūręs tarptautinis menininkų, kompozitorių, architektų ir dizainerių judėjimas, eksperimentavęs ir ieškojęs galimybių sujungti įvairias menines technikas. FLUXUS dažnai vadinama intermedija (angl. inter - tarp, media - komunikacijos priemonė). Šio judėjimo pasekėjai mėgo pasišaipymus iš šiuolaikinio gyvenimo įpročių ir rutinos.

Didžioji dalis kolekcijos apima J. Mačiūno darbus, skirtus Film-Makers Cinematheque, žurnalui Film Culture, ir tekstus iš asmeninio gyvenimo bei J. Meko projektus ir dokumentą apie SoHo rajono įkūrimą. Kolekcijoje taip pat yra tokių garsių avangardistų kaip Robert Morris, Nam June Paik, Yoko Ono, On Kawara, Donald Judd, Yvonne Rainer, Alison Knowles, Michael Heizer, Joan Jonas, Claes Oldenburg ir kitų darbai.

Adresas: Malūnų g. 8

Darbo laikas: II-V: 15:00 – 19:00

                        VI: 12:00 – 17:00

                         I, VII ir valstybinių švenčių dienomis nedirba

Lietuvos meno pažinimo centras TARTLE

Užupyje įsikūręs Lietuvos meno pažinimo centras TARTLE. Čia sukaupta krūva eksponatų. Nuo pagonybės laikų iki šių dienų. Maždaug tūkstantis tapybos darbų. Šimtai skulptūrų. Žemėlapių. Virš tūkstančio istorinės grafikos darbų. Pora tūkstančių knygų! 

Kaina: ekskursija su dailės istorike: standartinis bilietas – 15 €, su nuolaida – 7 €

            Savarankiškas apsilankymas: standartinis bilietas – 5 €, su nuolaida – 2,5 €

Adresas: Užupio g. 40

Darbo laikas: būtina išankstinė rezervacija. Ekskursijų ir savarankiško apsilankymo laikus rasite kalendoriuje: https://bilietai.tartle.lt/

Kur atsiskleidžia istorija

Valstybės pažinimo centras

Šalia Lietuvos Respublikos Prezidentūros veikia Valstybės pažinimo centras. Tai - moderni edukacinė erdvė. Joje vyksta nuolatinė ekspozicija. Parodos. Ekspozicija yra interaktyvi. Lankytojai gali pabandyti „valdyti valstybę“! Muziejaus svečiai raginami palikti komentarus, taip prisidedant prie muziejaus tobulinimo.

Kaina: nemokamai

Adresas: Prezidento rūmų ansamblis, įėjimas iš Totorių g. 28

Darbo laikas: I nedirba

                        II–V: 09:00 – 16:00 (48 val. iki apsilankymo reikalinga išankstinė registracija. Telefonu +370 682 50754. Arba registracijos sistemoje) 

                        VI–VII: 11:00 – 18:00 (paskutiniai lankytojai įleidžiami 17 val. Išankstinė registracija nereikalinga) 

Vilniaus gynybinės sienos bastėja

Bastėja - XVI a. statytos gynybinės Vilniaus sienos dalis. 1987 m. įkurtame muziejuje saugoma XV – XIX a. ginklų ekspozicija. Patrankos. Artilerija. Šarvai. Iš apžvalgos aikštelės atsiveria įspūdinga Vilniaus panorama!

Kaina: 5 € suaugusiems

            2.5 € moksleiviams, studentams, senjorams, neįgaliems

            Nemokamai su „Vilnius Pass”

Adresas: Bokšto g. 20

Darbo laikas: II-VII: 10:00-18:00

                        I ir valstybinių švenčių dienomis: nedirba

Vilniaus miesto muziejus

Buvusios mėsinės pastate įrengtame muziejuje šiuolaikiškai pristatoma sostinės istorija. Kultūra. Architektūra. Socialiniai procesai. Pateikiamos istorijos interpretacijos. Muziejaus svečiai raginami kelti klausimus. Reikšti savo nuomonę. Muziejus planuoja kiekvienais metais pristatyti po kelias miesto gyvenimo tyrimais pagrįstas parodas. Organizuoti paskaitas. Konferencijas. Edukacinius užsiėmimus.

Kaina: 4 € suaugusiems
            2 € moksleiviams, studentams, senjorams
            Nemokamai su „Vilnius Pass”

Adresas: Vokiečių g. 6

Darbo laikas: II–V: 15:00 – 19:00

                        VI–VII: 11:00 – 19:00

Energetikos ir technikos muziejus

Jeigu Jums įdomu, kaip Lietuva vystėsi technologiškai, kaip buvo sukurta pirmoji dujų tiekimo sistema ir kokiais automobiliais važinėta prieškario laikais, privalote apsilankyti Energetikos ir technikos muziejuje. Pirmojoje viešoje Vilniaus miesto elektrinėje sužinosite atsakymus į visus rūpimus klausimus.

Muziejaus ekspozicija dedikuota energetikos temai. Lankytojai gali pamatyti autentišką elektrinės įrangą, turbinas, kondensatorius, garo katilus, generatorius ir vamzdynus. Tuo tarpu ant pastato stogo veikia saulės bei vėjo jėgainės, primindamos ekologijos svarbą.

Kaina: 7 € suaugusiems

             3,5 € moksleiviams, studentams, senjorams

             1,20 € neįgaliesiems

Adresas: Rinktinės g. 2

Darbo laikas: II-VII: 10:00 – 18:30

                        I ir valstybinių švenčių dienomis nedirba

nemokami muziejai vilniuje sekmadieniais

Pinigų muziejus

Pinigų muziejus – interaktyvus, aprūpintas kompiuteriniais terminalais, specialiomis programomis ir orientuota interneto prieiga. Čia per 2 aukštus išsidėsčiusios 5 salės. Jose galima susipažinti su pasaulio pinigų ir bankininkystės istorija, bankininkystės raida Lietuvoje ir lietuviškais pinigais. Lankytojai turi progą pamatyti dokumentinius ir mokomuosius filmus, prezentacijas bei vizualias ekspozicijas. Keliose vietose yra įrengti žaidimai, o priėjus prie tarpukariu Lietuvos banke naudoto telefono, jis netikėtai suskamba. Jį pakėlus muziejaus svečiai išgirsta Lietuvos banko valdybos pirmininko sveikinimą.

Kaina: nemokamai

Adresas: Totorių g. 2/8

Darbo laikas: Balandis-spalis:

                        II-V: 10:00 – 19:00

                        VI: 11:00 – 18:00

                         I, VII: nedirba

                         Lapkritis-gegužė:

                         II-V: 9:00 – 18:00

                         VI: 10:00 – 17:00

                          I, VII ir valstybinių švenčių dienomis nedirba

muziejai vilniuje vaikams

Televizijos bokštas

Televizijos bokštas – aukščiausias Lietuvoje, 8-as pagal aukštį Europoje ir 26-as visame pasaulyje pastatas. Pakilus į bokšto viršūnėje esantį restoraną-apžvalgos aikštelę atsiveria įspūdinga Vilniaus panorama – giedrą dieną galima matyti net 50 km spinduliu.

Tačiau Televizijos bokštą supa liūdnos praeities aplinkybės. Pastate įrengtas istorinis Sausio 13-osios atminimui skirtas Kovos už laisvę muziejus. 12 Lietuvos gynėjų žūtys minimos mažais granito obeliskais prie Televizijos bokšto. Be to, šalia bokšto kiekvienais metais vis plečiasi „antenų parkas“, o netoliese esančiame miškelyje galima aplankyti neįprastą objektą – gyvūnėlių kapines.  

Kaina: 9-12 € suaugusiems

             8 € studentams

             6 € moksleiviams, senjorams, neįgaliesiems

             27-29 € šeimos bilietas

Adresas: Sausio 13-osios g. 10

Darbo laikas: I-VII: 11:00 – 21:00

muziejai vaikams vilniuje

Fotografas: Evaldas Čingas

Muziejai vaikams Vilniuje

Žaislų muziejus

Tai – pirmasis Lietuvoje Žaislų muziejus. Jo patalpos suskirstytos į 3 erdves: archeologinę, etnografinę ir šių dienų. Archeologinėje erdvėje pristatomi patys seniausi žaislai, etnografinėje – XIX-XX a. pradžios žaislai, o trečiojoje erdvėje galima išvysti dabartinius žaislus. Kolekcijoje yra ir originalių kūrinių, ir kopijų. Būtent pastarąsias galima pačiupinėti savo rankomis – rojus smalsiems vaikams!

Kaina: 7 € suaugusiems

             5 € studentams, senjorams, neįgaliesiems, vaikams (2 – 18 metų)

Adresas: Šiltadaržio g. 2

Darbo laikas: II, III, V: 14:00 – 18:00

                        IV: 14:00 – 19:00

                        VI: 11:00 – 16:00

                        I, VII ir valstybinių švenčių dienomis nedirba

nemokami muziejai vilniuje 2021

Iliuzijų muziejus

Muziejai Vilniuje vaikams neapsieitų be Iliuzijų muziejaus. Didelėje erdvėje susilieja iliuzijos, menas ir mokslas. Optika ir fizika čia derinama su meno kūriniais ir paslaptimis. Iliuzijų muziejus ypatingas interaktyvumu: lankytojai čia gali kurti šešėlius, piešti šviesa ir apsilankyti pasaulyje aukštyn kojomis.

Pagrindinė ekspozicija kasmet pasipildo keletu naujų eksponatų. Muziejuje visuomet budi padėti pasiruošę asistentai. Jie mielai atsakys į kylančius klausimus ar įamžins mielą šeimos akimirką. Kupini įspūdžių lankytojai mėgsta užsukti į muziejaus teritorijoje veikiančią 2D kavinę, pasižyminčią išskirtiniu interjeru.

Kaina: 12 € suaugusiems

             9 € moksleiviams, studentams, senjorams

             4 € ikimokyklinio amžiaus (3 – 6 metų) vaikams

             35 € šeimos bilietas (2 suaugusieji ir 2 vaikai)

             Nemokamai vaikams iki 3 metų

Adresas: Vokiečių g. 8

Darbo laikas: I-VI: 11:00 – 20:00

                        VII: 11:00 – 18:00

muziejai vilniuje nemokamai

Geležinkelių muziejus

Geležinkelių muziejus kviečia visus – ir mažus, ir didelius – susipažinti su Lietuvos geležinkelių istorija bei dabartimi. Jis įsikūręs XIX a. pastatytuose Vilniaus geležinkelio stoties keleivių rūmuose. Erdviose muziejaus salėse gausu unikalių eksponatų, o vaikai ypač džiaugiasi žaismingais mažais traukinukais. Nepamirškite aplankyti ir lauko ekspozicijos! Dar muziejuje prekiaujama knygomis bei suvenyrais su Lietuvos geležinkelių simbolika ir rengiamos ekskursijos.

Šiuo metu muziejuje vyksta rekonstrukcija. Balandžio pabaigoje Geležinkelių muziejus atsidarys su nauja ekspozicija – nepraleiskite!  

Kaina: 1,80 € suaugusiems

             0,80 € moksleiviams, studentams, senjorams

Adresas: Geležinkelio g. 16

Darbo laikas: II-V: 10:00 – 16:00

                        VI: 10:00 – 15:00

                        I, VII ir valstybinių švenčių dienomis nedirba

Nemokami muziejai Vilniuje

Svarbi žinia – nemokami muziejai Vilniuje sekmadienį. Kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį Kultūros ministerijai pavaldžios galerijos bei muziejai nemokamai atveria duris lankytojams. Vilniečiai ir miesto svečiai gali už dyką apsilankyti Istorijų namuose, Kazio Varnelio muziejuje, Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje, Gedimino pilies bokšte, LDK valdovų rūmuose, Nacionalinėje dailės galerijoje, Vilniaus paveikslų galerijoje, Radvilų rūmuose ir kitur. Nemokami muziejai Vilniuje sekmadieniais praturtina lankytojų laisvalaikį, šviečia ir skatina domėtis įvairiomis sritimis.

Vilniuje tikrai atrasite, ką veikti. Galerijos, istoriniai muziejai, muziejai vaikams – visa tai Jūsų laukia sostinėje. Ypač verta apsilankyti paskutinį mėnesio sekmadienį, kai į daugelį muziejų galite patekti nemokamai!


Kelionių pasiūlymai

Ogrodzieniec pilis - Tatrų kalnai - Zakopanė – Kelcai

GURMANIŠKOJI SLOVĖNIJA. Pažintinė kelionė į Liublijaną – Bledą – Postoiną urvus – alyvuogių ūkį 4d./3n.

Pažintinė verslo kelionė kolektyvams po Latviją: Nacionalinis parkas - Rododendrų žiedai - plaukimas upe

Pažintinė – degustacinė kelionė kolektyvams autobusu – Rojaus keliu su žiobrių kepimu + dvariškas pyragas + meilės arbata

Pažintinė kelionė į Latviją: rododendrų žiedai – plaukimas Dauguvos upe Rygoje

Kelionė į Austriją: Štirijos pilys ir miestai (5d./4n.)

Šmaikšti ekskursija – Įdomi senovinio alaus edukacija su vaišėmis

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: Kūno kalba

Kauno požemiai – alaus degustacija – slaptas bunkeris

5 (penkių) dienų kelionė į Sakartvelą (Gruziją)

Pažintinė-edukacinė kelionė kolektyvams autobusu po Žagarės kraštą

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: Rojaus keliu su sūrio degustacija

Savaitgalio verslo kelionė po Platelių kraštą: plaukimas katamaranu – žemaitiški patiekalai – energetinių labirintų parkas

Vienos dienos verslo kelionė autobusu Pamario krašte: Vikingų laikų maistas-šišioniškių dainos- žuvies kotletai ir kt.

Degustacinė kelionė kolektyvams autobusu – Medaus degustacija – Sūrio degustacija – Vyno degustacija

Savaitgalio verslo kelionė: Naktinė ekskursija su žibintais - bandelės su lašinukais – išskirtinė bažnyčia -aštuonračio muziejus

Pažintinė-edukacinė kelionė kolektyvams autobusu – po Pamario kraštą su žuvies degustacija

Pramoginė – patyriminė verslo kelionė autobusu: Slidinėjimas Druskininkų “Sniego Arenoje” ir dzūkiška vakarienė su pramogomis

Savaitgalio verslo kelionė autobusu: kunigaikščių Oginskių keliu - geometriniai labirintai

Pažintinė verslo kelionė kolektyvams po Latviją: Automobilių muziejų turas

Pažintinė-degustacinė kelionė kolektyvams autobusu po Suvalkiją su dvaro šokiais ir ragaučiumi