Mano kelionės

Muziejai Vilniuje, kuriuos aplankyti – privalu

Muziejai Vilniuje, kuriuos aplankyti – privalu

Vilnius – bene daugiausiai turistų pritraukiantis miestas Lietuvoje. Sostinė pasižymi tobulu balansu tarp miesto modernumo ir gamtos ramybės, žavi romantiškomis senamiesčio gatvelėmis ir tradiciniais renginiais. Labai svarbi Vilniaus dalis yra ir muziejai – jų čia daug ir jie itin įdomūs. Pateikiame sąrašą muziejų, kuriuos aplankyti – būtina.

Meno muziejai Vilniuje

Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus

Tiems, kurie labiau žavisi audiovizualiniais menais, privalu užsukti į Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejų. Jame eksponuojama muzikos instrumentai, teatro lėlės, kostiumai, nuotraukos, apdovanojimai bei kiti su teatro, muzikos ir kino istorija susiję daiktai. Čia vyksta šių sričių kūrėjams paminėti skirti vakarai, teminės ekskursijos, edukacinės programos, moksliniai renginiai ir tarptautinės parodos. Vasaros metu muziejaus amfiteatre organizuojami įvairūs renginiai.

Kaina: 3 € suaugusiems

             3 € šeimos bilietas

             1 € moksleiviams, studentams, senjorams, nuolatinės karo tarnybos kariams, kariams savanoriams, laisvės kovų dalyviams             

Adresas: Vilniaus g. 41

Darbo laikas: III-VI: 10:00 – 18:00

                        VII: 10:00 – 16:00

                         I, II ir valstybinių švenčių dienomis nedirba

nemokami muziejai vilniuje

Fotografas: Vytautas Širvinskas

Nacionalinė dailės galerija

Nacionalinė dailės galerija – šiuolaikiškas daugiafunkcinis meno ir kultūros centras. Čia lankytojai gali aplankyti nuolatinę ekspoziciją ir parodas, sudalyvauti kultūros renginiuose, edukacinėse programose ir paskaitose. Nuolatinėje ekspozicijoje pristatoma modernioji ir šiuolaikinė lietuvių menininkų kūryba: tapyba, grafika, objektai, videomenas, skulptūra, fotografija, instaliacijos.

Edukacijos centre vyksta praktiniai dailės užsiėmimai, paskaitos, dailės pamokos, susitikimai su muziejaus darbuotojais ir Lietuvos bei užsienio kūrėjais. Moderniame pastate galima aplankyti kavinukę ir pro didelius langus gerėtis šalia vingiuojančia Nerimi.

Kaina: 6-8 € suaugusiems

             3-4 € moksleiviams, studentams

Adresas: Konstitucijos pr. 22

Darbo laikas: II-III: 11:00 – 19:00

                        IV: 12:00 – 20:00

                        V-VI: 11:00 – 19:00

                         VII: 11:00 – 17:00

                         I ir  valstybinių švenčių dienomis nedirba

nemokami muziejai vilniuje sekmadieni

„MO muziejus“

Prieš kelerius metus Vilniuje atsidarė didžiausias modernaus meno muziejus Lietuvoje – „MO muziejus“. Vien pats pastatas yra įspūdingas meno kūrinys. Jį sukūrė architektas Danielius Libeskindo ir už tai laimėjo keletą apdovanojimų.  

Muziejuje pristatoma Lietuvos dailės raida per pastaruosius 60 metų. Daugumos darbų autoriai vis dar aktyviai veikia tiek mūsų šalyje, tiek užsienyje. Parodos reguliariai keičiasi, kad būtų atskleistas kuo platesnis idėjų spektras. Meno mylėtojai čia tikrai ras, kuo pasigėrėti: nuo šiuolaikiškų Algimanto Kriščiūno „pop art“ paveikslų iki praeito amžiaus fotografo Antano Sutkaus darbų. Lankytojai gali išbandyti edukacines veiklas, stebėti meno performansus, žiūrėti filmus ir klausytis koncertų.

Kaina: 9 €

             4,50 € studentams, senjorams, neįgaliesiems

Adresas: Pylimo g. 17

Darbo laikas: I: 10:00 – 20:00

                        II: nedirba

                        III-VII: 10:00 – 20:00

muziejai vilniuje

MO muziejus (Hufton + Crow Photography nuotr.).

Kur atsiskleidžia istorija

Energetikos ir technikos muziejus

Jeigu Jums įdomu, kaip Lietuva vystėsi technologiškai, kaip buvo sukurta pirmoji dujų tiekimo sistema ir kokiais automobiliais važinėta prieškario laikais, privalote apsilankyti Energetikos ir technikos muziejuje. Pirmojoje viešoje Vilniaus miesto elektrinėje sužinosite atsakymus į visus rūpimus klausimus.

Muziejaus ekspozicija dedikuota energetikos temai. Lankytojai gali pamatyti autentišką elektrinės įrangą, turbinas, kondensatorius, garo katilus, generatorius ir vamzdynus. Tuo tarpu ant pastato stogo veikia saulės bei vėjo jėgainės, primindamos ekologijos svarbą.

Kaina: 7 € suaugusiems

             3,5 € moksleiviams, studentams, senjorams

             1,20 € neįgaliesiems

Adresas: Rinktinės g. 2

Darbo laikas: II-VII: 10:00 – 18:30

                        I ir valstybinių švenčių dienomis nedirba

nemokami muziejai vilniuje sekmadieniais

Pinigų muziejus

Pinigų muziejus – interaktyvus, aprūpintas kompiuteriniais terminalais, specialiomis programomis ir orientuota interneto prieiga. Čia per 2 aukštus išsidėsčiusios 5 salės. Jose galima susipažinti su pasaulio pinigų ir bankininkystės istorija, bankininkystės raida Lietuvoje ir lietuviškais pinigais. Lankytojai turi progą pamatyti dokumentinius ir mokomuosius filmus, prezentacijas bei vizualias ekspozicijas. Keliose vietose yra įrengti žaidimai, o priėjus prie tarpukariu Lietuvos banke naudoto telefono, jis netikėtai suskamba. Jį pakėlus muziejaus svečiai išgirsta Lietuvos banko valdybos pirmininko sveikinimą.

Kaina: nemokamai

Adresas: Totorių g. 2/8

Darbo laikas: Balandis-spalis:

                        II-V: 10:00 – 19:00

                        VI: 11:00 – 18:00

                         I, VII: nedirba

                         Lapkritis-gegužė:

                         II-V: 9:00 – 18:00

                         VI: 10:00 – 17:00

                          I, VII ir valstybinių švenčių dienomis nedirba

muziejai vilniuje vaikams

Televizijos bokštas

Televizijos bokštas – aukščiausias Lietuvoje, 8-as pagal aukštį Europoje ir 26-as visame pasaulyje pastatas. Pakilus į bokšto viršūnėje esantį restoraną-apžvalgos aikštelę atsiveria įspūdinga Vilniaus panorama – giedrą dieną galima matyti net 50 km spinduliu.

Tačiau Televizijos bokštą supa liūdnos praeities aplinkybės. Pastate įrengtas istorinis Sausio 13-osios atminimui skirtas Kovos už laisvę muziejus. 12 Lietuvos gynėjų žūtys minimos mažais granito obeliskais prie Televizijos bokšto. Be to, šalia bokšto kiekvienais metais vis plečiasi „antenų parkas“, o netoliese esančiame miškelyje galima aplankyti neįprastą objektą – gyvūnėlių kapines.  

Kaina: 9-12 € suaugusiems

             8 € studentams

             6 € moksleiviams, senjorams, neįgaliesiems

             27-29 € šeimos bilietas

Adresas: Sausio 13-osios g. 10

Darbo laikas: I-VII: 11:00 – 21:00

muziejai vaikams vilniuje

Fotografas: Evaldas Čingas

Muziejai vaikams Vilniuje

Žaislų muziejus

Tai – pirmasis Lietuvoje Žaislų muziejus. Jo patalpos suskirstytos į 3 erdves: archeologinę, etnografinę ir šių dienų. Archeologinėje erdvėje pristatomi patys seniausi žaislai, etnografinėje – XIX-XX a. pradžios žaislai, o trečiojoje erdvėje galima išvysti dabartinius žaislus. Kolekcijoje yra ir originalių kūrinių, ir kopijų. Būtent pastarąsias galima pačiupinėti savo rankomis – rojus smalsiems vaikams!

Kaina: 7 € suaugusiems

             5 € studentams, senjorams, neįgaliesiems, vaikams (2 – 18 metų)

Adresas: Šiltadaržio g. 2

Darbo laikas: II, III, V: 14:00 – 18:00

                        IV: 14:00 – 19:00

                        VI: 11:00 – 16:00

                        I, VII ir valstybinių švenčių dienomis nedirba

nemokami muziejai vilniuje 2021

Iliuzijų muziejus

Muziejai Vilniuje vaikams neapsieitų be Iliuzijų muziejaus. Didelėje erdvėje susilieja iliuzijos, menas ir mokslas. Optika ir fizika čia derinama su meno kūriniais ir paslaptimis. Iliuzijų muziejus ypatingas interaktyvumu: lankytojai čia gali kurti šešėlius, piešti šviesa ir apsilankyti pasaulyje aukštyn kojomis.

Pagrindinė ekspozicija kasmet pasipildo keletu naujų eksponatų. Muziejuje visuomet budi padėti pasiruošę asistentai. Jie mielai atsakys į kylančius klausimus ar įamžins mielą šeimos akimirką. Kupini įspūdžių lankytojai mėgsta užsukti į muziejaus teritorijoje veikiančią 2D kavinę, pasižyminčią išskirtiniu interjeru.

Kaina: 12 € suaugusiems

             9 € moksleiviams, studentams, senjorams

             4 € ikimokyklinio amžiaus (3 – 6 metų) vaikams

             35 € šeimos bilietas (2 suaugusieji ir 2 vaikai)

             Nemokamai vaikams iki 3 metų

Adresas: Vokiečių g. 8

Darbo laikas: I-VI: 11:00 – 20:00

                        VII: 11:00 – 18:00

muziejai vilniuje nemokamai

Geležinkelių muziejus

Geležinkelių muziejus kviečia visus – ir mažus, ir didelius – susipažinti su Lietuvos geležinkelių istorija bei dabartimi. Jis įsikūręs XIX a. pastatytuose Vilniaus geležinkelio stoties keleivių rūmuose. Erdviose muziejaus salėse gausu unikalių eksponatų, o vaikai ypač džiaugiasi žaismingais mažais traukinukais. Nepamirškite aplankyti ir lauko ekspozicijos! Dar muziejuje prekiaujama knygomis bei suvenyrais su Lietuvos geležinkelių simbolika ir rengiamos ekskursijos.

Šiuo metu muziejuje vyksta rekonstrukcija. Balandžio pabaigoje Geležinkelių muziejus atsidarys su nauja ekspozicija – nepraleiskite!  

Kaina: 1,80 € suaugusiems

             0,80 € moksleiviams, studentams, senjorams

Adresas: Geležinkelio g. 16

Darbo laikas: II-V: 10:00 – 16:00

                        VI: 10:00 – 15:00

                        I, VII ir valstybinių švenčių dienomis nedirba

Nemokami muziejai Vilniuje

Svarbi žinia – nemokami muziejai Vilniuje sekmadienį. Kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį Kultūros ministerijai pavaldžios galerijos bei muziejai nemokamai atveria duris lankytojams. Vilniečiai ir miesto svečiai gali už dyką apsilankyti Istorijų namuose, Kazio Varnelio muziejuje, Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje, Gedimino pilies bokšte, LDK valdovų rūmuose, Nacionalinėje dailės galerijoje, Vilniaus paveikslų galerijoje, Radvilų rūmuose ir kitur. Nemokami muziejai Vilniuje sekmadieniais praturtina lankytojų laisvalaikį, šviečia ir skatina domėtis įvairiomis sritimis.

Vilniuje tikrai atrasite, ką veikti. Galerijos, istoriniai muziejai, muziejai vaikams – visa tai Jūsų laukia sostinėje. Ypač verta apsilankyti paskutinį mėnesio sekmadienį, kai į daugelį muziejų galite patekti nemokamai!


Kelionių pasiūlymai

Naktinis Kalėdinių eglučių turas

Pažintinė dienos kelionė autobusu: Tėvo Stanislovo saugotuvės –– Kėdainiai–vaišės

Vienos dienos pažintinė kelionė autobusu: kalėdaičio (plotkelės) gamyba – Kudirkos Naumiestis – dvaras

Pažintinė vienos dienos kelionė: Sudargo piliakalniai - Zanavykiškas ragaučius - Zyplių dvaras - Gelgaudiškio dvaras

Pažintinė-degustacinė dienos kelionė autobusu į Biržus su avienos degustacija ir girnų muziejumi

Pažintinė dienos kelionė: Pažaislio vienuolynas – Kauno pilis – Stipriųjų gėrimų degustacija

Veličkų druskų kasyklos-Krokuva- Čenstakavos vienuolynas

Iš Klaipėdos ir Kauno: Vokietijos Kalėdinės mugės aplankant Drezdeną ir Niurnbergą

Pažintinė vienos dienos kelionė į Anykščių Helovino labirintų parką

Kelionė iš Vilniaus: Šviesų festivalis ir šokolado gaminimas - pažintinė vienos dienos kelionė autobusu

Pažintinė kelionė iš Vilniaus: Eglutės žaisliukų muziejus – Porceliano ekspozicija – J.Miltinio palikimų studija

Pažintinė vienos dienos kelionė autobusu į Kalėdinį Vilnių

Patyriminė kelionė: Bistrampolio dvaras – Eglutės žaisliukų muziejus – Porceliano ekspozicija

Pažintinė kelionė: Telefonijos muziejus – Žibintų festivalis Pakruojo dvare

Pažintinė kelionė autobusu: Siesikų dvaras – Antano Smetonos rezidencija – kugelis – Taujėnų dvaras