Pažintinė kelionė kolektyvams autobusu po Kauno fortus su kareiviška koše

  • Pradžia
  • Kelionės
  • Pažintinė kelionė kolektyvams autobusu po Kauno fortus su kareiviška koše

Kelionės programa

 

Šioje vienos dienos pažintinėje kelionėje kolektyvams aplankysite ir dalyvausite:

  • Šią dienos pažintinę kelionę kolektyvams pradėsite apžvalgine ekskursija su profesionaliu tos srities gidu po I fortą, statytą XIX amžiuje. Forto paskirtis buvo dengti Kauno tvirtovę nuo vokiečių. Jo įtvirtinimai neapsaugojo karių nuo stambaus kalibro artilerijos šūvių ir karo metu fortas labai nukentėjo. Čia buvo įrengta pirmoji Lietuvoje dujų kamera, skirta nusikaltėlių mirties bausmei vykdyti.  
  • Toliau pažintinę kelionę kolektyvams tęsite   III-iame forte.  Palyginus su pirmuoju fortu, III-iasis fortas konflikto metu nukentėjo mažiau. Jame dar galima pamatyti originalių forto detalių: durų, laiptų, turėklų ir kitų. Profesionalus tos srities gidas papasakos įdomių detalių apie forto rajone bei prieigose sprogusius virš 15 tūkstančių artilerijos sviedinius. Iki šių dienų išlikę vokiečių artilerijos pabūklų pėdsakų, sugriovimų. 
  • Pažintinės kelionės kolektyvams metu keliausite į ilgiausią požeminį galerijų tinklą, neregėtą ir vienintelį Lichačiovo pakilimo mechanizmą, kuris kadaise buvo išbandomas kiekvieną dieną trejus metus. 1941 metais užėjus vokiečiams, forte nuo rugpjūčio mėnesio pradėti naikinti žydai. Didžioji dalis čia atvesti iš Kauno geto. 

Pietūs: soti kareiviška sriuba-troškinys su mėsa valgoma buvusioje forto virtuvėje. (Jeigu pietų atsisakote, prašome registruojantis pranešti, kitu atveju užsakoma bendra tvarka. Vegetariško patiekalo pasirinkimo nėra).   

  • Šioje pažintinėje kelionėje kolektyvams sužinosite apie Panemunės ir Šančių karinius miestelius, geležinkelio tiltą ir Linkuvos įtvirtinimus. Įtvirtinimai saugojo strategiškai svarbią poziciją, kurią užėmus artilerija laisvai galėtų apšaudyti patį Kauno centrą. Šiuose įtvirtinimuose vienuose pirmųjų jau buvo naudojama elektra, o kaip statybinė medžiaga – cementas.
  • Pažintinės vienos dienos kelionės kolektyvams metu autobusu aplankysite fortą, kuriame buvo įrengta elektra ir aplink juosė vienintelis Kaune gynybinis vandens griovys, į kurį vanduo iš Nemuno patekdavo per šliuzą. Dabar kazematų viduje yra išlikę nemažai originalios forto įrangos, tarp jų ir forte naudoto elektros generatoriaus fragmentai.
  • Šios pažintinės kelionės kolektyvams pabaigoje autobusu važiuosite į patį populiariausia IX fortą.  Jame turėsime ekskursiją apie IX forto gynybinę sieną, pasivaikščiosite požeminėse susisiekimo galerijose.  Šis fortas buvo pats moderniausias iš visų prieškario metais pastatytų laikinojoje sostinėje. Tais laikais fortas buvo aprūpintas elektra, turėjo vandentiekį ir kanalizaciją. Tuo tarpu pirmasis fortas buvo apšviestas žibalinėmis lempomis. 

Vienos dienos pažintinės kelionės kolektyvams kaina asmeniui (kelionė autobusu;  kelionės vadovo-gido paslaugos, kelionės programos kūrimas, rengimas ir derinimas, objektų apžiūra, darbuotojų pagalba kuriant ir įgyvendinant programą) -  derinama kiekvienu atveju atskirai. Kaina priklauso nuo išvykimo vietos, datos ir keliautojų skaičiaus.

Papildomų mokamų objektų kaina, priklauso nuo dalyvaujančių asmenų skaičiaus. Preliminariai kai keliauja 28–30 asmenys, kaina  –  32-37 € asmeniui (ekskursija po atskirus penkis fortus, pietūs (kareiviška sriuba-troškinys su mėsa), ekskursija IX forte)

Pastabos: Šios pažintinės kelionės autobusu ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali nežymiai keistis, atsižvelgiant į nustatomus reikalavimus dėl covid. Pvz. pasakys, kad grupei turi būti 2 ar daugiau gidai.  

Rekomenduojame. Šioje vienos dienos pažintinėje kelionėje kolektyvams autobusu patartina avėti patogią avalynę, būtina turėti žibintuvėlį ir šiltesnį drabužį apsirengti lankantis požemiuose. 

Vienos dienos pažintinės kelionės kolektyvams autobusu programą parengė: UAB Ingrida tours. Be autorių sutikimo, kelionės programą naudoti ar platinti draudžiama.

Nuotraukos priklauso: Kauno tvirtovės parkui, be autorių sutikimo naudoti draudžiama.

Pasiteiravimui apie vienos dienos pažintinę kelionę kolektyvams autobusu tel.: +37065556313 arba +37067727036, el.paštas – [email protected] arba [email protected]

Transportas Autobusas
Organizatorius UAB „Ingrida Tours“

Daugiau kelionių

Savaitgalio verslo kelionė autobusu: vienuolynas, dvarai, brandinto kumpio degustacija

Degustacinė verslo kelionė: Šilutė – Rusnė ir Uostadvaris – vikingų laikų valgiai – vyno degustacija

Savaitgalio verslo kelionė kolektyvui autobusu – Panemunės keliu

Savaitgalio pažintinė kelionė autobusu: Karmazinų pažintinis takas – Sudervės bažnyčia - Verbos gamyba

Pažintinė savaitgalio kelionė: muziejus - naktinis žygis – ėjimas kūlgrinda - Medvėgalis

Savaitgalio verslo kelionė autobusu kolektyvams po Žemaitiją: dvaras - žemaitiški tradiciniai patiekalai ir kt.

Teatralizuota ekskursija kolektyvams „ATGAL Į PRAEITĮ“

Savaitgalio verslo kelionė autobusu kolektyvams: Kėdainiai - pietūs - apsilankymas dvare - didžiausias gėlių parkas

Pažintinė ekskursija kolektyvams Klaipėdoje „Dangės krantinių istorijos“