Mano kelionės

Kelionės po Latviją: pažinkite kaimyninę šalį

Kelionės po Latviją: pažinkite kaimyninę šalį

Latvija gal ir nedidelė, tačiau jos nepaliesta Baltijos jūros pakrantė ir tradicijos pranoksta net labiau žinomus Europos miestus. Ji tapo tikru paslėptu lobiu keliautojams, kurie stengiasi aplenkti didesnes ir geriau lankomas Europos šalis, ieškodami mažiau žinomo grožio ir istorinio žavesio. Tačiau kuo būtent kelionės Latvijoje yra tokios ypatingos ir kaip geriau pažinti šią šalį?

Ieškantiems aktyvių pramogų

Pasinaudokite įvairiomis aktyvaus poilsio galimybėmis Latvijoje. Norėdami pasimėgauti maudymosi malonumais, apsilankykite SPA ar vandens parke, pavyzdžiui, „Livu“ vandens parke Jūrmaloje – viename didžiausių vandens parkų Šiaurės Europoje. Vasarą galite mėgautis Baltijos jūros pakrante ir maudytis jūroje.

Jei esate dviračių mėgėjas, pasinaudokite dviračių kortele ir leiskitės į ilgesnes ar trumpesnes keliones po Latvijos apylinkes. Latviją lengvai pažinsite važiuodami dviračiu – važiuokite, kur norite, sustokite, kada norite. Be to, važiuojant dviračiu gamtos peizažai ir lankytini objektai matomi geriau nei skubant automobiliu.

Išbandyti savo ištvermę ir įdomiai praleisti laiką galite Latvijoje esančiuose nuotykių parkuose, kur medžiuose įrengtos įvairios kliūtys. Nuotykių ieškotojams siūlomos ir sunkesnės, ir lengvesnės trasos. Ieškantiems ekstremalių pojūčių patiks šuoliai su guma nuo lynų keltuvo virš Gaujos upės arba banglenčių sportas jūroje.

Pavasarį pasimėgaukite vandens turistų pamėgta kelione laivu Gaujos upe. Ji garsėja gražiais ir smėlėtais paplūdimiais. Vasarą galite žvejoti jūrų, ežerų ar tvenkinių pakrantėse, o žiemą – slidinėti jūros pakraščiu ir mėgautis sniego antklode apgaubta gamta.

Jei ieškote idėjų ilgesniems pėsčiųjų maršrutams, pasidomėkite Latvijoje sukurtais pažintinių takų maršrutais ir užkariaukite Baltijos takus – ilgų nuotolių pėsčiųjų maršrutus „Jūrtaka“ ir „Mežtaka“.

keliones latvijoje

Architektūros gerbėjams

Latvijos architektūros kultūrinis ir istorinis paveldas apima daugybę šimtmečių – nuo autentiškų kaimo sodybų iki unikalių medinės architektūros pavyzdžių, prabangių rūmų ir dvarų, bažnyčių ir įspūdingų secesijos pastatų. Išskirtinių architektūros perlų galima pamatyti ne tik sostinėje Rygoje, bet ir miesteliuose, kaimuose bei atokesniuose Latvijos regionuose. Prieštaringai vertinamas sovietinis architektūros palikimas taip pat apima kelis dešimtmečius, o įspūdingų pavyzdžių yra visoje Latvijos teritorijoje.

Būtini aplankyti architektūriniai paminklai yra šie:

 • Šv. Petro bažnyčia, Ryga;
 • Laisvės paminklas, Ryga;
 • Latvijos mokslų akademija, Ryga;
 • Latvijos nacionalinė opera, Ryga;
 • Latvijos nacionalinė biblioteka, Ryga;
 • Trys broliai, Ryga;
 • Rygos katedra, Ryga;
 • Centrinis Rygos turgus, Ryga;
 • Rygos televizijos bokštas, Ryga;
 • Šv. Jokūbo katedra, Ryga;
 • Šv. Marijos Magdalenos bažnyčia, Ryga.

keliones i latvija

Kokios šventės vyksta?

Latvija yra Vakarų ir Rytų kultūrų kryžkelėje bei turi didžiulę istoriją, todėl akivaizdu, kad svetimos tautos Latvijoje paliko ryškius pėdsakus. Latviai ir toliau laikosi savo protėvių tradicijų – latvių folklore įsišaknijusios kultūros, kurias geriausiai galima patirti per: 

 • Vasaros saulėgrįžos arba Jani šventę;
 • įspūdingas Dainų ir šokių šventes;
 • tradicinius amatus ir rankdarbius;
 • muziejų organizuojamus renginius ir daugybę kitų veiklų.

Nors grandioziniai renginiai ir šventės yra didelė Latvijos kultūros dalis, šios šalies kultūros siela yra daug įprastesnė. Nors sostinėje Rygoje ir už jos ribų galima rasti daugybę turistinių vietų, pilių, muziejų ir architektūros, Latvijos dvasią įkūnija kasdienių dalykų žavesys!

keliones po latvija

Pirties tradicijos

Pirties tradicija Latvijoje yra giliai įsišaknijusi – dar XIX a. kiekvienoje sodyboje buvo pirtis. Nors šiais laikais pirtis nebėra vienintelė prausimosi vieta, nes kiekvienoje namų valdoje yra karštas tekantis vanduo, pirties tradicijos išliko. Pirties paskirtis yra platesnė nei tik kūno prausimas. Laikydamiesi protėvių pirties ritualo išminties, galite pabėgti nuo kasdienybės rūpesčių ir problemų, išsivaduoti nuo streso ir atgaivinti dvasią.

Latvijoje labiausiai paplitusios vadinamosios „šlapiosios“ pirtys, kai vanduo pilamas ant karštų akmenų, kad susidarytų garai ir oras taptų drėgnas. Tobula pirties temperatūra laikoma 86 °C, tačiau pradedantieji pirties ritualą gali išbandyti nuo žemesnės temperatūros. Įkaitus pirtyje, svarbu greitai atvėsti šaltame tvenkinyje, baseine arba po galingu dušu. Staigus karščio ir šalčio kontrastas mankština kraujagysles, stiprina kūną ir gerina odos elastingumą.

Į pirties ritualą taip pat įeina vanojimasis. Vantas galima pasigaminti iš įvairių medžių šakelių. Labiausiai paplitusios yra beržų, ąžuolų, liepų ir kadagių šakelės. Tačiau pirties meistrai į vantas deda įvairių augalų, kurie suteikia gydomųjų savybių, kvapų ir energijos. Plakant vantomis atliekamas ir masažas, ir aromaterapija, be to, jos padeda atsikratyti negyvų odos ląstelių. Grožio procedūros, pavyzdžiui, kūno šveitimo arba veido kaukių iš molio ir medaus naudojimas, taip pat neatsiejamos nuo pirties ritualo.

Autentišką pirties ritualą galima patirti bet kuriuose iš šimtų Latvijos svečių namų. Svečių namus su pirtimi galima išsinuomoti šeimai ar nedidelei draugų kompanijai, taip pat įvairiems renginiams, kuriuose dalyvauja daug svečių, organizuoti.

Daugiau apie Latvijos pirčių istoriją galite sužinoti Pirties muziejuje po atviru dangumi, kuriame eksponuojamos šešios istorinės pirtys. Čia taip pat galima pamatyti juodąją pirtį, kurioje akmenys sukrauti garinės viduryje, o dėl po akmenimis degančios ugnies visa pirtis padengta suodžiais. Muziejus yra už 40 km nuo Rygos, netoli kelio Murjāņi-Saulkrasti.

Kuo pasižymi latvių virtuvė?

Latvijos virtuvę paprastai sudaro žemės ūkio produktai, o daugumoje pagrindinių patiekalų vyrauja mėsa. Kadangi Latvija yra rytinėje Baltijos jūros pakrantėje, dažnai vartojama žuvis. Latvijos virtuvei įtakos turėjo kitos Baltijos jūros pakraščio šalys. Įprasti latviškų patiekalų receptų ingredientai, pavyzdžiui, bulvės, kviečiai, miežiai, kopūstai, svogūnai, kiaušiniai ir kiauliena, yra vietiniai. Dėl ryškių keturių metų laikų latvių virtuvė yra pabrėžtinai sezoniška, o kiekvienas metų laikas turi savitų produktų ir patiekalų. Latviškas maistas paprastai yra gana riebus ir naudoja nedaug prieskonių.

Daug šiuolaikinėje Latvijoje paplitusių patiekalų atkeliavo tiesiai iš kitų šalių, dažnai dėl jų istorinio dominavimo. Populiarūs iš sovietinės virtuvės perimti patiekalai yra:

 • pelmėnai (pelmeņi) su grietine;
 • barščiai (borščs);
 • stroganovas (stroganovs);
 • kepta silkė (siļķe kažokā);
 • šašlykai (šašliks);
 • rasolas (rasols);
 • plovas (plovs);
 • kefyras (kefīrs);
 • rūgpienis (kvass);
 • solianka (soļanka).

Daugiausia vartojamas alkoholinis gėrimas yra alus. Nacionalinis alkoholinis gėrimas yra Rygos juodasis balzamas.

kelione i latvija

Kiek kainuoja keliauti Latvijoje?

Maisto produktų, gėrimų, alkoholio ir tabako gaminių kainos yra vidutinės, palyginti su kitomis Europos šalimis. Restoranų ir viešbučių paslaugų kainos taip pat panašios į kitų Europos šalių kainas. Apytikslis prekių ir paslaugų kainų lygis:

 • trijų patiekalų vakarienė restorane 30-40 eurų;
 • pietūs 5-7 eurai;
 • alaus bokalas 3 eurai;
 • taurė vyno 4-5 eurai;
 • viešojo transporto vienkartinis bilietas 1,15 euro;
 • kelionė taksi iš oro uosto į miesto centrą 10-15 eurų.

latvija keliones


Kelionių pasiūlymai

Pažintinė-degustacinė dienos kelionė autobusu į Biržus su alaus degustacija

Kalėdinės mugės Gdanske - Stiklinio Kalėdų žaisliuko gamyba –Sopotas – Malborko pilis – 3d/2n

Pažintinė kelionė autobusu: Šokoladas – Pakruojo žibintų festivalis

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: Hortenzijos, dvarai ir vienuolynas

Pažintinė kelionė kolektyvams autobusu į Biržų karštą

Pramoginė - degustacinė kelionė kolektyvams autobusu – Plaukimas Kauno mariose-Rumšiškės- midaus degutacija

Savaitgalio verslo kelionė autobusu po Žemaitiją: aštuonračio muziejus – energetinių labirintų parkas ir kt.

Vienos dienos verslo kelionė autobusu Pamario krašte: Vikingų laikų maistas-šišioniškių dainos- žuvies kotletai ir kt.

Savaitgalio verslo kelionė autobusu kolektyvams: Kėdainiai - pietūs - apsilankymas dvare - didžiausias gėlių parkas

Pažintinė kelionė autobusu: Smėlio urvai-Kuldiga-latviškas vynas

Kelionė kolektyvams autobusu – pažintis su Žemaitija bei edukacija ir bandelių su lašinukais degustacija

Mokymai kolektyvams - kūno kalbos mokymai su žmonių tipologijų mentore

Savaitgalio verslo kelionė autobusu: vienuolynas, dvarai, brandinto kumpio degustacija

Pažintinė dienos kelionė autobusu: Basų kojų takas – Agurkų ledai - Kėdainių kraštas – vaišės

Pažintinė kelionė kolektyvams autobusu po Žemaitiją - dvarus - šaltojo karo muziejų ir sočiais žemaitiškais patiekalais

Savaitgalio degustacinė verslo kelionė kolektyvams į Latviją: Latviški sūriai - česnakų pasaulis - karamelė

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: dvarai ir parkas - pietūs - muziejus

Vienos dienos kelionė kolektyvui autobusu: K. Sakalausko senienų muziejus – Čičinsko kepsnys - šmaikšti ekskursija Joniškėlyje – alaus degustacija

Bohemijos ir Saksonijos Šveicarijos gamta ir Kioningšteino tvirtovė

Pažintinė kelionė po Platelių kraštą: Bičių ūkis su degustacija – energetinių labirintų parkas – žemaitiški patiekalai – plaukimas katamaranu

Veličkų druskų kasyklos - Krokuva – Energylandia – Aušvico koncentracijos stovykla