Pažintinė kelionė autobusu: Smėlio urvai-Kuldiga-latviškas vynas

  • Pradžia
  • Kelionės
  • Pažintinė kelionė autobusu: Smėlio urvai-Kuldiga-latviškas vynas

Kelionės programa

Pažintinėje vienos dienos kelionėje autobusu vyksite į įdomią vietovę Latvijoje, netoli Kuldigos. Tai Riežupės smėlio urvai.  Požeminis smėlio olų labirintas čia driekiasi apie 2 km. Tačiau lankytojams atvira apie 460 m ilgio trasa. Tikima, jog šios požeminės olos turi magiškų galių. Olos buvo iškastos žmonių rankomis. Urvus kasė trys kartos žmonių. Jose aptiktas kvarcinis smėlis buvo naudojamas stiklo gamybai. Giliausia vieta olose yra 10 metrų po žeme. Urvai yra privati nuosavybė, jų savininkė Inesa, yra ketvirtos kartos paveldėtoja. Oro temperatūra urvuose yra - + 8 laipsnių ištisus metus, dėl pravartu turėti šiltesnių rūbų. Vietinis gidas (-ė) papasakos šių urvų istoriją, pasibursite, gerų emocijų kupini vėl sugrįšite ant žemės.

Savaitgalio kelionėje autobusu jūsų lauks pažintis su Latvijos Venecija – Kludiga. Palei daugelio pastatų pamatus teka Alekšupytė upelis, todėl Kuldyga vadinama Latvijos Venecija. Senamiesčio centre pastatai iš pradžių buvo statomi kaip Kuldygos pilies priemiestis. 1701 m. Šiaurės karo metu į Kuldygos pilį įsiveržė švedų karinės pajėgos, 1709 m. ji tapo negyvenama, o XIX a. pradžioje pilies griuvėsiai buvo perkelti. Pažintinėje - patyriminėje vienos dienos kelionėje pamatysite viena iš svarbiausių miesto vertybių- XIII a. nereguliarius miesto išplanavimus su siauromis gatvelėmis ir XVII-XIX a. senamiesčio užstatymus - tikra retenybe, neretai vadinama "paskutiniuoju miestelių perlu Baltijos šalyse". Pažintinės savaitgalio kelionės po Latvija metu pasivaikščiosite po senamiestį, kuriame iki šiol filmuojamos viduramžių scenos. Vienos dienos kelionėje praeisite pro ilgiausią Europos plytinių arkų tiltą, statytą 1974 r yra ilgiausias (164 m) tokio tipo automobilių tiltas Europoje. Pastatytas pagal XIX a. kelių standartus – 500 pėdų ilgio ir 26 pėdų pločio, kad juo galėtų prasilenkti dvi karietos. Apžvalginė ekskursija Kuldijoje. Pažintinėje kelionėje po Latviją turėsite laisvą laiką apie 1,5 val.

Pažintinės savaitgalio kelionės autobusu metu važiuodami link namų stabtelsite Aizputėje, kur susipažinsite su XVIII a. Aizputės pilies skiautiniuose rūsiuose 2010 m. įkurta Aizputes vyno gamykla. Čia vyndario šeima kasmet tobulina receptus ir virimo technologijas. Aistra tobulumui ir naujovėms, gerbiant praeities ir tradicinius gėrimų gaminimo metodus neliko nepastebėti vyno mėgėjų bei pelnė įvairius apdovanojimus konkursuose.

Pažintinės – degustacinės vienos dienos ekskursijos Latvijoje metu vyndarys papasakos jums apie vyno gamybą, kiek žinių, aistros ir pasiryžimo reikėjo kuriant šeimos verslą, pasidalins praktinėmis, linksmomis ir įdomiomis istorijomis. Degustuosite 5 rūšių vyną (galbūt bus rabarbarų, šermukšnių...). Vyndarys prašo neišduoti visų rūšių, kadangi mėgsta pateikti tą vyną, kurs jo nuomone grupei bus skaniausia.  Degustacijos metu įvertinsite įvairių vynų skonio, kvapo ir spalvų niuansus, išsirinksite savo mėgstamiausią. Norintys galės vietoje įsigyti lauktuvių.

TURĖKITE ŠILTESNĮ RŪBĄ, nes oro temperatūra urvuose yra  nuo – 8 iki + 8 laipsnių ištisus metus.

Pažintinės – patyriminės savaitgalio kelionės Latvijoje autobusu kaina – derinama kiekvienu atveju atskirai. Kaina priklauso nuo dalyvių skaičiaus ir išvykimo vietos.

Pažintinės savaitgalio kelionės autobusu maršrutą parengė: UAB Ingrida tours. Be autorių sutikimo, kelionės programą naudoti ar platinti draudžiama.

Pasiteiravimui apie pažintinę vienos dienos kelionę Latvijoje autobusu: tel. +37065556313, +37064442909, +37067727306; [email protected], kel[email protected] arba [email protected].

Ingrida Pociutė

Keliauti kviečia kelionių žinovė Ingrida Pociutė

  • Tik asmeniškai išbandytos turiningos kelionės
  • Kruopščiai parinkti, iki detalumo suplanuoti maršrutai
  • 98% visų klientų liko patenkinti arba labai patenkinti kelionėmis

Norėtumėte individualaus pasiūlymo ar papildomų paslaugų?

Peržiūrėjote pasiūlymus ir neradote tinkamo? Kreipkitės į mūsų konsultantą, kuris pagal Jūsų poreikius pateiks asmeninį pasiūlymą.

Parašykite mums