Mano kelionės

Kelionės autobusu: pasiruoškite kaip profesionalas

Kelionės autobusu: pasiruoškite kaip profesionalas

Visiems bent kartą teko nuo vieno taško iki kito keliauti autobusu. Žiūrėdami pro langą ir klausydami muzikos akimirkai pasijuntame kaip filme, atitrūkę nuo realybės, tačiau po kiek laiko pabosta ir knapt… Miegame barbendami galva į sėdynę. 

Kelionės autobusu išties reikalauja šiek tiek daugiau kantrybės. Drąsiai imkite daiktus, kurie važiavimą autobuse pavers tikrų tikriausiu malonumu, nes, ko nereikės ekskursijos metu, tą saugiai paliksite savo vietoje. Jūsų laukia nuotykių kupina diena. Būkite pasiruošę tam!

Elektroniniai prietaisai

Šiais laikais mobilus telefonas neišslysta iš rankų. Jis šliejasi greta gyvybiškai svarbių funkcijų. Tikime, kad nepamiršite pasiimti mobiliojo, tačiau jis naudingas tol, kol pakrautas. Iš anksto pasiruoškite nešiojamą įkroviklį, kitaip dar vadinamą power bank. Juo galėsite nevaržomai krauti telefoną tiek uždarose patalpose, tiek gamtoje. 

Sutaupyti baterijos padės ir iš anksto suplanuota veikla. Tikėtina, kad tai, ką darote įprastai, kai kur nors keliaujate iš namų, pavyzdžiui, į darbą, darysite ir šioje kelionėje. Klausotės muzikos? Atsisiųskite grojaraštį. Žiūrite serialus? Parsisiųskite epizodus. Tik tuomet nepamirškite ausinių!

Naują patirtį sustiprins veikla, kurią vis atidėliojate, nes nerandate tam laiko. Galbūt vis žadate paklausyti aktualia tema tinklalaidę, žinomą išsireiškimu podcast, ar peržiūrėti vaizdo įrašus apie jus dominančią sritį. Pasinaudokite proga, jog turite laiko sau, ir skirkite jį gilesniam savęs pažinimui.

keliones autobusu

Megztinis arba švarkelis

Kiekvienas skirtingai jaučiame, kada vėsu, o kada šilta. Tie, kurie itin dažnai važiuoja autobusu, būsite pastebėję, jog jame būna arba žymiai vėsiau negu lauke, arba išmuša prakaitas nuo perdėto karščio. Temperatūra keičiasi ir artėjant vakarui.

Taip pat nesame apsaugoti nuo orų prognozės pokyčių. Jei dieną prieš žiūrėjote, kad kepins saulutė, vis dėlto turėkite atsargoje megztinį arba švarkelį. Kai kuriose kelionėse tenka daug laiko vaikščioti lauke, todėl pravartu atsižvelgti į bet kokias galimas oro sąlygas.

Tam tikrose vietose, pavyzdžiui, šalia vandens telkinių ar įdubose, oras vėsesnis nei bendrai aplinkoje. Be to, seni pastatai sugeria šilumą esant aukštai lauko temperatūrai ir ją sulaiko viduje, kai temperatūra nukrenta. Rekomenduojame užsimesti megztinį ar švarkelį lankantis bažnyčiose, pilyse arba dvaruose - tai ypač aktualu per pažintines keliones.

Pledas, kelioninė pagalvėlė, ausų kamštukai ir miego akiniai

Tikimybė, jog užmigsite važiuodami autobusu, yra viena iš dviejų. Dažnai kelionės prasideda nuo ankstyvo ryto, todėl autobuse galite kompensuoti trūkstamą miegą. Sėdėdami autobuse atitrūkstate nuo kasdienio lėkimo, nes jums tereikia sėdėti, o vaizdai pro langą nustumia mintis apie rūpesčius. Savotiška meditacija, tiesa?

Ramybės būsenoje kūnas linkęs atvėsti. Pledas padės sulaikyti šilumą ir neleis jums šalti. Tačiau miegą vertikalioje kūno pozicijoje lydi kaklo raumenų skausmas. Šiuo atveju pagelbės kelioninė pagalvėlė, kuri palaiko vidutiniškai 5 kg sveriančią galvą ir padeda kūnui įsipatoginti sėdynėje. Beje, jei kelionės metu praleisite nemažai laiko gamtoje, pledą galite pasitiesti ant žolės ir surengti pikniką.

Itin jautriems aplinkos garsams ir šviesai siūlome užsikimšti ausų kamštukais ir užsidengti miego akiniais. Poilsis vertingas tiek, kiek išbūnate niekieno netrukdomas. Net ramios 15 minučių miego gali pasitarnauti kaip aktyvios dienos užtaisas. Ausų kamštukai ir miego akiniai užtikrins visokeriopą ramybę. 

keliones autobusu po lietuva

Knyga, žaidimai

Nuo elektroninių prietaisų pavargusias akis kelionėje gelbės knyga. Ji gali būti puikus intelektualinio stimuliavimo šaltinis. Skaitymas apskritai mažina stresą, gerina nuotaiką ir aktyvina smegenis. Niekada nevėlu pradėti skaityti knygą, ypač tas, kurių vis neprisiruošiate atsiversti. Laikas, kol važiuojate autobusu, gali būti ideali proga pažengti į priekį ir tuo pačiu pažinti ne tik išorinį, bet ir vidinį pasaulį.

Jei nesirengiate miegoti ir mėgstate pažinti žmonės - pasiimkite žaidimų. Pačios paprasčiausios bei patogiausios įsimesti į krepšį yra kortos. Turbūt net nereikia pristatyti, kaip žaisti su jomis. “Karą” ar “Kvailį” visi prisimename iš vaikystės. Būtent dėl to lengva įsitraukti į žaidimą ir mėgautis juo. Šiais laikais atsiranda vis įdomesnių kortų, skirtų prakalbinti žaidėjus. Kortos su klausimais privers šyptelėti kiekvieną ir pralauš ledus. Ką galite žinoti, gal sutiksite draugų visam gyvenimui! 

pigios savaitgalio keliones autobusu

Higienos priemonės

Be rankų dezinfekanto ir servetėlių nei žingsnio! Ir tikrai, vienos dienos kelionėse privalu juos turėti. Papildomai su savimi turėkite tiek sausų servetėlių, tiek drėgnų, geriausia antibakterinių, kurios ne tik apsaugos nuo ligų užkratų, bet ir suteiks švaros pojūtį. Žinoma, po vandeniu su muilu maloniau nusiplauti rankas, tačiau, jei tualetas ar vonia būtų nepasiekiami, kai jums labiausiai to reiktų, turėsite sprendimą. 

Servetėles, ypač drėgnas, panaudosite norėdami nuvalyti nešvarumus nuo daiktų paviršiaus. Būsite pasiruošę bet kokiems jus užklupusiems įvykiams, pavyzdžiui, apsipylimui arbata. Taip pat drėgnomis servetėlėmis galite nuvalyti vietas, prie kurių ruošiatės liestis. Tai gali būti stalas, atramos rankoms ar paprasčiausiai sėdima vieta.

Kelių dienų ar savaitgalio išvykai ruošiame visą veido ir kūno priežiūros rinkinį. Atrodo paprasta - ką įprastai naudoji namie, tą pasiimi. Tačiau net 8 iš 10 keliautojų ką nors pamiršta kelionei ir tai dažniausiai būna tie įprasti, maži, bet kasdien naudojami daiktai. Nuo dantų šepetėlių iki mobilaus telefono įkroviklio. Jog nepakliūtumėte į paskutinės minutės spąstus, kuomet skubate krautis daiktus, ir šansai kažką pamiršti didėja, paruošėme universalų higienos priemonių rinkinį:

               » dantų šepetėlis                  

               » dantų pasta

               » tarpdančių siūlas

               » gabaliukas muilo

               » šampūnas

               » kondicionierius

               » kūno losjonas

               » dezodorantas

               » šukos

               » lūpų balzamas

               » skustuvas

               » skutimosi gelis

               » vatos diskeliai

               » ausų krapštukai

               » moteriškos higienos priemonės (tamponai ir įklotai)

Užkandžiai, gėrimai

Nors laikas pavalgyti suplanuotas, tačiau tarp sustojimų galite išalkti. Taupūs keliautojai įsideda savo užkandžių, kad neišleistų daugiau pinigų poilsio stotelėse. Vienas didžiausių gyvenime galvosūkių - ko ir kiek valgyti norime. Negana to, jog su šiuo klausimu kasdien susiduriame namie, jo neišvengiame ruošiantis ilgesnei kelionei. Jog neliktų alkanų skrandžių, o į namus - maisto likučių, pristatome sąrašą produktų, puikiai tilpsiančių į jūsų krepšį:                       

               » vytintos dešrelės                  

               » popkornai

               » plėšomos sūrio dešrelės

               » morkų lazdelės

               » besėklės vynuogės

               » juostelėmis pjaustyta paprika ir humusas kaip padažas

               » jūsų mėgstamiausi riešutai

               » kepti avinžirniai

               » jūsų mėgstamiausi džiovinti vaisiai

               » kukurūzų traškučiai ir gvakamolė kaip padažas

               » šokoladas

Pasitaiko, kai alkį maišome su troškuliu. Jei nenorite gerti „nuobodaus“ įprasto vandens, pabandykite jį paskaninti citrusiniais vaisiais, uogomis, melionu, šviežiu imbieru ar mėta. Jums tereikės į ąsotį ar tiesiai į gertuvę sudėti norimą vaisių bei žolelių derinį, įmesti keletą kubelių ledo ir viską užpilti vandeniu. Po paros laiko pašalinkite visus ingredientus. Vualia! Turite paskanintą vandenį, kurį galite vartoti iki 4 dienų. 

Kuo sveikiau užkandžiausite, tuo kokybiškiau mėgausitės kelione. Kai suteiksite savo kūnui maistinių medžiagų, kurių jam reikia, pajusite energijos ir laimės pliūpsnį, kurio reikia jums, kad galėtumėte visapusiškai mėgautis kelione.

savaitgalio keliones autobusu po lietuva


Kelionių pasiūlymai

Ogrodzieniec pilis - Tatrų kalnai - Zakopanė – Kelcai

GURMANIŠKOJI SLOVĖNIJA. Pažintinė kelionė į Liublijaną – Bledą – Postoiną urvus – alyvuogių ūkį 4d./3n.

Pažintinė – degustacinė kelionė kolektyvams autobusu – Rojaus keliu su žiobrių kepimu + dvariškas pyragas + meilės arbata

Savaitgalio verslo kelionė po Platelių kraštą: plaukimas katamaranu – žemaitiški patiekalai – energetinių labirintų parkas

Degustacinė kelionė kolektyvams autobusu – Medaus degustacija – Sūrio degustacija – Vyno degustacija

Pažintinė verslo kelionė kolektyvams po Latviją: Nacionalinis parkas - Rododendrų žiedai - plaukimas upe

Šmaikšti ekskursija – Įdomi senovinio alaus edukacija su vaišėmis

Pažintinė verslo kelionė kolektyvams po Latviją: Automobilių muziejų turas

Pažintinė kelionė į Latviją: rododendrų žiedai – plaukimas Dauguvos upe Rygoje

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: Rojaus keliu su sūrio degustacija

Savaitgalio verslo kelionė autobusu: kunigaikščių Oginskių keliu - geometriniai labirintai

5 (penkių) dienų kelionė į Sakartvelą (Gruziją)

Kelionė į Austriją: Štirijos pilys ir miestai (5d./4n.)

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: Kūno kalba

Savaitgalio verslo kelionė: Naktinė ekskursija su žibintais - bandelės su lašinukais – išskirtinė bažnyčia -aštuonračio muziejus

Pažintinė-degustacinė kelionė kolektyvams autobusu po Suvalkiją su dvaro šokiais ir ragaučiumi

Pažintinė-edukacinė kelionė kolektyvams autobusu – po Pamario kraštą su žuvies degustacija

Pažintinė-edukacinė kelionė kolektyvams autobusu po Žagarės kraštą

Pramoginė – patyriminė verslo kelionė autobusu: Slidinėjimas Druskininkų “Sniego Arenoje” ir dzūkiška vakarienė su pramogomis

Vienos dienos verslo kelionė autobusu Pamario krašte: Vikingų laikų maistas-šišioniškių dainos- žuvies kotletai ir kt.

Kauno požemiai – alaus degustacija – slaptas bunkeris