Latvijos etnografinis buities muziejus – Lygatnė – vyno degustacija – Cėsis – Sigulda – Turaidos pilis

  • Pradžia
  • Kelionės
  • Latvijos etnografinis buities muziejus – Lygatnė – vyno degustacija – Cėsis – Sigulda – Turaidos pilis

Pažintinės savaitgalio kelionės kolektyvams autobusu į Latviją metu stabtelsite Latvijos liaudies buities muziejuje, įsikūrusio miškingoje vietovėje, kur įrengta per 100 etnografinių sodybų, menančių dar 17 amžių. Toliau kelionę tęsite link Gaujos nacionalinio parko - didžiausio ir seniausio nacionalinio parko Latvijoje.  Aplankysite Lygatnės kaimelį, kurio istorija jau beveik du šimtus metų neatsiejama nuo popieriaus fabriko. Gyvenvietę garsina ir joje esantis Lustūžis (uolų kopleksas/skardis). Nuostabus, jaukus žemės gabalėlis, kuriame pabuvę drąsiai galėsite pasakyti „Mažasis Rojus“. Savaitgalio kelionėje autobusu kolektyvams, dalyvausite pažintinėje ekskursijoje po Cėsio miestą,  bei Cesio pilį. Atvykę į Siguldą aplankysite Turaidos pilį bei Livonijos Ordino pilį.

 


Kelionės programa

1 diena:

Pirmasis pažintinės savaitgalio kelionės kolektyvams autobusu į Latviją lankomas objektas - Latvijos etnografinis buities muziejus. Muziejus po atviru dangumi yra vienas seniausių ir didžiausių tokio tipo Europos muziejų. Į muziejų atvežta ir jame pastatyta bei įrengta 118 senų statinių iš visų Latvijos regionų – Kuržemės, Vidžemės, Žemgalos bei Latgalos, statytų tarp XVII a. pabaigos ir XX a. ketvirtojo dešimtmečio antros pusės. Muziejuje įrengtos latvių valstiečių, amatininkų ir žvejų sodybos. Visose veikia nuolatinė ekspozicija – buityje ir darbe naudoti daiktai, interjeras, bylojantis apie tam tikrą laikotarpį, regioną ir namų šeimininkų užsiėmimą. Lankytojai supažindinami su Kuržemėje gyvenusių lyvių žvejų ir Latgalos rusų sentikių ūkiais.

Vyksite į gražų Gaujos nacionalinio parko gyvenvietę-miestelį – Lygatnę.

Pirmiausia čia papietausite (sriuba+karštas patiekalas (paukštiena) +gaivinantis gėrimas. Vegetarai, arba jeigu atsisakote pietų registruojantis prašome parašyti.

Toliau pažintinės savaitgalio kelionės autobusu kolektyvams metu Jūsų lauks ekskursija su vietiniu gidu, kuris papasakos įdomią mietselio istoriją, o Jūs galėsite įsiamžinti nuostabiame gamtovaizdyje prie uolų bei Gaujos upės. Lygatnė – unikali 20 a. pradžioje pastatyta darbininkų gyvenvietė, kurioje popieriaus fabriko vadovybė savo metu darė viską, kad darbininkams sukurtų geras gyvenimo sąlygas. Lygatnė išsidėsčiusi prie 6 kalvų. Kartu su fabriku išsivystė jo kaimas, kurio istorinis centras išliko iki šių dienų ir yra valstybinės reikšmės miesto plėtros paminklas. Sukurtas XIX amžiuje, vienintelis medinės architektūros ir pramoninės konstrukcijos ansamblis, harmoningai derinamas su vaizdinga gamta - kalnuotu reljefu, Lygatnės upe, Lustužo ir Anfabriko uolomis, kuriose yra urvų rūsiai.

Po ekskursijos viename iš Lustūžio (uolos) rūsių Jūsų lauks vyno degustacija. Vyno degustacija vyks romantiškoje aplinkoje, žvakių šviesoje. Papasakos vyninės istoriją ir pristatys gaminius. Ragausite 5  skirtingų rūšių vyną +  vietinės karvės sūrio + paragauti pasirinkto vyno. Jeigu kam norėsis nealkoholinių gėrimų, vyndarys gali ir tai pasiūlyti, tik reikia iš anksto informuoti.

Toliau pažintinėje savaitgalio kelionėje autobusu kolektyvams vyksite į viešbutį, įsikursite ir už trumpos pertraukos vyksime į Cėsį, kur dalyvausite naktinėje ekskursijoje su žibintais. Vaikščiodami po naktinį Cėsį, atrasite jo raganišką žavesį. Klausydami legendų, padavimų ir senovės pasakojimų, atskleisite miesto istorijos šydą. Nešini viduramžių laikų žibintus, eisime akmenimis grįstomis miesto gatvėmis, apšviestais parkais ir aikštėmis. Paslaptingas, žavus vietinio gido pasakojimas paliks įspūdį.

Nakvynė viešbutyje.

 

2 diena:

Pusryčiai viešbutyje.

Antrąją pažintinės savaitgalio kelionės kolektyvams autobusu dieną aplankysite  Cėsio pilį, kur su gidu pasivaikščiosite po Pilies sodą, pamatysite pilies kontūrus iš kiemo pusės, pakilsite į Vakarinį bokštą, bei aplankysite senajį pietinį bokštą – buvusį kalėjimą. Muziejaus gidas papasakos įdomią pilies istoriją, legendas.

Laisvas laikas Cėsyje.

Vėliau pažintinės savaitgalio kelionės kolektyvams autobusu į Latviją metu vyksite į Siguldą. Dar vadinamą „Latvijos Šveicarija“, įsikūrusią Gaujos nacionalinio parko slėniuose. Sigulda taip pat garsėja kaip Latvijos žiemos sporto sostinė: čia yra įrengta bobslėjaus trasa, įvairios sportinės bazės, yra kalnų slidinėjimo trasos su keltuvais. Gaujos upės apylinkės – vienas iš pagrindinių Latvijos traukos centrų. Žaliomis medžių viršūnėmis kiek akis užmato banguojantis Gaujos upės slėnis vilioja ne tik gamtos grožybėmis.

Pietūs Siguldoje (sriuba+karštas patiekalas (mėsa). Vegetarai, arba jeigu atsisakote pietų registruojantis prašome parašyti.

Pažintinės savaitgalio kelionės kolektyvams autobusu į Latviją metu taip pat aplankysite Siguldos Livonijos ordino pilies griūvėsius, kuri buvo pastatyta dar 1207 m..  Pajaustite kaip likusios sienos dvelkia viduramžiais. Kelsitės į bokštą, iš kur atsiveria puikus vaizdas į Gaujos nacionalinio parko slėnį.  Pilies griūvėsių centre įrengta šiuolaikiška scena, kur po atviru dangumi čia vyksta koncertai ir festivaliai, įskaitant Tarptautinį Siguldos operos muzikos festivalį.

Pažintį su Siguldos apylinkėmis gilinsite Turaidos pilyje. Tai – gotikinė pilis Gaujos nacionaliniame parke, ir dalis visame pasaulyje žinomo Turaidos muziejaus-rezervato (vienintelis toks muziejus Latvijoje). Apsilankę čia turistai visada pasijaučia lyg nukeliavę atgal į praeitį – unikalūs istoriniai statiniai ir nepaprastai graži gamta sukuria itin realistinį praeities atspindį. Muziejaus-rezervato 43,63 ha teritorijoje yra Turaidos mūrinė pilis, Turaidos Rožės atminimui skirta vieta, bažnyčia ir Bažnytkalnis, Liaudies dainų parkas ir dvaro ūkio centro statiniai. Pasivaikščiosite Liaudies dainų parke ir Dainų kalne, kur pastatytos skulptoriaus Indulio Rankos sukurtos skulptūros latvių tautinių dainų temomis. Nueisite iki prie senos liepos įrengtos atminimo vietos, kurioje pagerbiama Turaidos Rožė, mergina, kuri paaukojo savo gyvybę dėl meilės ir tapo legenda, įkūnijančia garbę, orumą ir ištikimybę. Ekskursiją ves pilies gidas rusų kalba.

Pažintinės savaitgalio kelionės kolektyvams autobusu, grįžtant link namų stabtelsite prie Gutmanio olos – unikalaus urvo, išraižyto senais užrašais ant sienų, kuriuos paliko senieji keliautojai. Šiuo metu seniausias matomas užrašas – iš 1667 metų. Ola pradėjo formuotis prieš 10 000 metų, poledynmečio vandenims graužiantis į smiltainio uolas. Gūtmanio ola – išvertus iš vokiečių kalbos reiškia gero vyro olą.  Gutmanio ola asocijuojasi su tikra, 410 metų senumo meilės legenda apie Turaidos rožę.

Kupini įspūdžių keliausite namų link.

 

Kolektyvams pažintinės savaitgalio kelionės autobusu į Latviją kaina, kai keliauja 30 ir daugiau žmoniųnuo 130 € asmeniui,

Kolektyvams pažintinės savaitgalio kelionės autobusu į Latviją kainą įskaičiuota: nakvynė su pusryčiais, kelionė autobusu, kelionės vadovo - gido paslaugos, kelionės programos rengimas ir derinimas.

 

Į kolektyvams pažintinės savaitgalio kelionės autobusu į Latviją kainą neįskaičiuota: kelionės sveikatos draudimas.

Kolektyvams pažintinės savaitgalio kelionės autobusu į Latviją, papildomiems mokamiems objektams – nuo 85 €.

(Latvijos etnografinis buities muziejus + gido paslaugos; ekskursija Lygatnėje; pietūs pirmą dieną; vyno degustacija; ekskursija Cėsyje; ekskursija Cesio pilyje + įėjimas į pilį; antros dienos pietūs; Turaidos pilis + gido paslaugos; Senoji Siguldos pilis (įėjimas).

 

Kolektyvams pažintinės savaitgalio kelionės autobusu į Latviją, ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali keistis.  Kaina priklauso nuo išvykimo vietos, datos ir keliautojų skaičiaus.

Kolektyvams pažintinės savaitgalio kelionės autobusu į Latviją, programą parengė: UAB Ingrida tours. Be autorių sutikimo, kelionės programą naudoti ar platinti draudžiama.

Pasiteiravimui apie pažintinę savaitgalio kelionę į Latviją autobusu tel.: +37065556313 arba +37067727036, el.paštas – [email protected] arba [email protected]

Ingrida Pociutė

Keliauti kviečia kelionių žinovė Ingrida Pociutė

  • Tik asmeniškai išbandytos turiningos kelionės
  • Kruopščiai parinkti, iki detalumo suplanuoti maršrutai
  • 98% visų klientų liko patenkinti arba labai patenkinti kelionėmis

Norėtumėte individualaus pasiūlymo ar papildomų paslaugų?

Peržiūrėjote pasiūlymus ir neradote tinkamo? Kreipkitės į mūsų konsultantą, kuris pagal Jūsų poreikius pateiks asmeninį pasiūlymą.

Parašykite mums


Daugiau kelionių

Šilko keliu per Uzbekistaną (Uzbekiją). VIP turas (10d/9n)

Kelionė kolektyvams autobusu – pažintis su Žemaitija bei edukacija ir bandelių su lašinukais degustacija

Pažintinė verslo kelionė autobusu: Kintai – Vydūno muziejus – apyrankės edukacija – vikingų laikų maistas – vyno degustacija

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: “Milžinų pėdsakai Jurbarko krašte”

Pažintinė - degustacinė kelionė kolektyvams autobusu – Napoleono lobio paieška – dvariška puota – Teatralizuota ekskursija

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: Rojaus keliu su dvaro vaistinėle ir medaus degustacija

Pažintinė verslo kelionė autobusu kolektyvams - Pėsčiųjų žygis – teatralizuota ekskursija – muziejus

Kelionė į Latviją: Salaspilis – vikingų laivas – Motor muziejus – Bauskės pilis – shitaki grybai

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: Unikalus Žemaičių Kalvarijos istorinis paveldas.