Mano kelionės

Ką veikti Vilniuje? TOP lankytinos vietos

Ką veikti Vilniuje? TOP lankytinos vietos

Sveiki atvykę į gyvybingą ir žavų Vilnių - Lietuvos perlą. Turtinga istorija, stulbinanti architektūra ir klestintis kultūrinis gyvenimas. Gražios vietos Vilniuje siūlo unikalią ir nepamirštamą patirtį įvairaus amžiaus lankytojams. Vaikštinėdami po miestą būsite sužavėti šilta ir draugiška atmosfera. Rasite vietinius gyventojus, besišnekučiuojančius prie kavos puodelio jaukiose kavinukėse, menininkus, pristatančius darbus šurmuliuojančiose galerijose, ir muzikantus, užpildančius gatves savo garsais. Šis miestas atviras visiems.

O dabar leiskitės į vienos dienos kelionės ar kelių planavimą, kad netrūktų idėjų, ką aplankyti ir ką veikti Vilniuje!

Ką pamatyti Vilniuje?

Leiskitės į kelionę laiku, vaikštinėdami po vaizdingą senamiestį, kuriame harmoningai sugyvena praeitis ir dabartis. Pasinerkite į turtingą miesto kultūrinį paveldą - nuo didingos Šv. Onos bažnyčios iki kultinio Gedimino pilies bokšto. Žemiau paruošta, kur nuvykti Vilniuje, kad liktų neišdildomas pirmasis įspūdis!

Senamiestis

Šis istorinis rajonas yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą ir laikomas vienu didžiausių išlikusių viduramžių senamiesčių Šiaurės Europoje. Vilniaus senamiestyje išvysite įvairius architektūros stilius: gotiką, renesansą, baroką ir klasicizmą. Be to, jame gausu paslėptų brangakmenių, pavyzdžiui, siaurų gatvelių, užslėptų kiemų ir sodų, kurie lankytojams suteikia paslapties ir nuotykių pojūtį.

ka aplankyti vilniuje

Gedimino pilies bokštas

Tai yra vienas seniausių Vilniaus statinių, pastatytas XIV a. Kadaise jis buvo didžiojo kunigaikščio Gedimino rezidencija, Aukštutinės pilies gynybinio įtvirtinimo dalis. Bokštas tapo Vilniaus simboliu, o iš jo atsiveria žadą atimanti miesto panorama.

Katedros aikštė

Šioje aikštėje stovi Šv. apaštalų Stanislovo ir Vladislovo katedra bei varpinė. Ji šimtmečius buvo Vilniaus religinio ir politinio gyvenimo centras. O Vilniaus arkikatedra - vienas svarbiausių miesto religinių pastatų ir Lietuvos katalikų tikėjimo simbolis. Šiandien čia vyksta daugybė festivalių, koncertų ir renginių.

Šv. Onos bažnyčia

Ši raudonų plytų bažnyčia yra vienas seniausių Vilniaus pastatų, pastatytas XV a. pabaigoje. Ji pasaulyje plačiai žinoma dėl unikalios architektūros, kurioje dera gotikos, renesanso ir baroko stilių elementai. Šv. Onos bažnyčia laikoma vienu geriausių gotikos architektūros pavyzdžių Europoje.

Vilniaus universitetas 

1579 m. įkurtas universitetas yra seniausias Baltijos šalyse. Pagrindinis universiteto pastatas yra gražus renesanso architektūros pavyzdys. O istorinis universiteto miestelis - viena vaizdingiausių Vilniaus vietų. Vilniaus universitetas per visą savo istoriją buvo politinio ir socialinio aktyvumo centras, stovėjęs judėjimų priešakyje.

Užupis

Šis bohemiškas rajonas garsėja menininkų bendruomene ir jų palikimu. Užupis yra oficialiai pripažinta nepriklausoma Vilniaus miesto respublika, turinti savo vėliavą, valiutą, konstituciją ir vyriausybę. Užupis plačiai pripažįstamas kaip Vilniaus kūrybinės veiklos centras.

Pilies gatvė

Ši istorinė gatvė yra viena seniausių Vilniuje. Ji šimtmečius buvo prekybos, kultūros ir politikos centras. Joje stūkso gražūs seni pastatai. Daugelis pastatyti XVI - XVII a. Dabar čia gausu restoranų ir kavinių. Šiltuoju metu laiku galite pasimėgauti kava, ledais ir žavingais senamiesčio vaizdais nuo lauko staliukų.

Aušros vartai

Šie vartai yra viena iš nedaugelio išlikusių senųjų miesto sienų dalių. Šimtus metų jie buvo svarbi maldos ir piligrimystės vieta. Čia saugoma stebuklingoji Mergelės Marijos ikona, kuri, kaip tikima, turi gydomųjų galių. Aušros vartai taip pat yra įspūdingos architektūros pavyzdys: sudėtingi raižiniai, keriantys vitražai, unikalus renesanso ir gotikos stilių derinys.

Bernardinų sodas

Vilniaus centre, netoli Bernardinų bažnyčios ir vienuolyno esantis sodas - ramus ir tylus pabėgimas nuo šurmuliuojančio miesto. Bernardinų sodas jau nuo XVI a. džiugina miestelėnus. Buvusiame Sereikiškių parke gausu vešlios augmenijos ir medžių. Puiki vieta atsipalaiduoti ir pasimėgauti gamta. O vasarą, šiltuoju metu sezonu, galima surengti pikniką! 

ka veikti vilniuje

Muziejai Vilniuje

Ryškią miesto meno sceną atspindi daugybė muziejų, kuriuose eksponuojami geriausi šiuolaikinio meno ir kultūros paveldo kūriniai. Paruošėme sąrašų tų, kurių negalite praleisti, kai ieškote, ką aplankyti Vilniuje. Puikiai tinka ir šeimoms, ir meno mėgėjams, ir draugų kompanijoms. Jūsų laukia įdomios vietos Vilniuje!

Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai

Jie buvo pastatyti XV a. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovams ir būsimiems Lenkijos karaliams. Dabar rūmuose įsikūręs muziejus, o jo lankytojai gali keliauti 4 maršrutais rūmų viduje. 1-asis maršrutas apima išlikusias autentiškas sienas ir platų archeologinių eksponatų kolekciją. 2-ajame maršrute pristatoma Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijos stilistinė raida vėlyvosios gotikos, renesanso ir ankstyvojo baroko epochose. 3-iajame maršrute rodomi Lietuvos didžiųjų kunigaikščių pilių ir rūmų įtvirtinimai bei ginklų kolekcija, o 4-ajame maršrute laukia muziejaus ekspozicijų centras.

Energetikos ir technikos muziejus

Muziejus, skirtas Lietuvos pramonės paveldui. Jis įsikūręs senojoje Vilniaus elektrinėje. Muziejuje daugiausia dėmesio dedikuota tam tikroms temoms, su kuriomis susijusios nuolatinės ekspozicijos. Pavyzdžiui, su energetika, Vilniaus pramone, interaktyviuoju mokslu, dujomis Lietuvoje, saulės ir vėjo energija.

Europos parkas

Šį parką sudaro Europos centro muziejus po atviru dangumi ir jo kolekcija. Jį įkūrė lietuvių skulptorius Gintaras Karosas. Grožėdamiesi vertingu parko kraštovaizdžiu atrasite ir susižavėjimą keliančius meno šedevrus. Ekspozicija užima 55 ha plotą ir ją sudaro daugiau kaip 120 menininkų iš 35 šalių darbų. Rasite darbus tokių garsių menininkų kaip M. Abakanowicz, D. Oppenheim, S. LeWitt, B. Pepper, A. Vesely, S. Soffer. Taip pat eksponuojamas Gineso rekordų knygos pripažintas didžiausias pasaulyje J. Karoso sukurtas televizorių meno kūrinys.

Liubavo dvaras-muziejus

Netoli Vilniaus, šalia Žalesos upės esantis Liubavas yra vienas seniausių dvarų Lietuvoje. Liubavo tvenkiniai išsamiai aprašyti dar 1546 m. Lietuvos valdovo Žygimanto Augusto iždo knygoje. Kraštą anuomet valdė žymūs Lietuvos didikai. Dabar Liubavo dvarą lankytojai gali apžiūrėti akmenų malūne - naujame skulptoriaus Gintaro Karoso inicijuotame muziejuje. Patys pastatai, technologinė įranga ir specifiniai kraštovaizdžio bruožai kruopščiai restauruoti, siekiant išsaugoti autentiškumą. Vandens malūnas-muziejus yra pelnęs Europa Nostra apdovanojimą.

Nacionalinė dailės galerija

Nacionalinėje dailės galerijoje eksponuojami žymių šiuolaikinių Lietuvos dailininkų kūriniai. Jie pateikiami chronologine tvarka nuo XX a. pradžios iki šių dienų. Kiekviena salė turi savo temą ir siūlo pažvelgti į Lietuvos meną iš skirtingų laikotarpių bei perspektyvų. Išryškinant svarbiausius istorinius įvykius, faktus ir būdingus stilius. Nacionalinėje dailės galerijoje pasakojama istorija ne tik apie kūrinius bei menininkus, bet ir apie šiuolaikinės Lietuvos visuomenės raidą bei kultūrinę įvairovę.

Literatūrinis Aleksandro Puškino muziejus

Literatūriniame Aleksandro Puškino muziejuje sukaupta daugiau kaip 8 000 eksponatų kolekcija. Ją sudaro XIX a. pradžios baldai ir XX a. I pusės poetui priklausę daiktai. Įskaitant namų apyvokos reikmenis, rankraščius, fotografijas, knygas, kitus leidinius ir meno kūrinius.

MO muziejus

Šiame muziejuje eksponuojamos šiuolaikinio meno parodos, kuriose tyrinėjamos modernaus meno tendencijos. Besikeičiančios parodos daug dėmesio skiria naujiems menininkams. Todėl lankytojai visada turi galimybę pamatyti ką nors inovatyvaus ir įdomaus. Muziejuje yra viena didžiausių šiuolaikinio meno kolekcijų Lietuvoje. Galima pamatyti tiek Lietuvos, tiek užsienio menininkų darbus.

lankytinos vietos vilnius

Ką veikti Vilniuje su vaikais?

Jei ieškote, kur nuvažiuoti Vilniuje su vaikais, ši skiltis - kaip tik Jums. Miestas siūlo daug įdomios ir edukacinės veiklos šeimoms. Ugdykite vaikus ir veskitės juos į muziejus, pramogaukite kartu ir mokykitės istorijos interaktyviais užsiėmimais. Tai - prisiminimai visam gyvenimui!

Žaislų muziejus

Muziejus žaismingai atskleidžia istorinius žaislų lobius, pabrėždamas žaislo kaip mokslo objekto vertę ir universalumą. Tai ypač aktualu vaikams, kurie vaikystę praleidžia žaisdami ir visaip kitaip pramogaudami. Ekspozicijos prasideda nuo akmens amžiaus ir per viduramžius nukeliauja į XX a. - laikotarpį, kai žaislų pramonė sulaukė didžiulės sėkmės.

Geležinkelio muziejus

Čia išvysite įvairiausius traukinių modelius, išraizgiotus bėgius ir kitus su geležinkeliais susijusius eksponatus. Atskiroje salėje rasite po stiklu įrengtą žaislinį traukinių miestą. Turėsite galimybę pamiklinti akis: teks atlikti užduotį ir surasti dviratininką, karvę, parkritusį žmogų bei kitus smulkius objektus. Lauko ekspozicijoje laukia milžiniški traukiniai ir vagonai.

Iliuzijų muziejus

Didžiulėje, beveik 400 kv. m. erdvėje tyrinėsite mokslo išradimus ir paslaptingai veikiančius meno kūrinius. Įspūdį sustiprina interaktyvios pramogos – piešimas šviesa, žaidimas šešėliais ir gyvenimo aukštyn kojomis akimirkos. Toks nuostabus iliuzijų pasaulis privers suabejoti tuo, ką matote savomis akimis.

Fėjų slėnis

Fėjų slėnyje pasitiks į pasaką nunešanti aplinka, nepaprastos išvaizdos lėlytės ir įdomi edukacinė veikla. Čia ras ką nuveikti tiek patys mažiausi, tiek vyresni vaikai. Savaitgaliais vykstantys spektakliai nukels į platų fantazijų pasaulį, kuris sužavės nepriklausomai nuo amžiaus.

ka pamatyti vilniuje


Kelionių pasiūlymai

GURMANIŠKOJI SLOVĖNIJA. Pažintinė kelionė į Liublijaną – Bledą – Postoiną urvus – alyvuogių ūkį 4d./3n.

Ogrodzieniec pilis - Tatrų kalnai - Zakopanė – Kelcai

Savaitgalio verslo kelionė autobusu: kunigaikščių Oginskių keliu - geometriniai labirintai

Pažintinė-edukacinė kelionė kolektyvams autobusu – po Pamario kraštą su žuvies degustacija

5 (penkių) dienų kelionė į Sakartvelą (Gruziją)

Kauno požemiai – alaus degustacija – slaptas bunkeris

Savaitgalio verslo kelionė po Platelių kraštą: plaukimas katamaranu – žemaitiški patiekalai – energetinių labirintų parkas

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: Kūno kalba

Pažintinė-degustacinė kelionė kolektyvams autobusu po Suvalkiją su dvaro šokiais ir ragaučiumi

Pažintinė verslo kelionė kolektyvams po Latviją: Nacionalinis parkas - Rododendrų žiedai - plaukimas upe

Pažintinė kelionė į Latviją: rododendrų žiedai – plaukimas Dauguvos upe Rygoje

Savaitgalio verslo kelionė: Naktinė ekskursija su žibintais - bandelės su lašinukais – išskirtinė bažnyčia -aštuonračio muziejus

Šmaikšti ekskursija – Įdomi senovinio alaus edukacija su vaišėmis

Pažintinė verslo kelionė kolektyvams po Latviją: Automobilių muziejų turas

Pažintinė-edukacinė kelionė kolektyvams autobusu po Žagarės kraštą

Pramoginė – patyriminė verslo kelionė autobusu: Slidinėjimas Druskininkų “Sniego Arenoje” ir dzūkiška vakarienė su pramogomis

Vienos dienos verslo kelionė autobusu Pamario krašte: Vikingų laikų maistas-šišioniškių dainos- žuvies kotletai ir kt.

Degustacinė kelionė kolektyvams autobusu – Medaus degustacija – Sūrio degustacija – Vyno degustacija

Kelionė į Austriją: Štirijos pilys ir miestai (5d./4n.)

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: Rojaus keliu su sūrio degustacija

Pažintinė – degustacinė kelionė kolektyvams autobusu – Rojaus keliu su žiobrių kepimu + dvariškas pyragas + meilės arbata