Šilko keliu po Uzbekistaną 8d./7 n.

Pažintinės kelionės metu pasileisite į nepamirštamus nuotykius atrasdami Vidurinės Azijos perlą, garsėjantį savo neįtikėtinai svarbiomis vietomis senoviniame Šilko kelio prekybos kelyje, apimančiame nuostabius Samarkando, Chivos ir Bucharos miestus. Čia susipažinsite su vienais geriausių pasaulyje islamo architektūros pavyzdžiais, skaniu maistu su šviežiomis daržovėmis, vaisiais, ir, kas geriausia, vienais draugiškiausių ir svetingiausių žmonių!


 • 7 nakvynės 4* viešbučiuose.
 • Autentiška patirtis – artimai susipažinsite su šalies paveldu degustacijų, vietinių gyventojų muzikinių/teatralizuotų pasirodymų metu.
 • Aplankysite šurmulingus ir spalvingus rytietiškus turgus.
 • Išsamus ir dinamiškas kelionės maršrutas, kurio metu pažinsite Uzbekistano kultūrą, religiją, istoriją ir gamtą
 • Kvalifikuoti vietos gidai rusų/anglų kalba.
 • Įskaičiuotos visos vakarienės, išskyrus pirmąjį vakarą. Lėktuve maitina, atvyksite į viešbutį apie 22.30 – 22.45 val. . lėktuve
 • Barchatinis sezonas.

Kelionės programa

 • 1 diena: Taškentas

  Skrydis, nusileidimas oro uoste.

  Nakvynė 4* viešbutyje.

 • 2 diena: Taškentas – Urgenčas – Chiva

  Pusryčiai viešbutyje.

  Pažintinėje verslo kelionėje į Uzbekistaną pirmiausia Jūsų laukia ekskursija po Taškentą. Taškentas yra ne tik vienas seniausių Uzbekistano miestų, kuris turi ilgesnę nei 2000 metų istoriją, bet ir modernų miestą. Aplankysite kelis istorinius paminklus, muziejus ir įžymias vietas Taškento mieste.

  Pirmoji sustojimo vieta - Hasti Imam architektūros kompleksas, jo statyba prasidėjo XVI a. Dėl nuolatinių žemės drebėjimų, karinių įvykių ir tiesiog slegiant metų krūviui daugelis komplekso pastatų iš dalies neišlaikė savo pradinės išvaizdos. 2007 metais kai kurie senieji pastatai buvo restauruoti, iškilo naujos ir sutvarkytos teritorijos, kurių dėka kompleksas atgavo savo buvusią didybę. Kompleksą sudaro  Barak Khan ir Kafal Shohi medresės, Tilla Sheykh mečetė bei „Usman Koran“ muziejus (VIII a.).

  Toliau aplankysite Chorsu turgų - tai unikalus trijų aukštų prekybos salių kompleksas, vainikuotas mėlynais kupolais, o vieno iš jų skersmuo siekia beveik 300-350 metrų. Ant šio rytietiško turgaus prekystalių rasite šviežių vaisių, skrudintos duonos, šviežios sūdytos mėsos, kazy (arklienos dešros) ir dar daugiau... O norintys atsivėsinti gali užsukti į rankdarbių parduotuves, kuriose taikomosios dailės meistrai prekiauja rankų darbo suvenyrais.

  Apsižvalgę turguje keliausite į Taškento oro uostą. Skrydis į Urgenčą.

  Nusileisite Urgenčo oro uoste.

  Po skrydžio vyksite į Chivą, įsikursite viešbutyje.

  Vakarienė ir nakvynė 4* viešbutyje.

 • 3 diena. Chiva

  Pusryčiai viešbutyje.

  Šią verslo kelionės dieną pradėsite ekskursija su vietine gide (-) rusų kalba po Ičan-Kala architektūros kompleksą, įtrauktą į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Tai XII–XIX a. senovinis miestas, įsikūręs pačioje Chiva širdyje, kuriame, atrodo lyg būtumėte persikėlę į praeitį.

  Pietūs (užsakomi papildomai).

  Ekskursijos metu pamatysite tikruoju miesto simboliu patapusį Kalta-minor minaretą, stebinantį savo dydžiu ir unikaliu dizainu, vieną didžiausių kada nors pastatytų medresių islamo pasaulyje - mahometo Amin Khan medresę, kuri buvo atstatyta ir paversta į viešbutį. Ekskursijos metu taip pat pasigrožėsite įspūdinga buvusia miesto valdovų rezidencija -  Kunya - Ark tvirtove bei mahometo Rahim-Khan medrese, kuri susideda iš dviejų teismų, dviejų mečečių, didžiulės bibliotekos bei nuostabių vartų. Su vietine gide vaikščiodami viduramžių miesto keliukais prieisite didingą Islam-Khodja kompleksą, kurį sudaro medresė, minaretas, kuris, tikėtina, yra 45 metrų aukščio, bei Juma mečetė, išsiskirianti mečetei neįprasta architektūra - tai vieno aukšto konstrukcija su tvirtomis sienomis ir trimis durimis. Pamatysite prabangiuosius Tash Hovli rūmus (haremą), kuriuos puošia mėlynos keramikinės plytelės su mediniais, įmantriai išraižytais stulpais. Sekanti pažintinės ekskursijos po Ičan-Kala sustojimo stotelė - viena gražiausių vietų Chivoje - įspūdingas Pahlavan Mahmud mauzoliejus. O pažintį su viduramžių miestu užbaigsite apžiūrėdami Allakuli-Khan medresę, esančią tarp Ičan-Kala rytinių vartų ir stogu dengto Tim turgaus, laikomą vienu geriausių viduramžių architektūros pavyzdžių. Šalia medresės taip pat stovi Allakuli-Khan karavanserajus (karavanų apsistojimo vieta), jis nuo medresės skiriasi tik pagrindiniais vartais, kurie veda tiesiai į kiemą. Aplink kiemą yra dvi celės: pirmoji buvo skirta daiktams laikyti, antra – nakvynei. Kadaise Chivoje klestėjo prekyba su Buchara, Persija ir Rusija, kas ir paskatino tuometinį valdovą, Allakuli-Khaną, čia pastatyti tokią pažangią ir patogią konstrukciją, kad atvykę užsienio pirkliai galėtų apsistoti, laikyti ir parduoti savo prekes.

  Vakarienė vietiniame restorane.

  Nakvynė 4* viešbutyje Chivoje.

 • 4 diena. Chiva - Buchara

  Pusryčiai ir išsiregistravimas iš viešbučio.

  Vyksite į Bucharą, važiuosite per Kyzylkumo dykumą, o pakeliui sustosite Amudarjos upės pakrantėje fotosesijai.

  Pietūs dykumoje (užsakomi papildomai).

  Atvyksite į Bucharą, įsikūrimas viešbutyje. Vakare turėsite uzbekiško plovo edukacinę programą.

  Vakarienė restorane ir nakvynė 4* viešbutyje.

 • 5 diena. Buchara

  Pusryčiai viešbutyje.

  Pažintinės verslo kelionės į Uzbekistaną penktąją dieną tęsite ekskursija po Bucharą.

  Vienas svarbiausių dienos akcentų - Samanidų mauzoliejus, laikomas vienu seniausiu islamiškosios architektūros paminklu Centrinėje Azijoje. Čia palaidotas Ismailas Samanis, emyras, kuris atsisakė zoroastrizmo, atsivertė į islamą ir Bucharą pavertė vienu didžiausių religinių ir kultūros centrų. Šalia Samanidų mauzoliejaus pamatysite ir Chashma-Ayub mauzoliejų. Toliau apžiūrėsite Bolo-Hauz mečetę (XX a. pradžia), tai yra vienas geriausiųjų ir paskutinių statinių Bucharoje, pastatytų prieš moderniąją erą. Susipažinsite su seniausia miesto struktūra - Citadelės arka, datuojama nuo V a. Nuo tada iki Raudonosios armijos invazijos 1920 m. čia gyveno per 3000 žmonių. Ji daugiausiai buvo žinoma kaip Bucharos emyrų rezidencija, bet čia taip pat gyveno pareigūnai, poetai ir mokslininkai. Su karaliaus rūmais, vyriausybės biurais, arklidėmis ir bibliotekomis Bucharos arka veikė kaip atskiras miestas mieste.

  Pietūs (užsakomi papildomai).

  Papietavę, pažintinę ekskursiją tęsite Poi Kalan ansamblyje, kurį sudaro Poi Kalan mečetė, Miri Arab medresė, bei šalia stovintis Kalan minaretą, pastatytas 1127 m., reprezentuojančio Bucharos istoriją 11-12 amžiais. Šis minaretas dar yra žinomas kaip mirties bokštas, kadangi šimtmečius nusikaltėliams buvo vykdoma mirties bausmė nustumiant juos nuo minareto viršaus.

  Pasigrožėję Poi Kalan ansambliu, prieisite Ulugbek - pirmąją medresę Bucharoje. Yra manoma, kad kai kurios šios medresės kolonos saugo pačius seniausius medžio drožybos meno užrašus visame Uzbekistane. Priešais Ulugbek esanti Abdulaziz-Khan medresė, pastatyta 1652 m., keliais šimtmečiais vėliau nei Ulugbek (1417 m.), žymi nepaprastą viduramžių Vidurinės Azijos architektūros pažangą. Medresės vartai yra didingi ir puošnūs, padengti garsių poetų eilėmis, o Ulugbek – paprasti, vidutinio dydžio su keliomis Korano citatos. Tai parodo, kokie stebėtinai aukšti tuo metu buvo Vidurinės Azijos architektų, statybininkų ir menininkų įgūdžiai.

  Na ir žinoma, kaip kelionė į Uzbekistaną neaplankius turgaus. Buchara jau nuo senų laikų yra laikoma viena pagrindinių prekybos taškų. Daugelio čia esančių amatininkų prekybos tradicijos perduotos iš kartos į kartą, o spalvinga ir šurmuliuojanti atmosfera suteiks neprilygstamą patirtį ir galimybę pažvelgti į vietinių gyvenimą. Galėsite apsilankyti aukso siuvinėjimo dirbtuvėse, kalvėje, kur gaminami unikalūs metalo gaminiai - peiliai, žirklės, pasagos bei arbatinėje, kur pageidaujantys galės padegustuoti autentiškos uzbekų arbatos.

  Pažintinę ekskursiją Bucharoje užbaigsite Lyabi Hauz komplekse, kuris yra pačioje miesto širdyje. Tai Nadir Divan-begi mekresė ir Chanaka, pastatyti aplink didžiausią miesto tvenkinį (Hauz reiškia baseiną arba tvenkinį, tai poilsio ir susitikimų vieta). Visai šalia Lyabi Hauz komplekso stovi ir didžiausia Bucharos medresė - Kukeldash (statyta 1568–1569 m.). Daugelis to meto medresių buvo panašios, tačiau ši išsiskiria savo architektūra ir puošnumu - dekoratyviniuose skliautuose yra įvairių derinių tinkuotos arkos, pagrindinis įėjimas yra padengtas mozaikomis, kuriose matomi gražūs geometriniai dekoratyviniai raštai. Per savo istoriją medresė kelis kartus keitė savo paskirtį: be pagrindinės islamo mokyklos paskirties, ji buvo naudojama įvairiems poreikiams tenkinti - XVIII a. buvo naudojama net kaip karavanserajus. Taip pat pamatysite Magoki Attori mečetę, įtrauktą į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.

  Už papildomą mokestį galima sudalyvauti autentiškame folkloro ansamblio pasirodyme.

  Vakarienė su plovo gaminimo pamoka.

  Nakvynė 4* viešbutyje.

 • 6 diena. Buchara –Samarkandas

  Po pusryčių viešbutyje, verslo kelionėje į Uzbekistaną aplankysite Mokhi Hossa rūmus (1822 m.). Tai paskutinio Bucharos emyro Nasrullah vasaros rezidencija. Rūmus sudaro 3 kiemai – atskiri kiemai vyrams ir moterims bei haremas, apsupti nuostabiu rožių sodu, kur šeimininkauja didingi povai. Tai tikrai žavinga vieta pasinerti į tuometinio gyvenimo būdą...

  Pietūs (užsakomi papildomai).

  Su vietiniu rusakalbiu gidu apžiūrėsite vieną paslaptingiausių ir unikaliausių Samarkando architektūros paminklų – Shakhi Zinda architektūrinį ansamblį. Jį sudaro mėlynos spalvos kapų eilės ir vienuolika mauzoliejų, kurie buvo pastatyti vienas po kito XIV – XV a., bei Ulugbeko observatoriją.

  Vakare dalyvausite spalvingame muzikiniame teatralizuotame šou, pristatančiame Uzbekistano tautinių drabužių evoliuciją.

  Vakarienė restorane ir nakvynė 4* viešbutyje.

 • 7 diena. Samarkandas - Taškentas

  Pusryčiai.

  Šią pažintinės verslo kelionės į Uzbekistaną dieną tęsite pažintį su Samarkando miestu - Samarkando istorija siekia daugiau nei 2500 metų, kai kurie paminklai datuojami nuo Timūridų imperijos ir yra tokie pat svarbūs kaip ir senovės Egipto, Kinijos, Indijos, Graikijos ir Romos architektūros šedevrai. Toliau pasieksite Registano aikštę, kuri yra tikras miesto perlas, esantis pačioje senovės Samarkando miesto širdyje. Aikštė garsėja įspūdingų architektūrinių paminklų gausa, įskaitant Sherdor, Tilla-Kori, Ulugbek medreses bei didžiąją Bibi-Khanym mečetę.

  Apsilankysite Siab turguje, kur atsidursite magiškoje vietoje, su daugybe ryškių spalvų, klientų ir prekybininkų balsų šurmuliu. Siab turgus yra žemės ūkio turgus,  tad čia atrasite Uzbekistane užaugintų daržovių ir vaisių, taip pat vietinių rankų darbo gaminių. Turguje taip pat galima atrasti daugybę įvairiausių prieskonių, bei ypatingas dėmesys čia skiriamas duonai, mat Samarkando duona yra ypatinga rūšis.

  Toliau pasigrožėsite įspūdingu Gur-Emir mauzoliejumi, kuriame yra saugomas Amiro Timūro, Timūridų bei mongolų dinastijos pradininko, kuris dominavo Centrinėje Azijoje paskutiniais XIV amžiaus dešimtmečiais iki savo mirties 1405 m., kapas.

  Pervežimas į Samarkando geležinkelio stotį. Išvykimas į Taškentą greituoju traukiniu.

  Atvykę keliausite į vietinį restoraną pavakarieniauti.

  Įsikūrimas ir nakvynė 4* viešbutyje.

 • 8 diena. Taškentas

  Pusryčių dėžutės iš viešbučio.

  Skrydis, nusileidimas oro uoste.

Į kainą įskaičiuota


 • Apgyvendinimas viešbučiuose: 2 nakvynės Taškente 4**** 2 nakvynė Chivoje 4**** 2 nakvynės Bucharoje 4**** 1 nakvynė Samarkande 4****
 • Maitinimas: Visi pusryčiai viešbučiuose, skrydžio dieną pusryčiai išsinešimui dėžutėje. Visos vakarienės, išskyrus pirmąjį vakarą.
 • Įėjimo bilietai į muziejus ir lankytinas vietas. Plovo gaminimo pamoka. Įėjimo bilietai į „El-Merosi“ teatrą.
 • Visi pervežimai, paėmimai bei išlaipinimai Uzbekistane.
 • Traukinio bilietai į greitąjį traukinį Samarkandas-Taškentas (8 diena).
 • Profesionalus rusiškai/angliškai kalbantis vadovas visos kelionės metu.
 • Vanduo ekskursijų metu.

Į kainą neįskaičiuota


 • Skrydžio bilietai, kaina nuo 720 erų (priklausomai nuo pirkimo laiko). Lėktuvo bagažas: registruojamas 23 kg (1 vnt), rankinis 8 kg (1vnt). Bilietas negrąžinamas, data keičiama už papildomą mokestį 24 val. iki kelionės pradžios. Keleivio vardas ir pavardė nekeičiami.
 • Pervežimai į/iš Rygos oro uosto.
 • Papildomos paslaugos ir lauktuvės.
 • Arbatpinigiai.
 • Mokesčiai už įėjimą su vaizdo kameromis (1-5 (dolerių) asmeniui/muziejuje.
 • Pietūs.

Papildoma informacija


Kelionės kaina gyvenant dviese dviviečiame kambaryje

Kai keliauja 6 asmenys šešių vietų minivene

Kai keliauja 8 asmenys, dvylikos vietų minivene

Nuo 1099 € asmeniui

Nuo 1088 € asmeniui

 

Priemoka už vienvietį kambarį -  nuo 170  €

Kelionei būtinas daugiau nei 6 mėn. po atostogų pabaigos galiojantis pasas.

Kelionės programa, atsižvelgiant į nenumatytas oro, eismo sąlygas ar kitas aplinkybes, gali keistis.

Kelionės programa ir lankytinų objektų eiliškumas, atsižvelgiant į nenumatytas oro, eismo sąlygas ar kitas aplinkybes, gali keistis.

 

Pastaba: pažintinės kelionės į Uzbekistaną ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali nežymiai keistis.

Pažintinės kelionės į Uzbekistaną maršrutą sudarė: UAB Ingrida Tours. Be autorių sutikimo, kelionės programą naudoti ar platinti draudžiama.

Pasiteiravimui apie pažintinę kelionę į Uzbekistaną tel.:, +370 655 56313, +370 677 27036 arba +370 644 42909, el.paštas – [email protected], [email protected] arba [email protected].

Ingrida Pociutė

Keliauti kviečia kelionių žinovė Ingrida Pociutė

 • Tik asmeniškai išbandytos turiningos kelionės
 • Kruopščiai parinkti, iki detalumo suplanuoti maršrutai
 • 98% visų klientų liko patenkinti arba labai patenkinti kelionėmis

Norėtumėte individualaus pasiūlymo ar papildomų paslaugų?

Peržiūrėjote pasiūlymus ir neradote tinkamo? Kreipkitės į mūsų konsultantą, kuris pagal Jūsų poreikius pateiks asmeninį pasiūlymą.

Parašykite mums


Daugiau kelionių

Šilko keliu per Uzbekistaną (Uzbekiją). VIP turas (10d/9n)

Pažintinė - degustacinė kelionė kolektyvams autobusu – Napoleono lobio paieška – dvariška puota – Teatralizuota ekskursija

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: Unikalus Žemaičių Kalvarijos istorinis paveldas.

Kelionė į Latviją: Salaspilis – vikingų laivas – Motor muziejus – Bauskės pilis – shitaki grybai

Kelionė kolektyvams autobusu – pažintis su Žemaitija bei edukacija ir bandelių su lašinukais degustacija

Pažintinė verslo kelionė autobusu: Kintai – Vydūno muziejus – apyrankės edukacija – vikingų laikų maistas – vyno degustacija

Pažintinė verslo kelionė autobusu kolektyvams - Pėsčiųjų žygis – teatralizuota ekskursija – muziejus

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: “Milžinų pėdsakai Jurbarko krašte”

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: Rojaus keliu su dvaro vaistinėle ir medaus degustacija