Mano kelionės

ARMĖNIŠKA ŠVEICARIJA

ARMĖNIŠKA ŠVEICARIJA

Miškų ir kalnų apsuptas nedidelis kurortinis miestas Diližanas tampa traukos objektu visiems, ieškantiems grožio, ramybės ir harmonijos. Vasarą, norėdami pabėgti nuo didmiesčių karščio, daugelis keliautojų ir vietinių gyventojų atvyksta čia pailsėti, pasimėgauti gyvenimo ramybe, įkvėpti švaraus kalnuoto oro ir, aišku, atsigerti gydomojo mineralinio vandens. Diližanas stebina daugybe žalumos, maloniu klimatu, kalnais bei ežerais. Be to, šis senovinis ir išraiškingas miestas turi įspūdingą istoriją, taigi čia galima rasti absoliučiai visko, ko reikia sielai ir kūnui atsipalaiduoti.

Jau artėjant prie Diližano kurorto, galima pastebėti, kaip keičiasi gamta. Prie Armėnijos mėlynojo perlo – Sevano ežero, apylinkės kalnuotos ir beveik nėra augmenijos, bet pravažiavus tunelį, kitoje pusėje atsiveria visiškai kitokia panorama: didingi kalnai, apaugę miškais tiesiog užburia savo neįtikėtinu grožiu. Armėnai netgi turi tokį posakį: „Jei rojuje būtų miškų, kalnų ir mineralinių šaltinių – jis būtų panašus į Diližaną“. Tik įvažiavus į miestą, iškart tampa aišku, kad ši vieta stebuklinga – nuo šiol laikas jau nebėga, nėra šurmulio ir pagaliau galima ramiai pagalvoti apie amžinas vertybes...

ARMĖNIŠKA ŠVEICARIJA

Iš visų pusių apsuptas tankais miškais ir didingais kalnais su snieguotomis viršūnėmis, Diližanas stebina ne tik savo žavinga gamta, bet ir senovine architektūra. Siauros viduramžių gatvelės, turinčios turtingą istoriją, tradiciniai amatai, menas, skanūs patiekalai net pačiam išrankiausiam skoniui, spalvingos ir madingos įstaigos ir, žinoma, vietinių gyventojų svetingumas – štai dėl ko Jus norėsite sugrįžti čia vėl ir vėl.

Šiuolaikinis Diližanas tinka tiek aktyvaus, tiek pasyvaus poilsio mėgėjams. Miestas ir jo apylinkės puikiai tinka žygiams pėsčiomis, jodinėjimui bei vairavimui bekele (su džipais), jiems kuriami specialūs takai ir maršrutai. O centriniame miesto parke yra didžiausias Armėnijoje virvių parkas. Tie, kurie pavargo nuo miesto šurmulio ir ieško ramaus poilsio, kad visiškai persikrauti ir pagerinti savo sveikata, gali užsiimti menu, joga ir meditacija. Vaizdingų kalnų peizažai, užkerėti miškai, gaivus oras bei jaukios kavinės – visą tai padės atsipalaiduoti ir gerai pailsėti.

ARMĖNIŠKA ŠVEICARIJA

KĄ PAMATYTI DILIŽANE

Senasis/istorinis kvartalas

XIX amžiuje Diližanas buvo turtingų poilsiautojų iš Tbilisi ir Baku pamėgta atostogų vieta. Jie atvykdavo čia pasimėgauti pasakiškais kraštovaizdžiais bei atsigerti gydomojo vandens. 2004 metais buvo atkurta ir visiškai restauruota nedidelė etnografinė gatvė-muziejus – Sharambeyan gatvė. Palei akmenimis grįstą gatvę stovi jaukus dviejų ir trijų aukštų nameliai. Pirmuosiuose aukštuose įsikūrė puodžių ir medžio dirbtuvės, jaukus knygynas, meno galerija ir daugybe nedidelių specializuotų parduotuvėlių. Mediniai balkonai, raudoni čerpių stogai, erdvios palėpės, rankomis raižyti ornamentai ant langų ir durų – visa tai suteikia gatvei ypatingą atmosferą bei atkuria senovinio miesto vaizdą, jo gyventojų buitį ir kasdienybę.

ARMĖNIŠKA ŠVEICARIJA

Diližano nacionalinis parkas

Vienas vertingiausių Diližano gamtos išteklių yra miškas. Siekiant apsaugoti jo augaliją ir gyvūniją, 1958 metais buvo atidarytas valstybinis draustinis, o 2002 metais jo pagrindu buvo įkurtas Diližano nacionalinis parkas. Miškas užima 94% nacionalinio parko teritorijos, čia auga apie 40 rūšių vertingų medžių ir 18 skirtingų krūmų rūšių. Be to, nacionaliniame parke labai turtinga ir įvairi fauna, čia gyvena rudieji lokiai, vilkai, miško katės, taurieji elniai ir daugelis kitų gyvūnų.

ARMĖNIŠKA ŠVEICARIJA

Netoli Gošavanko vienuolyno, nacionalinio parko apsuptas, randasi Parzo, arba „skaidrus“ ežeras. Nepaisant to, kad jis randasi 13 km nuo Diližano, ežeras skaitosi miesto širdimi bei besąlygiška menininkų mūza. Vanduo čia skaidriai žalias, o jo veidrodiniame paviršiuje atsispindi į ežerą linkę galingi medžiai. Jis įkūnija grožį, tylą ir vienybę su gamta.

ARMĖNIŠKA ŠVEICARIJA

Bažnyčios ir šventyklos

18 km nuo Diližano, miškingame slėnyje, įsikūrė nepaprasto grožio Haghartsin vienuolyno kompleksas. Legenda byloja, kad tą dieną, kai buvo pašventinta bažnyčia, į vienuolyną atskrido erelis ir nusileido ant jo kupolo. Jo garbei, vienuolynas ir gavo savo pavadinimą.

ARMĖNIŠKA ŠVEICARIJA

Esantis ant upės kranto, Gošavanko vienuolynas buvo pastatytas 1188 m., vietoje senovės Getiko vienuolyno, kuris buvo sugriautas žemės drebėjimo metu. Jis garsėja savo įspūdingais chačkarais, papuoštais sudėtingais raižytais raštais. Kadaise Gošavanko vienuolynas buvo vienas iš pagrindinių viduramžių universitetų Armėnijoje su didele knygų saugykla, kurios pastatas tebestovi ir šiandien.

ARMĖNIŠKA ŠVEICARIJA

Mūsų kelionės į Armėniją rasite čia: 

Daugiau kelionių: 

 


Kelionių pasiūlymai

Ogrodzieniec pilis - Tatrų kalnai - Zakopanė – Kelcai

GURMANIŠKOJI SLOVĖNIJA. Pažintinė kelionė į Liublijaną – Bledą – Postoiną urvus – alyvuogių ūkį 4d./3n.

Šmaikšti ekskursija – Įdomi senovinio alaus edukacija su vaišėmis

Savaitgalio verslo kelionė: Naktinė ekskursija su žibintais - bandelės su lašinukais – išskirtinė bažnyčia -aštuonračio muziejus

Pažintinė-edukacinė kelionė kolektyvams autobusu – po Pamario kraštą su žuvies degustacija

Pažintinė-degustacinė kelionė kolektyvams autobusu po Suvalkiją su dvaro šokiais ir ragaučiumi

Pramoginė – patyriminė verslo kelionė autobusu: Slidinėjimas Druskininkų “Sniego Arenoje” ir dzūkiška vakarienė su pramogomis

Pažintinė-edukacinė kelionė kolektyvams autobusu po Žagarės kraštą

Kauno požemiai – alaus degustacija – slaptas bunkeris

Pažintinė kelionė į Latviją: rododendrų žiedai – plaukimas Dauguvos upe Rygoje

Vienos dienos verslo kelionė autobusu Pamario krašte: Vikingų laikų maistas-šišioniškių dainos- žuvies kotletai ir kt.

Pažintinė – degustacinė kelionė kolektyvams autobusu – Rojaus keliu su žiobrių kepimu + dvariškas pyragas + meilės arbata

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: Kūno kalba

Savaitgalio verslo kelionė po Platelių kraštą: plaukimas katamaranu – žemaitiški patiekalai – energetinių labirintų parkas

Pažintinė verslo kelionė kolektyvams po Latviją: Automobilių muziejų turas

Savaitgalio verslo kelionė autobusu: kunigaikščių Oginskių keliu - geometriniai labirintai

Pažintinė verslo kelionė kolektyvams po Latviją: Nacionalinis parkas - Rododendrų žiedai - plaukimas upe

5 (penkių) dienų kelionė į Sakartvelą (Gruziją)

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: Rojaus keliu su sūrio degustacija

Degustacinė kelionė kolektyvams autobusu – Medaus degustacija – Sūrio degustacija – Vyno degustacija

Kelionė į Austriją: Štirijos pilys ir miestai (5d./4n.)