Mano kelionės

Gruzija: TOP 10 lankytinų vietų

Gruzija: TOP 10 lankytinų vietų

Jei ruošiatės į šią Kaukazo šalį keliauti pirmą kartą, gali kilti klausimai. Ką aplankyti Gruzijoje? Nuo ko pradėti? Tai - uolų ir akmenų šalis. Kupina viduramžių tvirtovių ir vienuolynų. Apsupta žalių kalvų ir didingų kalnų. Vaikščiodami po Gruzijos kaimus ir miestelius, kultūros ir istorijos mylėtojai pajus, kad buvo perkelti į praeitį. Kiekvienas keliautojas patirs žmonių svetingumą ir bus vaišinamas gardžiu maistu bei vynu.

Dalinamės, kurios Gruzijos lankytinos vietos vertos dėmesio. Linkime puikiai praleisti laiką, tyrinėjant šią išskirtinę šalį!

1. Ushguli

Tai - nedidelis kaimas, įsikūręs aukštai Kaukazo kalnų regione Svanetijoje. Dešimtys senovinių sargybos bokštų saugo įėjimą į šią siurrealistinę UNESCO pasaulio paveldo vietovę.

Už nedidelį mokestį čia galima praleisti naktį pas svanų šeimą. Tikėtina, būsite pavaišinti gardžia vakariene ir gausiu vynu. Fone spragsės židinyje užkurta ugnis.

Atkreipkite dėmesį, kad į Ushguli galima patekti važiuojant vieninteliu neasfaltuotu keliu iš Mestijos. Arba keturių dienų žygiu pėsčiomis.

2. Tbilisis

Tbilisis - svarbiausias Gruzijos miestas, kurį privalu aplankyti. Tai - tikriausiai pirmoji stotelė kelionės maršrute.

Tbilisyje yra žavus senamiestis, įsikūręs ant uolos šlaito. Iš jo atsiveria nuostabūs vaizdai. Rasite aukščiausios klasės restoranų už prieinamą kainą. Pulsuojantį naktinį gyvenimą. Gausybę kokybiškų apgyvendinimo vietų. Daugybę istorinių objektų. Pakeliui į viduramžių Narikalos tvirtovę yra keltuvas, kuris pakels virš Kuros upės. Čia atsiveria senojo Tbilisio vaizdai.

Dėl strateginės Tbilisio padėties iš jo galima rinktis vienos dienos išvykas į netoliese esančius Gruzijos kalnų, dykumų ir vyno regionus. Daugelis turistų, atvykusių į Gruziją, renkasi viešbutį Tbilisyje visam viešnagės laikui ir kiekvieną dieną išbando vis kitą išvyką ar ekskursiją.

tbilisis

3. Batumis

Tai - kurortinis miestas ant Juodosios jūros kranto. Batumyje galima pamatyti modernią architektūrą. Donaldas Trumpas kadaise planavo čia pastatyti dangoraižį, kol buvo išrinktas prezidentu! Čia yra didžiulis botanikos sodas ir daugybė juodo smėlio paplūdimių. Jų negalima lyginti su įprastais paplūdimiais. Dieną gyvenimas verda paplūdimiuose, o naktį šurmuliuoja naktiniai klubai.

4. Mestija

Mestija yra pagrindinis Kaukazo kalnų Svanetijos regiono miestas. Į jį lengvai nepateksite. Nebent pavyktų pasinaudoti vienu iš nedaugelio skrydžių iš Tbilisio į Mestiją.

Verta aplankyti šį nuostabų, bet izoliuotą kalnų regioną. Čia rasite unikalią, tačiau nuožmią kultūrą. Ji sugebėjo apsisaugoti nuo užpuolikų – nuo mongolų, persų iki osmanų.

Gruzijos vyriausybei aktyviai skatinant turizmą Svanetijoje Mestijos miestelis sparčiai populiarėja. Ypač aktualu tiems, kurie nori iš arčiau pažinti nuostabaus grožio Kaukazo kalnų gamtą.

batumis

5. Kazbegi

Bene labiausiai atpažįstama Gruzijos ikona – Gergeti Trejybės bažnyčia. Ji saugo Kazbegi regioną nuo kalvos šlaito.

Į miestą galite patekti dalyvaudami vienos dienos išvykoje iš Tbilisio. Galite patys važiuoti Gruzijos kariniu greitkeliu iš Tbilisio ir likti nakvoti Stepantsminda miestelyje. Atsikėlę anksti ryte aplenksite minias ir pamatysite ryto saulę, spindinčią nuo Trejybės bažnyčios.

Kopdami į kalną išalksite. Grįždami atgal užsukite į Stepantsminda ir pasistiprinkite gardžiais gruziniškais chačapuri.

6. Kachetija

Ar žinojote, kad vynas buvo išrastas Gruzijoje?

Beveik kiekviena šeima, kurią sutiksite, savo rūsyje fermentuoja vyną. Nenuostabu, kad Kachetijos regionas išgarsėjo tuo, kad čia gaminamas vienas geriausių ir pigiausių vynų pasaulyje. Jau nekalbant apie tai, kad tai viena gražiausių Gruzijos vietų!

Populiariausias būdas aplankyti daugybę Kachetijos vyno daryklų – organizuota vienos dienos kelionė iš Tbilisio. Jei turite daugiau laiko, galite tyrinėti regiono kraštovaizdį. Kelias naktis praleiskite žavėdamiesi daugybe šio plataus regiono kaimų ir miestelių.

Jei nesate vyno mėgėjas, vis tiek galite aplankyti VI a. Dovydo Garejos vienuolyno kompleksą. Jis yra viena populiariausių lankytinų vietų visoje Europoje.

7. Kutaisis

Kutaisis yra vienas didžiausių Gruzijos miestų. Mieste rasite vienuolynų, bažnyčių ir restoranų. Apsilankykite vienai ar dviem naktims. 

Kutaisis yra puikus taškas vienos dienos išvykoms į netoliese esančius gamtos stebuklus. Pavyzdžiui, Martvilio kanjoną. Šis miestas gali būti įtrauktas į kelionės maršrutą, jei atvyksite arba išvyksite daugiau nei vienu skrydžių iš žemyninės Europos.

gruzija lankytinos vietos

8. Ananuri

Maždaug už 70 km į šiaurę nuo Tbilisio yra įspūdingas Ananurio pilies kompleksas. XVII a. statinys per šimtmečius išgyveno daugybę užpuolimų. Kartu su Aragvio upe, virš kurios jis stovi, sukuria amą atimančius vaizdus. 

Nedideliame komplekse galite aplankyti kelias skirtingas bažnyčias arba užlipti į vieną iš sargybos bokštų. Iš jo galite gėrėtis Gruzijos gamtos vaizdais. Miestą galima aplankyti kaip vienos dienos išvyką iš Tbilisio. Dažnai Ananuri ir Kazbegi įtraukiami į vieną ekskursiją.

9. Uplistsikhe

Vos už valandos kelio nuo Tbilisio rasite dar vieną Gruzijos lankytiną vietą. Neįtikėtinus Uplistsikhe urvinius namus. Tai - viena seniausių Gruzijos gyvenviečių. Senoviniame olų mieste anksčiau gyveno pagonys.

Jei keliaujate į vakarinę Gruzijos dalį, būtinai į planus įtraukite Uplistsikhe. Arba surenkite vienos dienos kelionę po Gruzijos istoriją iš Tbilisio, derindami Uplistsikhe su sustojimu Gorio mieste. Jame aplankysite tvirtovę ir Josifo Stalino gimtinę.

10. Tusheti

Šis atokus kalnų regionas didžiąją metų dalį yra uždarytas. Nepavyksta į jį patekti dėl sniego. Jame dirba tik saujelė pasieniečių. Vasarą gruzinų piemenys atveža savo avis ir apsigyvendina Tusheti. Regiono kraštovaizdžiai gniaužia kvapą. Čia rasite unikalių senovinių gyvenviečių. Ši vietovė po truputį tampa viena iš labiausiai aptarinėjamų Gruzijos vietų.

ka aplankyti gruzijoje

Kada geriausia vykti į Gruziją?

Gruziją galite aplankyti ištisus metus. Priklausomai nuo to, ką norite pamatyti ir nuveikti kelionės metu. Jei norite leistis į žygius pėsčiomis, geriausias laikas yra gegužės-rugsėjo mėnesiais. Visi keliai į kalnus atviri, o temperatūra maloni stovyklavimui. Tai - vienintelis laikotarpis per metus, kai galite aplankyti atokiausią Gruzijos regioną Tusheti. 

Kitą kalnų regioną – Svanetiją – galima pasiekti ištisus metus. Vasarą čia galima leistis į žygius. Žiemą slidinėti. Rudenį ir pavasarį pasinerti į vietinių kultūrą bei tradicijas. Jei mėgstate slidinėti ir netrukdo žvarbus oras, tuomet Gruziją turėtumėte aplankyti gruodžio-kovo mėnesiais.

Galite vykti su mumis ir pasirinkti vieną iš suplanuotų kelionių į Gruziją!

gruzija


Kelionių pasiūlymai

Šilko keliu per Uzbekistaną (Uzbekiją). VIP turas (10d/9n)

Pažintinė - degustacinė kelionė kolektyvams autobusu – Napoleono lobio paieška – dvariška puota – Teatralizuota ekskursija

Pažintinė verslo kelionė autobusu kolektyvams: Maironio tėviškė - dvaras - saulėgrąžų laukas - medinės tulpės dekoravimas

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: Zarasų krašte

Kvalifikacijos tobulinimo programa Platelių krašte „Kiek žmonėse yra gyvas rūpestis tuo, kas paveldima“

Nuotaikinga kelionė autobusu kolektyvams ir jų vaikams

Pažintinė verslo kelionė autobusu kolektyvams: Baubliai - Žemaitijos kalvos – raganų kiunkė

Pažintinė-degustacinė kelionė kolektyvams autobusu – po Rokiškio kraštą su sūrio degustacija

Pažintinė verslo kelionė autobusu kolektyvams - Raganų kiunkė – Etno šokiai ir žaidimai –piliakalnis - Telšiai

Vienos dienos verslo kelionė autobusu Pamario krašte: Vikingų laikų maistas-šišioniškių dainos- žuvies kotletai ir kt.

Vienos dienos pažintinė-degustacinė kelionė kolektyvams: vienuolynas – ekskursija mieste – pietūs-vienintelis alkoholio muziejus su degustacija

Kelionė į Gruziją: Tbilisis – Kachetijos regionas – Batumis 8 d.

Savaitgalio pažintinė verslo kelionė kolektyvams: Latviški sūriai - Jelgava - Kino miestas

Savaitgalio verslo kelionė autobusu: kunigaikščių Oginskių keliu - geometriniai labirintai

Pažintinė kelionė kolektyvams autobusu į Latviją – Rygos senamiestis – plaukimas laivu – Juodagalvių namai

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: dvarai ir parkas - pietūs - muziejus

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: Unikalus Žemaičių Kalvarijos istorinis paveldas.

Degustacinė kelionė kolektyvams autobusu – Medaus degustacija – Sūrio degustacija – Vyno degustacija

Pažintinė-degustacinė kelionė kolektyvams autobusu po Suvalkiją su dvaro šokiais ir ragaučiumi

Pažintinė verslo kelionė kolektyvams po Latviją: Nacionalinis parkas - Rododendrų žiedai - plaukimas upe

Pažintinė verslo kelionė autobusu: Kintai – Vydūno muziejus – apyrankės edukacija – vikingų laikų maistas – vyno degustacija