Mano kelionės

Estija: lankytinos vietos ir patarimai keliaujantiems

Estija: lankytinos vietos ir patarimai keliaujantiems

Estija yra viena iš mažiausiai apgyvendintų Europos šalių, todėl čia nerasite daug didelių miestų. Be Talino ir Tartu daugiausia laiko praleisite mažuose miesteliuose ir kaimuose, kur susikaupusios įspūdingos lankytinos vietos. Tyrinėdami šalį dažniausiai sutiksite vietinius keliautojus ir susidursite tik su keliais užsienio turistais. 

Laimei, dauguma estų labai gerai kalba angliškai. Todėl lengvai surasite pagalbą, jei jos prireiks. Ir galbūt užmegzite šiltą ryšį su gyventojais. Tačiau kelione pradėkite rūpintis iš anksto. Jog pirmas kartas praeitų sklandžiai, pateikiame rekomendacijas, ką pamatyti Estijoje, ir patarimus, kaip keliauti. 

Populiariausios lankytinos vietos Estijoje pagal miestus

Tartu

Tartu laikomas intelektualiniu centru ir garsėja Tartu universitetu. Tai seniausias šalies miestas, todėl jį aplankyti dar įdomiau. Miesto centrą sudaro klasikinio dizaino XVIII a. pastatai. Dauguma jų yra moderniai atrestauruoti, todėl jausitės kaip ką tik pastatytame viduramžių mieste. Taip pat galite atsidurti “Sriubų” rajone - gatvių pavadinimai pavadinti pagal sriubos ingredientus. Pavyzdžiui, pagal pupeles! Rajonas įvardijamas kaip geriausia lankytina vieta Estijoje. 

Viljandis

Viljandis yra nedidelis miestas pietų Estijoje. Miestas turi turtingą, beveik 2600 metų senumo istoriją. Čia yra itin daug išlikusios istorinės architektūros. Pavyzdžiui, XVI a. Viljandžio, Ordino pilies griuvėsiai yra pagrindinė lankytina vieta. Kasmet vykstantis liaudies muzikos festivalis yra pagrindinė priežastis aplankyti Viljandį. Kiekvieną liepos mėnesį į šį gražų Estijos miestą specialiai dėl liaudies muzikos atvyksta net 20 000 turistų. Dešimtys koncertų vyksta visose įmanomose vietose. Šis renginys yra didžiausias muzikos festivalis visoje šalyje.

Pernu

Pernu - pakrantės kurortas ir vienas didžiausių Estijos miestų. Jis įsikūręs prie Pernu upės. Ši upė įteka į Rygos įlanką. Pagrindinė lankytina vieta yra Pernu paplūdimys, kuris gali pasigirti puikiomis kopomis ir baltu smėliu. Pernu taip pat garsėja kaip vasaros sostinė. Dauguma estų čia renkasi praleisti vasaros atostogas. Taip pat galite apsilankyti uždarame vandens parke “Vee Park”.

Kuresarė (Saremos sala)

Estijai taip pat priklauso kelios Baltijos jūros salos, o didžiausia iš jų - Saremos sala. Čia yra nedidelis ir ramus Kuresarės miestas, kuris garsėja Kuresarės pilimi. Ji buvo pastatyta dar 1380 m. Dabar joje įsikūręs Saremos muziejus, kuris yra vienas didžiausių ir lankomiausių muziejų šalyje. Be pilies, taip pat galite aplankyti miesto centrą ir rotušę, kurioje gausu vintažinių ir antikvarinių parduotuvių!

Talinas

Talinas yra Estijos sostinė. Talinas užima pirmąją vietą kaip lankomiausias miestas Estijoje. Pagrindinė traukos vieta yra miesto širdis Toompea. Joje vis dar išlikusi senovinė ir istorinė atmosfera, pradedant grindiniu ir baigiant XV a. priestatais. Nuo aukščiausio Toompea regiono viršūnės atsiveria vaizdas į šurmuliuojantį ir triukšmingą senamiestį. Talino senamiestis yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. 

estija

Ką dar aplankyti Estijoje, jei turite daugiau laiko?

Rakverė

Daug žmonių lankosi Rakverėje dėl įspūdingų pilies griuvėsių, kuriuose dažnai vyksta festivaliai. Netoli pilies pamatysite tarvaso, arba tauro, skulptūrą. Ji skirta šio Estijos miesto įkūrimo 700-osioms metinėms paminėti. Taip pat šalia stovi XVII a. pastatyta viduramžių bažnyčia su aukštu bokštu. Jei mėgstate gamtą, netoli Rakverės yra Lahemos nacionalinis parkas, kuriame gausu pėsčiųjų takų, skirtų paukščių ar laukinės gamtos stebėtojams.

Haapsalu

Haapsalu driekiasi Estijos vakarinėje pakrantėje ir yra supamas jūros iš trijų pusių. Tai - kurortas. Jis žinomas ne tik dėl to, kad buvo XVIII a. Rusijos diduomenės vasarvietė, bet ir išlikusiais XIII a. Vyskupų pilies griuvėsiai. Haapsalu taip pat rasite, ką veikti su vaikais. Čia įrengta Ilonos stebuklų šalis – Karlsono muziejus.

Somos nacionalinis parkas

Šalia Viljandžio plyti tankūs miškai ir pelkynai, kuriuose įrengtas Somos nacionalinis parkas. Vasarą čia galima leistis į žygius pažintiniais maršrutais, o pavasarį parkas tampa žinomas dėl „Penktojo sezono“, kai potvynis apsemia didžiąją dalį teritorijos. Šiuo metu adrenalino mėgėjai leidžiasi į žygius baidarėmis.

Narva

Miestas įsikūręs prie Narvos upės, kuri sudaro natūralią sieną su Rusija. Dėl to mieste gyvena daug rusakalbių. Narva yra trečias pagal dydį Estijos miestas. Čia atsiveria vaizdas į didžiulę Ivangorodo tvirtovę, esančią Rusijoje, pastatytą kitoje upės pusėje.

Hyjumos sala

Antroji pagal dydį šalies sala Hyjuma žinoma dėl miškų ir švyturių gausos. Salos simbolis - senasis Kopu švyturys, pastatytas 1531 m. Hyjumoje taip pat galima užlipti į nuo Tahkunos, aukščiausio Estijos švyturio, apžvalgos aikštelę.

Kaip keliauti po Estiją?

Viešasis transportas 

Daugumoje mažesnių Estijos miestelių visur, kur reikia, galima nueiti pėsčiomis. Tačiau didesniuose miestuose, pavyzdžiui, Taline, neapsieisite be viešojo transporto. Miestą ir aplinkinius priemiesčius apima platus tramvajų, troleibusų ir autobusų tinklas.Taline galite nusipirkti QR kodų bilietus arba įsidėti pinigų į Smartcard (iš anksto apmokėtą autobuso kortelę). Viešojo transporto kainos skiriasi priklausomai nuo miesto. Standartinis 1 val. bilietas suaugusiam žmogui kainuoja apie 1.50 €.

Traukinia

Traukiniai Estijoje yra tvarkingi, pigūs ir greiti. Daugelyje jų netgi veikia nemokamas belaidis internetas. Greitųjų traukinių kainos skiriasi priklausomai nuo miestų.

Autobusai 

Daugelis žmonių Estijoje pirmenybę teikia kelionėms traukiniu, o ne autobusu. Abiejų bilietų kainos panašios, o traukiniai važiuoja greičiau nei autobusai. Tačiau per dieną reguliariai daugiau kursuoja autobusai nei traukiniai. Jei turite griežtą dienotvarkę, rekomenduojame sekti autobusų maršrutus. Autobusų kainos skiriasi priklausomai nuo miestų.

Oro linijos 

Nors Estijoje yra vietinių skrydžių, jie yra nepaprastai brangūs ir nesutaupys jūsų laiko. Greitasis traukinys yra beveik toks pat greitas, kaip ir lėktuvas (jei įskaičiuosime ir registracijos laiką). Rekomenduojame atsisakyti skrydžių.

Dalijimasis kelionėmis 

Ilgesnėms kelionėms išbandykite “BlaBlaCar”. Tai tolimųjų kelionių dalijimosi programėlė. Nors šis keliavimo būdas nėra toks pigus kaip autobusas, dažnai yra greitesnis (ir įdomesnis, nes susipažįstama su vietiniais).

Automobilių nuoma 

Automobilių nuoma Estijoje kainuoja vos 35 € per dieną. Norint išsinuomoti automobilį, reikia turėti tarptautinį vairuotojo pažymėjimą (ang. International Driving Permit (IDP)).

Autostopas 

Autostopas Estijoje yra saugus ir gana paplitęs. Jei eisite pagrindiniu keliu, jums nereikės ilgai laukti, kol prie jūsų sustos.

estija lankytinos vietos

Mūsų rekomenduojami maršrutai

Jei pasirinkote vykti į mūsų rekomenduojamus miestus, žemiau sudėliojome jums patogiausią mašrutą. Pirmiausia, rekomenduojame į Estiją skristi lėktuvu. Tiesioginiai skrydžiai vyksta iš Vilniaus ir Rygos. Nuskrisite per 50 min. - 1 val. 10 min. Bilietų kainos svyruoja priklausomai nuo meto, kada jų ieškote.

Toliau Estijoje keliaukite traukiniu:

 • iš Talino į Tartu nuvyksite per 2 val. už 8-10 € į vieną pusę.

Keliaukite autobusu:

 • iš Tartu į Viljandį nuvyksite per 1 val. už 9 € į vieną pusę;
 • iš Viljandi į Pernu nuvyksite per 1 val. 20 min. už 8-9 € į vieną pusę.

Į Kuresarę patekti galite važiuodami autobusu iš Talino ir Viljandi:

 • iš Talino į Kuresarę nuvyksite per 4 val. už 15-19 € į vieną pusę;
 • iš Viljandi į Kuresarę nuvyksite per 4 val. 30 min. už 19-26 € į vieną pusę.

Daugiau informacijos apie traukinių ir autobusų maršrutus rasite omio.co.uk.

ka pamatyti estijoje

Kada geriausia vykti į Estiją?

Nuo jūsų poreikių ir interesų priklauso, kada vykti į Estiją. Kiekvienas metų laikas gali pasiūlyti nepamirštamą ir įspūdžių kupiną patirtį. 

 • Keliaukite vasarą, jei norite apsilankyti Estijoje vykstančiuose festivaliuose ir šventėse. Laikotarpis nuo birželio iki rugpjūčio yra pats judriausias (nors Estijoje užimtumas yra kur kas mažesnis nei Vakarų Europos miestuose). Šiuo laikotarpiu dienos ilgesnės, o temperatūra svyruoja apie 20 °C.
 • Keliaukite pavasarį arba rudenį, jei norite išvengti minios žmonių. Geriausia apsilankyti balandžio-gegužės mėnesiais arba rugsėjį. Šiais mėnesiais oras lauke būna vėsesnis, todėl tai puikus metas išvykti į gamtą, stovyklauti ar leistis į žygius. Be to, turistų sezonui pasibaigus šiek tiek nukrenta kainos lankytinose vietose.
 • Keliaukite žiemą, jei esate sniego ir ledo pramogų entuziastas. Temperatūrai nukritus, šalį padengia storas sniego sluoksnis. Be to, Talino Rotušės aikštėje vyksta viena gražiausių kalėdinių mugių Europoje. Nepamirškite šiltai apsirengti, nes temperatūra gali nukristi žemiau -10 °C!

ka aplankyti estijoje

Siūlomi biudžetai kelionei į Estiją

Siūlomi biudžetai išvesti pagal dienos vidurkius. Normalu, kad kai kuriomis dienomis išleisite daugiau, o kai kuriomis - mažiau.

 • Turėdami 35 € per dieną biudžetą, galite apsistoti motelyje, pasigaminti didžiąją dalį patiekalų, keliauti viešuoju transportu ir užsiimti daugiausia nemokama arba pigia veikla. Pavyzdžiui, nemokamomis ekskursijomis pėsčiomis ir nacionalinių parkų lankymu. Jei planuojate vakare užsukti į barą, prie savo biudžeto pridėkite 5-10 € per dieną.
 • Turėdami vidutinį 85 € per dieną biudžetą, galite apsistoti motelyje arba “Airbnb”, valgyti pigiuose tradicinės virtuvės restoranuose, vakarais aplankyti barus, retkarčiais keliauti taksi ir užsiimti mokama veikla, pavyzdžiui, lankytis muziejuose ar slidinėjimo trasose. 
 • Turėdami 215 € ar daugiau per dieną galite apsistoti viešbutyje ir valgyti, kur tik norite! Taip pat galite išsinuomoti automobilį, jog patogiai keliautumėte, ir pasirinkti daugiau mokamų veiklų. Be to, jei būsite Taline, rekomenduojame nepraleisti progos ir dienai nusikelti į Helsinkį (skiria tik 50 km atstumas).

Kartais kelionių planavimas sukelia daugiau galvos skausmo nei malonumo. Mes jums palengvinsime naštą! Siūlome pasirinkti vieną iš mūsų jau paruoštų kelionių. Jums tereikės susikrauti daiktus ir pasiruošti įspūdžiams! Spauskite kelionės į Estiją ir leiskitės į nuotykį.

estija lankytinos vietos


Kelionių pasiūlymai

GURMANIŠKOJI SLOVĖNIJA. Pažintinė kelionė į Liublijaną – Bledą – Postoiną urvus – alyvuogių ūkį 4d./3n.

Ogrodzieniec pilis - Tatrų kalnai - Zakopanė – Kelcai

5 (penkių) dienų kelionė į Sakartvelą (Gruziją)

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: Kūno kalba

Degustacinė kelionė kolektyvams autobusu – Medaus degustacija – Sūrio degustacija – Vyno degustacija

Pažintinė kelionė į Latviją: rododendrų žiedai – plaukimas Dauguvos upe Rygoje

Kelionė į Austriją: Štirijos pilys ir miestai (5d./4n.)

Pažintinė-edukacinė kelionė kolektyvams autobusu po Žagarės kraštą

Pažintinė-degustacinė kelionė kolektyvams autobusu po Suvalkiją su dvaro šokiais ir ragaučiumi

Pramoginė – patyriminė verslo kelionė autobusu: Slidinėjimas Druskininkų “Sniego Arenoje” ir dzūkiška vakarienė su pramogomis

Savaitgalio verslo kelionė po Platelių kraštą: plaukimas katamaranu – žemaitiški patiekalai – energetinių labirintų parkas

Pažintinė verslo kelionė kolektyvams po Latviją: Automobilių muziejų turas

Pažintinė-edukacinė kelionė kolektyvams autobusu – po Pamario kraštą su žuvies degustacija

Pažintinė – degustacinė kelionė kolektyvams autobusu – Rojaus keliu su žiobrių kepimu + dvariškas pyragas + meilės arbata

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: Rojaus keliu su sūrio degustacija

Vienos dienos verslo kelionė autobusu Pamario krašte: Vikingų laikų maistas-šišioniškių dainos- žuvies kotletai ir kt.

Kauno požemiai – alaus degustacija – slaptas bunkeris

Šmaikšti ekskursija – Įdomi senovinio alaus edukacija su vaišėmis

Pažintinė verslo kelionė kolektyvams po Latviją: Nacionalinis parkas - Rododendrų žiedai - plaukimas upe

Savaitgalio verslo kelionė autobusu: kunigaikščių Oginskių keliu - geometriniai labirintai

Savaitgalio verslo kelionė: Naktinė ekskursija su žibintais - bandelės su lašinukais – išskirtinė bažnyčia -aštuonračio muziejus