Mano kelionės

Alytus: lankytinos vietos - ką pamatyti?

Alytus: lankytinos vietos - ką pamatyti?

Alytus - Lietuvos miestas, kuriame susiduria istorija, kultūra ir gamta. Šioje žalioje vietoje unikaliai dera stulbinanti miesto architektūra ir kerintis kraštovaizdis. Alytus turi ką pasiūlyti kiekvienam - nuo klegančių renginių ir gyvybingos vietinės kultūros iki ramių žaliųjų erdvių giedru dangumi. 

Leiskitės į vienos dienos kelionės ar kelių planavimą, kad netrūktų idėjų, ką pamatyti ir ką veikti Alytuje!

Ką pamatyti Alytuje?

Lietuvos širdyje įsikūręs žavus Alytus siūlo daugybę lankytinų objektų įvairių pomėgių lankytojams. Gyvybingas miestas gali sudominti kiekvieną istoriniais paminklais ar gamtos stebuklais. Nesvarbu, ar esate istorijos mėgėjas, gamtos mylėtojas, ar tiesiog ieškote, ką aplankyti Alytuje, žemiau pateiktos geriausios lankytinos vietos sužavės!

Alytaus pilies kalnas

Ant kalvos stovėjo viduramžių pilis, kuri XIII - XIV a. atliko svarbų vaidmenį miesto ir regiono gynyboje. Pilies liekanos, įskaitant sienas ir bokštus, tebestovi iki šiol ir leidžia susipažinti su turtinga miesto istorija. Kalvą supa vešlūs miškai, kalvos ir upeliai, kurie sukuria ramią ir tylią aplinką. Tai - puiki vieta pabėgti nuo miesto šurmulio ir pasimėgauti gamtos ramybe.

ka pamatyti alytuje

Alytaus botanikos sodas

Sodas įkurtas XX a. pradžioje, todėl daugelis jo originalių statinių ir elementų, tokių kaip šiltnamiai ir takeliai, išsaugoti bei restauruoti. Sode auga daug vietinių ir egzotinių augalų. Tai yra ideali vieta botanikams, gamtos mylėtojams ir visiems, kurie domisi sodininkyste.

Skuodo gatvė

Skuodo gatvė yra viena seniausių mieste. Joje stūkso gražūs istoriniai pastatai, kurių daugelis pastatyti XIX a. ir per ilgus metus gerai išsilaikė. Šie pastatai leidžia susipažinti su didingu miesto architektūriniu paveldu. Skuodo gatvėje taip pat yra daugybė parduotuvių, restoranų ir kavinių. Tai - puiki vieta praleisti popietę ar vakarą.

Alytaus etnografinis muziejus

Muziejus skirtas Alytaus regiono kultūros paveldui išsaugoti ir pristatyti. Galite susipažinti su vietiniais papročiais, tradicijomis ir šimtmečius šioje vietovėje gyvenusių žmonių gyvenimo būdu. Interaktyvūs eksponatai įtraukia lankytojus į geresnį regiono kultūros pažinimą.

Druskonio ežeras

Druskonio ežerą supa vaizdingas kraštovaizdis - atsiveria kvapą gniaužiantys apylinkių vaizdai. Lankytojai gali leistis į žygius, plaukioti valtimis arba ramiai pasėdėti ir pasigrožėti vaizdais vienoje iš daugelio netoliese esančių iškylų vietų. Vasaros metu čia populiaru atvykti nusimaudyti ir popietę praleisti paplūdimyje.

ka veikti alytuje

Šv. Jono Krikštytojo bažnyčia

Viena seniausių regiono bažnyčių, šimtmečius tarnavusi vietos bendruomenei. Bažnyčia garsėja įmantria architektūra: spalvingais vitražais, sudėtingais raižiniais ir aukštais bokštais. Lankytojai gali pasigrožėti stulbinančiomis bažnyčios eksterjero ir interjero detalėmis, kurios liudija vietos meistrų talentą.

Laisvės parkas

Šį išpuoselėtą ir gerai prižiūrimą parką bei tvenkinį šalia juosia pasivaikščiojimui skirti takai. Čia galima ramiai ir tyliai pabūti nuo miesto šurmulio. Parkas pritaikytas lankytojams, mėgstantiems laiką leisti apsutiems gamtos. Be to, Laisvės parkas yra pačioje miesto širdyje. Todėl yra lengvai pasiekiamas tiek miesto gyventojams, tiek svečiams.

alytus lankytinos vietos

Ką veikti Alytuje šeimai?

Alytus - miestas, kuriame gausu pramogų ir įspūdžių įvairaus amžiaus vaikams. Čia netrūksta smagios veiklos šeimoms - nuo nuotykių lauke iki smagių užsiėmimų uždarose patalpose. Apžvelgsime keletą įdomiausių veiklų, kuriuos galima nuveikti kartu su visa šeima.

Nuotykių parkas Tarzanija

Čia galima ramiai palikti pačius mažiausius (nuo 3 m.) karstytis ir laipioti. Visa trasa įrengta su elastingais tinklais, todėl mažyliai neiškris ir nesusižeis. Parke yra batutas ir vietos, kur galima nemokamai žaisti futbolą ar tinklinį. Taip pat vaikams džiaugsmo suteiks pasijodinėjimas poniu ir žirgais.

Lėlių teatras „Aitvaras"

Lėlių teatre „Aitvaras“ vaikai gali pamatyti ne tik spektaklius, bet ir sudalyvauti edukacinėje programoje. Jos metu susipažins su lėlių teatro specifika ir lėlių technikomis. Vaikai gaminsis lėlę ar pirštinę – lėlę ir sužinos jos valdymo ypatumus.

Alytaus sporto ir rekreacijos centras

Centre yra 2010 m. renovuotas 50 m ilgio plaukimo baseinas, atitinkantis tarptautinius ir olimpinius standartus. Čia lankytojų laukia moderni elektroninė plaukimo ir vandensvydžio varžybų valdymo įranga. Paplaukioję galite atsipalaiduoti pirčių komplekse: saunoje, garinėje ir infraraudonųjų spindulių pirtyse bei sūkurinėse voniose.

Indėniška edukacinė programa

Tai - programa aktyviems ir žingeidiems. Jos metu pasakojama apie indėnų kultūrą, regionus, buitį, tradicijas. Jei norite stipresnio įspūdžio, Jums išdažys veidus pagal indėnų tradicijas! Taip pat vaikai supažindinami su prerijų indėnų gyvenamuoju būstu niitoyis ir mantos pervežimo konstrukcija mustangui ar šuniui. Čia vykdomi ir kiti aktyvūs žaidimai: tomahawk, svaidomojo peilio mėtymas, šaudymas iš lanko ir bizono kiaušinio žaidimas.

alytus


Kelionių pasiūlymai

Šilko keliu per Uzbekistaną 9d./8 n.

Kelionė į Austriją: Štirijos pilys ir miestai (5d./4n.)

Intriguojanti pramoga kolektyvams - stalo žaidimų vakaras

Degustacinė verslo kelionė - “Lietuviški gėrimai” – “Nuodėmingasis Kaunas”

Teminė ekskursija po Lukiškių kalėjimą + Kjevo kotletas

Savaitgalio 2-jų dienų verslo kelionė autobusu: muziejus - pilys – dvarai - nakvynė Kaune - natūralių kvepalų gamyba ir kt.

Smegduobės– Biržų pilis – senoviniai automobiliai – elnienos kepsniai

Vienos dienos verslo kelionė autobusu Pamario krašte: Vikingų laikų maistas-šišioniškių dainos- žuvies kotletai ir kt.

Savaitgalio verslo kelionė autobusu – Rojaus keliu su žiobrių kepimu + dvariškas pyragas + meilės arbata

Degustacinė verslo kelionė: Šilutė – Rusnė ir Uostadvaris – vikingų laikų valgiai – vyno degustacija

Degustacinė verslo kelionė: Raketinė bazė – kugelis – šakočio kepimas – midaus degustacija

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: Kupiškio kraštas ir bitynas

Pažintinė vienos dienos kelionė kolektyvams: Kauno pilis - funikulierius - stalo žaidimai

Pažintinė-degustacinė kelionė kolektyvams autobusu po Kupiškio kraštą su medaus, karvojaus bei pakišuolio degustacijomis

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: Kūno kalba

Pažintinė verslo kelionė kolektyvams po Latviją: Ryga - Jugendo stilius - sūrių degustavimas

Degustacinė kelionė kolektyvams autobusu – Medaus degustacija – Sūrio degustacija – Vyno degustacija

Savaitgalio kelionė į Estiją aplankant Lachemos nacionalinį parką ir krioklį, Sagadi dvarą, Rakverės pilį 2d/1n.

Savaitgalio degustacinė verslo kelionė kolektyvams į Latviją: Latviški sūriai - česnakų pasaulis - karamelė

Pažintinė kelionė kolektyvams autobusu po Žemaitiją - dvarus - šaltojo karo muziejų ir sočiais žemaitiškais patiekalais

Pažintinė kelionė autobusu: Smėlio urvai-Kuldiga-latviškas vynas