Šilko keliu per Uzbekistaną 9d./8 n.

Pažintinės verslo kelionės metu pasileisite į nepamirštamus nuotykius atrasdami Vidurinės Azijos perlą - Uzbekistaną, garsėjantį savo neįtikėtinai svarbiomis vietomis senoviniame Šilko kelio prekybos kelyje, apimančiame nuostabius Samarkando, Chivos ir Bucharos miestus. Čia susipažinsite su vienais geriausių pasaulyje islamo architektūros pavyzdžiais, skaniu maistu su šviežiomis daržovėmis, vaisiais, ir, kas geriausia, vienais draugiškiausių ir svetingiausių žmonių!


 • 6 nakvynės 4* viešbučiuose, 1 nakvynė Jurtų stovykloje bei 1 nakvynė autentiškame turistiniame kaime.
 • Grypę lydės kelionės organizatorė Ingrida Pociutė.
 • Autentiška patirtis – artimai susipažinsite su šalies paveldu degustacijų, maisto gaminimo pamokų, vietinių gyventojų muzikinių/teatralizuotų pasirodymų metu.
 • Aplankysite medvilnės plantacijas, šurmulingus ir spalvingus rytietiškus turgus.
 • Išsamus ir dinamiškas kelionės maršrutas, kurio metu pažinsite Uzbekistano kultūrą, religiją, istoriją ir gamtą.
 • Kvalifikuoti vietos gidai anglų abra rusų kalba.
 • Įskaičiuotos visos vakarienės. Iš jų 1 vakarienė su vietiniu folkloru.
 • Barchatinis sezonas

Kelionės programa

 • 1 diena. Stambulas – Urgenčas – Chiva

  Skrydis. Nusileidimas Urgenčo tarptautiniame oro uoste.

  Po skrydžio vyksite į Chivą, pakeliui aplankysite Granatų kaimelį. Čia pamatysime granatų sodus, sužinosite apie granatmedžių auginimo ir laikymo būdus, padegustuosite šviežiai spaustų granatų sulčių bei papusryčiausite.

  Kelionės į Uzbekistaną metu, toliau vyksite į šilko fabriką, kur susipažinsite su šilko gamybos procesu.

  Atvykę į Chivą įsikursite viešbutyje bei trumpai pailsėsite.

  Po poilsio viešbutyje, pažintinės verslo kelionės po Uzbekistaną metu Jūsų laukia ekskursija su vietine gide (-u-) rusų/anglų kalba po Ičan-Kala architektūros kompleksą, įtrauktą į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Tai XII–XIX a. senovinis miestas, įsikūręs pačioje Chiva širdyje, kuriame, atrodo lyg būtumėte persikėlę į praeitį. Ekskursijos metu pamatysite tikruoju miesto simboliu patapusį Kalta-minor minaretą, stebinantį savo dydžiu ir unikaliu dizainu, vieną didžiausių kada nors pastatytų medresių islamo pasaulyje - mahometo Amin Khan medresę, kuri buvo atstatyta ir paversta į viešbutį. Ekskursijos metu taip pat pasigrožėsite įspūdinga buvusia miesto valdovų rezidencija -  Kunya - Ark tvirtove bei mahometo Rahim-Khan medrese, kuri susideda iš dviejų teismų, dviejų mečečių, didžiulės bibliotekos bei nuostabių vartų. Su vietiniu gidu vaikščiodami viduramžių miesto keliukais prieisite didingą Islam-Khodja kompleksą, kurį sudaro medresė, minaretas, kuris, tikėtina, yra 45 metrų aukščio, bei Juma mečetė, išsiskirianti mečetei neįprasta architektūra - tai vieno aukšto konstrukcija su tvirtomis sienomis ir trimis durimis. Pamatysite prabangiuosius Tash Hovli rūmus (haremą), kuriuos puošia mėlynos keramikinės plytelės su mediniais, įmantriai išraižytais stulpais. Sekanti pažintinės ekskursijos po Ičan-Kala sustojimo stotelė - viena gražiausių vietų Chivoje - įspūdingas Pahlavan Mahmud mauzoliejus. O pažintį su viduramžių miestu užbaigsite apžiūrėdami Allakuli-Khan medresę, esančią tarp Ičan-Kala rytinių vartų ir stogu dengto Tim turgaus, laikomą vienu geriausių viduramžių architektūros pavyzdžių. Šalia medresės taip pat stovi Allakuli-Khan karavanserajus (karavanų apsistojimo vieta), jis nuo medresės skiriasi tik pagrindiniais vartais, kurie veda tiesiai į kiemą. Aplink kiemą yra dvi celės: pirmoji buvo skirta daiktams laikyti, antra – nakvynei. Kadaise Chivoje klestėjo prekyba su Buchara, Persija ir Rusija, kas ir paskatino tuometinį valdovą, Allakuli-Khaną, čia pastatyti tokią pažangią ir patogią konstrukciją, kad atvykę užsienio pirkliai galėtų apsistoti, laikyti ir parduoti savo prekes.

  Vakarienė vietiniame restorane.

  Nakvynė 4* viešbutyje Chivoje.

 • 2 diena. Chiva – Vabkentas

  Pusryčiai viešbutyje.

  Antrąją pažintinės verslo  kelionės po Uzbekistaną dieną vyksite į Bucharą, važiuosite per Kyzylkumo dykumą, o pakeliui sustosite Amudarjos upės pakrantėje fotosesijai.

  Pietūs dykumoje (užsakomi papildomai). Rezervacijos metu nurodykite ar pageidaujate pietų.

  Atvyksite į Shirin kaimą. Apgyvendinimas bei pramogos autentiškame turistiniame kaime.

  Vakarienė po atviru dangumi su gyva nacionaline muzika.

  Nakvynė turistiniame kaime.

 • 3 diena. Vabkentas – Gižduvanas – Buchara

  Pusryčiai.

  Pažintinės kelionės Uzbekistane metu Jūsų laukia pažintis su kaimo apylinkėmis, kurios metu aplankysite medvilnės plantacijas, amatų dirbtuves, vietinių namus, susipažinsite su jų buitimi bei iš arti pajusite vietinių gyventojų tradicijas ir kultūrą.

  Čia taip pat dalyvausite uzbekų virtuvės gaminimo pamokoje, kur patys pasigaminsite ir paskanausite autentiškus uzbekiškus patiekalus (pilavas, samuso, varaqi).

  Verslo kelionę Uzbekistane tęsite Gižduvane, nuo seno pripažintu Uzbekistano keramikos centru. Lankysitės Usto Alisher Narzulloev keramikos studijoje. Viena seniausių meno rūšių Uzbekistane yra dekoratyvinė keramika. Per šimtmečius metų patirties uzbekai ištobulino šį amatą - dirbiniai išsiskiria aukšta kokybe, formų grožiu, drąsia vaizduote bei ornamentų spalvų harmonija. Sužinosite keramikos gamybos proceso ypatumus bei patys išvysite kaip yra gaminamas šis grožis.

  Toliau, pažintinės kelionės kolektyvams į Uzbekistaną metu važiuosite į Bucharą, kur aplankysite Mokhi Hossa rūmus (1822 m.). Tai paskutinio Bucharos emyro Nasrullah vasaros rezidencija. Rūmus sudaro 3 kiemai – atskiri kiemai vyrams ir moterims bei haremas, apsupti nuostabiu rožių sodu, kur šeimininkauja didingi povai. Tai tikrai žavinga vieta pasinerti į tuometinio gyvenimo būdą...

  Atvykimas į Bucharą ir apgyvendinimas viešbutyje.

  Vakarienė restorane ir nakvynė 4* viešbutyje.

 • 4 diena. Buchara

  Pusryčiai viešbutyje.

  Pažintinės verslo kelionės į Uzbekistaną ketvirtąją dieną tęsite ekskursija po Bucharą.

  Vienas svarbiausių dienos akcentų - Samanidų mauzoliejus, laikomas vienu seniausiu islamiškosios architektūros paminklu Centrinėje Azijoje. Čia palaidotas Ismailas Samanis, emyras, kuris atsisakė zoroastrizmo, atsivertė į islamą ir Bucharą pavertė vienu didžiausių religinių ir kultūros centrų. Šalia Samanidų mauzoliejaus pamatysite ir Chashma-Ayub mauzoliejų. Toliau apžiūrėsite Bolo-Hauz mečetę (XX a. pradžia), tai yra vienas geriausiųjų ir paskutinių statinių Bucharoje, pastatytų prieš moderniąją erą. Susipažinsite su seniausia miesto struktūra - Citadelės arka, datuojama nuo V a. Nuo tada iki Raudonosios armijos invazijos 1920 m. čia gyveno per 3000 žmonių. Ji daugiausiai buvo žinoma kaip Bucharos emyrų rezidencija, bet čia taip pat gyveno pareigūnai, poetai ir mokslininkai. Su karaliaus rūmais, vyriausybės biurais, arklidėmis ir bibliotekomis Bucharos arka veikė kaip atskiras miestas mieste.

  Pietūs (užsakomi papildomai). Rezervacijos metu nurodykite ar pageidaujate pietų.

  Papietavę, pažintinę ekskursiją tęsite Poi Kalan ansamblyje, kurį sudaro Poi Kalan mečetė, Miri Arab medresė, bei šalia stovintis Kalan minaretą, pastatytas 1127 m., reprezentuojančio Bucharos istoriją 11-12 amžiais. Šis minaretas dar yra žinomas kaip mirties bokštas, kadangi šimtmečius nusikaltėliams buvo vykdoma mirties bausmė nustumiant juos nuo minareto viršaus.

  Pasigrožėję Poi Kalan ansambliu, prieisite Ulugbek - pirmąją medresę Bucharoje. Yra manoma, kad kai kurios šios medresės kolonos saugo pačius seniausius medžio drožybos meno užrašus visame Uzbekistane. Priešais Ulugbek esanti Abdulaziz-Khan medresė, pastatyta 1652 m., keliais šimtmečiais vėliau nei Ulugbek (1417 m.), žymi nepaprastą viduramžių Vidurinės Azijos architektūros pažangą. Medresės vartai yra didingi ir puošnūs, padengti garsių poetų eilėmis, o Ulugbek – paprasti, vidutinio dydžio su keliomis Korano citatos. Tai parodo, kokie stebėtinai aukšti tuo metu buvo Vidurinės Azijos architektų, statybininkų ir menininkų įgūdžiai.

  Na ir žinoma, kaip kelionė į Uzbekistaną neaplankius turgaus. Buchara jau nuo senų laikų yra laikoma viena pagrindinių prekybos taškų. Daugelio čia esančių amatininkų prekybos tradicijos perduotos iš kartos į kartą, o spalvinga ir šurmuliuojanti atmosfera suteiks neprilygstamą patirtį ir galimybę pažvelgti į vietinių gyvenimą. Galėsite apsilankyti aukso siuvinėjimo dirbtuvėse, kalvėje, kur gaminami unikalūs metalo gaminiai - peiliai, žirklės, pasagos bei arbatinėje, kur pageidaujantys galės padegustuoti autentiškos uzbekų arbatos.

  Pažintinę ekskursiją Bucharoje užbaigsite Lyabi Hauz komplekse, kuris yra pačioje miesto širdyje. Tai Nadir Divan-begi mekresė ir Chanaka, pastatyti aplink didžiausią miesto tvenkinį (Hauz reiškia baseiną arba tvenkinį, tai poilsio ir susitikimų vieta). Visai šalia Lyabi Hauz komplekso stovi ir didžiausia Bucharos medresė - Kukeldash (statyta 1568–1569 m.). Daugelis to meto medresių buvo panašios, tačiau ši išsiskiria savo architektūra ir puošnumu - dekoratyviniuose skliautuose yra įvairių derinių tinkuotos arkos, pagrindinis įėjimas yra padengtas mozaikomis, kuriose matomi gražūs geometriniai dekoratyviniai raštai. Per savo istoriją medresė kelis kartus keitė savo paskirtį: be pagrindinės islamo mokyklos paskirties, ji buvo naudojama įvairiems poreikiams tenkinti - XVIII a. buvo naudojama net kaip karavanserajus. Taip pat pamatysite Magoki Attori mečetę, įtrauktą į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.

  Galiausiai, po turiningos pažinties su Buchara, Jūsų laukia autentiškas folkloro ansamblio pasirodymas apie Nadir Divan Begi medresę.

  Vakarienė vietiniame restorane.

  Nakvynė 4* viešbutyje.

 • 5 diena. Buchara - Nurata - Jurtų stovykla

  Po pusryčių viešbutyje, pažintinę verslo kelionę į Uzbekistaną tęsite kelyje link Aidurkulio Jurtų stovyklos.

  Kad kelionė neprailgtų, pakeliui apžiūrėsite Nurata kalnų uolų piešinius. Tai unikali meno galerija su 5000 akmens amžiaus uolų raižinių, pasakojančių apie mūsų tolimų protėvių gyvenimą ir papročius. Taip pat stabtelėsite atsigaivinti vandenyje prie Aidarkulio, antrojo pagal dydį Uzbekistane, ežero. Turėkite maudymosi aprangą, esant palankiam orui galimos maudynės ežere.

  Pietūs - piknikas ant ežero kranto (Įskaičiuoti).

  Atvykę į Jurtų stovyklą pageidaujantys galės pajodinėti kupranugariais.

  Vakarienė ir nakvynė Jurtų stovykloje (nakvojama keturvietėse jurtose keturiese).

 • 6 diena. Aidurkulio Jurtų stovykla – Samarkandas

  Po pusryčių Jurtų stovykloje važiuosite į Samarkandą, įsikursite viešbutyje.

  Šią pažintinės verslo kelionės Uzbekistane dieną skirsite pažinčiai su Samarkando miestu - Samarkando istorija siekia daugiau nei 2500 metų, kai kurie paminklai datuojami nuo Timūridų imperijos ir yra tokie pat svarbūs kaip ir senovės Egipto, Kinijos, Indijos, Graikijos ir Romos architektūros šedevrai.  Ekskursijos metu apžiūrėsite vieną paslaptingiausių ir unikaliausių Samarkando architektūros paminklų – Shakhi Zinda architektūrinį ansamblį. Jį sudaro mėlynos spalvos kapų eilės ir vienuolika mauzoliejų, kurie buvo pastatyti vienas po kito XIV – XV a., bei Ulugbeko observatoriją.

  Vėliau pažintinės kelionės po Uzbekistaną metu, keliausite į Samarkando vyno gaminių gamyklą, kur sužinokite apie miesto vyndarystės tradicijas bei padegustuosite išskirtinius vyno, konjako ir balzamo gėrimus.

  Vakare dalyvausite spalvingame muzikiniame teatralizuotame šou, pristatančiame Uzbekistano tautinių drabužių evoliuciją.

  Vakarienė restorane.

  Nakvynė 4* viešbutyje.

 • 7 diena. Samarkandas – Taškentas

  Pusryčiai viešbutyje.

  Šios pažintinės kelionės po Uzbekistaną metu, dieną pradėsite įspūdingu Gur-Emir mauzoliejumi (esančiu Samarkande), kuriame yra saugomas Amiro Timūro, Timūridų bei mogolų dinastijos pradininko, kuris dominavo Centrinėje Azijoje paskutiniais XIV amžiaus dešimtmečiais iki savo mirties 1405 m., kapas.

  Toliau pasieksite Registano aikštę, kuri yra tikras miesto perlas, esantis pačioje senovės Samarkando miesto širdyje. Aikštė garsėja įspūdingų architektūrinių paminklų gausa, įskaitant Sherdor, Tilla-Kori, Ulugbek medreses bei Siab turgumi, kur atsidursite magiškoje vietoje, su daugybe ryškių spalvų, klientų ir prekybininkų balsų šurmuliu. Siab turgus yra žemės ūkio turgus,  tad čia atrasite Uzbekistane užaugintų daržovių ir vaisių, taip pat vietinių rankų darbo gaminių. Turguje taip pat galima atrasti daugybę įvairiausių prieskonių, bei ypatingas dėmesys čia skiriamas duonai, mat Samarkando duona yra ypatinga rūšis.

  Pažintinę kelionę kolektyvams į Uzbekistaną tęsite Konigil kaime, kuris garsėja unikaliomis amatų tradicijomis, tyriausia gamta, ūksmingais medžiais, šalia tekančia Siabo upe. Bet, ko gero, pagrindinis šio kampelio traukos objektas – popieriaus gamykla, kurioje apsilankę susipažinsite su šilkinio popieriaus gamyba.

  Pervežimas į Samarkando geležinkelio stotį. Išvykimas į Taškentą greituoju traukiniu.

  Atvykę keliausite į vietinį restoraną pavakarieniauti.

  Įsikūrimas ir nakvynė 4* viešbutyje.

 • 8 diena. Taškentas

  Pusryčiai viešbutyje.

  Šioje pažintinėje kelionėje kolektyvams į Uzbekistaną metu, Jūsų laukia visos dienos ekskursija po Taškentą. Taškentas yra ne tik vienas seniausių Uzbekistano miestų, kuris turi ilgesnę nei 2000 metų istoriją, bet ir modernų miestą. Aplankysite kelis istorinius paminklus, muziejus ir įžymias vietas Taškento mieste.

  Pirmoji sustojimo vieta - Hasti Imam architektūros kompleksas, jo statyba prasidėjo XVI a. Dėl nuolatinių žemės drebėjimų, karinių įvykių ir tiesiog slegiant metų krūviui daugelis komplekso pastatų iš dalies neišlaikė savo pradinės išvaizdos. 2007 metais kai kurie senieji pastatai buvo restauruoti, iškilo naujos ir sutvarkytos teritorijos, kurių dėka kompleksas atgavo savo buvusią didybę. Kompleksą sudaro  Barak Khan ir Kafal Shohi medresės, Tilla Sheykh mečetė bei „Usman Koran“ muziejus (VIII a.).

  Toliau aplankysite Chorsu turgų - tai unikalus trijų aukštų prekybos salių kompleksas, vainikuotas mėlynais kupolais, o vieno iš jų skersmuo siekia beveik 300-350 metrų. Ant šio rytietiško turgaus prekystalių rasite šviežių vaisių, skrudintos duonos, šviežios sūdytos mėsos, kazy (arklienos dešros) ir dar daugiau... O norintys atsivėsinti gali užsukti į rankdarbių parduotuves, kuriose taikomosios dailės meistrai prekiauja rankų darbo suvenyrais.

  Apsižvalgę turguje keliausite iki vieno didžiausių XVI amžiaus medresių, saugomų Vidurinėje Azijoje - Kukeldash medresės. Medresę sudaro didelis kiemas, apsuptas celių, paskaitų kambarių ir mečetės. Galiausiai pažintinę kelionę į Uzbekistaną užbaigsite pažintimi su šiuolaikine Taškento miesto dalimi: pamatysite Nepriklausomybės aikštę, Romanovų rūmus, Operos ir baleto  bei Amir Temur aikštes.

  Atsisveikinimo vakarienė restorane.

  Nakvynė 4* viešbutyje.

 • 9 diena. Taškentas – Stambulas – Vilnius

  Ankstyvi pusryčiai viešbutyje.

  Skrydis.

Į kainą įskaičiuota


 • Apgyvendinimas viešbučiuose: 1 nakvynė Chivoje (ankstyvas įsiregistravimas) 1 nakvynė Vabkente – turistiniame kaime 2 nakvynės Bucharoje 1 nakvynė Jurtų stovykloje 1 nakvynė Samarkande 2 nakvynės Taškente
 • Maitinimas: Visi pusryčiai viešbučiuose, turistiniame kaime, Jurtų stovykloje Pietūs turistiniame kaime ir Jurtų stovykloje Visos vakarienės
 • Nacionalinių patiekalų gaminimo meistriškumo klasė (pilavas, samuso, varaqi)
 • Įėjimo bilietai į muziejus ir lankytinas vietas
 • Visi pervežimai, paėmimai bei išlaipinimai turistiniu autobusu
 • Traukinio bilietai į Afrosiab greitąjį traukinį į Samarkandą-Taškentą (7 diena)
 • Profesionalus angliškai / rusiškai kalbantis vadovas visos kelionės metu
 • Vanduo ekskursijų metu
 • Maitinimas ir gėrimai skrydžio metu

Į kainą neįskaičiuota


 • Skrydžio bilietai nuo 800 eurų (priklausomai nuo pirkimo laiko). Įskaičiuotas bagažas: registruojamas 30 kg (1 vnt), rankinis 8 kg (1vnt). Bilietas negrąžinamas, data keičiama už papildomą mokestį 24 val. iki kelionės pradžios. Keleivio vardas ir pavardė nekeičiami.
 • Pietūs (išskyrus turistiniame kaime ir Jurtų stovykloje). Vienos dienos pietums panašiai turėti apie 15 $ ( dolerių) asmeniui.
 • Įėjimas į folkloro šou Bucharoje apie 10 $ (dolerių) asmeniui.
 • Įėjimo bilietai į „El-Merosi“ teatrą (17 $ (dolerių) asmeniui.
 • Vyno ir konjako degustacija Samarkande (24 $ dolerių) asmeniui.
 • Mokesčiai už įėjimą su vaizdo kameromis (1-5 (dolerių) asmeniui/muziejuje.
 • Papildomos paslaugos ir lauktuvės
 • Pervežimai į/iš Vilniaus oro uosto

Papildoma informacija


Kelionės į Uzbekistaną kaina, kai keliauja 12 asmenų – nuo 1250 € gyvenant dviese dviviečiame kambaryje ir 1 nakvynė gyvenant keturiese keturvietėje jurtoje.

Kelionės į Uzbekistaną, priemoka už vienvietį kambarį – nuo 150 €.

Kelionei į Uzbekistaną būtinas daugiau nei 6 mėn. po atostogų pabaigos galiojantis pasas.

Kelionės po Uzbekistaną programa, atsižvelgiant į nenumatytas oro, eismo sąlygas ar kitas aplinkybes, gali keistis.

Kelionės po Uzbekistaną programa ir lankytinų objektų eiliškumas, atsižvelgiant į nenumatytas oro, eismo sąlygas ar kitas aplinkybes, gali keistis.

Pastaba: pažintinės verslo kelionės į Uzbekistaną ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali nežymiai keistis.

Paskaičiuoti ir įsigyti kelionės draudimą galite čia: kelionių draudimas.

Pažintinės verslo kelionės į Uzbekistaną maršrutą sudarė: UAB Ingrida Tours. Be autorių sutikimo, kelionės programą naudoti ar platinti draudžiama.

Pasiteiravimui apie pažintinę verslo kelionę į Uzbekistaną tel.:, +370 655 56313, +370 677 27036 arba +370 644 42909, el.paštas – [email protected], [email protected] arba [email protected].

Ingrida Pociutė

Keliauti kviečia kelionių žinovė Ingrida Pociutė

 • Tik asmeniškai išbandytos turiningos kelionės
 • Kruopščiai parinkti, iki detalumo suplanuoti maršrutai
 • 98% visų klientų liko patenkinti arba labai patenkinti kelionėmis

Norėtumėte individualaus pasiūlymo ar papildomų paslaugų?

Peržiūrėjote pasiūlymus ir neradote tinkamo? Kreipkitės į mūsų konsultantą, kuris pagal Jūsų poreikius pateiks asmeninį pasiūlymą.

Parašykite mums


Daugiau kelionių

Šilko keliu per Uzbekistaną (Uzbekiją). VIP turas (10d/9n)

Intriguojanti pramoga kolektyvams - stalo žaidimų vakaras

Pažintinė – degustacinė kelionė kolektyvams: Pajauskime Paprūsės istoriją su folkloro kolektyvu – Žemaitiškų patiekalų degustacija

Pažintinė verslo kelionė kolektyvams po Latviją: Nacionalinis parkas - Rododendrų žiedai - plaukimas upe

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: Unikalus Žemaičių Kalvarijos istorinis paveldas.

Sveikuoliškas žygis (pasivaikščiojimas) kolektyvams: gamtos perliukai

Pažintinė kelionė kolektyvams autobusu ir pėsčiomis – "Karinis turas"

Pažintinė verslo kelionė autobusu kolektyvams po Zarasų kraštą

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: Ekskursija Žemaitijos sostinėje - žemaitiški patiekalai - dvarai ir parkas