Mano kelionės

Pasakiškos Kalėdos Gdanske (Lenkijoje)

Pasakiškos Kalėdos Gdanske (Lenkijoje)

Kalėdos – tai stebuklų metas, kai galima sugrįžti į laimingas vaikystės akimirkas. Šeima, susirinkusi prie didelio stalo, dega žvakes, po eglute paruoštos dovanos ir aplink sklando nepakartojamas mandarinų ir cinamono kvapas.... Jeigu norite iš naujo atrasti tą pasakišką jausmą, Kalėdiniu laikotarpiu vykite į Gdanską – busite užburti jo magišku grožiu ir Kalėdine dvasia. Atrodo, kad šis meduolių miestas į Baltijos pakrantę nusileido tiesiai iš Anderseno arba brolių Grimų pasakų.

Pasakiškos Kalėdos Gdanske (Lenkijoje)

Gdanskas – vienas iš gražiausių Lenkijos miestų, kuriame susijungia gotikos, renesanso ir rokoko stiliai. Jis vadinamas Gintaro sostine arba Lenkijos architektūros perlu. Akmenimis grįstos aikštės, siauros gatvelės ir senoviniai paminklai – tai išskirtiniai Gdansko bruožai. Pačiame miesto centre stovi monumentali gotikos stiliaus Švč. Mergelės Marijos bažnyčia – viena didžiausių katedrų visoje Europoje. Vietiniai vadina „Gdansko karūna“. Čia saugomas garsus Hanzo Memlingo triptikas „Paskutinis teismas“.

Įžymus Karališkasis kelias prasideda nuo trijų Gdansko vartų – Aukštųjų, Žaliųjų bei Auksinių. Būtent šiuo keliu į miestą atvykdavo Lenkijos karaliai. Palei taką yra pagrindinės Gdansko lankytinos vietos – senovinė Rotušė, kurioje yra įrengtas istorijos muziejus, Artuso dvaras, kuriame rinkdavosi Hanzos sąjungos miestų pirkliai bei Auksinis namas – vienas gražiausių pastatų mieste. Karališkuoju keliu, pro akis traukiančius pastatus, galima praeiti iki Moltavos krantinės. Pasivaikščiodami krantinėje galima pamatyti daugybe senovinių laivų, kurie beveik ištisus metus švartuojasi Gdanske. Įamžinti savo apsilankymą mieste galima nusifotografavus prie didžiulių raidžių GDANSK, kurios yra prie miesto filharmonijos pastato.

Pasakiškos Kalėdos Gdanske (Lenkijoje)

Dar viena populiari pasivaikščiojimo vieta – Olivos parkas. Gruodžio mėnesį jis nušvinta ryškiomis šviesomis ir tampa tikru miesto pažiba. Be magiškų sienų iš girliandų ir šventinių laivelių ant vandens, čia rasite pagrindinė įžymybė – senovinę Olivos katedrą. Didingame gotikos stiliaus pastate skamba neįtikėtinos šventinės giesmės.

Jau nuo lapkričio pabaigos pačiame miesto istoriniame centre pradeda veikti pasakiška Kalėdų mugė, kuri žavi ne tik turistus, bet ir miesto gyventojus. Linksma ir spalvinga Kalėdų mugė Gdanske laikoma viena gražiausių Lenkijoje. Senovinė turgaus aikštė – mugės vieta – papuošta tūkstančiais girliandų, visur gyvos kalėdinės eglutės ir groja muzika. Čia kiekvienas ras sau pramogas palei skonį. Mugė struktūrizuota pagal pomėgius: daug suvenyrų ir eglutės žaisliukų, megztų ir tiesiog šiltų drabužių, puoštų šventinėmis simboliais bei prekystalių su tautiniais skanėstais. Kol vaikai linksminsis ant čiuožyklos arba Venecijos karuselės, suaugusieji galės pailsėti ir ramiai paskanauti aromatingo karšto vyno iš šventinio keraminio puodelio. Be to, Gdansko mugė vadinama bene romantiškiausia Kalėdų mugė Europoje. Jos simbolis – Angelų malūnas su judančiomis figūromis. Kiekvienais metais čia įrengiama ypatinga vieta, kur bučinys po amalo šakele atneš ilgą ir laimingą meilę.

Pasakiškos Kalėdos Gdanske (Lenkijoje)

Mūsų kelionę į Gdanską rasite čia: 

Daugiau kelionių:

 


Kelionių pasiūlymai

Sidro ir vyno turas Latvijoje per Palangą

Pažintinė verslo kelionė autobusu kolektyvams - Pėsčiųjų žygis – teatralizuota ekskursija – muziejus

Degustacinė kelionė kolektyvams autobusu – Medaus degustacija – Sūrio degustacija – Vyno degustacija

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: pažintis su Klaipėda

Pažintinė kelionė kolektyvams autobusu - piliakalniai – teatralizuota programa - dvaras –upė-gatvė -vynas

Savaitgalio degustacinė verslo kelionė kolektyvams į Latviją: Latviški sūriai - Šitake grybai - Šaltalankiai

Pažintinė kelionė kolektyvams autobusu ir pėsčiomis – "Karinis turas"

Savaitgalio 2-jų dienų verslo kolektyvinė kelionė autobusu po Žemaitiją: muziejai – piliakalnis – labirintų parkas ir kt.

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: pažintis su Vilniumi

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: Ekskursija Žemaitijos sostinėje - žemaitiški patiekalai - muziejus

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: Žemaitijos dvarai ir parkas - pietūs - muziejus

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: dvaras - pietūs - lankytojų centras - muziejus bei miestelis

Savaitgalio verslo kelionė: Naktinė ekskursija su žibintais - bandelės su lašinukais – išskirtinė bažnyčia -aštuonračio muziejus

Degustacinė verslo kelionė - “Lietuviški gėrimai”

Kvalifikacijos tobulinimo programa Platelių krašte „Kiek žmonėse yra gyvas rūpestis tuo, kas paveldima“

Šilko keliu per Uzbekistaną 9d./8 n.

Pažintinis dviračių turas kolektyvams į Juodkrantę

Pažintinė verslo kelionė kolektyvams po Latviją: Ryga - Jugendo stilius - sūrių degustavimas

Pažintinė kelionė kolektyvams autobusu – pažintinis takas - Žemaičių Kalvarija - akmenų muziejus

Pažintinė-degustacinė kelionė kolektyvams autobusu – Hortenzijų žiedai – dvarai – vienuolynas

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: Ekskursija Žemaitijos sostinėje - žemaitiški patiekalai - dvarai ir parkas