Mano kelionės

Lediniai pasaulio lobiai Jelgavoje

Lediniai pasaulio lobiai Jelgavoje

Tarptautinis ledo skulptūrų festivalis yra vienas gražiausių ir įžymiausių žiemos kultūros renginių Latvijoje. Per ilgus gyvavimo metus (festivalis vyks jau 25 kartą) jis išaugo ir išpopuliarėjo ne tik tarp menininkų ir lankytojų, bet ir Europos ledo meno scenoje bei pateko į TOP-10 didžiausių ledo skulptūrų festivalių pasaulyje. Tai didžiausias ir laukiamiausias ledo meno renginys ne tik Latvijoje, bet ir visuose Baltijos šalyse. Šią žiemą ledo skulptoriai atgaivins temą „Pasaulio lobiai“.

„Mūsų pasaulis pilnas lobių: nuo žmogaus nepaliestų gamtos lobių iki pačių sukurtų architektūros, meno, literatūros bei muzikos lobių. Lobiu gali būti ir pats žmogus – asmenybė, kuri savo veiksmais įkvepia ir daro šį pasaulį geresnį. Pasaulis tikrai pilnas lobių, ir kiekvienas turime rasti savąjį“ – teigiama festivalio nuostatuose. Organizatoriai kviečia skulptorius pamatyti ir įvertinti juos supančius lobius bei atspindėti juos ledo skulptūrose.

Lediniai pasaulio lobiai Jelgavoje

Nuo kuo viskas prasidėjo?

Ledo skulptūra kaip meno forma atsirado gana seniai. Už jos atsiradimą turime padėkoti kinams, o tiksliau – Harbino miesto gyventojams. Galima pagalvoti, kad šis miestas buvo specialiai sukurtas tam, kad tikrąją to žodžio prasme tapti „lediniam“. O viskas, kaip visada, prasidėjo nuo kasdienių smulkmenų.

Harbine vyrauja atšiaurus klimatas ir šaltos žiemos, todėl visada yra daug sniego ir ledo. Maždaug XVII amžiaus pabaigoje vietiniai žvejai sugalvojo eidami žvejoti su savimi imti „ledo žibintus“. Jos gamindavo labai paprastai – vandenį užšaldydavo kibire, o tada į gautą ledo luitą tereikėjo įstatyti žvakę. Tokiu būdu gaudavo praktišką lempą, skirta žvejybai ir medžioklei. Grįždami namo, žvejai palikdavo šiuos žibintus ant kranto, kur jos rasdavo vietiniai vaikai. Žaisdami, vaikai sugalvojo nudažyti paliktus žibintus skirtingomis spalvomis – taip ir gimė ledo skulptūros menas.

Lediniai pasaulio lobiai Jelgavoje

Jelgavoje ledo skulptūrų festivalio idėja atsirado 1998 metus, tačiau ją įgyvendinti nebuvo lengva. Neužteko nei patirties, nei pinigų, taigi reikėjo įrodyti, kad šis festivalis reikalingas miestui, norint jį pažymėti Latvijos kultūriniame žemėlapyje. Tuo metu niekas net nedrįso pagalvoti, kad su laiku tai bus įžymus tarptautinis įvykis, pritraukiantis tūkstančius turistų. Prieš 25 metus siekiant sudominti lankytojus, buvo sukurta didelė kultūrinė programa, kurioje dalyvavo Kalėdų Senelis, nes šventė vyko per Kalėdas – 1998 m. gruodžio 25 d. Tačiau pagrindinių akcentu  neabejotinai išliko pačios ledo skulptūros

Pasibaigus šventei, buvo surengtas ledo skulptūrų aukcionas. Tiesa, šis aukcionas buvo veikiau pokštas, nes pradinė kaina siekė vos porą latų. Pirkėjai siūlė noriai, dar labiau – juokaudami, suteikdami sau ir žiūrovams smagią akimirką. Mažos skulptūrėlės, kurių iš viso buvo dešimt, nudžiugino publiką – nieko panašaus prieš tai nebuvo nei Jelgavoje, nei visoje Latvijoje. Iš nereikšmingo renginio Jelgavos ledo festivalis dabar tapo svarbiu prekės ženklu – tarptautiniu ledo skulptūrų festivaliu, į kurį menininkai keliauja beveik iš visų pasaulio kraštų.

Lediniai pasaulio lobiai Jelgavoje

Mūsų kelionės į Jelgavą rasite čia: 

Daugiau kelionių: 

 


Kelionių pasiūlymai

Sidro ir vyno turas Latvijoje per Palangą

Degustacinė kelionė kolektyvams autobusu – Medaus degustacija – Sūrio degustacija – Vyno degustacija

Degustacinė verslo kelionė - “Lietuviški gėrimai”

Savaitgalio verslo kelionė: Naktinė ekskursija su žibintais - bandelės su lašinukais – išskirtinė bažnyčia -aštuonračio muziejus

Pažintinis dviračių turas kolektyvams į Juodkrantę

Pažintinė-degustacinė kelionė kolektyvams autobusu – Hortenzijų žiedai – dvarai – vienuolynas

Pažintinė kelionė kolektyvams autobusu - piliakalniai – teatralizuota programa - dvaras –upė-gatvė -vynas

Pažintinė verslo kelionė kolektyvams po Latviją: Ryga - Jugendo stilius - sūrių degustavimas

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: Ekskursija Žemaitijos sostinėje - žemaitiški patiekalai - muziejus

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: pažintis su Vilniumi

Savaitgalio 2-jų dienų verslo kolektyvinė kelionė autobusu po Žemaitiją: muziejai – piliakalnis – labirintų parkas ir kt.

Savaitgalio degustacinė verslo kelionė kolektyvams į Latviją: Latviški sūriai - Šitake grybai - Šaltalankiai

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: pažintis su Klaipėda

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: dvaras - pietūs - lankytojų centras - muziejus bei miestelis

Pažintinė kelionė kolektyvams autobusu – pažintinis takas - Žemaičių Kalvarija - akmenų muziejus

Kvalifikacijos tobulinimo programa Platelių krašte „Kiek žmonėse yra gyvas rūpestis tuo, kas paveldima“

Šilko keliu per Uzbekistaną 9d./8 n.

Pažintinė verslo kelionė autobusu kolektyvams - Pėsčiųjų žygis – teatralizuota ekskursija – muziejus

Pažintinė kelionė kolektyvams autobusu ir pėsčiomis – "Karinis turas"

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: Žemaitijos dvarai ir parkas - pietūs - muziejus

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: Ekskursija Žemaitijos sostinėje - žemaitiški patiekalai - dvarai ir parkas