Mano kelionės

Kelionės po Lietuvą: kaip geriau pažinti gimtąją šalį?

Kelionės po Lietuvą: kaip geriau pažinti gimtąją šalį?

Mintis apie kelionę gimtojoje šalyje gali pasirodyti truputį nuobodi, tačiau tikrai yra dalykų, kuriuos būsite praleidę. Kuo daugiau jų ieškosite, tuo labiau suprasite, kad iš tiesų nepažįstate savo gimtojo krašto. Susipažinę su aplinka, kurioje augote, labiau pažinsite ir save.

Jei į kelionę po Lietuvą leisitės žinodami, kad visada galima atrasti daugiau, metai laiko lengvai pasipildys akimirkomis, kuriomis norėsis dalintis su kitais. Nustebę, kiek daug nuostabių dalykų čia pat, brangiau vertinsite gimtąjį kraštą, dar kitaip - savo namus. 

Apibrėžkite vietą, kur keliausite

Lietuva nedidelė šalis, todėl galime klaidingai pagalvoti, jog ją apžiūrėti užtenka kelių dienų. Dažniausiai susiduriame su nežinojimu, nuo kurio taško pradėti. Aiškiai nusistatę kryptį lengvai susiplanuosite, ką veikti kelionės metu. Patariame nemėginti visos ar didžiąją dalį Lietuvos aprėpti iškart!

Pradžiai apibrėžkite teritoriją, kur vyks jūsų kelionė:

 • Paprasčiausias ir prieinamiausias pasirinkimas yra jūsų namai. Tikime, jog nemažai žinote, kuo garsėja jūsų gimtasis kraštas, tačiau ar visa tai tikrai matėte pats? Esame linkę nurašyti lankomus objektus šalia mūsų, nes jie ranka pasiekiami. Vietoj to pagalvokite, kaip jums pasisekė, jog lengvai galite nusigauti iki jų!
 • Toliau galite pasirinkti vykti į artimųjų tėviškę. Niekas kitas geriau neaprodys vietovės nei žmogus, kuris praleido didžiąją dalį gyvenimo joje. Jie žino jūsų dėmesio vertas vietas, kurias ne visada galėtų rasti paprastas turistas, todėl unikaliau patirsite kelionę. Tuo pačiu geriau pažinsite savo draugus ar giminaičius.
 • Na, jei domina kraštas, kuriame neturite nei artimųjų, nei pažįstamų, leiskitės į organizuojamas keliones po gimtąją šalį.  Iš anksto suplanuotos kelionės užtikrins kokybiškai praleistą laiką. Plano išdėstymas ir taškai, kuriuos lankysite, dažniausiai jau būna patikrinti kitų keliautojų per laiką, todėl idealiai atitiks jūsų lūkesčius.

keliones po lietuva

Įsivardinkite savo interesus

Pagalvokite, kokia veikla ir kelionių aspektai jums patinka labiausiai. Ar tai gamta? Nuotykiai? Istorija? Kai išsiaiškinsite, kas jus ypač domina keliaujant, užsirašykite tai. Interesai gali padėti suplanuoti veiklas kelionės metu. Įvertinkite, ko trūksta jūsų kasdienybėje, ir pamėginkite tai kompensuoti.

Įsivardinkite, ko tikitės iš kelionės:

 • Jei pasiilgote niekur neskubėti, įkvėpti tyro oro ir mėgautis miško vaizdais, keliaukite į gamtą. Lietuvoje gausu miškų, upių bei ežerų. Jei nusprendėte vykti į tokio tipo išvyką, rinkitės gamtinę kelionę. Jos metu patyrinėsite gamtos grožį, atitrūksite nuo miesto šurmulio ir pajausite ramybę.
 • Jei nusibodo kasdienė rutina, kuri niekuo nebestebina, ir norėtumėte, jog įvyktų kažkas spontaniško, ieškokite nuotykių. Rasti nuotykį gali būti keblu, todėl siūlome pažintinę ekskursiją, kuri rengiama pramogas derinant su naujomis patirtimis ir žiniomis.
 • Jei mėgstate skaityti knygas apie mūšius  ir žiūrėti įvairius istorinius filmus, tačiau tam sunkiai randate laiko, jums patiks kariniai maršrutai. Pasiruoškite lįsti į slėptuves, bunkerius, raketines bazes ir kalėjimo kameras. Istoriją bylojančios vietos nepaliks jūsų abejingų ir atskleis skaudžius, karo paveiktų žmonių likimus.

kelione po lietuva

Atsižvelkite, kiek laiko galite skirti

Į klausimą, kiek laiko kelionei skirti galite, nesudėtinga atsakyti. Įvertinkite, kiek laiko galite nebūti darbe bei namuose, nesukeliant didesnių problemų. Nepamirškite, jog darbų visada bus, todėl nesulauksite absoliučiai tinkamos progos išvykti. Ją pasirenkate patys. 

Kiek laiko kelionei galite skirti?

 • Labai norite išvykti, bet galite sau leisti tik vieną dieną? Ne problema! 1 dienos kelionės smagios tuo, jog sukritę nauji dalykai per trumpą laiką pagyvina kasdienybę per daug nuo jos nenutolstant. Mums, lietuviams, pasisekė, jog nedideli atstumai tarp miestų leidžia greitai atvykti į reikiamą vietą.
 • Nusimato laisvas savaitgalis? Paverskite jį į mažas jūsų atostogas! Savaitgalio išvykos tobulai tinka pažinti pasirinktą kraštą. Vienam savaitgaliui paskirkite vieną Lietuvos regioną. Spėsite aplankyti visus žinomus regiono objektus, paragauti vietinių gaminių ir net sudalyvauti edukaciniame užsiėmime. 
 • Tikri keliautojai-entuziastai kelionėms po Lietuvą skiria vieną ar daugiau savaičių. Jie mėgsta visiškai išeiti iš komforto būsenos ir kelionės metu nemažai laiko praleidžia kelyje bei dažnai nakvoti renkasi palapinėse. Diskomfortą galima sušvelninti apsistojant hoteliuose, jei jums leidžia kišenė. 

1 dienos keliones po lietuva

Išbandykite siūlomas pramogas

Svajodami nuveikti kažką neįprasto, pavyzdžiui, plaukti banglente, pagalvokite, ar jums būtina tai padaryti užsienyje. Galbūt patiktų vandeniu pračiuožti vandenlenčių parke, kuris arti namų? Atskirdami vietovę nuo pramogos užtiksite keletą nepaprastai įdomių dalykų, kuriais paranku užsiimti tiesiog savo kieme.

Dviejų tipų pramogos:

 • Nepatikėsite, kiek daug išmokti galite iš savo šalies. Tiems, kam patinka kūryba ir norėtų iš kelionės parsivežti prisiminimą, patiks edukacinės programos. Dažnai programas ruošia muziejai, amatininkai ir meno kūrėjai. Tam jie turi patalpas su visomis reikalingomis priemonėmis, todėl iš jūsų tikimasi tik atvykti. Pabandę edukaciją galite atrasti naują pomėgį. 
 • Tie, kurie mano, kad trūksta veiksmo gimtojoje šalyje, turbūt nebandė plaukti katamaranu. Tai - vienas mūsų labiausiai pamėgtų būdų praleisti laiką gamtoje. Vandens telkinių gausa kuria sąlygas aktyvioms fizinėms pramogoms. Šiek tiek ramiau, tačiau daug džiaugsmo teikia skrydžiai lėktuvu ar ištvermės pareikalaujantys žygiai. 

Susipažinkite su gimtosios šalies virtuve

Dauguma mūsų augo dėka močiutės gaminto maisto. Tai - pati tikriausia lietuviška virtuvė! Tačiau augdami tam tikro regiono mieste ar kaime valgėme tik jam būdingus patiekalus. Ką pasiūlyti gali likusi Lietuvos dalis? Mes turime išskirtinį racioną valgių, kurie nustebina net visko mačiusius. Abejojate? Vienas žodis - šaltibarščiai. 

Būdai pažinti lietuvišką virtuvę:

 • Ieškokite! Googlinkite, klauskite vietinių ir skenuokite akimis, ar nėra kur pasislėpusio skanios lietuviškos virtuvės restorano. Jis savotiškai primins namus, yra kuklus ir lankytojus vilioja gardžiais kvapais. Daugiausia rasti galite miltinių, iš pieno produktų ir bulvių pagamintų patiekalų. Kartu ant stalo pastatys itin populiarų alų, o jei stipriau - midų. 
 • Šiuo metu turima tradicinė lietuviška virtuvė keitėsi bėgant amžiams, o skirtingų socialinių sluoksnių atstovai maitinosi labai skirtingu maistu. Didieji kunigaikščiai bendraudami su kitomis tuo metu garsiomis Europos karališkomis šeimomis perėmė dalį įpročių ir praturtino lietuvišką valgiaraštį. Patys išbandyti karališkus patiekalus galite per degustacijas

Apsilankykite vietiniuose renginiuose

Kur daugiausiai magijos sutiksite, jei ne vietiniuose renginiuose? Tradicijas saugančios šventės tarsi sugrąžina į daugelį metų atgal, kai mūsų dar neveikė įvairūs išradimai bei technologijos. Jūsų dėmesį gaudys amatininkų kurti darbai, kuriuos siūlys įsigyti, o šeimininkutės kvies ragauti liaudiškų patiekalų. Turėsite galimybę pasiklausyti tradicinės muzikos ir pamatyti tautinius šokius. Tai, kas buvo svarbu tikram lietuviui, atsispindės vienos ar kelių dienų šventėje. 

Įtraukite turistų pamėgtas vietas

Kai svarstote apie savo gimtosios šalies tyrinėjimą, pabandykite atsitraukti ir į viską pažvelgti užsieniečio akimis. Ką kitiems būtų įdomu aplankyti, jei jie atvyktų į jūsų šalį? Suraskite turistų lankomus taškus, kurių galbūt nepastebėjote, ir įtraukite juos į savo kelionės maršrutą. 

Skirkite šiek tiek laiko ir įvertinkite, ką galite nuveikti tėvynėje. Kai nusistatote vietovę ir veiksmus joje, planuokite kelionę, kuri bus puikiai pritaikyta jūsų interesams. Leiskitės į kelią su draugais ar šeimos nariais, su kuriais malonumas keliauti tik padidės. Stebuklams, kuriuos gali pasiūlyti Lietuva, nėra galo!

keliones autobusu po lietuva


Kelionių pasiūlymai

Degustacinė verslo kelionė: Šilutė – Rusnė ir Uostadvaris – vikingų laikų valgiai – vyno degustacija

Degustacinė verslo kelionė - “Lietuviški gėrimai” – “Nuodėmingasis Kaunas”

Pažintinė kelionė autobusu: Smėlio urvai-Kuldiga-latviškas vynas

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: Kupiškio kraštas ir bitynas

Kelionė į Austriją: Štirijos pilys ir miestai (5d./4n.)

Pažintinė-degustacinė kelionė kolektyvams autobusu po Kupiškio kraštą su medaus, karvojaus bei pakišuolio degustacijomis

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: Kūno kalba

Degustacinė verslo kelionė: Raketinė bazė – kugelis – šakočio kepimas – midaus degustacija

Degustacinė kelionė kolektyvams autobusu – Medaus degustacija – Sūrio degustacija – Vyno degustacija

Savaitgalio verslo kelionė autobusu – Rojaus keliu su žiobrių kepimu + dvariškas pyragas + meilės arbata

Savaitgalio kelionė į Estiją aplankant Lachemos nacionalinį parką ir krioklį, Sagadi dvarą, Rakverės pilį 2d/1n.

Vienos dienos verslo kelionė autobusu Pamario krašte: Vikingų laikų maistas-šišioniškių dainos- žuvies kotletai ir kt.

Pažintinė vienos dienos kelionė kolektyvams: Kauno pilis - funikulierius - stalo žaidimai

Savaitgalio degustacinė verslo kelionė kolektyvams į Latviją: Latviški sūriai - česnakų pasaulis - karamelė

Smegduobės– Biržų pilis – senoviniai automobiliai – elnienos kepsniai

Šilko keliu per Uzbekistaną 9d./8 n.

Pažintinė kelionė kolektyvams autobusu po Žemaitiją - dvarus - šaltojo karo muziejų ir sočiais žemaitiškais patiekalais

Intriguojanti pramoga kolektyvams - stalo žaidimų vakaras

Savaitgalio 2-jų dienų verslo kelionė autobusu: muziejus - pilys – dvarai - nakvynė Kaune - natūralių kvepalų gamyba ir kt.

Teminė ekskursija po Lukiškių kalėjimą + Kjevo kotletas

Pažintinė verslo kelionė kolektyvams po Latviją: Ryga - Jugendo stilius - sūrių degustavimas