Mano kelionės

Ką veikti Klaipėdoje: paplūdimiai, muziejai ir daugiau

Ką veikti Klaipėdoje: paplūdimiai, muziejai ir daugiau

Klaipėda – seniausias Lietuvos miestas, įkurtas 1252 m. Poetė Agnes Miegel jį pavadino „švytinčia vandens žeme“. Per miestą tarsi gyvybės srovė teka vėjuota Danės upė, o Kuršių marios ir Baltijos jūra atveria kelius į pasaulį. Tad ką veikti Klaipėdoje, šiame ypatingame vandens mieste?

Įstabiausios lankytinos vietos

Litorinos pažintinis takas

Koordinatės: 55.79965161190402, 21.06735301534176

Tai nepaprasto grožio miško takas, kurio ilgis – 5,1 km. Jis prasideda nuo žymiosios Olandų kepurės. Šis istorinės Litorinos jūros krantas yra išvagotas šaltiniais. Bevaikštant Baltijos krantas tarp medžių matosi net iš 15 m aukščio, nes prieš maždaug 7 500 metų, kai čia tyvuliavo Litorinos jūra, vandens lygis buvo kur kas aukštesnis. Tako lankytojai džiaugiasi įstabiais vaizdais ir stenduose sužino daugiau apie šią ypatingą gamtos aplinką.

ka veikti klaipedoje

Šv. Mergelės Marijos Taikos Karalienės bokštas

Adresas: Rumpiškės g. 6

Šv. Mergelės Marijos Taikos Karalienės bažnyčios bokšto aukštis – daugiau nei 46 metrai. Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centro rengiamos ekskursijos metu iš jo galima apžvelgti miestą ir jo apylinkes bei pasigrožėti stulbinama panorama. Negana to, galima rinktis ir kitas centro siūlomas ekskursijas, o kai kurios jų yra teatralizuotos.

klaipeda lankytinos vietos

Menininkų kiemas

Adresas: senamiestis

Į Klaipėdos menininkų kiemą užsukę išvysite originalias XVIII a. dirbtuves. Jose praeites dvasią atkuria amatininkai su dirbiniais. Galite ir patys išbandyti kurį nors amatą! Paskui rekomenduojame leistis į nuotykį. Ieškoti po senamiestį išsibarsčiusių skulptūrų. Ar rasi „Stebuklingąjį peliuką“? „Katiną džentelmeno veidu“? „Vaiduoklį“?

„SKY 21 terrace“

Adresas: Naujoji sodo g. 1a

Nuostabią Klaipėdos panoramą apžvelgsite iš 21-ajame „K“ dangoraižio aukšte įrengtos „SKY 21 terrace“. Čia pasimėgausite muzikiniais hitais. Gyvais pasirodymais. Gėrimais.

„Meridianas“

Adresas: Danės kairioji krantinė

Klaipėdos simbolis – „Meridianas“! Laivą pamatyti yra privalu. Verta užsukti į viduje veikiantį restoraną. Išbandyti degustacinę vakarienę. ČIa lankėsi būrys garbingų svečių. Tarp jų – prezidentė Dalia Grybauskaitė. Švedijos karalius su karaliene!

Kruizinių laivų terminalas

Adresas: Pilies g. 4

Kiekvienais metais į kruizinių laivų terminalą atplaukia vis daugiau jūros galiūnų. Ne kartą lankėsi vienas didžiausių lainerių pasaulyje „Constellation“. Jis didesnis net už „Titaniką“! 

Ką veikti Klaipėdoje su vaikais?

Radailių dvaras

Adresas: Pušyno g. 9, Radailiai, Klaipėdos raj.

Vos už 7 km nuo Klaipėdos yra įsikūręs Radailių dvaras su išskirtine aplinka. Šalia viešbučio bei restorano čia rasite pramogų parką. Jame – „Apverstas namas“, kuriame galima pasidaryti įspūdingų nuotraukų, veidrodžių labirintas, karuselės ir 5D kinas.

Čia įsikūręs ir dinozaurų parkas, kuriame stūkso daugiau nei 40 riaumojančių ir vandeniu besilaistančių natūralaus dydžio kopijų. Geriausia, kad visos šios pramogos papildomai nekainuoja – pakanka įsigyti tik vieną bilietą!

ka veikti klaipedoje su vaikais

„Vinetu kaimas“

Adresas: Šlikių g. 63, Šlikių km., Kretingalės sen., Klaipėdos raj.

„Vinetu kaime“ galite nusikelti į turtingą Šiaurės Amerikos indėnų istoriją. Čia vyksta įvairūs pažintiniai ir edukaciniai užsiėmimai. Lankytojai turi galimybę pasmaguriauti autentiškų patiekalų, pagyventi indėniškose palapinėse bei patirti įvairius nuotykius! Neabejotinai ir patys prisiminsite vaikystėje skaitytas knygas apie už teisingumą nepailstantį kovoti Vinetu...

ka veikti klaipedoje ziema

„Kar Kar“ nuotykių parkas

Adresas: H. Manto g. 81

Šis nuotykių parkas – tikras svajonės išsipildymas ir mažiems, ir dideliems. „Kar Kar“ parke lankytojų laukia ištisos 3 valandos pramogų įvairiose trasose. Kai tik išklausysite specialaus instruktažo ir būsite aprūpinti įranga, su instruktorių priežiūra galėsite bandyti įveikti skirtingo sudėtingumo trasas.

Pramogos parke pritaikytos visiems – yra trasų, kurios skirtos net ir 4 metų vaikučiams, o patys mažiausieji gali smagiai pažaisti uždarame labirinte. Šiame nuotykių parke drąsiausieji gali išmėginti Tarzano šuolį, leistis sūpynėmis ar net pavažinėti BMX dviračiu ant lyno!

Populiariausi Klaipėdos paplūdimiai

I Melnragės paplūdimys

Koordinatės: 55.738207216386165, 21.085904777412022

Melnragės pajūris su Šiauriniu molu yra itin mėgstamas poilsiautojų ne tik saulėtomis bei ramiomis, bet ir vėjuotomis dienomis. Paplūdimys nuostabiai tinka jėgos aitvarų mėgėjams, o apie banglenčių sportą svajojantys asmenys gali išbandyti jėgas šio sporto užsiėmimuose! Na, o Šiaurinis molas yra puiki vieta stebėti praplaukiančius laivus, saulėlydžius ir daryti nuotraukas.

Šio paplūdimio pakrantė ilga, su lygiu ir švelniu smėliu. Čia yra persirengimo kabinos, tualetas, budintys gelbėtojai ir kavinės. Į Melnragės paplūdimį paprasta patekti tiek automobiliu, tiek viešuoju transportu.

klaipedos papludimiai

II Melnragės paplūdimys

Koordinatės: 55.75924546208667, 21.08177060145442

II Melnragės paplūdimys yra aktyvaus laisvalaikio entuziastų mylima pakrantė. Palyginti su I Melnragės paplūdimiu, čia auga pušynai bei tvyro ramesnė atmosfera.

Pajūryje yra treniruokliai, smėlio krepšinio, tinklinio bei rankinio aikštelės, vaikų žaidimų aikštelės,  persirengimo kabinos ir dušai. Besimaudančius poilsiautojus saugo gelbėtojai, o gelbėtojų stotyje veikia medicinos punktas. II Melnragės paplūdimys pritaikytas žmonėms su judėjimo negalia: čia įrengtas specialus takas, tualetai ir automobilių stovėjimo aikštelė.

ka veikti klaipedoje kai lyja

„Dviratininkų paplūdimys“

Vieta: Smiltynė

Tai – vienintelis neoficialus Lietuvos paplūdimys, turintis tokią tikslinę lankytojų grupę. Vien iš pavadinimo matyti, kad tie lankytojai – tai dviratininkai. Šį laukinį, neliestą Smiltynės pakrantės ruožą garsina vietiniai gyventojai ir dviratininkai, vykstantys į Juodkrantę ar Nidą.

Kadangi „Dviratininkų paplūdimys“ yra neoficialus, čia nėra persirengimo kabinų, tualetų, kavinių ar budinčių gelbėtojų. Nėra nė vieno žymėto maršruto, vedančio prie jūros. Pačios pakrantės net nerasite žemėlapyje! Nepaisant to, sezono įkarštyje šis pajūris tampa keliautojų itin mėgstama vietove.

Pats pavadinimas byloja, kad paplūdimį paprasčiausia pasiekti dviračiu. Nuo Senosios Smiltynės perkėlos iki paplūdimio veda dviračių trasa. Nuo perkėlos „Dviratininkų paplūdimys“ yra už 7-8 km, ties Klaipėdos ir Neringos savivaldybių riba. Pakeliui į čia galima rasti staliukų, tinkančių surengti pikniką.

ka veikti klaipedoje blogu oru

Ką veikti Klaipėdoje žiemą ar blogu oru?

Thomo Manno memorialinis muziejus

Adresas: Skruzdynės g. 17, Nida

Išeitis prastu oru – muziejai. Thomo Manno memorialinis muziejus – vienas iš lankomiausių muziejų vakarų Lietuvoje. Lankytojai čia gali išvysti šio rašytojo vasarnamį bei giliau pažinti jo gyvenimą. T. Mannas su žmona Katia pirmą kartą Nidoje apsilankė 1929 m. vasarą. Pora buvo sužavėta išskirtinio gamtos grožio, kopų, ir nedelsiant nusprendė čia įsigyti vasarnamį.

„Memel Nord“

Koordinatės: 55.777748, 21.074152

„Memel Nord“ – tai pakrantės artilerijos baterija. Čia pajusite Antrojo Pasaulinio karo istorijos dvasią. „Memel Nord“ bateriją galima apžiūrėti kasdien 12.00 - 20.00 val. Patariame susisiekti iš anksto telefonu 8 630 20263.

Laikrodžių muziejus

Adresas: Liepų g. 12

O kai lyja, apsvarstykite galimybę apsilankyti Laikrodžių muziejuje. Tai – Lietuvos dailės muziejaus padalinys, įsteigtas XX a. II-oje pusėje. Pirmame aukšte lankytojai gali sužinoti viską apie laikrodžių konstrukcijos raidą bei laiko matavimo principus. Čia galima išvysti senovinius saulės, ugnies, vandens, smėlio, mechaninius ir kitokius laikrodžius.

Antrame aukšte pristatoma mechaninių laikrodžių istorija nuo renesanso iki moderno stilių. Čia demonstruojama žymių laikrodininkystės meistrų kūriniai. Ekspozicijoje rasite daugiau nei 1700 unikalių laikrodžių ir jų rekonstrukcijų!

Na, o muziejaus kiemelyje galite užsukti į Saulės laikrodžių parką.

Pilies muziejus

Adresas: Priešpilio g. 2

Kadaise Vokiečių ordinas pastatė pilį prie pat Danės upės žiočių. Šis pastatas tapo lietuvių ir vokiečių kovos objektu – piliai teko patirti daug deginimų ir griovimų. II-oje XIX a. pusėje pilis buvo kone visiškai suniokota, o jos plytos panaudotos statyti miesto pastatams.

Dabar tai, kas liko iš pilies, yra muziejus. Likusiose Mėmelburgu vadintos pilies patalpose atskleidžiama turtinga Klaipėdos miesto istorija. Čia galima išvysti brangakmeniais inkrustuotą žiedą, Karlo poternoje esančią Klaipėdos švenčių bei kasdienybės ekspoziciją. Ekspozicijos pasižymi moderniais LED ekranais, interaktyvumu, hologramomis ir projektoriais.

„Scala Dream“

Adresas: Mainų g. 6

Aktyvaus laisvalaikio gerbėjams neabejotinai verta apsilankyti šiuolaikiniame dirbtinių uolų laipiojimo centre „Scala Dream“. Tai – ne tik puiki treniruočių vieta, bet ir galimybė atitrūkti nuo kasdienybės. Čia lankytojai susirenka ir išmėginti jėgas, ir nuotaikingai pabendrauti pozityvių žmonių apsuptyje. Laipiojimo salėse žmonės leidžia laiką tobulindami gebėjimus, poilsiaudami vakarais po darbo dienos ar savaitgaliais.

ka veikti klaipedoje


Kelionių pasiūlymai

Pažintinė kelionė autobusu: Smėlio urvai-Kuldiga-latviškas vynas

Degustacinė verslo kelionė - “Lietuviški gėrimai” – “Nuodėmingasis Kaunas”

Intriguojanti pramoga kolektyvams - stalo žaidimų vakaras

Savaitgalio kelionė į Estiją aplankant Lachemos nacionalinį parką ir krioklį, Sagadi dvarą, Rakverės pilį 2d/1n.

Degustacinė verslo kelionė: Raketinė bazė – kugelis – šakočio kepimas – midaus degustacija

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: Kupiškio kraštas ir bitynas

Teminė ekskursija po Lukiškių kalėjimą + Kjevo kotletas

Pažintinė vienos dienos kelionė kolektyvams: Kauno pilis - funikulierius - stalo žaidimai

Kelionė į Austriją: Štirijos pilys ir miestai (5d./4n.)

Degustacinė kelionė kolektyvams autobusu – Medaus degustacija – Sūrio degustacija – Vyno degustacija

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: Kūno kalba

Vienos dienos verslo kelionė autobusu Pamario krašte: Vikingų laikų maistas-šišioniškių dainos- žuvies kotletai ir kt.

Pažintinė verslo kelionė kolektyvams po Latviją: Ryga - Jugendo stilius - sūrių degustavimas

Pažintinė kelionė kolektyvams autobusu po Žemaitiją - dvarus - šaltojo karo muziejų ir sočiais žemaitiškais patiekalais

Smegduobės– Biržų pilis – senoviniai automobiliai – elnienos kepsniai

Pažintinė-degustacinė kelionė kolektyvams autobusu po Kupiškio kraštą su medaus, karvojaus bei pakišuolio degustacijomis

Savaitgalio degustacinė verslo kelionė kolektyvams į Latviją: Latviški sūriai - česnakų pasaulis - karamelė

Degustacinė verslo kelionė: Šilutė – Rusnė ir Uostadvaris – vikingų laikų valgiai – vyno degustacija

Savaitgalio 2-jų dienų verslo kelionė autobusu: muziejus - pilys – dvarai - nakvynė Kaune - natūralių kvepalų gamyba ir kt.

Šilko keliu per Uzbekistaną 9d./8 n.

Savaitgalio verslo kelionė autobusu – Rojaus keliu su žiobrių kepimu + dvariškas pyragas + meilės arbata