Mano kelionės

Ką pamatyti Lietuvoje? TOP 12 lankytinų vietų

Ką pamatyti Lietuvoje? TOP 12 lankytinų vietų

Ką galima pamatyti Lietuvoje? Šis klausimas dažnai kyla ne tik užsienio turistams. Juk patys lietuviai neretai mieliau renkasi išvykas į užsienį, nors kelionės Lietuvoje yra lygiai tokios pat įdomios. Mūsų šalyje turime tiek daug! Smagių veiklų neabejotinai atras  gamtos mylėtojai, šeimos ir ne tik. Šiame straipsnyje atrinkome TOP 12 lankytinų vietų Lietuvoje, į kurias užsukti bent kartą gyvenime yra būtina.

Ką verta pamatyti Lietuvoje gamtos mylėtojams?

Stelmužės ąžuolas

55.83051507855371, 26.217312653964218

Stelmužės ąžuolas yra seniausias ąžuolas Lietuvoje ir vienas seniausių visoje Europoje. Mokslininkai mano, kad jam ne mažiau kaip 1500 metų. Jis yra 3,5 m skersmens ir 13 m apimties, todėl, palyginti su kitais Lietuvoje augančiais medžiais, atrodo milžiniškas. 1960 m. jis buvo įtrauktas į Lietuvos saugomų objektų sąrašą.

Aukštaitijos nacionalinis parkas

Ignalinos seniūnija

Aukštaitijos nacionalinis parkas – puiki idėja visiems gamtos mylėtojams. Tai viena populiariausių vietų, kur lietuviai gali pabėgti nuo miesto gyvenimo ir pasigrožėti daugybe ežerų, kalvų, miškų ir etninių kaimų. Čia rasite įvairių pėsčiųjų, dviračių ir vandens maršrutų. Tiesa, geriausias būdas keliauti po parką yra nuosavu automobiliu. Be to, dauguma žmonių Aukštaitijos nacionalinį parką užplūsta savaitgaliais, todėl kai kurios vietos darbo dienomis gali būti uždarytos. Vis dėlto, jei trokštate gamtos ir nevengiate vietinių nuotykių, tikrai rekomenduojame Aukštaitijos nacionalinį parką įtraukti į savo kelionę po Lietuvą. Jus sužavės žaluma ir visi aplink esantys ežerai.

Šiame parke būtina aplankyti Palūšę, kurioje įsikūręs Aukštaitijos nacionalinio parko lankytojų centras. Palūšėje galite rasti nemažai apgyvendinimo galimybių, jei norite kelias dienas praleisti parke ir pasimėgauti gamta. Palūšė yra nedidelis turistinis kaimelis, kuris vasarą savaitgaliais būna labai judrus. Vienas iš Palūšės turistinių objektų yra seniausia išlikusi medinė bažnyčia Lietuvoje. Tačiau daugiausia žmonių čia atvyksta dėl pėsčiųjų maršrutų miške, paplūdimių prie Lūšio ežero (iš čia ir kilęs Palūšės pavadinimas). Čia taip pat galima išsinuomoti valčių, baidarių ir kt. Nuo Palūšės prasideda dauguma Aukštaitijos nacionalinio parko dviračių ir pėsčiųjų maršrutų, todėl tai yra gera bazė tolesniems tyrinėjimams.

aukstaitijos nacionalinis parkas

Pūčkorių pažintinis takas

54.68593851365727, 25.357746914863274

Žygeiviams patiks įveikti daugiau nei 3 km Pūčkorių pažintinį taką Pavilnio regioniniame parke Vilniuje. Keliautojai smagiai praleis dieną vertindami įvairias vietovės dalis: kalvas, duobes ir upelius. Takas trumpas, bet kupinas stebuklų. Pasiekus 65 m aukščio Pūčkorių atodangą, atsivers didingas Vilnelės upės vaizdas. Pakeliui patariame užsukti ir į Pūčkorių piliakalnį!

puckoriu atodanga

Kuršių nerijos nacionalinis parkas

Neringa, Klaipėdos apskritis

Kuršių nerijos nacionalinis parkas pelnytai yra toks garsus. Šis UNESCO įtrauktas 98 km ilgio siauras Baltijos jūros pusiasalis, prie kurios dabar įsikūrusios dvi valstybės (Lietuva ir Rusija), yra unikalus tiek gamtiniu, tiek kultūriniu požiūriu. Galingos kopos, kurios anksčiau palaidodavo ištisus žvejų kaimus, buvo sutramdytos pasodinus pušynus. Išliko didelė dalis abiejų pasaulių, kuriuose galima daug vaikščioti pėsčiomis, maudytis, plaukioti, išmėginti buriavimą ir važinėti dviračiais. Taip pat sutikti keletą miškuose besiganančių laukinių gyvūnų – galbūt išvysite briedį?

kursiu nerijos nacionalinis parkas

Lankytinos vietos Lietuvoje su vaikais

Lietuvos jūrų muziejus ir delfinariumas

Smiltynės g. 3, Klaipėda

Per Kuršių marias persikelkite į Klaipėdos delfinariumą Smiltynėje! Delfinų pasirodymai čia skirti vaikams, tačiau gali padaryti įspūdį ir suaugusiems. Lietuvoje krepšinis yra antroji religija, todėl delfinai demonstruoja savo gebėjimus atlikti slam dunks metimus. Kalbant apie papildomas su gyvūnija susijusias šeimos pramogas, Klaipėdos priemiestyje taip pat veikia mini zoologijos sodas ir dinozaurų parkas.

delfinariumas

Žaislų muziejus

Šiltadaržio g. 2, Vilnius

Šiame muziejuje Vilniuje rasite žaislų tiek iš savo, tiek iš tėvų ar net senelių vaikystės. Labai sentimentalu yra parodyti savo vaikams žaislus, kuriuos patys mėgote, kai buvote maži.

Muziejaus tikslas nėra surinkti visus įmanomus žaislus ir žaidimus. Jie stengiasi atrinkti pačius įdomiausius egzempliorius ir pateikti juos lankytojams, kad šie galėtų juos pamatyti bei išbandyti! Muziejuje mokslinės žinios apie žaislų istoriją nuo seniausių iki šiuolaikinių laikų perduodamos šeimai draugišku būdu: per asmeninę patirtį, įgytą žaidžiant su žaislų kopijomis, dalyvaujant dirbtuvėse, klausantis pasakų, dalyvaujant diskusijose ir pokalbiuose su profesionaliais edukatoriais.

Druskininkų vandens parkas

Vilniaus al. 13-1, Druskininkai

Druskininkų vandens parkas – tai uždaras vandens parkas Lietuvoje, kuris yra puiki pramoga ir vaikams, ir suaugusiems. Parke yra visko, kuo gali mėgautis visi šeimos nariai. Čia gausu baseinų, vandens čiuožyklų ir vamzdžių, kuriuose gali pramogauti mažieji. Suaugusiesiems įrengtos privačios pirtys ir sauna. Vandens parke taip pat yra restoranai, kuriuose siūlomas puikus maisto pasirinkimas, kad po turiningos dienos linksminantis kiekvienas galėtų užkąsti.

vandens parkas

Iliuzijų muziejus

Vokiečių g. 8, Vilnius

Laikas linksmybėms! Iliuzijų muziejus yra įdomus bei įtraukiantis sprendimas tiek mažiesiems, tiek suaugusiems. Čia rasite kelis skirtingus kambarius su įvairiomis atrakcijomis, galėsite pasidaryti unikalių nuotraukų. Jei nepavyksta perprasti kokios nors iliuzijos, paklauskite draugiško personalo. Nė nepastebėsite, kaip šioje vietoje prabėgs pora valandų!

Ką pamatyti Lietuvoje žiemą?

Galvės ežeras

54.664033788979516, 24.933505464125616

Čiuožinėti ant užšalusio ežero, mėgautis jo snieguotomis pakrantėmis ir skaisčia žiemos saule Lietuvos viduramžių valdovų pilies kaimynystėje – kas gali būti romantiškiau? Tikėkimės šaltos žiemos!

galves ezeras

SPA centrai ir slidinėjimo kompleksas Druskininkuose

Druskininkai

Šis mineraliniu vandeniu garsėjantis kurortas siūlo ne tik atsipalaidavimą viename iš daugelio SPA centrų – čia taip pat galite linksmai pliuškentis vandens parke arba išbandyti uždarą slidinėjimo kompleksą. Taip pat nepamirškite pakilti keltuvu iš vieno centro į kitą ir pasigrožėti įspūdingais Nemuno vingiais bei apsnigta aplinkinių pušynų panorama.

druskininkai

Užgavėnių festivaliai

Rumšiškės

Vis dar galvojate, ką veikti Lietuvoje žiemą? Ką gi, atkreipkite dėmesį į vykstančius festivalius. Pavyzdžiui, tradicinė Užgavėnių šventė kasmet rengiama Rumšiškėse. Šventė vyksta septintą antradienį prieš Velykas.

Užgavėnės yra labai spalvinga proga. Žmonės susirenka ir linksminasi, kad pažymėtų šaltos žiemos pabaigą. Geriausia šioje ekstravagantiškoje šventėje yra skanūs blynai, kuriais galite pasimėgauti!

uzgavenes

Liepkalnis

54.656594252978906, 25.30508887169162

Netoli Vilniaus centro esantis Liepkalnis traukia adrenalino mėgėjus, dievinančius įkaitinti kraują žiemos sportu. Visų lygių snieglentininkai ir slidininkai plūsta į šlaitus, kad galėtų kuo labiau pasimėgauti sniego pramogomis net tada, kai Vilniuje nėra sniego. Ilgiausia trasa – 400 m, tačiau visas jas verta išbandyti. Ir nesijaudinkite, jei neturite jokios įrangos – viską, ko reikės, galite išsinuomoti vietoje. Be to, jei niekada nesate bandę snieglenčių ar slidžių, tai ne bėda – čia dirba profesionalūs instruktoriai, kurie gali parodyti visus triukus, kurių reikia norint pradėti.

Kiti privalumai? Netoliese yra tarptautinis Vilniaus oro uostas, todėl Liepkalnis yra puiki vieta lėktuvų stebėjimui. Nuo kalno taip pat atsiveria įspūdinga Pavilnių regioninio parko panorama. Tereikia kalno viršūnėje esančioje kavinėje išgerti puodelį arbatos ir pasimėgauti atsiveriančiais vaizdais.


Kelionių pasiūlymai

Pažintinė kelionė: Telefonijos muziejus – Azijos žibintų festivalis Pakruojo dvare

Jelgavos ledo skulptūrų festivalis – Jaunpils pilis – viduramžių laikų pietūs

Maironio muziejus – 1000 šviesų žibintų festivalis

Pažintinė vienos dienos kelionė autobusu į Kalėdinį Vilnių, aplankant Lumina parką

Alatskivi pilis – estiško vyno degustacija – ekskursija Tartu – šaltalankių produktų degustacija

Arbatgėris su Kuršėnų vyniotiniu – Žibintų festivalis Pakruojo dvare

Alaus degustacija – Žibintų festivalis “Didieji Azijos žibintai” Pakruojo dvare

Agluonos duonos muziejus – Ekskursija Agluonoje – Šmakovkos muziejus – Preili lėlių muziejus – ekskursija Preiliuose

Jelgavos ledo skulptūrų festivalis – Sūrių degustacija

Pažintinė kelionė autobusu į Vilniaus šviesų festivalį

Naktinis Kalėdinių eglučių turas

Pažintinė savaitgalio kelionė: Neonijos muziejus - Tartu Universiteto muziejus - Ledynmečio muziejus

Naujametinis Talinas su šventine vakariene ir apgyvendinimu centre

Kalėdinė Varšuva aplankant faraono Tutanchamono ekspoziciją bei pramogos vandens parke

Iš Klaipėdos ir Kauno: Vokietijos Kalėdinės mugės aplankant Drezdeną ir Niurnbergą

Vandens pramogos didžiausiame vandens parke Europoje – Koperniko muziejus

Dzūkiškos bandos – ekskursija Alytuje – Šampano degustacija

Agluonos duonos muziejus – Ekskursija Agluonoje – Šmakovkos muziejus – Preili lėlių muziejus – ekskursija Preiliuose - ledų degustacija