Mano kelionės

Anykščiai: pramogos, restoranai ir nakvynės vietos

Anykščiai: pramogos, restoranai ir nakvynės vietos

Anykščiai – ką pamatyti? Šis klausimas kyla ne tik užsienio turistams, bet ir lietuviams. Juk miestelis pakeri ne tik nuostabia architektūra ir gamta, bet ir aktyvaus laisvalaikio galimybėmis. Čia apžvelgsime geriausias nakvynės, laisvalaikio ir maisto vietas Anykščiuose.

Anykščiai – kur pavalgyti?

„5 taškai“, S. Daukanto g. 5

Šis restoranas įsikūręs Anykščių senamiestyje, netoli pagrindinės miesto aikštės. Tai – šeimos restoranas, žavintis romantiška aplinka, primenančia Italiją. Šeimininkai Erikas ir Giedrė užtikrina klientams nuostabų laiką. Meniu visada rasite namines itališkas pastas: tagliatelle, risotto, spaghetti alla chitarra, risotto ir kitus patiekalus. Desertui būtina paragauti tiramisu ir išgerti tikros itališkos kavos. Savaitgaliais šefas Erikas mėgsta nustebinti vis naujais patiekalais.

„BasiBasi“, Paupio g. 1

 „BasiBasi“ savininkė – Lietuvoje gerai žinoma dainininkė Justė Arlauskaitė-Jazzu. Apie tokią vietą Justė svajojo kelerius metus – ją neretai galima sutikti restorane. Jos vaikinas Donatas Ivanauskas anykštėnas, o draugai Erikas ir Giedrė Leitonai – jau minėto itališko restorano „5 taškai“ savininkai. Pasitelkus šiuos žmonės buvo įkurta nepaprasta vieta, kurioje „susitinka skanus maistas ir kultūra“.

„BasiBasi“ jūsų laukia nuostabioje vietoje – ant Šventosios upės. Gardžiuodamiesi sezonine virtuve, pro restorano langus galite grožėtis Anykščių bažnyčia ir upe. Čia patiriama išskirtinė atmosfera – ją sukuria kokybiškas maistas, užtvankos vaizdai ir skoningas interjeras. Restoranas apstatytas mediniais baldais, apšvietimas – minimalistinis, stovi pianinas, o dideli langai atveria vieną gražiausių vaizdų Anykščiuose.

„Miške“, Vilniaus g. 80

Restoranas „Miške“ – „SPA Vilnius“ viešbučio dalis. Viešbutis garsėja ne tik puikiu poilsiu su baseinais, pirtimis ir SPA procedūromis – užsukę į restoraną tikrai nepasigailėsite. Jo pavadinimas ir interjeras asocijuojasi su vieta Anykščių šilelyje. Jaukūs mediniai baldai, rankų darbo lėkštės su eglių, pušų ir gėlių ornamentais suteikia ramios atmosferos miške įspūdį. Patiekalai taip pat ypatingi: jie pagardinti uogomis, grybais, pušų aliejumi ir eglių majonezu.

Šioje vietoje laukiami visi: šeimos, draugų kompanijos, poros ar pavieniai keliautojai. Didesnėms draugijoms sukurta meniu skiltis su specialiais valgiais, skirtais dalintis. Savaitgaliais „Miške“ skamba gyva muzika, o šiltuoju metų laiku laiką leisti galima terasoje.   

anyksciai

Anykščiai – ką aplankyti gamtoje?

Daumantų atodanga, koordinatės: 55.446102012573235, 24.98496053861414

Daumantų atodanga – nepaprasto grožio vieta, esanti dešiniajame Šventosios krante. Atodanga ypatinga – ji atskleidžia 3 geologinius sluoksnius. Apatinė dalis atidengia Neogeno periodo kvarcinio smėlio sluoksnius ir viršutinio Devono smiltainį. Atodanga stati, apie 27 m aukščio ir 300 m ilgio.

Čia įrengta apžvalgos aikštelė ir takai, laipteliais galima nusileisti prie upės. Iš žemių trykšta 2 šaltiniai ir yra pastatyta prieplauka. Nusileidus upės šlaite verta apžiūrėti ten esančius uolienų sluoksnius, susiformavusius prieš milijonus metu. Daumantų atodanga nuo 2013 m. yra valstybės saugomas gamtos paveldo objektas.

Basų kojų takas, Puntuko k.

Pažintinio basų kojų tako ilgis daugiau nei 1 km. Jis įrengtas miške, Puntuko kaime, šalia kelio, kuriuo vykstama prie Lajų tako ir Puntuko akmens. Takas absoliučiai natūralus: eidami pajusite samanas, kankorėžius, smėlio smilteles ir ežero vandenį. Žingsniuodami Puntuko kaime rastomis plytomis palytėsite ir istorinį kelią.

Tai – pramoga ir mažiems, ir dideliems. Vaikščiojimas basam gamtoje masažuoja pėdose esančias nervines zonas, stiprina imuninę sistemą ir padeda atsipalaiduoti. Tai suteikia sielos harmoniją ir padeda kovoti su stresu, nuovargiu bei nemiga.

Keliautojai čia gali ne tik basomis pėdomis pajusti įvairius gamtos paviršius, bet ir išvysti bebrų užtvanką ar šerno guolį. Take išdėlioti informaciniai stendai lietuvių, anglų ir rusų kalbomis, kuriuose pasakojama apie šilelyje gyvenančius gyvūnus. Vaikus ypač sužavi priešistorinių gyvūnų takas, kuriame sustatytos didelės iš medžio išdrožtos skulptūros. Lankytojų patogumui įrengta pavėsinė batams nusiauti, ežero vandens dušai kojoms nusiplauti ir poilsio zonos. Šis takas mokamas – paprastai klientus pasitinka savininkas.

Dainuvos slėnis

Dainuvos slėnis - ne tik švenčių ir festivalių vieta. Tai - nuostabi vieta pasivaikščiojimams, pabuvimui dviese ar su vaikais. Be to, netoliese kursuoja pramoginis traukinukas!

Rubikių ežeras ir apžvalgos bokštas, koordinatės: 55.48420651322423, 25.267841899999997

Apie 10 km nuo Anykščių nutolęs Rubikių ežeras vasaros sezono metu yra pagrindinis lankytinas objektas rajone. Anykščiams jis turi svarbią simbolinę reikšmę - iš jo išteka Anykštos upė. Rubikių ežeras taip pat garsėja tuo, jog turi 13 salų. Ežero grožį galima stebėti nuo 15 m aukščio apžvalgos bokšto, esančio netoli Bijeikių. 

Apžvalgos bokštas siūlo kitokią perspektyvą nei pėsčiųjų takas medžių viršūnėmis. Čia nuo kalvos, ant kurios pastatytas bokštas, viršūnės pamatysite ežerus su jų salomis, išsidėsčiusias tarp natūraliai žalio kraštovaizdžio, bei tolimus aplinkinių miestelių bažnyčių bokštus.

Medžių lajų takas, Dvaronių k. 5

Medžių lajų takas – pirmasis toks Baltijos šalyse ir visoje Rytų Europoje. Juo galima pasivaikščioti medžių viršūnių lygyje. Kompleksą sudaro pats takas, apžvalgos bokštas bei informacinis centras. Apžvalgos bokštas išmargintas Aukštaitijos tautinės juostos motyvais, o fasadai papuošti rombais. Takas tęsiasi 300 m, o pasigrožėti panorama galima 21 m arba 34 m aukštyje. Giedrą dieną matyti ne tik Šventosios upės vingiai ir apačioje besidriekiantis miškas, bet ir aukščiausios Lietuvoje Šv. Mato bažnyčios bokštai.

Medžių lajų takas įsikūręs Anykščių šilelyje, tad juo žingsniuojant galima skaityti ištraukas iš Antano Baranausko poemos. Tarp tako pradžios ir informacinio stendo išstatytos 6 pažintinės stotelės. Jose pateikiama informacija apie Puntuko akmenį ir aplinkui augančius medžius. Medžių lajų takas pritaikytas neįgaliesiems. Keltuvai veikia nuo balandžio 1 d. iki spalio 31 d., esant teigiamai oro temperatūrai bei jai neviršijus 30 °C.

orai anyksciai

Anykščiai – ką veikti?

Labirintų parkas, Anykščiai, Skapiškių k.

Labirintų parkas– vienintelis tokio pobūdžio pramogų parkas Baltijos šalyse. Jis puikiai pritaikytas šeimos laisvalaikiui. Lankytojus traukia pagrindiniai parko objektai: Didysis, Apvalusis ir Lenktynių labirintai. Juose ne tik kaip reikiant pasivaikščiosite, bet ir pasitikrinsite orientavimosi įgūdžius. Parke dar įrengti juostelių labirintai ir veidrodžiai, o lėtus, ramius pasivaikščiojimus mėgstantys gali apsilankyti Energetiniame labirinte.

Adrenalino gerbėjai gali mėgautis Padangų nusileidimo trasa, Mini laipynių parku ir vienintelėmis šalyje Vandens mūšio baltelėmis. Vaikai gali džiaugtis žaidimų aikštele, karusele, vairavimo mokyklėle, mini ekskavatoriumi bei apsilankyti Mini ZOO. Ir tai dar ne viskas – parke galite išbandyti Mini golfą, Didįjį Jenga, Kreivų veidrodžių kambarį, Šaudyklą, Šokinėjimo pagalvę, Didžiuosius Šachmatus, Didžiąsias Šaškes, Topiarų parką bei kitas pramogas. Norintiems pailsėti ant pledo yra įrengta Pikniko zona, o išalkusiems veikia savitarnos kavinė.

Labirintų parkas įsikūręs Skapiškių kaime, Anykščių r. 3 km už Anykščių, važiuojant link Puntuko akmens.

gismeteo anyksciai

„Arklio muziejus“, Muziejaus g. 4, Niūronys

Vienintelis Lietuvoje muziejus įsikūręs rašytojo Jono Biliūno gimtajame kaime. Čia eksponuojamos transporto priemonės, žemės ūkio įrankiai, medžio drožiniai, filatelijos ir karo eksponatai. Lankytojai gali susipažinti su įvairių amatų atstovų darbais: keramiko, kalvio, medžio drožėjo, audėjo ar juvelyro. Lauke galima pasilinksminti ant rogučių, pajodinėti arkliais ir pasisupti ant sūpynių.

„Arklio muziejus“ turi paruoštą programą „Prakalbintas molis“. Jos metu iš gabalėlio molio lipdomos lėkštutės ir vazelės. Siūlomos ir kitos edukacijos, pavyzdžiui, „Duonelė kasdieninė“, „Bitelė ratuota“ bei „Ir tada buvo Žalgiris“.

Ekskursija po muziejų kainuoja 5 eur. Moksleiviams, studentams ir pensininkams – 3 eur. 

Siauruko muziejusStoties g. 4 A, Anykščiai

Lydimi autentiškai apsirengusių XX a. konduktorių ir kitų geležinkelio stoties darbuotojų aplankykite šimtametės Anykščių siaurojo geležinkelio stoties komplekse įsikūrusią architektūros, technikos ir krašto istorijos parodą. Čia pamatysite garvežį „Kukuška”, kitus siaurojo geležinkelio riedmenis, ryšio ir signalizavimo priemones bei daug kitų eksponatų. Užsukite į laukiamojo salę, tarpukario Lietuvos stoties viršininko kabinetą. Galėsite patys išbandyti veikiančius eksponatus, pavyzdžiui, triratį ant bėgių. Galiausiai - būtinai pasivažinėkite siauruku su mediniais suolais!

Sporto klubas „Vilartas“29175 Niūronys

Arklių gerbėjus kviečiame užsukti į sporto klubą „Vilartas“, vienijantį žirgų sporto pradedančiuosius ir profesionalus. Žirgynas organizuoja konkūrų varžybas, vaikų stovyklas, žygius, netgi maudynes su žirgais!

Kalitos kalnas, Kalno g. 25, Anykščiai

Kalitos kalnas siūlo vienintelę tokią pramogą Lietuvoje - slidinėjimą rogutėmis nuo kalno. Jaudinanti ir naujų įspūdžių kupina patirtis primins amerikietiškus kalnelius. Ši pramoga prieinama ištisus metus - tiek vasarą, tiek žiemą. Trasos ilgis - 500 metrų. Joje yra 5 posūkiai, tramplinas ir kilpa. 

Nesvarbu, ar esate kalnelių entuziastas, ar norite praleisti laiką su artimaisiais, išbandykite geriausią Anykščių kalnelį! Kalitos pramogų ir sporto centras yra šeimai skirtas pramogų kompleksas, kurį, be rogučių trasų, sudaro vaikų žaidimų zonos, virtualios realybės patirtys ir laipiojimo užsiėmimai.

Anykščių menų inkubatorius, J. Biliūno g. 53

Anykščių menų inkubatoriuje laukia gausybė įdomių užsiėmimų. Itin populiari yra kvapų terapija. Atvykę lankytojai susipažįsta su įvairiais eteriniais aliejais, vertina jų aromatus ir labiausiai patikusius lašina į savo buteliukus. Taip galima susikurti unikalų kvapą – niekas kitas tokio neturės. Natūralių kvapų terapija priverčia žmones atsipalaiduoti ir pakelia nuotaiką, o pačių sukurtas aromatas džiugina dar ilgai. Šio užsiėmimo kaina – 15 eur asmeniui.

Čia galima pasigaminti ir lūpų balzamą. Lankytojai išbando įvairius ingredientus: sviestelius, bičių vašką ir aliejus. Pagamintas lūpų balzamas tampa natūralia apsauga nuo vėjo, šalčio ir saulės. Jis pasižymi antibakterinėmis ir priešuždegiminėmis savybėmis, o lūpoms suteikia sveiką blizgesį. Užsiėmimo kaina – 13 eur asmeniui.

Menų inkubatorius rengia ir daug kitų užsiėmimų. „Stiklo alchemija. Papuošalai“ supažindina su stiklo menu ir įvairiomis technologijomis. Per keramikos – žiedimo rateliu pamoką lankytojai išmoksta masės paruošimo ir minkymo būdų, lipdymo, žiedimo bei dekoravimo technikų. Tapyba ant šilko idealiai tiks norintiems pajusti medžiagos lengvumą ir išreikšti savo kūrybinį potencialą. Tai toli gražu ne viskas – lankytojai dar gali rinktis iš šilko paveikslėlio – vitražo tapymo, skarelės tapymo, vilnos vėlimo, papuošalo vėlimo, šlepečių vėlimo ir tapybos ant porceliano pamokų.

vilnius spa anyksciai

Anykščiai – kur apsistoti?

„SPA Vilnius“, Vilniaus g. 80

„SPA Vilnius“ – pirmasis toks SPA procedūrų ir sveikatingumo centras Anykščiuose. Jis įsikūręs itin gražioje vietoje Anykščių šilelyje, šalia Šventosios upės. Centras nenusileidžia geriausiems Rytų ir Vidurio Europos SPA centrams bei atitinka tarptautinius SPA klasifikacijos standartus.

Kompleksą sudaro 4 žvaigždučių viešbutis, SPA centras su mineralinio vandens baseinu, baseinu vaikams ir SPA procedūromis, restoranas ir konferencijų salė. Restorane maisto gurmanai ras kuo pamaloninti gomurį, o mėgstantys ramybę lauko terasoje galės pasiklausyti paukščių čiulbėjimo. Per šventes ir savaitgaliais čia vyksta gyvos muzikos koncertai.

Viešbutyje yra 47 kambariai, talpinantys 110 svečių. Yra skirtingų tipų kambarių, daugelis jų pritaikyti šeimoms su vaikais. Pasilepinti SPA čia gali ne tik pavieniai lankytojai, bet ir gausesnės kompanijos.

„Nykščio namai“, Liudiškių str. 18, 29130

„Nykščio namai“ – restoranas-viešbutis, įsikūręs Laimės Žiburio kalno slėnyje. Čia susipina jaukumas ir svetingumas – pasijaučiama tarsi bajorų namuose. Fojė papuoštas rankomis austu audiniu, o malonus personalas vos įžengus pasiūlo paslaugų kompleksą. Viešbučio kambarių interjeras – šiltas ir klasikinis.

Restoranas kviečia išbandyti aukštaičių valgius, ruošiamus pagal senovinius receptus, ir paragauti Anykščių vyno. Viešbučio svečiams patiekiami pusryčiai ir pietūs, o restorano erdvėje galima rengti verslo arba šeimos vakarėlius.

Aktyvaus laisvalaikio gerbėjai laiką leisti gali sporto salėje, lauko teniso kortose, treniruoklių centre, krepšinio aikštelėje ar baseino bare su žaidimų kambariu, kuriame įrengta stalo futbolas, stalo tenisas ir smiginis. Pailsėti galima saunoje, o atsipalaiduoti padės masažas.

Burbiškio dvaras, Parko g. 1B, Burbiškio k.

Burbiškio dvaras įsikūręs Anykščių regioniniame parke, šalia Rubikių ežero ir Anykštos upės. Šie rūmai – XIX a. neoklasicizmo architektūros lobis. Tiek pastatas, tiek parkas pakeri kiekvieną savo elegancija. Tačiau atsargiai – šis dvaras dažnai painiojamas su Burbiškio dvarais Raseinių r. ir Radviliškio r.

Dvare atkurtos autentiškos detalės: rudojo uosio durys ir sienų bei lubų tapybos darbai, yra išlikę stilingi priesieniniai židiniai ir krosnys. Pastatas pritaikytas turizmo reikmėms. Čia teikiamos maitinimo ir apgyvendinimo paslaugos, vyksta parodos, koncertai bei seminarai. Burbiškio dvaro svečiams įrengtos patogios automobilių stovėjimo aikštelės.   

anyksciai spa

Anykščiai – tikras perlas Lietuvoje. Mažas miestelis žavi tiek kultūriniu paveldu, tiek kvapą užimančia gamta. Nenuostabu, jog pastaraisiais metais čia įsikūrė pramogų parkai, rengiami edukaciniai užsiėmimai ir siūlomas kokybiškas poilsis.

 


Kelionių pasiūlymai

Ogrodzieniec pilis - Tatrų kalnai - Zakopanė – Kelcai

GURMANIŠKOJI SLOVĖNIJA. Pažintinė kelionė į Liublijaną – Bledą – Postoiną urvus – alyvuogių ūkį 4d./3n.

Savaitgalio verslo kelionė: Naktinė ekskursija su žibintais - bandelės su lašinukais – išskirtinė bažnyčia -aštuonračio muziejus

Savaitgalio verslo kelionė po Platelių kraštą: plaukimas katamaranu – žemaitiški patiekalai – energetinių labirintų parkas

Pažintinė verslo kelionė kolektyvams po Latviją: Automobilių muziejų turas

Vienos dienos verslo kelionė autobusu Pamario krašte: Vikingų laikų maistas-šišioniškių dainos- žuvies kotletai ir kt.

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: Kūno kalba

Pažintinė kelionė į Latviją: rododendrų žiedai – plaukimas Dauguvos upe Rygoje

Pažintinė-degustacinė kelionė kolektyvams autobusu po Suvalkiją su dvaro šokiais ir ragaučiumi

Degustacinė kelionė kolektyvams autobusu – Medaus degustacija – Sūrio degustacija – Vyno degustacija

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: Rojaus keliu su sūrio degustacija

Savaitgalio verslo kelionė autobusu: kunigaikščių Oginskių keliu - geometriniai labirintai

Pažintinė-edukacinė kelionė kolektyvams autobusu – po Pamario kraštą su žuvies degustacija

Šmaikšti ekskursija – Įdomi senovinio alaus edukacija su vaišėmis

Kauno požemiai – alaus degustacija – slaptas bunkeris

Pramoginė – patyriminė verslo kelionė autobusu: Slidinėjimas Druskininkų “Sniego Arenoje” ir dzūkiška vakarienė su pramogomis

Pažintinė – degustacinė kelionė kolektyvams autobusu – Rojaus keliu su žiobrių kepimu + dvariškas pyragas + meilės arbata

Pažintinė-edukacinė kelionė kolektyvams autobusu po Žagarės kraštą

5 (penkių) dienų kelionė į Sakartvelą (Gruziją)

Pažintinė verslo kelionė kolektyvams po Latviją: Nacionalinis parkas - Rododendrų žiedai - plaukimas upe

Kelionė į Austriją: Štirijos pilys ir miestai (5d./4n.)