Mano kelionės

Savaitgalio kelionės: patarimai, kaip pailsėti per trumpą laiką

Savaitgalio kelionės: patarimai, kaip pailsėti per trumpą laiką

Po ilgos darbo savaitės norisi pailsėti ir praleisti savaitgalį namie. Tačiau jei kiekvieną savaitgalį leidžiate namie, jis tampa tos pačios nuolat pasikartojančios ilgos savaitės dalimi. Nežinodami, kur tokį kiekį laisvo laiko dėti, grįžtame prie kasdienių rūpesčių ir darbų. 

Vien tik noro pailsėti neužtenka, tačiau tai jau gera pradžia. Kokybišką poilsį reikia suplanuoti - kelioms dienoms atsisakyti įpročio tvarkyti reikalus. Pats geriausias poilsis nuo rutinso yra trumpas pabėgimas į nematytą vietą! Per naujas patirtis pasikrausite energijos, motyvacijos ir atkursite ryšį su savimi. Tad kaip maksimaliai pailsėti per savaitgalio keliones?

Kodėl verta leistis į savaitgalio kelionę?

Jei įprastoje aplinkoje nepavyksta negalvoti apie kasdienius rūpesčius, pakeiskite ją. Tyrimai rodo, kad užtenka vienos ar dviejų dienų visiško “atsijungimo”, kad atsikratytumėte problemų. Retkarčiais padarę pertrauką galite apsisaugoti nuo tolesnių psichinės sveikatos problemų, tokių kaip depresija.

Apsilankymas naujose vietose taip pat yra puikus būdas išlaikyti aktyvias smegenis. Nors daugelis žmonių nuobodulį naudoja kaip galimybę pamaloninti savo kūrybinę pusę, kiti pradeda linkti į blogus įpročius, stengdamiesi jo atsikratyti. Daug lengviau užpildyti savo dienas įdomiais dalykais, jei lankotės naujoje ir įdomioje vietoje.

Kelios dienos yra pakankamas laiko tarpas išvykti į kelionę - jums nebūtina laukti kasmetinių atostogų! Tinkamai parinktos vietos ir iki detalių sudėtas planas leis pažintį vietą taip pat, kaip ir savaites ar ilgiau trunkančios išvykos. Tokie pasiūlymai kaip savaitgalio kelionės sutaupo jūsų laiką, todėl galite be jokio streso ruoštis kelionei bei mėgautis ją. Taip pat jos pigios, todėl ypatinga proga išvykti gali būti čia ir dabar!

pigios savaitgalio keliones autobusu

Trumpas išvykas lengviau planuoti

Rinkdamiesi trumpas keliones, išvengsite daug nereikalingo streso dėl kelionės suplanavimo ir per didelių lūkesčių. Daugelis patiria spaudimą dėl sudėtingo ir prabangaus ilgesnės patirties planavimo. Taip pat kenčiama nuo pernelyg didelių lūkesčių, kuriuos galite kelti patys arba kuriuos kelia visuomenė, įsitikinusi, kad atostogos turi būti idealios ir didingos. Tiesa ta, kad retai kada taip nutinka. Kelionėse į tolimus kraštus tenka susidurti su varginančiomis klimato sąlygomis, skrydžių vėlavimais ir kitais dalykais, kurie trukdo susikurti idealią išvyką.

Ir priešingai, su trumpesnėmis atostogomis susijęs pradinis spaudimas yra daug mažesnis, kaip ir lūkesčiai. Keliaudami trumpiau, bet dažniau, džiaugsitės nesudėtingu planavimu, neteks temptis kelių sunkių lagaminų, paprasčiau rasite žmogų, kuris sutiktų prižiūrėti augintinį, bei mėgausitės kitais privalumais.

Išjunkite el. pašto ir socialinių tinklų pranešimus

Savaitgalio ekskursijos yra pats tinkamiausias metas atsijungti nuo el. pašto ir socialinių tinklų. Nepatirsite mažų gyvenimo džiaugsmų, jei nuolat lindėsite ekrane. Jeigu vis dėlto laukiate svarbių žinių ar negalite staiga atsisakyti naršymo telefone įpročio ilgesniam laikui, apsvarstykite galimybę tik vieną iš savaitgalio dienų, pavyzdžiui, šeštadienį, būti prisijungus. Suprantamas socialinių tinklų naudojimas išimtiniais atvejais, kai norėsite susisiekti su artimaisiais ar pasidalinti kelionės nuotraukomis!

Savaitgalio kelionės: patarimai, kaip pailsėti per trumpą laiką

Leiskite laiką su šeima ir draugais

Savaitės pabaigą švęskite artimiausių žmonių kompanijoje - kodėl į kelionę nepasikvietus draugų ir šeimos narių? Socialinis ryšys atlieka svarbų vaidmenį stiprinant jūsų bendrą savijautą. Artimi santykiai gali padėti atitrūkti nuo įtemptos darbo savaitės, todėl labai svarbu skirti jiems laiko savaitgaliais.

Kartu su artimaisiais susėskite ir pagalvokite, į kokią kelionęs norėtumėte leistis.

  • Jei mėgstate skaityti knygas apie mūšius  ir žiūrėti įvairius istorinius filmus, tačiau tam sunkiai randate laiko, jums patiks kariniai maršrutai. Pasiruoškite lįsti į slėptuves, bunkerius, raketines bazes ir kalėjimo kameras. Istoriją bylojančios vietos nepaliks jūsų abejingų ir atskleis skaudžius, karo paveiktų žmonių likimus.
  • Jei pasiilgote niekur neskubėti, įkvėpti tyro oro ir mėgautis miško vaizdais, keliaukite į gamtą. Lietuvoje gausu miškų, upių bei ežerų. Jei nusprendėte vykti į tokio tipo išvyką, rinkitės gamtinę kelionę. Jos metu patyrinėsite gamtos grožį, atitrūksite nuo miesto šurmulio ir pajausite ramybę.
  • Jei nusibodo kasdienė rutina, kuri niekuo nebestebina, ir norėtumėte, jog įvyktų kažkas spontaniško, ieškokite nuotykių. Rasti nuotykį gali būti keblu, todėl siūlome pažintinę ekskursiją, kuri rengiama pramogas derinant su naujomis patirtimis ir žiniomis.

savaitgalio keliones lietuvoje

Mėgaukitės geru maistu ir gėrimais

Maitinimas darbo dienomis kartais būna skubotas. Gaminamės tą patį maistą ar užsisakome tuos pačius pietus, jog sutaupytume laiką ar įtilptume į trumpą pertrauką pavalgyti. Išsiblaškę pasiilgstame ne tik ramaus savo kūno poreikių patenkinimo, bet ir maisto malonumo.

Savaitgaliais sulėtinkite tempą ir skirkite laiko paragauti dar neišbandyto patiekalo restorane. Mėgavimasis maistu iš tiesų sukelia atsipalaidavimo reakciją nervų sistemai, o ši pasirūpina, jog virškinimas veiktų sklandžiai. Išeitis - leistis į degustacijas, kur galėsite ne tik pasisotinti, bet ir pažinti kultūrą, atrasti naujus skonius bei sužinoti apie tam tikrus papročius. Dažniausiai tokio tipo išvykas sudaro kelios dalys: ekskursijos po tam tikrą regioną bei degustacijos, kurių metu ragaujami įvairūs skanumynai: nuo cepelinų iki šakočio! 

Pažinkite save

Kelionės padeda iš naujo atrasti save. Pažintinės kelionės, ypač į dar nelankytas vietas, gali padėti iš naujo įvertinti ir atrasti savo gyvenimo prasmę. Be to, vertingos pamokos, kurias išmokstate keliaudami, praplečia jūsų akiratį, todėl tampate sąmoningesni ir atviresni naujiems dalykams.

Naujų vietų tyrinėjimas taip pat gali padėti pradėti viską iš naujo, jei atsigaunate po didelių gyvenimo pokyčių. Keliaudami ir bendraudami su jus supančiu pasauliu atrasite naują aistrą gyvenimui, tapsite stiprūs, laimingi bei drąsiai tikslų siekiantys asmenys. Tam tikrai nebūtina leistis į poros savaičių kelionę – tiks ir savaitgalio išvyka.

Pasirūpinkite laisvu laiku

Ekskursijų programa bus suplanuota, bet pasirūpinkite, kad jūsų dienotvarkėje būtų pakankamai laisvo laiko. Tai svarbu dėl poros priežasčių:

  • Tai leidžia jums improvizuoti, jei atrandate kokią nors veiklą, kuria norite užsiimti, ar objektą, kurį trokštate aplankyti.
  • Laisvą laiką tarp suplanuotų veiklų galite išnaudoti ramiai pasėdėdami parke ir paskaitydami knygą arba net pasnausdami viešbutyje!

savaitgalio keliones


Kelionių pasiūlymai

Pažintinė-degustacinė kelionė autobusu: dzūkiškos bandos – Punia – Alytus – Šampano degustacija

Nuotaikinga kelionė autobusu kolektyvams ir jų vaikams

Šilko keliu per Uzbekistaną 9d./8 n.

Pažintinė kelionė kolektyvams autobusu - piliakalniai – teatralizuota programa - dvaras –upė-gatvė -vynas

Energylandia – Ojcovo parkas - Pieskowa skala pilis – Koperniko muziejus

Savaitgalio verslo kelionė autobusu: piliakalnis – Žemaitiški patiekalai - labirintų parkas - degustacija

Pažintinė kelionė kolektyvams autobusu – pažintinis takas - Žemaičių Kalvarija - akmenų muziejus

Pažintinė-edukacinė kelionė kolektyvams autobusu – po Kelmės kraštą su gamtiniu žygiu ir brandintu kumpiu

Savaitgalio verslo kelionė kolektyvui autobusu – Panemunės keliu

Kelionė į Gruziją: Tbilisis – Kachetijos regionas – Batumis 8 d.

Pažintinė – degustacinė kelionė kolektyvams autobusu – Rojaus keliu su žiobrių kepimu + dvariškas pyragas + meilės arbata

Savaitgalio verslo kelionė autobusu: kunigaikščių Oginskių keliu - geometriniai labirintai

Bohemijos ir Saksonijos Šveicarijos gamta ir Kioningšteino tvirtovė

Sveikuoliškas žygis (pasivaikščiojimas) kolektyvams: gamtos perliukai

Pažintinė verslo kelionė kolektyvams po Latviją: Nacionalinis parkas - Rododendrų žiedai - plaukimas upe

Savaitgalio verslo kelionė: Naktinė ekskursija su žibintais - bandelės su lašinukais – išskirtinė bažnyčia -aštuonračio muziejus

Savaitgalio verslo kelionė autobusu: Dzūkiškų bandų kepimas – stebuklais garsėjanti piramidė – Liškiavos architektūrinis ansamblis - dzūkiška vakarienė

Pažintinė verslo kelionė autobusu kolektyvams - Pėsčiųjų žygis – teatralizuota ekskursija – muziejus

Pažintinė verslo kelionė kolektyvams po Latviją: Plaukimas laivu - Pirklių namai - Rygos senamiestis - Vaizdai iš aukštai

Savaitgalio 2-jų dienų verslo kolektyvinė kelionė autobusu po Žemaitiją: muziejai – piliakalnis – labirintų parkas ir kt.

Pažintinė vienos dienos kelionė kolektyvams: Mineraliniai baseinai ir procedūros – Dzūkiška pramoga