Mano kelionės

Savaitgalio kelionės: patarimai, kaip pailsėti per trumpą laiką

Savaitgalio kelionės: patarimai, kaip pailsėti per trumpą laiką

Po ilgos darbo savaitės norisi pailsėti ir praleisti savaitgalį namie. Tačiau jei kiekvieną savaitgalį leidžiate namie, jis tampa tos pačios nuolat pasikartojančios ilgos savaitės dalimi. Nežinodami, kur tokį kiekį laisvo laiko dėti, grįžtame prie kasdienių rūpesčių ir darbų. 

Vien tik noro pailsėti neužtenka, tačiau tai jau gera pradžia. Kokybišką poilsį reikia suplanuoti - kelioms dienoms atsisakyti įpročio tvarkyti reikalus. Pats geriausias poilsis nuo rutinso yra trumpas pabėgimas į nematytą vietą! Per naujas patirtis pasikrausite energijos, motyvacijos ir atkursite ryšį su savimi. Tad kaip maksimaliai pailsėti per savaitgalio keliones?

Kodėl verta leistis į savaitgalio kelionę?

Jei įprastoje aplinkoje nepavyksta negalvoti apie kasdienius rūpesčius, pakeiskite ją. Tyrimai rodo, kad užtenka vienos ar dviejų dienų visiško “atsijungimo”, kad atsikratytumėte problemų. Retkarčiais padarę pertrauką galite apsisaugoti nuo tolesnių psichinės sveikatos problemų, tokių kaip depresija.

Apsilankymas naujose vietose taip pat yra puikus būdas išlaikyti aktyvias smegenis. Nors daugelis žmonių nuobodulį naudoja kaip galimybę pamaloninti savo kūrybinę pusę, kiti pradeda linkti į blogus įpročius, stengdamiesi jo atsikratyti. Daug lengviau užpildyti savo dienas įdomiais dalykais, jei lankotės naujoje ir įdomioje vietoje.

Kelios dienos yra pakankamas laiko tarpas išvykti į kelionę - jums nebūtina laukti kasmetinių atostogų! Tinkamai parinktos vietos ir iki detalių sudėtas planas leis pažintį vietą taip pat, kaip ir savaites ar ilgiau trunkančios išvykos. Tokie pasiūlymai kaip savaitgalio kelionės sutaupo jūsų laiką, todėl galite be jokio streso ruoštis kelionei bei mėgautis ją. Taip pat jos pigios, todėl ypatinga proga išvykti gali būti čia ir dabar!

pigios savaitgalio keliones autobusu

Trumpas išvykas lengviau planuoti

Rinkdamiesi trumpas keliones, išvengsite daug nereikalingo streso dėl kelionės suplanavimo ir per didelių lūkesčių. Daugelis patiria spaudimą dėl sudėtingo ir prabangaus ilgesnės patirties planavimo. Taip pat kenčiama nuo pernelyg didelių lūkesčių, kuriuos galite kelti patys arba kuriuos kelia visuomenė, įsitikinusi, kad atostogos turi būti idealios ir didingos. Tiesa ta, kad retai kada taip nutinka. Kelionėse į tolimus kraštus tenka susidurti su varginančiomis klimato sąlygomis, skrydžių vėlavimais ir kitais dalykais, kurie trukdo susikurti idealią išvyką.

Ir priešingai, su trumpesnėmis atostogomis susijęs pradinis spaudimas yra daug mažesnis, kaip ir lūkesčiai. Keliaudami trumpiau, bet dažniau, džiaugsitės nesudėtingu planavimu, neteks temptis kelių sunkių lagaminų, paprasčiau rasite žmogų, kuris sutiktų prižiūrėti augintinį, bei mėgausitės kitais privalumais.

Išjunkite el. pašto ir socialinių tinklų pranešimus

Savaitgalio ekskursijos yra pats tinkamiausias metas atsijungti nuo el. pašto ir socialinių tinklų. Nepatirsite mažų gyvenimo džiaugsmų, jei nuolat lindėsite ekrane. Jeigu vis dėlto laukiate svarbių žinių ar negalite staiga atsisakyti naršymo telefone įpročio ilgesniam laikui, apsvarstykite galimybę tik vieną iš savaitgalio dienų, pavyzdžiui, šeštadienį, būti prisijungus. Suprantamas socialinių tinklų naudojimas išimtiniais atvejais, kai norėsite susisiekti su artimaisiais ar pasidalinti kelionės nuotraukomis!

Savaitgalio kelionės: patarimai, kaip pailsėti per trumpą laiką

Leiskite laiką su šeima ir draugais

Savaitės pabaigą švęskite artimiausių žmonių kompanijoje - kodėl į kelionę nepasikvietus draugų ir šeimos narių? Socialinis ryšys atlieka svarbų vaidmenį stiprinant jūsų bendrą savijautą. Artimi santykiai gali padėti atitrūkti nuo įtemptos darbo savaitės, todėl labai svarbu skirti jiems laiko savaitgaliais.

Kartu su artimaisiais susėskite ir pagalvokite, į kokią kelionęs norėtumėte leistis.

  • Jei mėgstate skaityti knygas apie mūšius  ir žiūrėti įvairius istorinius filmus, tačiau tam sunkiai randate laiko, jums patiks kariniai maršrutai. Pasiruoškite lįsti į slėptuves, bunkerius, raketines bazes ir kalėjimo kameras. Istoriją bylojančios vietos nepaliks jūsų abejingų ir atskleis skaudžius, karo paveiktų žmonių likimus.
  • Jei pasiilgote niekur neskubėti, įkvėpti tyro oro ir mėgautis miško vaizdais, keliaukite į gamtą. Lietuvoje gausu miškų, upių bei ežerų. Jei nusprendėte vykti į tokio tipo išvyką, rinkitės gamtinę kelionę. Jos metu patyrinėsite gamtos grožį, atitrūksite nuo miesto šurmulio ir pajausite ramybę.
  • Jei nusibodo kasdienė rutina, kuri niekuo nebestebina, ir norėtumėte, jog įvyktų kažkas spontaniško, ieškokite nuotykių. Rasti nuotykį gali būti keblu, todėl siūlome pažintinę ekskursiją, kuri rengiama pramogas derinant su naujomis patirtimis ir žiniomis.

savaitgalio keliones lietuvoje

Mėgaukitės geru maistu ir gėrimais

Maitinimas darbo dienomis kartais būna skubotas. Gaminamės tą patį maistą ar užsisakome tuos pačius pietus, jog sutaupytume laiką ar įtilptume į trumpą pertrauką pavalgyti. Išsiblaškę pasiilgstame ne tik ramaus savo kūno poreikių patenkinimo, bet ir maisto malonumo.

Savaitgaliais sulėtinkite tempą ir skirkite laiko paragauti dar neišbandyto patiekalo restorane. Mėgavimasis maistu iš tiesų sukelia atsipalaidavimo reakciją nervų sistemai, o ši pasirūpina, jog virškinimas veiktų sklandžiai. Išeitis - leistis į degustacijas, kur galėsite ne tik pasisotinti, bet ir pažinti kultūrą, atrasti naujus skonius bei sužinoti apie tam tikrus papročius. Dažniausiai tokio tipo išvykas sudaro kelios dalys: ekskursijos po tam tikrą regioną bei degustacijos, kurių metu ragaujami įvairūs skanumynai: nuo cepelinų iki šakočio! 

Pažinkite save

Kelionės padeda iš naujo atrasti save. Pažintinės kelionės, ypač į dar nelankytas vietas, gali padėti iš naujo įvertinti ir atrasti savo gyvenimo prasmę. Be to, vertingos pamokos, kurias išmokstate keliaudami, praplečia jūsų akiratį, todėl tampate sąmoningesni ir atviresni naujiems dalykams.

Naujų vietų tyrinėjimas taip pat gali padėti pradėti viską iš naujo, jei atsigaunate po didelių gyvenimo pokyčių. Keliaudami ir bendraudami su jus supančiu pasauliu atrasite naują aistrą gyvenimui, tapsite stiprūs, laimingi bei drąsiai tikslų siekiantys asmenys. Tam tikrai nebūtina leistis į poros savaičių kelionę – tiks ir savaitgalio išvyka.

Pasirūpinkite laisvu laiku

Ekskursijų programa bus suplanuota, bet pasirūpinkite, kad jūsų dienotvarkėje būtų pakankamai laisvo laiko. Tai svarbu dėl poros priežasčių:

  • Tai leidžia jums improvizuoti, jei atrandate kokią nors veiklą, kuria norite užsiimti, ar objektą, kurį trokštate aplankyti.
  • Laisvą laiką tarp suplanuotų veiklų galite išnaudoti ramiai pasėdėdami parke ir paskaitydami knygą arba net pasnausdami viešbutyje!

savaitgalio keliones


Kelionių pasiūlymai

Vilanovo rūmai – Tatrų kalnai - Zakopanė – Ojcovo nacionalinis parkas

Latvijos etnografinis buities muziejus – Ligatnė – vyno degustacija – Cėsis –– Sigulda – Turaidos pilis

Naktinis Kalėdinių eglučių turas

Alatskivi pilis – estiško vyno degustacija – ekskursija Tartu – šaltalankių produktų degustacija

Iš Klaipėdos ir Kauno: Vokietijos Kalėdinės mugės aplankant Drezdeną ir Niurnbergą

Dzūkiškos bandos – ekskursija Alytuje – Šampano degustacija

Pažintinė kelionė autobusu į Vilniaus šviesų festivalį

Maironio muziejus – 1000 šviesų žibintų festivalis

Pažintinė savaitgalio kelionė: Neonijos muziejus - Tartu Universiteto muziejus - Ledynmečio muziejus

Arbatgėris su Kuršėnų vyniotiniu – Žibintų festivalis Pakruojo dvare

Jelgavos ledo skulptūrų festivalis – Sūrių degustacija

Agluonos duonos muziejus – Ekskursija Agluonoje – Šmakovkos muziejus – Preili lėlių muziejus – ekskursija Preiliuose

Naujametinis Talinas su šventine vakariene ir apgyvendinimu centre

Jelgavos ledo skulptūrų festivalis – Jaunpils pilis – viduramžių laikų pietūs

Agluonos duonos muziejus – Ekskursija Agluonoje – Šmakovkos muziejus – Preili lėlių muziejus – ekskursija Preiliuose - ledų degustacija

Kalėdinė Varšuva aplankant faraono Tutanchamono ekspoziciją bei pramogos vandens parke

Plaukimas Augustavo kanalu – Vilko guolis – Gdanskas - Sopotas – Malborko pilis – 3d/2n

Vandens pramogos didžiausiame vandens parke Europoje – Koperniko muziejus

Pažintinė kelionė: Telefonijos muziejus – Azijos žibintų festivalis Pakruojo dvare

Panemunės pilis - Raudonės bokštas - Veliuona – sūrių degustacija

Latvijos etnografinis buities muziejus – Lygatnė – vyno degustacija – Cėsis –– Sigulda – Turaidos pilis