Mano kelionės

Parkai Vilniuje: poilsis gamtoje ar aktyvus laisvalaikis?

Parkai Vilniuje: poilsis gamtoje ar aktyvus laisvalaikis?

Kartais norisi pabūti tyloje, grįžti į gamtą ir kuriam laikui pabėgti nuo šurmulio. O kartais priešingai – trokštame aktyvaus laisvalaikio ir pramogų. Bet kuriuo atveju į pagalbą ateina parkai. Tiesa, jų Vilniuje tiek daug, kad norint juos visus išvardyti prireiktų ne vieno straipsnio. Čia rasite bene populiariausius parkus sostinėje: tiek užuovėjas gamtoje, tiek ekstremalaus sporto gerbėjų pamiltas vietas.

Ieškantiems užuovėjos gamtoje

Vingio parkas

M. K. Čiurlionio g. 100

Vingio parkas – tai 162 ha žaliojo ploto mieste. Parke galima aktyviai leisti laisvalaikį, vaikščioti, bėgioti, arba tiesiog pasėdėti ant suolelio. Čia taip pat stūkso legendinė koncertų estrada, kurioje praūžė daugybė dainų švenčių ir pasaulinio lygio žvaigždžių koncertų. Šalia estrados esančiame stadione 1988 m. vyko Sąjūdžio mitingai, o 1993 m. popiežius Jonas Paulius II čia laikė mišias.

Vasarą parkas atgyja: čia įrengiami atrakcionai vaikams, kavinės, sporto inventoriaus nuomos punktas. Šiltuoju metų laiku centre netgi veikia nedidelis zoologijos sodas.

Į Vingio parką galima patekti per du įėjimus: iš M. K. Čiurlionio gatvės ir iš Birutės gatvės. Netoliese, M. K. Čiurlionio gatvės pusėje, yra klasicistinė koplytėlė ir vokiečių karių kapai.

parkai vilniuje

Bernardinų sodas

B. Radvilaitės g. 8A

Pačiame Vilniaus senamiečio centre yra įsikūręs vilniečių itin pamiltas Bernardinų sodas. Tai – turbūt reikšmingiausias miesto parkas. Iš įvairių parko taškų atsiveria patrauklūs vaizdai į Vilnelę bei Trijų kryžių kalną. Čia auga seniausias mieste ąžuolas – jį galima išvysti prie vartų į Šv. Brunono Bonifacijaus gatvę. Šiam medžiui, paskelbtam botaniniu gamtos paveldo objektu, apie 400 metų!

Bernardinų sodo istorija prasidėjo XVI a., kai atvykę vienuoliai bernardinai įkūrė Bernardinų, Šv. Onos, Šv. Pranciškaus bažnyčių kompleksus. Jie sukultūrino nesvetingą teritoriją, įrengė žavius sodus su tvenkiniais. Netrukus po to čia buvo įkurta oranžerija bei bitynas. Kitoje Vilnios vingio dalyje plytėjo pilies ūkinis kiemas, vėliau pavadintas Sereikiškių priemiesčiu.

2013 m. Bernardinų sode atkurta autentiška XIX a. aplinka. Dėl to šiandien galime gėrėtis atvirų ir uždarų erdvių sistema su žaliomis pievomis, dailininko Aleksandro Štrauso suprojektuota centrine aikšte, rožių sodu ir XX a. alpinariumu su tvenkiniu. Pagrindiniame parko taške įrengtas grojantis ir šviečiantis fontanas. Šiuo laikotarpiu parkas atgavo savo senąjį pavadinimą – iš Sereikiškių parko tapo Bernardinų sodu.

skate parkai vilniuje

Vilniaus universiteto botanikos sodas

Kairėnų g. 43 / M. K. Čiurlionio g. 110

Jau daugiau nei 240 metų Vilniaus universiteto Botanikos sodas yra svarbi universiteto ir pačios sostinės bendruomenės mokslinio, edukacinio bei socialinio gyvenimo dalis. Šis sodas įsikūręs, priima lankytojus ir teikia įvairias paslaugas dviejose Vilniaus vietose: Kairėnuose ir Vingio parke.

Bendras Botanikos sodo plotas – net 199 ha. Kiekvieną šiltąjį sezoną čia žydi skirtingi augalai: iš toli ir arti atvežtos rūšys ir veislės, taip pat natūraliai čia augančios vietinės žolės ir medžiai. Tai – puikūs parkai Vilniuje vaikams ir visai šeimai.

Pirmasis VU Botanikos sodas buvo įkurtas 1781 m. senamiestyje, bet vėliau buvo uždarytas ir vėl atidarytas 1919 m. Vingio parke. Nuo 1974 m. pagrindinis VU botanikos sodo filialas perkeltas į Kairėnų dvaro sodybą. Šiandien tai didžiausias botanikos sodas Lietuvoje, užimantis 199 hektarų plotą, su daugybe sodų, tvenkinių ir inovatyvia laboratorija. Didžiulė 10 000 augalų kolekcija laikoma viena turtingiausių Baltijos šalyse.

parkai vilniuje vaikams

Europos parkas

Joneikiškių k., 15148 Vilniaus r.

Europos parkas - tai 1991 m. Gintaro Karoso įkurtas muziejus po atviru dangumi. Parkas užima 55 ha plotą. Jame eksponuojama daugiau kaip 100 skulptūrų. Jas sukūrė menininkai iš 32 skirtingų šalių. Tarp jų yra tokie garsūs vardai kaip Dennisas Oppenheimas, Magdalena Abakanowicz, Solas LeWittas.

Visi muziejaus eksponatai po atviru dangumi kartu sveria apie 1000 tonų - tiek akmens, medžio, betono ir kitų medžiagų buvo sunaudota juos kuriant. Viena įspūdingiausių Europos parko skulptūrų vadinasi "LNK Infomedis". Ji pagaminta iš televizorių! Gineso rekordų agentūra pripažino ją didžiausia tokio tipo skulptūra.

Europos parke vyksta įvairūs kultūriniai renginiai. Pavyzdžiui, konferencijos, Poezijos pavasario skaitymai, menininkų susitikimai. Po parką galima keliauti kalnų dviračiais, jų nuoma vykdoma vietoje. 2008 m. Europos parkas buvo pripažintas nacionalinės svarbos kultūros projektu.

Čijunės Sugiharos sakurų parkas

Upės g.

Dešiniojoje Neries krantinėje, šalia Nacionalinės dailės galerijos, įrengtas japoniškų sakurų parkas. Kasmet gegužę jis padabina sostinę rausvais žiedais. Nors didžiausio susidomėjimo parkas sulaukia sakurų žydėjimo metu, jis yra jauki erdvė pasivaikščiojimas bet kuriuo metų laiku.

Misionierių sodai

Maironio g. 27A

Tarp Paupio ir Subačiaus gatvių įkurtas buvusio misionierių vienuolyno sodas pasižymi gražia aplinka. Tvenkinukais. Gausybe klevų. Tobula vieta senamiestyje atrasti ramybę.

Pasakų parkas

Asanavičiūtės g.

Karoliniškėse ir Lazdynuose besidriekiantis parkas yra ypatingas savo dekoracijomis. Čia stovi skulptūros. Jos mena pasakų ir mitologinius personažus. Parkas - ideali vieta prisiminti lietuvišką folklorą!

Sapiegų rūmų parkas

Antakalnio g. 17

Vienas seniausių miesto parkų. Ilgai erdvė buvo uždara. Teritorijoje veikė slaugos ligoninė. Dabar parkas yra prieinamas visiems. Čia vyksta iškylos. Organizuojamos mankštos. Veikia kavinukės. Šalia įvažiavimo vartų auga seniausia sostinės liepa.

Kalnų parkas

54.686790630825676, 25.298412669863446

Kone 25 ha dydžio parkas driekiasi tarp kairiojo Neries ir dešiniojo Vilnelės kranto. Teritoriją sudaro kelios kalvos. „Trijų kryžių“. „Stalo kalnas“. „Gedimino kapo kalnas“. „Bekešo kalnas“. Kalnų parke vyksta renginiai. Koncertai. Nuo viršūnių atsiskleidžia Vilniaus panorama.

Ozo parkas

V. Gerulaičio g. 1A

Ozo parkas įrengtas netoliese „Avia Solutions Group“ arenos. „Ozo“ prekybos centro. Jame telkšo keturi tvenkiniai. Juose natūraliomis sąlygomis gyvena vandens paukščiai. Parkas pritaikytas pėstiesiems. Tėvams su vaikų vežimėliais. Neįgaliesiems. Dviračiais važinėti draudžiama. Negalima žvejoti tvenkiniuose. Parke galima žaisti futbolą. Laidyti aitvarus. Užsiimti kitais žaidimais.

Pavilnių regioninis parkas

Belmonto g.

Pavilnių regioninio parko ryškiausias akcentas – Ribiškių pėsčiųjų trasa. Jei pasivaikščiojimą pradėsite taku nuo Minsko pl. 14, kelionę baigsite ten pat. Žygio metu išbandysite pėsčiųjų ir slidininkų dievinamą maršrutą. Pamatysite Ribiškio draustinį. Jo tikslas – išsaugoti didžiąsias erozines vėduokles.

Verkių regioninis parkas

Žaliųjų ežerų g.

2700 ha nepaprastos gamtos. Dešimtys pėsčiųjų takų. Architektūriniai paminklai. Žalieji ežerai. Ypatinga vieta sostinėje. Čia privalu apsilankyti kiekvienam!

Skate ir wake parkai Vilniuje

Riedlenčių parkas Pašilaičiuose

Medeinos g. 10

Jei dievinate važinėtis riedlente ar riedučiais, rekomenduojame patobulinti ir pademonstruoti savo įgūdžius Pašilaičiuose esančiame riedlenčių parke. Žemynos ir Medeinos gatvių sankryžoje esantis riedlentininkų parkas laukia aktyvaus laisvalaikio ir sporto entuziastų.

Šio parko dydis toks pat kaip Baltojo tilto riedlenčių parko, skiriasi tik danga – Pašilaičiuose esančios rampos yra medinės. Pašilaičiuose lankytojai ras įvairių figūrų: dvigubą rampą, slydimo stalą, šoninį tramplyną, čiuožimo dėžes, įsibėgėjimo sieneles ir kt.

Kablys + Skatepark

Plytinės g. 17b

Tai – pirmasis ir didžiausias Lietuvoje uždaras ekstremalaus sporto parkas riedlenčių, BMX dviračių ir riedučių mėgėjams. Unikaliose uždengtose erdvėse entuziastai turi galimybę treniruotis ištisus metus. Be to, čia nuolat vyksta nacionalinės ir tarptautinės ekstremalaus sporto varžybos. Parką pagrinde sudaro mediena: čia rasite quarter pipes, manual pad, legdes ir dar daugiau.

Lazdynų skate parkas

Architektų g. 152

Tai – spine rampos tipo riedlenčių parkas netoli Televizijos bokšto. Parką sudaro flat gatvės stiliaus įranga, dvi didelės pusrampės ir spine rampa, sukurta važiavimui be perstojo. Aikštelės danga puiki, o kokybiškos riedučių, riedlenčių ir BMX dviračių rampos tobulai tinka aktyviam vilniečių laisvalaikiui.

pramogu parkai vilniuje

Wake Inn Vilnius

Ežeraičių g. 2

Šis wake parkas yra didžiausias Lietuvoje, turintis net tris sistemas! Tai – puiki vieta ir pradedantiesiems, ir vandenlenčių sporto meistrams. Parke yra trasa norintiems mokytis su atitrauktomis figūromis, leidžiančiomis užtikrintai plaukti pirmuosius kartus. Pažengusiųjų laukia trasa su dviem M arba L dydžio tramplinais.

Parko teritorijoje esančioje 400 m2 terasoje tilps visi norintys mėgautis vasara. Be vandenlenčių sporto, taip pat galėsite išbandyti pripučiamų kliūčių ruožą ant vandens, o mažieji galės papramogauti žaidimų aikštelėje.

wake parkai vilniuje

Pramogų parkai Vilniuje

ADVENTICA pramogų parkas

Ozo g. 18

Prieš jūsų akis – šeimos pramogų parkas su didžiuliu batutu, įvairiais užsiėmimais dideliems ir mažiems bei net 14 gimtadienio kambarių! Čia rasite Nindzių taką, eliminatorių, pripučiamą milžinišką batutą, laipynes, karstynes, elektrinių mašinyčių kartodromą, virtualų vorą ir žaidimų zoną visoms amžiaus grupėms.

„UNO“ parkas

Lizdeikos g.

Jei nebijote aukščio ir norite patikrinti ištvermę, tuomet šis parkas - vieta Jums. Antakalnyje įrengtame laipiojimo parke kiekvienas atras trasą pagal savo gebėjimus.

VICHY vandens parkas

Ozo g. 14C

VICHY vandens parko tema – egzotiška Polinezijos salų, vadinamų rojumi Žemėje, aplinka. Ši nuotaika įkvėpė visas parko erdves – nuo persirengimo kambarių iki atrakcionų, nuo baseinų iki baruose patiekiamo maisto ir gėrimų.

VICHY vandens parke rasite ne tik daugybę atrakcionų, sūkurinių vonių vaikams ir suaugusiems, bet ir pirčių erdves. Adrenalino mėgėjams siūlomi 9 nusileidimo kalneliai, „Kanojų upė“ ir kitos pramogos. Norintys atsipalaiduoti gali apsilankyti masažo salone arba pasimėgauti HAMAMO procedūromis. Pasikaitinkite „Bora Bora“, „Lava“ ar atviroje pirčių zonoje.

Šis vandens parkas – tai ir puiki vieta švęsti vaikų gimtadienius, mergvakarius, bernvakarius ar įmonių vakarėlius. Vasarą čia vyksta vaikų vasaros stovyklos.

vandens parkai vilniuje

Belmonto nuotykių parkas

Belmonto g. 17

Tai – vieta, skirta adrenalino mėgėjams, mėgstantiems laipioti medžių viršūnėmis. Šios laipiojimo trasos įrengtos nuostabaus grožio Belmonto parke. Taigi ir tie, kurie nemėgsta ekstremalių pramogų, turės kur pasižvalgyti ir pasivaikščioti.

Čia lankytis gali kone visi – nuo 3 metų vaikų iki ekstremalių suaugusiųjų. Parke gausu įvairaus sudėtingumo trasų: jūsų laukia kliūtys, kabantys tiltai, švytuoklės, tinklai ir skrydis lynu 20 m aukštyje per Vilnelės upę.

parkai


Kelionių pasiūlymai

Degustacinė kelionė kolektyvams autobusu – Medaus degustacija – Sūrio degustacija – Vyno degustacija

Smegduobės– Biržų pilis – senoviniai automobiliai – elnienos kepsniai

Savaitgalio kelionė į Estiją aplankant Lachemos nacionalinį parką ir krioklį, Sagadi dvarą, Rakverės pilį 2d/1n.

Šilko keliu per Uzbekistaną 9d./8 n.

Savaitgalio verslo kelionė autobusu – Rojaus keliu su žiobrių kepimu + dvariškas pyragas + meilės arbata

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: Kūno kalba

Kelionė į Austriją: Štirijos pilys ir miestai (5d./4n.)

Pažintinė-degustacinė kelionė kolektyvams autobusu po Kupiškio kraštą su medaus, karvojaus bei pakišuolio degustacijomis

Pažintinė vienos dienos kelionė kolektyvams: Kauno pilis - funikulierius - stalo žaidimai

Degustacinė verslo kelionė: Raketinė bazė – kugelis – šakočio kepimas – midaus degustacija

Degustacinė verslo kelionė - “Lietuviški gėrimai” – “Nuodėmingasis Kaunas”

Vienos dienos verslo kelionė autobusu Pamario krašte: Vikingų laikų maistas-šišioniškių dainos- žuvies kotletai ir kt.

Teminė ekskursija po Lukiškių kalėjimą + Kjevo kotletas

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: Kupiškio kraštas ir bitynas

Savaitgalio degustacinė verslo kelionė kolektyvams į Latviją: Latviški sūriai - česnakų pasaulis - karamelė

Degustacinė verslo kelionė: Šilutė – Rusnė ir Uostadvaris – vikingų laikų valgiai – vyno degustacija

Pažintinė kelionė kolektyvams autobusu po Žemaitiją - dvarus - šaltojo karo muziejų ir sočiais žemaitiškais patiekalais

Savaitgalio 2-jų dienų verslo kelionė autobusu: muziejus - pilys – dvarai - nakvynė Kaune - natūralių kvepalų gamyba ir kt.

Pažintinė verslo kelionė kolektyvams po Latviją: Ryga - Jugendo stilius - sūrių degustavimas

Intriguojanti pramoga kolektyvams - stalo žaidimų vakaras

Pažintinė kelionė autobusu: Smėlio urvai-Kuldiga-latviškas vynas