Mano kelionės

Išskirtiniai Vienos restoranai

Išskirtiniai Vienos restoranai

Viena – tai vienintelis miestas pasaulyje, turintis savo virtuvę, kurį pavadintą jo garbei. Vienos virtuvė išsivystė iš geriausių didžiulės Austrijos-Vengrijos imperijos tradicijų ir receptų. Austrijos sostinė stebina savo gastronominiais objektais: užtenka pažvelgti į garsiąsias Vienos kavines, kuriose lankėsi Mocartas ir Štrausas, Bismarkas ir Freudas! Mieste be įmantrių, elegantiškų restoranų bei visame pasaulyje žinomų kavinių taip pat galima rasti triukšmingus ir jaukius alaus barus. Taigi išsirinkti įstaigą, kurioje galėsite pavalgyti Vienoje, bus lengva – kiekvienas čia ras vietą savo skoniui.

Restaurant Rote Bar – Vienos vizitinė kortelė

Sacher viešbutyje, įsikūrusiame pačiame Vienos širdyje – prie pat operos pastato, randasi vienas garsiausių sostinės restoranų, perteikiantys tikrosios Austrijos atmosferą ir dvasią, – „Rote Bar“. Svečiams taikomas aprangos kodas – pusiau formalus arba oficialus kostiumas, taigi įeinant į vidų – lyg atsiduri praėjusiame amžiuje. Stulbinantis imperatoriškas interjeras, fortepijono muzika, prabangos ir ramybės atmosfera bei išskirtinė virtuvė – visa tai tik maža dalis jūsų laukiančio įspūdingo vakaro.

Steirereck – pagrindinis „Michelin“ restoranas Vienoje

„Steirereck“ supažindina su tikrąja šiuolaikine austrų virtuve, kurioje tarpusavyje dera ir papildo vienas kitą tradiciniai ir novatoriški patiekalai. Savo aukštą klasę „Steirereck“ patvirtino išsikovojus net keturias „Gault-Milau“ šefų kepurėles bei dvi „Michelin“ žvaigždes, bet taip pat užėmęs garbingą 10 vietą TOP-50 geriausių pasaulio restoranų reitinge. Be stulbinančios patiekalų ir vietinių vynų įvairovės restoranas džiugina savo stilingu interjeru, modernia atmosfera bei tikrai karališku aptarnavimu. Jeigu užimsite staliuką prie lango – valgio metu galėsite pasigrožėti po langus atsiveriančia įspūdinga panorama į Šv. Stepono katedrą ir Dunojų.

Figlmüller – vieno šnicelio restoranas

Restoranas stebina savo išskirtiniu patiekalu – pagal originalų receptą, išsaugotą nuo 1905 metų, ir palei senovinės austrų nacionalinės virtuvės tradicijas pagamintas šnicelis. Tai tikras kulinarinis šedevras, kuris ruošiamas iš geriausios kiaulienos, o jo skersmuo siekia beveik 30 centimetrų – taigi šnicelio šonai tiesiogine prasme kabo nuo lėkštės kraštų. Be šnicelių, meniu rasite daugybe kitų skanių patiekalų, tokių kaip: veršienos kepenėlės su keptais obuoliais ir svogūnų žiedais, vištienos „Cordon Bleu“ ar klasikinis Vienos patiekalas –  Tafelspitzas.

Griechenbeisl – seniausia Vienos užeiga

Griechenbeisl – tai restoranas su šimtmečių istorija, autentiška atmosfera bei skania virtuve. Čia galima paragauti tokius tradicinius patiekalus kaip Vienos šnicelis ir bulvių sriuba. Kiekviena iš daugelių restorano salių yra dekoruota savo stiliumi ir atkuria praėjusių epochų atmosferą. Per daugiau nei 500 metų egzistavimo laiką Griechenbeisl iš nedidelės vietinės užeigos tapo aukščiausios klasės restoranu, kurį įvairiais laikais savo buvimu pagerbė Mocartas ir Bethovenas, Wagneris ir Straussas, Chaliapinas, Pavarotti, Bismarkas – daugiau nei 30 meno ir politikos genijų. Tai liudija autografai viename iš restorano kambarių – „Marko Tveno kambaryje“. Beje, šiandien tai saugomas architektūros paminklas.

Motto am Fluss – romantiškiausias restoranas prie vandens

Vienas geriausių Vienos restoranų romantiškam vakarui, savo nepaprasta išvaizda išskiriantis iš kitų – tai grandiozinis „Motto am Fluss“, stovintis ant Dunojaus kanalo krašto. Šis įspūdingas restoranas savo architektūrine forma primena elegantišką kruizinį laivą, nuo kurio „denio“ atsiveria nepakartojama miesto panorama. Viduje vyrauja Venecijos motyvai, interjero santūrumas ir lakoniškas stilius. „Motto am Fluss“ garsėja savo išskirtinių patiekalų meniu su daugybe kepinių bei puikiu vynų sąrašu. Atkreipkite dėmesį į ekologišką austrišką alų, kuris verdamas iš natūralių vietinių ingredientų.

Plachutta – šeima, kur kiekvienas turi savo akcentą

Plachutta yra restoranų tinklas Vienoje, „šeima“, kurios kiekvienas narys turi savo išskirtinumą. Pavyzdžiui, Plachutta Grünspan išsiskiria savo tradicinių austrų alumi, o Gasthaus zur Oper garsėja neapsakomai skaniu Vienos šniceliu. Tačiau kiekvieno Plachutta restorano firminiu patiekalu laikomas tafelspicas, kuris čia patiekiamas laikantis visų tradicijų: su sočiu sultiniu, kaulų čiulpais, kelių rūšių garnyrais, padažais ir prieskoniais. Patiekalas atnešamas variniame puode, pastatytame ant šildomo stovo.

Plachutta tinklas – tai, be jokios abejonės, vieni geriausių, jei ne patys geriausi Vienos restoranai su austriška virtuve ir priimtinomis kainomis. Pridėkite patogią vietą, nuostabią atmosferą ir gerą aptarnavimą – vargu ar atsispirsite bent kartą čia apsilankyti.

Salm Bräu – klasikinis austriškas alaus baras

Visai šalia Belvedere parko yra bene geriausias alaus restoranas Vienoje – Salm Bräu. Vietinis alus, kuris gaminamas jų pačių darykloje, yra išties įspūdingas. Be to, Salm Bräu taip pat turi savo spirito varyklą – jų firminis viskis, kriaušinis šnapsas ir uogų likeriai žinomi toli už Vienos ribų. Be didelio gėrimų pasirinkimo čia rasite ir patiekalų įvairovę: tradicinės sriubos, bulvių salotos, Vienos šniceliai, traškūs ir sultingi kiaulienos šonkauliukai – meniu restorane tikrai didžiulis, kaip ir pačios porcijos. Kaimiško stiliaus interjeras sukuria restorane unikalią ir autentišką alaus baro atmosferą.

Puff – viešnamis džiazo ritmu

Senovinio dvaro pastate, pirmame aukšte įsikūrė įstaiga, kurios pavadinimas išverčiamas kaip „viešnamis“. Tai vienas įdomiausių barų Vienoje, kuriame prieš kelis dešimtmečius iš tikrųjų buvo patalpos skirtos susitikinėti vyrams su laisvo elgesio moterimis. Šiandien Puff yra modernus ir stilingas originalaus dizaino baras. Dekoratyviniai elementai, tokie kaip neįprastos apverstų plastikinių butelių formų lempos ir spindinčios baro kėdės, kabančios ant aukštų lubų, salę tarsi paverčia scena. O ypač smalsūs lankytojai, žinantys pasato istoriją, gali paprašyti personalą parodyti keletą slaptų kambarių, likusių iš viešnamio.

Jei šunys bėga nemokamai

Dauguma Vienos barų savo klientus bando nustebinti prabangiu arba itin moderniu interjeru. Tuo metu „If Dogs Run Free“ priešingai, yra gana asketiška įstaiga: žemos kubizmo stiliaus lubos, visiškai plikos sienos ir jokios ryškios šviesos. Žmonės čia ateina pabendrauti, paklausyti šiuolaikiniu ritmu muzikos bei stebėti išradingų ir sumanių barmenų šou.

Mūsų kelionę į Vieną rasite čia: 

Daugiau kelionių: 

 


Kelionių pasiūlymai

Pažintinė-degustacinė kelionė autobusu: dzūkiškos bandos – Punia – Alytus – Šampano degustacija

Pažintinė verslo kelionė kolektyvams po Latviją: Nacionalinis parkas - Rododendrų žiedai - plaukimas upe

Savaitgalio verslo kelionė autobusu: Dzūkiškų bandų kepimas – stebuklais garsėjanti piramidė – Liškiavos architektūrinis ansamblis - dzūkiška vakarienė

Pažintinė verslo kelionė autobusu kolektyvams - Pėsčiųjų žygis – teatralizuota ekskursija – muziejus

Pažintinė verslo kelionė kolektyvams po Latviją: Plaukimas laivu - Pirklių namai - Rygos senamiestis - Vaizdai iš aukštai

Kelionė į Gruziją: Tbilisis – Kachetijos regionas – Batumis 8 d.

Energylandia – Ojcovo parkas - Pieskowa skala pilis – Koperniko muziejus

Šilko keliu per Uzbekistaną 9d./8 n.

Pažintinė-edukacinė kelionė kolektyvams autobusu – po Kelmės kraštą su gamtiniu žygiu ir brandintu kumpiu

Savaitgalio verslo kelionė autobusu: piliakalnis – Žemaitiški patiekalai - labirintų parkas - degustacija

Savaitgalio verslo kelionė autobusu: kunigaikščių Oginskių keliu - geometriniai labirintai

Pažintinė kelionė kolektyvams autobusu – pažintinis takas - Žemaičių Kalvarija - akmenų muziejus

Pažintinė vienos dienos kelionė kolektyvams: Mineraliniai baseinai ir procedūros – Dzūkiška pramoga

Savaitgalio verslo kelionė kolektyvui autobusu – Panemunės keliu

Bohemijos ir Saksonijos Šveicarijos gamta ir Kioningšteino tvirtovė

Nuotaikinga kelionė autobusu kolektyvams ir jų vaikams

Pažintinė – degustacinė kelionė kolektyvams autobusu – Rojaus keliu su žiobrių kepimu + dvariškas pyragas + meilės arbata

Savaitgalio verslo kelionė: Naktinė ekskursija su žibintais - bandelės su lašinukais – išskirtinė bažnyčia -aštuonračio muziejus

Savaitgalio 2-jų dienų verslo kolektyvinė kelionė autobusu po Žemaitiją: muziejai – piliakalnis – labirintų parkas ir kt.

Pažintinė kelionė kolektyvams autobusu - piliakalniai – teatralizuota programa - dvaras –upė-gatvė -vynas

Sveikuoliškas žygis (pasivaikščiojimas) kolektyvams: gamtos perliukai