Mano kelionės

Gdanskas: lankytinos vietos - ką verta pamatyti?

Gdanskas: lankytinos vietos - ką verta pamatyti?

Baltijos jūros pakrantėje esantis Gdanskas - paslėptas brangakmenis, laukiantis, kol jį ištyrinėsite. Turtinga istorija, stulbinanti architektūra ir gyvybinga kultūrinė aplinka. Gdanske netrūksta dalykų, kuriuos verta pamatyti ir nuveikti. Nuo pasaulinio lygio muziejų iki vaizdingų parkų ir paplūdimių. Šį miestą būtina aplankyti kiekvienam, norinčiam pažinti tai, ką Lenkija gali pasiūlyti geriausio. Šiame straipsnyje pasinersime į jaudinantį Gdansko pasaulį ir nepraleisime nei vienos Gdansko lankytinos vietos!

Gdansko lankytinos vietos

Greičiausiais maršrutais Gdanską galima aplankyti per vieną dieną. Tačiau, jei norite patirti kuo daugiau įspūdžių, planuokite čia praleisti bent 2 ar 3 dienas. Taip turėsite pakankamai laiko apžiūrėti senamiestį, aplankyti žinomas vietas ir pavalgyti gardaus vietinio maisto restoranuose. Jei turite daugiau laiko, leiskitės į kelių dienų ekskursijas. Nuvykite į Baltijos jūros paplūdimį Sopote ir Gdynioje. Arba aplankykite Malborką - vieną didžiausių pilių Europoje.

Ieškantiems gamtos

Sopoto paplūdimys: vietinių ir turistų pamėgtas paplūdimys. Kadaise buvęs žvejų kaimelis, šią dieną apstatytas įspūdingomis vilomis ir prabangiais restoranais.

Olivos parkas: Gdansko pakraštyje esantis didelis parkas. Puiki vieta ramiam pasivaikščiojimui ir pasigrožėjimui gamtos grožiu.

Šventosios parkas (Park Świętojański): jį rasite Gdansko centre. Šiltuoju metu laiku jame galite susiplanuoti iškylas.

Westerplatte: nedidelis pusiasalis prie Motlavos upės žiočių. Rami vieta, iš kurios atsiveria puikūs upės ir apylinkių vaizdai. Taip pat laikoma Antrojo pasaulinio karo pradžios tašku.

Gdansko zoologijos sodas: Gdansko pakraštyje įkurtas gerai prižiūrimas zoologijos sodas. Jame sutiksite daug įvairių gyvūnų, įskaitant liūtus, tigrus ir meškas.

Mėlynieji šaltiniai (Błękitne Źródła): juos rasite netoli Gdansko. Taip pat populiari vieta iškyloms ir maudynėms.

Istorijos gerbėjams

Pagrindinė miesto rotušė: laikoma vienu geriausių renesanso architektūros pavyzdžių Lenkijoje. Raudonų plytų fasado fone 1920 m. pasirašyta Gdansko sutartis, reiškianti Lenkijos ir Sovietų Sąjungos karo pabaigą.

Šv. Marijos bažnyčia: viena didžiausių mūrinių bažnyčių pasaulyje. Garsėja aukštai iškilusiu bokštu, nuo kurio atsiveria žadą atimantys miesto vaizdai.

Artuso kiemas: ši viduramžių rotušė kadaise buvo Gdansko prekybos ir komercijos centras. Dabar čia įsikūręs miesto istoriją ir kultūros paveldą pristatantis muziejus.

Aukso vartai: vieninteliai išlikę miesto gynybinių įtvirtinimų vartai, simbolizuojantys turtingą Gdansko istoriją.

Uphageno namas: XVIII a. pirklio namas. Jis yra vienas geriausiai išlikusių Gdansko tradicinės architektūros pavyzdžių. Jame įrengtas miesto praeitį pristatantis muziejus.

Šv. Brigitos bažnyčia: viena seniausių bažnyčių Gdanske. Turistus žavi sudėtingais medžio raižiniais ir vitražais.

Paminklas žuvusiems laivų statyklos darbininkams: skirtas 1970 m. protestų metu žuvusiems laivų statyklos darbininkams atminti. Primena miesto vaidmenį kovoje už laisvę ir demokratiją.

Besidairantiems architektūros

Ilgasis turgus (Długi Targ): viena pagrindinių Gdansko prekybos vietų, kurioje stovi spalvingi istoriniai miestiečių namai.

Žalieji vartai (Brama Zielona): šiame įspūdingame pastate kadaise buvo įsikūrusi Lenkijos karalių rezidencija.

Didysis arsenalas (Wielki Magazyn): puikus miesto pramoninės architektūros pavyzdys. Šiuo metu jame veikia kultūros centras.

Neptūno fontanas (Fontanna Neptuna): pastatytas XVI a. Simbolizuoja ilgametį miesto ryšį su jūra. Populiari vietinių gyventojų ir turistų susibūrimo vieta.

Karališkasis kelias (Trakt Królewski): šiuo keliu Lenkijos monarchai keliavo iš savo rūmų Gdanske į netoliese esantį Malborko miestą. Kelias apsuptas gražiausių istorinių Gdansko pastatų: rūmų, bažnyčių ir kitų architektūros šedevrų.

Gdansko Šekspyro teatras (Teatr Szekspirowski w Gdańsku): viena didingiausių miesto kultūros įstaigų, kurią būtina aplankyti visiems, besidomintiems menu.

gdanskas

Gdansko muziejai

Klestinčiuose Gdansko muziejuose kiekvienas pamatys ką nors sau aktualaus - nuo pasaulinio lygio meno kolekcijų iki iškilių istorinių parodų. Nesvarbu, ar domitės miesto jūros istorija, kultūriniu palikimu, ar šiuolaikinėmis naujovėmis. Čia rasite viską! Toliau apžvelgsime keletą geriausių Gdansko muziejų ir pabrėšime, kuo kiekvienas iš jų ypatingas.

Gdansko nacionalinis muziejus

Gdansko nacionalinis muziejus garsėja unikaliomis ir verčiančiomis susimąstyti parodomis. Lankytojai gali apžiūrėti besikeičiančias ekspozicijas, kuriose akcentuojami įvairūs miesto istorijos ir kultūros aspektai. Taip pat gali mėgautis interaktyviomis parodomis, kurios atgaivina miesto praeitį. Muziejus įsikūręs istoriniame pastate, kuris paskelbtas saugomu paminklu ir laikomas vienu geriausių renesanso architektūros pavyzdžių Lenkijoje.

Antrojo pasaulinio karo muziejus

Muziejuje išsamiai apžvelgiamas Antrasis pasaulinis karas: jo priežastys, įvykiai ir padariniai. Lankytojai gali geriau suprasti šį sudėtingą ir tragišką pasaulio istorijos laikotarpį. Į jį žvelgiama žmogiškuoju veidu, pristatant asmenines žmonių, išgyvenusių karą, istorijas. Dalijamasi su kareivių, civilių ir kitų asmenų, kuriuos paveikė karas ir jo padariniai, patirtimi.

Europos solidarumo centras

Europos solidarumo centras įsikūręs istorinėje Gdansko laivų statykloje, kurioje gimė Solidarumo judėjimas. Lankytojai gali pasigrožėti istorine vieta ir sužinoti apie jos vaidmenį judėjime bei šalies istorijoje. Centras siekia šviesti visuomenę apie šį Lenkijai reikšmingą įvykį. Todėl siūlo įvairias edukacines programas ir renginius visų amžių lankytojams. Galite dalyvauti paskaitose ir seminaruose, kad giliau suvoktumėte judėjimo palikimą.

Gdansko istorijos muziejus

Gdansko istorijos muziejus išsamiai supažindina su daugybe įvykių apipinta istorija nuo miesto įkūrimo iki šių dienų. Lankytojai gilinasi į miesto raidą, kad geriau suprastų jo kultūrinę, politinę ir ekonominę reikšmę. Muziejuje gausu multimedijos eksponatų, įskaitant interaktyvius ekranus, filmus ir audiogidus. Muziejus įrengtas moderniame pastate, kuriame lankytojams sukurta patogi ir jauki aplinka.

gdansko lankytinos vietos

Savaitgalio planas

Planuojate savaitgalį praleisti Gdanske? Visų pirma, puikus pasirinkimas. Antra, Jums reikia plano! Suprantame, kaip planavimas gali išvarginti. Todėl paruošėme kelių dienų planą, ką pamatyti Gdanske. Jums beliko tik susikrauti lagaminus ir įsigyti kelionės bilietus (o apie tai - žemiau)!

1 diena:

  • pradėkite nuo apsilankymo pagrindinėje miesto aikštėje (Rynek Glowny), kur apžiūrėsite Neptūno fontaną ir dalius mūrinius pastatus aplink aikštę;
  • keliaukite į senamiestį (Stare Miasto). Apsižvalgysite po istorinius pastatus. Pavyzdžiui, Artuso dvarą, Žaliuosius vartus ir pagrindinę miesto rotušę;
  • pasivaikščiokite Karališkuoju keliu (Trakt Królewski), kuriame sutiksite istorinius miestiečių namus;
  • užsukite į Europos solidarumo centrą ir susipažinkite su Gdansko pozicija kovoje už laisvę bei demokratiją Lenkijoje;
  • vakare pasikultūrinkite Šekspyro teatre. Išsirinkite iš tuo metu rodomų spektaklių. Arba pasimėgaukite gėrimais ir maistu viename iš daugelio miesto barų bei restoranų. Mūsų rekomendacijos: Eliksir, Winne Grono ir veganiško maisto restoranas Manna 68.

2 diena:

  • apsilankykite Antrojo pasaulinio karo muziejuje. Sužinosite, kaip Gdanske užgimė pasaulį sukrėtęs karas;
  • keliaukite į Gdansko istorijos muziejų. Susipažinsite su turtingu miesto kultūriniu paveldu ir tradicijomis;
  • skirkite laiko Gdansko nacionaliniam muziejui. Apžiūrėsite lenkų meno ir kultūros artefaktų kolekcijas;
  • pasivaikščiokite po Ilgąjį turgų (Długi Targ). Pasidarykite nuotrauką prie spalvingų istorinių miestiečių namų;
  • vakare išbandykite naktinį miesto gyvenimą populiariame Všeščio (Wrzeszcz) rajone.

ka pamatyti gdanske

Kaip atvykti?

Iš Vilniaus į Gdanską galima nuvykti autobusu, traukiniu arba lėktuvu. Taip pat galite pasirinkti iš anksto suplanuotą kelionę į Lenkiją. Jums nereikės sukti galvos nei dėl nuvažiavimo, nei dėl apgyvendinimo, nei dėl kelionė plano. 

1) Važiuoti autobusu yra vienas iš pigiausių ir patogiausių būdų nuvykti iš Vilniaus į Gdanską. Tarp šių dviejų miestų kasdien kursuoja kelios autobusų bendrovės. Kelionė įprastai trunka nuo 4 iki 5 val.

2) Traukinys - dar vienas praktiškas būdas nuvykti iš Vilniaus į Gdanską. Traukinius tarp šių dviejų miestų veža nacionalinė geležinkelių bendrovė. Kelionė trunka apie 6 val.

3) Taip pat iš Vilniaus į Gdanską galima skristi lėktuvu. Tarp šių dviejų miestų kasdien skraidina kelios oro linijų bendrovės. Skrydis trunka apie 1 val.

gdanskas


Kelionių pasiūlymai

Šilko keliu per Uzbekistaną 9d./8 n.

Vienos dienos verslo kelionė autobusu Pamario krašte: Vikingų laikų maistas-šišioniškių dainos- žuvies kotletai ir kt.

Degustacinė kelionė kolektyvams autobusu – Medaus degustacija – Sūrio degustacija – Vyno degustacija

Savaitgalio degustacinė verslo kelionė kolektyvams į Latviją: Latviški sūriai - česnakų pasaulis - karamelė

Smegduobės– Biržų pilis – senoviniai automobiliai – elnienos kepsniai

Savaitgalio kelionė į Estiją aplankant Lachemos nacionalinį parką ir krioklį, Sagadi dvarą, Rakverės pilį 2d/1n.

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: Kūno kalba

Kelionė į Austriją: Štirijos pilys ir miestai (5d./4n.)

Degustacinė verslo kelionė: Šilutė – Rusnė ir Uostadvaris – vikingų laikų valgiai – vyno degustacija

Degustacinė verslo kelionė - “Lietuviški gėrimai” – “Nuodėmingasis Kaunas”

Savaitgalio verslo kelionė autobusu – Rojaus keliu su žiobrių kepimu + dvariškas pyragas + meilės arbata

Teminė ekskursija po Lukiškių kalėjimą + Kjevo kotletas

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: Kupiškio kraštas ir bitynas

Degustacinė verslo kelionė: Raketinė bazė – kugelis – šakočio kepimas – midaus degustacija

Savaitgalio 2-jų dienų verslo kelionė autobusu: muziejus - pilys – dvarai - nakvynė Kaune - natūralių kvepalų gamyba ir kt.

Intriguojanti pramoga kolektyvams - stalo žaidimų vakaras

Pažintinė-degustacinė kelionė kolektyvams autobusu po Kupiškio kraštą su medaus, karvojaus bei pakišuolio degustacijomis

Pažintinė vienos dienos kelionė kolektyvams: Kauno pilis - funikulierius - stalo žaidimai

Pažintinė kelionė kolektyvams autobusu po Žemaitiją - dvarus - šaltojo karo muziejų ir sočiais žemaitiškais patiekalais

Pažintinė kelionė autobusu: Smėlio urvai-Kuldiga-latviškas vynas

Pažintinė verslo kelionė kolektyvams po Latviją: Ryga - Jugendo stilius - sūrių degustavimas