Mano kelionės

Druskininkai – lankytinos vietos, sužavinčios kiekvieną

Druskininkai – lankytinos vietos, sužavinčios kiekvieną

Druskininkai – tai seniausias Lietuvos kurortas, kurio gamta susižavi kiekvienas atvykęs, o čia gyvenantys nekeistų gyvenamosios vietos nė už ką tik dėl šio miesto žalumos, upių bei ežerų.

Vietiniams ir svečiams sukurta infrastruktūra, leidžianti parkais bei pušyno takeliais keliauti tiek pėsčiomis, tiek dviračiais, nepaliks abejingų. Druskininkai taip pat garsūs savo sveikatingumo centrais bei sanatorijomis. Šis miestas bei jo apylinkės yra kupinos žalumos, tad būkite pasiruošę ilgiems pasivaikščiojimams po parkus bei miškų takus.

Jeigu dvejojate ar turėsite veiklos čia atvykę ar svarstote ką pamatyti Druskininkuose, pateikiame jums patarimų gidą, su kurio pagalba, iš Druskininkų išsivešite tik pačius šilčiausius įspūdžius. 

druskininkai lankytinos vietos

Ką pamatyti Druskininkuose?

Dzūkai yra visoje Lietuvoje pagarsėję grybautojai ir uogautojai, juk ne veltui egzistuoja posakis: ,,jei ne grybai ir ne uogos, dzūkų mergos būtų nuogos“. Tad būdami Druskininkuose, jeigu patys nesate grybautojai ar uogautojai, būtinai užsukite į Druskininkų turgų. Čia rasite šviežut šviežutėlių miško ir gamtos gėrybių.

Medžio drožyba yra vienas iš labiausiai išvystytų amatų Lietuvoje, tačiau šio amato kūrėjai vis nepaliauja stebinti savo darbais. Vienas tokių, Antanas Česnulis - ,,Česnulio skulptūrų parko’’ įkūrėjas. Raskite laiko stabtelėti vizitui ir pamatykite įspūdingus šio autoriaus drožinius. 

Viena unikaliausių ir analogų Lietuvoje (o galbūt net ir pasaulyje) neturinti vieta, tai Grūto parkas. Joje verta apsilankyti tam, kad suvoktumėte sovietinės ideologijos galią bei įrankius ir išgirsti apie to meto nusikaltimus. Įspūdingos skulptūros, surinktos iš visos Lietuvos, muziejai pasakojantys apie to meto realijas padeda suvokti to meto dvasią; o šią kelionę atgal į praeitį sustiprina ir sovietinis restoranas, esantis parko pradžioje.

Visi mėgsta skanauti šakočiu, o užsieniečiai ypatingai žavisi jo unikalia išvaizda, tačiau kaip ir iš kur iš tiesų atsiranda šis skanėstas? Norintiems pamatyti šakočio gaminimo procesą, būtina apsilankyti Šakočių muziejuje. Daugiau niekur kitur tokio muziejaus nerasite, todėl vykdami į Druskininkus, nepraleiskite progos pažinti lietuviškąjį maisto paveldą. 

ka pamatyti druskininkuose

Ar kada nors esate buvę muziejuje viduryje miškų? „Girios aidas“ tai vieta, kurioje išmoksite atpažinti kaip čiulba kuris paukštis, pažinsite skirtingus miško gyvūnus, galėsite išvysti gintaro, kalvystės bei drožybos parodas bei pavartyti muziejaus bibliotekoje esančias knygas.

Jeigu domitės architektūra, užsukite į netoli Druskininkų esantį Leipalingio dvarą. Šis pastatas keitė savo funkciją daugybę kartų, kol galiausiai pavirto muziejumi. Čia pažinsite dvaro istoriją, pamatysite įdomių eksponatų bei galėsite pasivaikščioti aplink šalimais esantį tvenkinį. 

Pramogos Druskininkuose porai

Druskininkai – tai pasivaikščiojimų ir relaksacijos miestas. Kas gali būti romantiškiau už pasivaikščiojimą dviese tarp daugiau nei pusės milijonų narcizų žiedų. Pavasarį, vykstančioje Narcizų žydėjimo šventėje, galėsite pasiklausyti gyvos muzikos bei pasimėgauti gėlių žiedais. 

ka veikti druskininkuose

Pušynai, miškai, gyvūnai, upių vingiai ir tolumoje esanti meilės sala iš paukščio skrydžio, leidžiantis saulei – tai 7,5 min. trunkanti scena romantiniame filme. Lynų kelias – keltuvas, nugabens jus iš vienos Nemuno pusės į kitą. 45 metrų aukštyje esantys keltuvai yra ne tik greita ir ekologiška transporto priemonė, bet ir pramoga. 

Nuvykite į legendomis ir mitais apipintą Meilės salą. Galite leistis į romantišką ekskursiją katamaranu tik dviese. 

Šiame mieste apstu SPA centrų bei viešbučių teikiančių tokias paslaugas. Viena žymiausių – Druskininkų gydykla. Leiskitės į mineralinio vandens ar purvo vonios patirtį, pasilepinkite masažais ar pirtimis, praleiskite laiko poilsio kambariuose, žiemos soduose ar mineralinio vandens biuvetėse. 

Jeigu nuo romantikos darosi saldu, užsukite į Druskos studiją, kurioje menininkai Aušra ir Tauras Česnulevičiai, supažindins su skirtingais druskos skoniais ir išmokys kaip nulipdyti mini skulptūrą iš druskos luito. Taip pat galėsite pasižvalgyti po jų pačių nulipdytus darbus iš druskos tešlos.

Vilniaus alėjoje rasite ne tik svarbiausias miesto įstaigas bei objektus, bet ir galėsite romantiškai pasėdėti restorane ar kavinėje. Po vakarienės galite nueiti iki ,,muzikinio šokančio fontano’’, kuris ypatingai gražus vakare, kadangi fontano šviesos matosi geriausiai. Netoli fontano yra Gydyklų parkas, po kurį vaikščiodami būtinai stabtelėkite prie paties svarbiausio objekto – Grožio šaltinio.

ka pamatyti druskininkuose

Lankytinos vietos draugų kompanijai

Vienas geriausių būdų kaip pažinti šį miestą su gera draugų kompanija – tai atvykimas į Druskininkų kurorto šventę. Tai didelis renginys, į kurį suplūsta žmonės iš visų Lietuvos kampų, kadangi kasmet miestas savo svečiams paruošia kažką naujo. 

lankytinos vietos druskininkai

Visad smagu su draugais leistis į naują bei aktyvią veiklą. Vilkės golfo klube, galėsite drauge išmokti kaip žaisti škotišką golfą. Šio klubo erdvė siekia virš 10 kilometrų, kuri talpina daugybę duobučių bei skirtingo sudėtingumo trasas. 

Būtinai paaukokite bent vieną atostogų dieną Vijūnėlės parkui, esančiam šalia Druskonio ir Vijūnėlės tvenkinius. Šis parkas gali pasiūlyti ypatingai daug veiklų vasaros metu: pasivaikščiojimai, vandens dviračiai, paplūdimiai, poilsio erdvės, dviračių takai bei lauko kavinė.

Jeigu nebesinori vaikščioti, bet norisi gamtos, Druskininkų prieplaukoje rasite legendinį laivą ,,Druskininkai, organizuojantį ekskursijas Nemunu į Liškiavą. Šį laivą galite išsinuomoti ir įvairiems renginiams (galbūt vakarėliui su draugais?) ar tiesiog paplaukioti po Druskininkų apylinkes. 

Išsinuomoti galima ne tik vandens dviratį. Bet ir „Go float“ elektrines valteles. Jos valdomos paprastai. Viena rankena ir mygtuko paspaudimu. Nuo saulės saugo išskleidžiamas stogas. Plaukiodami grožėsitės Druskonio ir Nemuno krantinėmis. Galima leistis į nuotykį laivu ar katamaranu. Jų kapitonai papasakos įtraukiančias istorijas apie vietovę!

Išsinuomokite dviračius. Druskininkai yra žymūs savo dviračių takais: Žvaigždžių orbitos takas, Žilvino takas, Nemuno takas, Saulės takas. Nesvarbu, kurį pasirinksite, šiais takais galėsite pasiekti daugumą miesto įžymybių, stabtelėti parkuose, lauko terasose, išsimaudyti ežere. Dviratis – tai vienas puikiausių būdų praleisti laiką su draugais turiningai, o kartu ir susipažinti su skirtingomis miesto erdvėmis.

ka veikti druskininkuose ziema

Nesvarbu ar žiema ar vasara, bet jeigu jūsų draugų kompanija mėgsta azartą ir varžytuves, Druskininkų „Snow“ arenoje, galite sudalyvauti sportinėse varžytuvėse.

Ką veikti Druskininkuose žiemą?

Jeigu šiame mieste mėgaujatės pasivaikščiojimais miške, ar galite įsivaizduoti į kokią pasaką pakliūsite žiemos sezonu?

Į Druskininkų eglutės įžiebimo šventę žmonės atvyksta ne tik dėl eglutės, bet ir pasiklausyti muzikinių pasirodymų, pasigrožėti kalėdinėmis dekoracijomis bei pasivaikščioti po maisto ir amatų mugę. O vienas įžymiausių žiemos akcentų, tai Eglučių parkas, kurį ruošia šio miesto įmonės. 

Žiema, vis dėlto, yra puikus metas vidaus erdvių tyrinėjimui, todėl apsilankykite Druskininkų miesto muziejuje, dar kitaip vadinamu ,,Linksma“ vila. Muziejuje susipažinsite su šio miesto istorija ir raida. Jeigu nesinori tradicinio pasivaikščiojimo po muziejų, čia rasite ir smagių edukacinių programų, skirtų miesto pažinimui. 

Mikalojaus Konstantino Čiurlionio memorialinis muziejus. Erdvėse, kuriuose dabar yra muziejų pastatai, anksčiau gyveno Čiurlionių šeima. Tai nedidelis muziejus, kuriame galima pažinti ne tik garsaus menininko šeimos istoriją, bet ir išvysti kai kuriuos autoriaus darbus.

Pasiruoškite kulinariniams įspūdžiams

Druskininkuose galite patirti nepakartojamų kulinarinių nuotykių. Apsilankius kurorte būtina paragauti grybų ir uogų patiekalų - tai pagrindiniai regioninių valgių ingredientai. Seniau tai buvo gyventojų pragyvenimo šaltinis. Taip pat verta aplankyti garsiąją Augų sūrinę ir sužinoti sūrio gamybos paslaptis. Ne veltui Druskininkuose kasmet vyksta Sūrių festivalis! Be to, kulinarinių patirčių mėgėjai ras begalę įdomių vietų - nuo populiariojo "Toli Toli" iki "Velvetti", vieno geriausių restoranų šalyje,

Ką veikti Druskininkuose su vaikais?

Dažnai šeimos nariai turi skirtingus norus, kelionės vizijas ar mėgsta skirtingas veiklas. Šis miestas yra puikus tuo, jog čia yra veiklos visų norams išpildyti:

  • Karolio Dineikos sveikatingumo parkas. Tai ganėtinai naujas, žavingos infrastruktūros  parkas, kuriame rasite akupresūros baseinėlį, erdves, kuriose galima vaikščioti basomis; galėsite palįsti po vandens kaskadomis, pasidžiaugti saulės voniomis ar rožynais, o taip pat ir ,,išsivalyti’’ pirtyje. Šiame parke vaikai taip pat turės ką veikti, kadangi jame yra žaidimų aikštelė su skirtingomis karstynėmis, sporto treniruokliai, stalo tenisas. Kol vaikai žaidžia, tėveliai galės ,,išsitiesti’’ ant parke esančių gultų ir pasimėgauti žalumos gausa. 
  • Jeigu lankysitės K.Dineikos parke, tai nepraleiskite progos pasivaikščioti Saulės taku, esančiu netoliese. Tai dvi trasas turintis takas (6,8 kilometrų ir 9 kilometrų), leisiantis pasimėgauti tyru ,,Dzūkiško miško‘‘ žavesiu. Trasoje yra įrengtos pavėsinės bei suoliukai, ant kurių galėsite prisėsti pavargę ar pasidaryti pikniką su šeima. 
  • Kaip išsimaudytumėte ,,išvirkščioje“ vonioje ar miegotumėte ,,apverstoje“ lovoje? „Apverstas namas“ – tai vaikų numylėta vieta, kurioje drauge su šeima patirsite gyvenimą aukštyn kojomis. 
  • Žinoma, būnant Druskininkuose su vaikais, neapsieisite be vizito į pirmąjį Lietuvoje vandens parką ,,Aqua“. Čia veiklos ras tiek suaugę, tiek vaikai: nuo nusileidimo kalnelių ir čiuožyklų, suomiškos ar infraraudonųjų spindulių pirties iki sūkurinių vonių ar mineralinio vandens baseino. Tad, atvykdami į Druskininkus, nepamirškite maudymosi kostiumėlių!

ka veikti druskininkuose su vaikais

  • Jeigu gražus oras ir norisi aktyvių ir smagių iššūkių - ,,UNO’’ nuotykių parkas yra puiki vieta patenkinti šį troškimą. Pramogų parke yra trasų tiek patyrusiems laipiotojams, tiek pradedantiesiems, tiek vaikams. Iššūkis prasideda nuo lengviausių trasų ir palaipsniui skatina lankytoją kopti į sudėtingesnes ir ištvermės reikalaujančias trasas. Pramogautojus nuolat prižiūri instruktoriai, tad jaudintis nereikia.
  • Snow“ arena. Tai puiki vieta žiemos sportą mėgstantiems ar norintiems išmokti slidinėti slidėmis ar snieglente. Arenoje iš viso yra trys trasos (viena lauko, kitos vidaus) – paprastam slidinėjimui bei figūrinės trasos triukams. Neturintiems įrangos ar tinkamų drabužių, juos galima išsinuomoti vietoje, išalkus - užkąsti restorane, ištroškus - atsigerti viename iš trijų arenos barų. Kadangi sniegas arenoje yra išgaunamas technologijų pagalba, čia galima lankytis bet kuriuo metų laiku.
  • Jeigu nusprendėte apsilankyti Grūto parke su šeima, tuomet užsukite ir į Mini zoo, esantį parko teritorijoje. Vaikai galės patyrinėti paukščius, išvysti mešką ir kupranugarį, o ponių mylėtojai galės pasidžiaugti jų gausa. Jeigu vaikai nori supažindinti su atrakcionais, kuriuose pramogavo jų tėveliai arba seneliai vaikystėje, užsukite į netoliese esantį sovietinį (ir vis dar veikiantį) lunaparką.

druskininkai lankytinos vietos

  • Pavargusioms kojelėms, Druskininkais kursuoja apžvalginis traukinukas. Keliaudami šia transporto priemone pamatysite tiek žymias miesto vietas, tiek pasigrožėsite gamta.

Jeigu vis dar dvejojate, ar rasite ką veikti Druskininkuose, ar jeigu jūsų vis dėl to nedomina šio miesto lankytinos vietos – Druskininkai, neabejotinai, nepaliks abejingo nei vieno jį aplankiusio žmogaus. Šiame mieste vietos ras ir aktyvūs poilsiautojai ir knygas skaityti mėgstantys keliautojai – čia tiesiog gera būti.


Kelionių pasiūlymai

Ogrodzieniec pilis - Tatrų kalnai - Zakopanė – Kelcai

GURMANIŠKOJI SLOVĖNIJA. Pažintinė kelionė į Liublijaną – Bledą – Postoiną urvus – alyvuogių ūkį 4d./3n.

Degustacinė kelionė kolektyvams autobusu – Medaus degustacija – Sūrio degustacija – Vyno degustacija

Savaitgalio verslo kelionė po Platelių kraštą: plaukimas katamaranu – žemaitiški patiekalai – energetinių labirintų parkas

Pažintinė kelionė į Latviją: rododendrų žiedai – plaukimas Dauguvos upe Rygoje

Pažintinė-edukacinė kelionė kolektyvams autobusu – po Pamario kraštą su žuvies degustacija

Pažintinė verslo kelionė kolektyvams po Latviją: Nacionalinis parkas - Rododendrų žiedai - plaukimas upe

Kauno požemiai – alaus degustacija – slaptas bunkeris

Kelionė į Austriją: Štirijos pilys ir miestai (5d./4n.)

Pažintinė – degustacinė kelionė kolektyvams autobusu – Rojaus keliu su žiobrių kepimu + dvariškas pyragas + meilės arbata

5 (penkių) dienų kelionė į Sakartvelą (Gruziją)

Pažintinė verslo kelionė kolektyvams po Latviją: Automobilių muziejų turas

Pažintinė-edukacinė kelionė kolektyvams autobusu po Žagarės kraštą

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: Rojaus keliu su sūrio degustacija

Savaitgalio verslo kelionė: Naktinė ekskursija su žibintais - bandelės su lašinukais – išskirtinė bažnyčia -aštuonračio muziejus

Vienos dienos verslo kelionė autobusu Pamario krašte: Vikingų laikų maistas-šišioniškių dainos- žuvies kotletai ir kt.

Pažintinė-degustacinė kelionė kolektyvams autobusu po Suvalkiją su dvaro šokiais ir ragaučiumi

Šmaikšti ekskursija – Įdomi senovinio alaus edukacija su vaišėmis

Savaitgalio verslo kelionė autobusu: kunigaikščių Oginskių keliu - geometriniai labirintai

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: Kūno kalba

Pramoginė – patyriminė verslo kelionė autobusu: Slidinėjimas Druskininkų “Sniego Arenoje” ir dzūkiška vakarienė su pramogomis