Mano kelionės

Ką aplankyti žiemą Lietuvoje?

Ką aplankyti žiemą Lietuvoje?

Žiemos Lietuvoje ypatingos. Jos suteikia galimybę pamatyti kitokią šalies pusę. Manote priešingai? Galbūt tik trūksta daugiau informacijos, ką aplankyti žiemą Lietuvoje? Nors esame linkę po gimtąjį kraštą keliauti vasarą, yra ką pamatyti Lietuvoje žiemą. Žygiai apsnigtame miške, sustingusius kaulus išjudinantys apžvalgos bokštai ir kvapą gniaužiantys vaizdai... Kelionė Lietuvoje tik prasideda! Toliau dalinamės, kokios lankytinos vietos žiemą vertos dėmesio. Jūsų patogumui galite rinktis iš jau suplanuotų žiemos kelionių po Lietuvą!

Ką aplankyti?

Miško muziejus „Girios aidas“

Be to, kad galite pasimėgauti SPA malonumais, ieškote, ką veikti Druskininkuose žiemą? Miesto pakrašty, pušų apsuptyje įsikūręs Miško muziejus. Vienas svarbiausių „Girios aido“ tikslų – visuomenės supažindinimas su mišku. Jo gyvastimi bei svarba. Atvykę iš naujo patirsite ryšio tarp gamtos ir žmogaus galią. Susipažinsite su miškininkų veikla. Jaunimą sudomins muziejuje veikiantys interaktyvūs žaidimai.

Trakai - senojo pasaulio žavesys

Tai - viena gražiausių vietų, kurias galite aplankyti žiemos metu. Senoji Lietuvos sostinė kviečia užsukti į garsiąją Trakų pilį ir pasigrožėti ežero vaizdais. Aplink ežerą vingiuojantis pėsčiųjų takas leis pasimėgauti žiemiška gamta. Pakeliui įsikūrusios kavinės ir restoranai pasiūlys karštų gėrimų sušilti. Čia apstu vietinių prekiautojų. Išalkę galite užsukti į totorių užeigą ir suvalgyti tradicinio patiekalo – kibino. 

ka veikti palangoje ziema

Etnografinis muziejus po atviru dangumi Rumšiškėse

Nėra geresnės vietos, kurioje sužinotumėte, koks buvo gyvenimas praeities Lietuvoje. Dar vadinamas Lietuvos liaudies muziejumi – tai vienas didžiausių etnografinių muziejų po atviru dangumi Europoje. Jis įsikūręs vietovėje netoli Kauno marių. Visi čia esantys namai atstovauja regionams. Muziejaus viduje rasite miestą su tradiciniais pastatais iš visos Lietuvos. Nors geriausias metas aplankyti muziejų po atviru dangumi - vasara, žiemos metu galite sudalyvauti šventėse. Pavyzdžiui, Užgavėnėse.

Medžių lajų takas

Anykščių regioniniame parke rasite medžių lajų tako kompleksą. Pirmąjį tokį Baltijos šalyse ir Rytų Europoje. Tai - trumpas, bet malonus pasivaikščiojimas virš medžių 300 m aukštyje. Jis baigiasi miško panorama nuo pagrindinės apžvalgos aikštelės. Pamatysite sniegu padengtus Anykščių šilelį, Šventosios upę ir aukščiausios Lietuvoje Šv. Mato bažnyčios bokštus.

Merkinės piramidė

Užsukę į Dzūkijos nacionalinio parko miškus atrasite intriguojantį dalyką – stiklinį kupolą aplink piramidę. Objektas garsėja dvasinėmis savybėmis. Žmonės čia lankosi, norėdami pajusti jo energiją. Kas tai per istorija? 1990 m. čia apsilankė šeima ir sūnus tikino patyręs stebuklą! Užaugęs jis nusprendė pastatyti aliuminio piramidę, kad pažymėtų apreiškimo vietą. Pats stiklo kupolas pastatytas visai neseniai. Daugybė piligrimų keliauja į šią vietą. Jie teigia, kad po kelionės pajuto gydomąjį poveikį ar pagerėjo nuotaika.

Birutės parkas

Tikriausiai sutiksite, kad Palangos botanikos sodas (dar vadinamas Birutės parku) yra vienas gražiausių parkų Lietuvoje. Būtų klaida jo neįtraukti į planus, jei svarstote, ką veikti Palangoje žiemą. Birutės parkas primena paveikslėlį ant kalėdinio atviruko!

ka pamatyti lietuvoje ziema

Ką veikti žiemą Lietuvoje?

Surinkome keletą įdomiausių veiklų. Jos leis visapusiškai pažinti savo gimtąjį šalį.

Žiemos vežimų lenktynės Sartų mieste

Žirgų lenktynės prie Sartų, ežero šiaurės rytų Lietuvoje, prasidėjo dar XIX a. Tradiciškai vasario pradžioje ant užšalusio Sartų ežero paviršiaus varžydavosi keliolika vežimų lenktynininkų. Juos palaikydavo tūkstančiai žiūrovų. Šiandien tai - kultūrinis renginys, pritraukiantis dešimtis tūkstančių lankytojų. Jį sudaro lenktynės specialiame Sartų hipodrome šalia ežero, amatų mugė ir tradicinė muzika. Sujunkite tai su užburiančiu gamtos grožiu netoli Sartų ir būsite tikri – lenktynes prisiminsite ilgai!

Ekskursijos po užšalusias Kuršių marias

Didžiąją dalį lietuviškos žiemos Kuršių marios pasidengia storu ledo sluoksniu. Jo paviršiuje susirenka poledinės žūklės mėgėjai. Tarp žemyninės Lietuvos dalies ir Kuršių nerijos susidaro ledo jungtis. Užšalęs marių paviršius leidžia stebėti Kuršių nerijos grožį iš unikalios perspektyvos. Būtinai keliaukite grupėje su patyrusiu gidu, kad užsitikrintumėte maksimalų saugumą. Apžiūrėti pakrantę galima pėsčiomis. Jei trokštate kažko ekstremalesnio, marių paviršiuje galima pasivažinėti specialiomis rogutėmis, varomomis vėjo.

ka veikti druskininkuose ziema

Pasivažinėjimas šunų kinkiniais Kernavėje

Kernavė, viduramžių Lietuvos sostinė, traukia tūkstančius turistų dėl įspūdingo žmogaus sukurto kalvų slėnio ir tradicinių amatų mugių. Žiemą ji tampa vieta, kurioje vyksta pasivažinėjimai šunų kinkiniais! Susipažinsite su Aliaskos haskių ir kitų veislių lenktyninių šunų istorija, su kinkinių įranga. Patirsite kelių kilometrų kelionę šunų kinkiniais! Skamba smagiai, tiesa?

Slidinėjimas Liepkalnyje

Nors Lietuva negali pasigirti slidinėjimo kurortais ir aukštai iškilusiais kalnais, ji išnaudoja savo kalvas. Liepkalnis, aukščiausia Vilniaus viršukalnė, yra geriausias to pavyzdys. Didžiąją žiemos dalį veikiantis Liepkalnis siūlo patogias slidinėjimo pramogas ir įrenginius. Nėra geresnio būdo pasimėgauti žiema Lietuvoje nei slidinėjimas Liepkalnyje. Jei nesate šios veiklos gerbėjas, galite pasimėgauti vaizdais ir čia pat maloniai pavakarieniauti.

ka aplankyti ziema lietuvoje


Kelionių pasiūlymai

Pažintinė kelionė į Latviją: rododendrų žiedai – plaukimas Dauguvos upe Rygoje

Nepakartojamas Spalvingasis gėlių paradas Olandijoje

Lenkija: Jotvingių prūsų gyvenvietė –vienuolynas Vygriuose– Seinai – Vilanovo rūmai – Karalių rūmai – plaukimas Augustavo kanalu

Pažintinė kelionė autobusu į Vilniaus šviesų festivalį

Kelionė lėktuvu į Gruziją iš Vilniaus ir Rygos su vadovu iš Lietuvos

Kryžių kalnas – Centų kambarys – Frenkelio vila – Gubernijos alaus degustacija

Šaltalankių degustacija - Jelgavos ledo skulptūrų festivalis – Virtieniai

Kelionė į Slovakiją: Pieninų nacionalinis parkas – plaukimas upe – tradicinis guliašas klausantis goralo muzikos – Spišo pilis

Iš Klaipėdos ir Kauno: Vokietijos Kalėdinės mugės aplankant Drezdeną ir Niurnbergą

Latvija.Estija: Sidabro muziejus – Povandeninis laivas – Kadriorgo rūmai 2d./1n.

Vilanovo rūmai – Tatrų kalnai - Zakopanė – Ojcovo nacionalinis parkas 3d./2n.

Plaukimas Augustavo kanalu – Vilko guolis – Gdanskas - Sopotas – Malborko pilis – 3 d./2n.

Berlynas ir Potsdamas su didžiausios Lenkijos šventovės lankymu (3d./2n.)

Vandens pramogos didžiausiame vandens parke Europoje – Koperniko muziejus 2d./1n.

Latvija: Agluonos duonos muziejus – Ekskursija Agluonoje – Šmakovkos muziejus – Preili lėlių muziejus – ekskursija Preiliuose - ledų degustacija 2d./1n.

Plaukimas Augustavo kanalu – Vilko guolis – Gdanskas - Sopotas – Malborko pilis – 3d./2n.

Alatskivi pilis – estiško vyno degustacija – ekskursija Tartu – šaltalankių produktų degustacija

Pažintinė vienos dienos kelionė: Sudargo piliakalniai - Zanavykiškas ragaučius - Zyplių dvaras - Gelgaudiškio dvaras

Latvijos etnografinis buities muziejus – Lygatnė – vyno degustacija – Cėsis –– Sigulda – Turaidos pilis 2d./1n.

Pažintinė kelionė į Latviją: rododendrų žiedai – plaukimas Dauguvos upe Rygoje

Savaitgalio kelionė į Estiją aplankant Lachemos nacionalinį parką ir krioklį, Sagadi dvarą, Rakverės pilį 2d/1n