Mano kelionės

Istorinių kostiumų teatras Samarkande (Uzbekistane)

Istorinių kostiumų teatras Samarkande (Uzbekistane)

Kas yra istorija ir kodėl ji mums tokia svarbi? Istorija – tai neatsėjama kiekvieno žmogaus dalis. Mes augame, mokomės ir tobulėjome, pažindami savo šaknis ir savo istoriją. O kaip gi su šalies istorija? „Ingrida Tours“ siūlo išskirtinį kelionę į Uzbekistaną su apsilankymu Istorinių kostiumų teatre, kuris padės Jums geriau susipažinti su įspūdinga šios šalies istorija ir pajusti jos nepakartojimą ugningą dvasią.

Nuo ko viskas prasidėjo? Nuo skitų. Jau VII – III amžiuje prieš Kristų, Centrinės Azijos teritorijoje gyveno narsi karinga gentys, kurias senovės autoriai vadino „sakiai ir masagetai“. Kaip ir visos tautos skitų pasaulyje, jie buvo europeoidai, kalbėjo indoiraniečių kalbomis, buvo puikūs kariai bei šauliai iš lanko. Sakai ir masagetai gyveno prie didžiųjų senovės Azijos valstybių – Persijos, Sogianos, Partijos – šiaurinių sienų.

Istorinių kostiumų teatras Samarkande (Uzbekistane)

Tačiau tikroji Uzbekistano istorija prasidėjo kai valdžia perėjo Achemenidams. Achemenidai – tai Senovės Persijos didinga karalių dinastija. Persų karalius Kyras II iš Achemenidų dinastijos nuvertė paskutinį Medijos valdovą savo senelį Astiagą ir per labai trumpą laiką užėmė Mediją ir daugelį kitų šalių. Jis turėjo didžiulę ir gerai ginkluotą armiją, kuri pradėjo ruoštis karui su Babiloniją. Vakarų Azijoje atsirado nauja jėga, kuri per trumpą laiką – vos per kelis dešimtmečius – sugebėjo visiškai pakeisti Artimųjų Rytų politinį žemėlapį.

Istorinių kostiumų teatras Samarkande (Uzbekistane)Tam, kad pailsėti nuo įnirtingu mūšių, atkreipsite dėmesį į dievus. Nuostabioji Anahita – tai mylimiausia zoroastriečių deivė. Tai ne tik vandens ir vaisingumo deivė, bet taip pat harmonijos ir visų gyvų padarų Žemėje globėja, dieviškosios galios ir meilės įsikūnijimas. Senovės zoroastriečių šventojoje „Avesta“ knygoje Anahitai netgi paskirta atskira giesmė „Ardvisur jašt“.

Istorinių kostiumų teatras Samarkande (Uzbekistane)

Grįžtant prie Uzbekistano teritorijų, Jums parodys įspūdingą šokį apie Kušanus. Jų imperija atsirado 1-ojo amžiaus pradžioje Vidurinėje Azijoje. Jos klestėjimo laikotarpis tapo didžiausiu vergovinių santykių vystymosi laiku. Informacija, kuri buvo išsaugota apie Kušno imperija, yra epizodinė, prieštaringa ir nevienalytė. Žinoma, kad tai buvo didžiausia šio laikotarpio imperija, kuri valdė ne tik Sogdą, Baktriją, Ganharą, bet ir dideles teritorijas šiaurinėje Indijoje.

Istorinių kostiumų teatras Samarkande (Uzbekistane)Ten, kur dabar yra šiuolaikiniai Tadžikistanas ir Samarkandas, ankščiau buvo Sogdijos karalystė. Pagal vieną iš versijų, pats pavadinimas „Sogdia“ reiškia „Vaisingų slėnių šalis“. Didžiausias visų laikų regiono miestas ir sostinė buvo Marakanda (Samarkandas). Sogdijos pirkliai keliavo Šilko kelių iki pat Bizantijos. IV – VI amžiuje prieš mūsų erą Sogdia buvo Achemenidų imperijos dalis ir buvo minima garsiajame Darijaus Didžiojo Behistumo įraše kaip devynioliktoji Persų karalystės satrapija (karinė administracinė apygarda).

Istorinių kostiumų teatras Samarkande (Uzbekistane)Bėga metai ir laikai, keičiasi tradicijos ir ritualai... Nacionaliniai uzbekų kostiumai leidžia suprasti besikeičiančius metų laikus. Jie visi buvo atkurti pagal informacija iš Avestos. Avesta – tai zoroastriečių sakralinių tekstų rinkinys, seniausias ir įžymiausias senovės Irano literatūros paminklas, sudarytas specialia, niekur kitur neužfiksuota kalba, vadinama Avestan.

Kostiumai, leidžiantys suprasti besikeičiančius metų laikus. Jie buvo atkurti pagal informacija iš Avestos. Avesta – tai zoroastriečių sakralinių tekstų rinkinys, seniausias ir įžymiausias senovės Irano literatūros paminklas, sudarytas specialia, niekur kitur neužfiksuota kalba, vadinama Avestan.

Atskleisti nepaprastą Uzbekistano istoriją, jo žmonių gyvenimą, kultūrą ir vertybes padeda nepakartojamas tanavoras. Tanavor – tai vokalinis ir instrumentinis kūrinys, plačiai paplitęs Uzbekistane, ypač Ferganos slėnyje. Pats žodis „Tanovar“ susideda iš dviejų pagrindų – „tan“ – kūnas arba siela, „ovar“ – malonumas, taigi bendrai reiškia „sielos malonumas“. Liaudies daina, kurį pasakoja apie uzbekų merginos jaučiama meilę, ilgesį ir susitikimo su savo mylimuoju troškulį.

Istorinių kostiumų teatras Samarkande (Uzbekistane)

Daugelis metu iš kartos į kartą tėvai vadino savo sūnus Timūrais. Atskleisime paslaptį, kodėl Uzbekistane toks populiarus šitas vardas. Vienas įžymiausių žmonių Uzbekistane, garsus vadas, valstybės veikėjas bei galingos imperijos įkūrėjas, kurio garbei tėvai vadina vaikus yra Amiras Timūras. Jis  įkūrė Viduramžių Vidurinės Azijos tiurkų dinastija, kuri nuo 1370 iki 1507 metų valdė Transoksianos teritoriją ir šiuolaikinį Iraną bei Iraką. Timūras siekė atkurti Mongolų imperija. Tam tikslui maždaug 35 metus jis nuolat kariavo, ir jo sukurta imperija savo teritorija beveik prilygo visai Čingishano laikų Mongolų imperijai.

Istorinių kostiumų teatras Samarkande (Uzbekistane)

Kad dar labiau priartėti prie Uzbekistano istorijos, pamatysite akį traukiantį, žavangą Chorezmo Lazgi šokį. Šokėjų judesiai atveria žmogaus kūrybiškumą ir atspindi supančios gamtos garsus bei reiškinius, meilės ir laimės jausmus. Iš pradžių Lazgi buvo siejamas su Chorezmu – senoviniu Vidurinės Azijos regionu. Šokio metu visi muzikantai, dainininkai ir šokio atlikėjai veikia harmoningai, o dainų žodžiai skirti meilei ir gerumui šlovinti. Lazgi šokis ugningas, energingas ir labai temperamentingas. Jis įtrauktas į UNESCO nematerialaus kultūros paveldo sąrašą.

Nepakartojamą pristatymą užbaigia nuo XIX amžiaus išlikusi vestuvių ceremonija. Uzbekų papročiai buvo susiformavę per daugelį amžių, todėl jų vestuvių tradicijos yra vienos seniausių pasaulyje. Uzbekų vestuvės pasižymi dideliu mastu, daugybe ritualų, todėl yra puikus įvykis ne tik jaunavedžiams, bet ir jų šeimoms.

Istorinių kostiumų teatras Samarkande (Uzbekistane)

Mūsų kelionės į Uzbekistaną rasite čia: 

Daugiau kelionių: 

 


Kelionių pasiūlymai

GURMANIŠKOJI SLOVĖNIJA. Pažintinė kelionė į Liublijaną – Bledą – Postoiną urvus – alyvuogių ūkį 4d./3n.

Ogrodzieniec pilis - Tatrų kalnai - Zakopanė – Kelcai

Vienos dienos verslo kelionė autobusu Pamario krašte: Vikingų laikų maistas-šišioniškių dainos- žuvies kotletai ir kt.

Pažintinė-edukacinė kelionė kolektyvams autobusu po Žagarės kraštą

Pažintinė-degustacinė kelionė kolektyvams autobusu po Suvalkiją su dvaro šokiais ir ragaučiumi

Savaitgalio verslo kelionė po Platelių kraštą: plaukimas katamaranu – žemaitiški patiekalai – energetinių labirintų parkas

Savaitgalio verslo kelionė autobusu: kunigaikščių Oginskių keliu - geometriniai labirintai

Pažintinė-edukacinė kelionė kolektyvams autobusu – po Pamario kraštą su žuvies degustacija

Pažintinė – degustacinė kelionė kolektyvams autobusu – Rojaus keliu su žiobrių kepimu + dvariškas pyragas + meilės arbata

Pramoginė – patyriminė verslo kelionė autobusu: Slidinėjimas Druskininkų “Sniego Arenoje” ir dzūkiška vakarienė su pramogomis

Kauno požemiai – alaus degustacija – slaptas bunkeris

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: Kūno kalba

Pažintinė verslo kelionė kolektyvams po Latviją: Nacionalinis parkas - Rododendrų žiedai - plaukimas upe

Kelionė į Austriją: Štirijos pilys ir miestai (5d./4n.)

Šmaikšti ekskursija – Įdomi senovinio alaus edukacija su vaišėmis

Degustacinė kelionė kolektyvams autobusu – Medaus degustacija – Sūrio degustacija – Vyno degustacija

Pažintinė verslo kelionė kolektyvams po Latviją: Automobilių muziejų turas

Savaitgalio verslo kelionė: Naktinė ekskursija su žibintais - bandelės su lašinukais – išskirtinė bažnyčia -aštuonračio muziejus

Pažintinė kelionė į Latviją: rododendrų žiedai – plaukimas Dauguvos upe Rygoje

5 (penkių) dienų kelionė į Sakartvelą (Gruziją)

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: Rojaus keliu su sūrio degustacija