Mano kelionės

Kaip išsirinkti jums tinkamiausią ekskursiją?

Kaip išsirinkti jums tinkamiausią ekskursiją?

Suplanuoti ekskursiją gali būti sunku, ypač kai reikia aplankyti dar nematytas vietas. Jūs užduosite daugybę klausimų, bandydami išsiaiškinti viską, nuo kelionės tikslo ir trukmės iki grupės dydžio ir apgyvendinimo. Šiame straipsnyje pateikiame svarbiausius patarimus, kurie padės pasirinkti įsimintiną ekskursiją ir apgalvoti visas reikalingas detales.

Koks ekskursijos tipas yra tinkamiausias?

Ekskursijos pėsčiomis yra pats paprasčiausias ir pigiausias būdas keliauti. Tai - ypač malonus laisvalaikio leidimo būdas šiltuoju metų laiku. Į ekskursijas pėsčiomis galima leistis tiek mieste, tiek gamtoje. Be to, tokio tipo išvykoje dažniausiai sudaroma nedidelė grupelė keliautojų.

 • Trunka kelias valandas.
 • Pigiausias būdas keliauti.
 • Vyksta ir miestuose, ir gamtoje.
 • Sudaroma nedidelė grupė.

Ekskursijos po Lietuvą, kaip ir sako pavadinimas, yra skirtos kelionėms mūsų šalyje. Tokios išvykos dažniausiai būna 1 ar 2 dienų trukmės ir vykdomos savaitgaliais. Šios ekskursijos - tobulas sprendimas, norintiems pažinti gimtąją šalį. 

 • Dažniausiai būna 1 ar 2 dienų trukmės.
 • Paprastai vykdoma savaitgaliais.
 • Vyksta ir miestuose, ir gamtoje.

Ekskursijos autobusu pritaikytos keliaujant visą dieną ir ilgiau, vykstant į kitas šalis arba keliaujant po Lietuvą. Tai - labai patogus būdas, trokštantiems sužinoti kuo daugiau ir aplankyti dar nematytas vietas. Tačiau nepamirškite įvertinti, kiek laiko praleisite kelyje. Didelius atstumus įveikiantys kelionių maršrutai gali daug ką parodyti, tačiau būkite pasirengę pavargti.

 • Gali trukti 1-14 dienų ar ilgiau.
 • Vykdoma ir po Lietuvą, ir į kitas šalis.

Online ekskursijos leidžia užsiimti įdomiomis bei prasmingomis veiklomis net ir fiziškai nebūnant vieniems šalia kitų. Nuotolinių ekskursijų metu galite dalyvauti įvairiose edukacijose ir degustacijose.

 • Trunka kelias valandas.
 • Galite prisijungti, būdami bet kur.

Ką norite patirti?

Galvodami apie ekskursiją, turite paklausti savęs, kiek daug norite patirti jos metu. Ar jūsų tikslas yra neskubant pasinerti į vieną kultūrą? O gal trokštate kiekvieną dieną pamatyti ką nors naujo per jaudinančią pažintinę kelionę? Galbūt svajojate apie nuotykius gamtoje, kupinus adrenalino ir kvapą gniaužiančių kraštovaizdžių?

Svarbu įvertinti, koks kelionės tempas jums tinka. Čia svarbiausia yra suprasti savo pajėgumą. Jei turite tam tikrų sveikatos problemų, kurios daugiau ar mažiau riboja jus, atsižvelkite į ekskursijos apraše pateiktas sąlygas. Pavyzdžiui, jei po ilgesnių pasivaikščiojimų jums skauda kojas, turbūt norėsite išvengti akmenimis grįsto ilgo kelio.

Su kokio dydžio kompanija norite keliauti?

Renkantis ekskursiją būtina apsvarstyti, su kokio dydžio kompanija jums būtų smagiausia keliauti. Sužinokite, kiek daugiausia žmonių gali būti grupėje. Taip galėsite išvengti ekskursijų su dideliu skaičiumi žmonių, jei pageidaujate mažesnės kompanijos. Nors dauguma žmonių neretai mieliau renkasi būtent nedideles grupes, ir mažos, ir didesnės grupės turi savo pliusus bei minusus.

Mažesnių grupių pliusai ir minusai:

 • Judėsite greičiau.
 • Galėsite patekti į vietas, kuriose negali apsistoti daug žmonių. 
 • Bus lengviau pažinti kitus.
 • Turėsite daugiau galimybių bendrauti su kelionės vadovais ir gidais.
 • Bus mažiau žmonių, su kuriais galėsite bendrauti.

Didesnių grupių pliusai ir minusai:

 • Didesnė grupės narių įvairovė.
 • Daugiau galimybių atrasti bendraminčius.
 • Mažesnės išlaidos.
 • Viską daryti teks kartu su daugybe kitų keliautojų, dėl to gali susidaryti spūstis, tarkim, net į tualetą.
 • Teks skirti daugiau laiko paprastoms užduotims atlikti, pavyzdžiui, užsiregistruoti viešbutyje ar pavalgyti.

ekskursija

Iš kur norite keliauti?

Svarbus yra ne tik kelionės tikslas, bet ir tai, iš kur planuojate keliauti. Kai kurios kelionių agentūros paima keliautojus tik iš pagrindinių miestų. Kitos ne tik vykdo keliones iš Vilniaus ar Kauno, bet ir sustoja įlaipinti žmonių tose vietose, kurios yra patogios maršruto prasme. Tad prieš įsigydami kelionę pasidomėkite, nuo kur tiksliai ji prasidės, kad netektų patirti papildomo vargo vien bandant nusigauti į pradžios tašką. 

Kas yra įskaičiuota?

Nuodugniai pasidomėkite būsimomis išlaidomis - kelionių bendrovėse ne visada galioja nuostata, kad gaunate tai, už ką mokate. Kokią dalį jūsų mokesčio sudaro jų pridėtinės išlaidos? Ar mokate už aukščiausios klasės viešbučius, bet apsistojate 2 žvaigždučių svečių namuose? Ieškokite įmonės, kuri skaidriai paaiškintų, kodėl kainos yra tokios, kokios yra. Aiški kainodara padės pasiruošti papildomoms išlaidoms ir įvertinti, kiek jums atsieis visa kelionė. 

Be to, būtinai paklauskite, ar atvykus teks mokėti papildomus mokesčius. Neretai kelionių agentūros programose nepamini, kad teks mokėti už įėjimą į parką ar kitas lankytinas vietas. Pasitikslinkite, ar už visus bilietus į muziejus ir patyrimines veiklas atsiskaitysite iš anksto. Jūsų pasirinkta pigi ekskursija nebebus tokia pigi, jei už viską teks mokėti jau iškeliavus!

Maistas taip pat gali būti įskaičiuotas į kelionės kainą, tačiau kelių dienų išvykose pietus dažnai siūloma valgyti mieste, taip suteikiant daugiau laisvės pasirinkti keliautojams. 

Ar norėsite laisvo laiko?

Kartais ekskursijos programa su gidu vyksta vos kelias valandas, likusį laiką paliekant turistams, kad jie savarankiškai tyrinėtų vietovę. Kitose programose laisvas laikas gali net nebūti įtrauktas. Sužinokite, kokia veikla įtraukta į programą, o kokia - neprivaloma. Jei pavargote būti su grupe, turėsite laiko savarankiškam tyrinėjimui.

Kai kurie keliautojai dievina savarankiškai leistis į nuotykius ir vieni tyrinėti naujas vietas. Kiti, priešingai, mieliau šliejasi prie gido, kuris visuomet pasiruošęs padėti ištikus bėdai ar rekomenduoti kokią nors veiklą. Pagalvokite, kuris iš šių dviejų tipų labiau primena jus, ir pagal tai rinkitės ekskursijos programą.  

ekskursijos

Apgyvendinimo niuansai

Jei keliaujate su nakvyne, ieškokite viešbučių įvertinimų ir išsiaiškinkite, ar jie yra miesto  centre. Taip jums bus lengviau išeiti savarankiškai, kai nedalyvausite suplanuotose ekskursijose su grupe. Be to, pasidomėkite, ar apgyvendinimas atitinka jūsų poreikius - ar bus WiFi, ar neteks dalintis kambariu su kitais keliautojais?

Pasidomėkite apie lankytinas vietas 

Iš anksto paieškokite internete informacijos apie vietas ir objektus, kurie įtraukti į ekskursijos programą. Bent iš nuotraukų pamatykite, kaip jie atrodo, jog nesusikurtumėte klaidingo įspūdžio. Užkelti lūkesčiai gali prasilenkti su realybe ir sugadinti kelionę, kuri iš tiesų yra puikiai suplanuota. Paskaitykite atsiliepimus ir paklausinėkite nuomonės artimųjų, kuriems teko lankytis tose vietose.

ekskursija lietuvoje

Drąsiai klauskite

Ekskursijos yra skirtos tam, jog smagiai ir turiningai praleistumėte laiką. Jei apsispręsti, ar renkatės kelionę, ar ne, jums trūksta informacijos, nesidrovėkite pasiteirauti. Drąsiai kreipkitės kelionių agentūros nurodytais kontaktais arba pasiklauskite pažįstamų, kuriems teko leistis į jūsų svarstomą ekskursiją. 

Kitų žmonių atsiliepimai

Kitų žmonių atsiliepimai yra puikus būdas patikrinti bet kokio daikto vertę. Galite palyginti skirtingas kelionių agentūras, jų siūlomas programas ir  pamatyti, ką sako jau keliavę asmenys. Taip galėsite susidaryti įspūdį apie kelionės stilių, žmonių skaičių, apgyvendinimo standartą. 

Kai ieškosite informacijos apie agentūrą, verta užduoti tokius klausimus:

 • Kiek laiko įmonė vykdo veiklą?
 • Kokią patirtį turi kelionės vadovas?
 • Ar įmonė gali pateikti ankstesnių klientų rekomendacijas?
 • Kokia kelionės atšaukimo ir pinigų grąžinimo politika?

ekskursija po vilniu


Kelionių pasiūlymai

SPALVINGASIS MAROKAS + POILSIS PRIE VANDENYNO (12d/11n)

Kelionė į Latviją: Salaspilis – vikingų laivas – Motor muziejus – Bauskės pilis – shitaki grybai

Pažintinė verslo kelionė kolektyvams po Latviją: Nacionalinis parkas - Rododendrų žiedai - plaukimas upe

Pažintinė savaitgalio verslo kelionė autobusu: Vintažinių transporto priemonių muziejus – Renesanso epochos pilis - sūrių degustacija

Vienos dienos verslo kelionė autobusu Pamario krašte: Vikingų laikų maistas-šišioniškių dainos- žuvies kotletai ir kt.

Pažintinė kelionė kolektyvui autobusu – „Pasienis“

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: pažintis su Kaunu

Savaitgalio kolektyvinė verslo kelionė: Naktinis Kalėdinių eglučių turas autobusu iš Vilniaus

Savaitgalio kelionė į Estiją aplankant Lachemos nacionalinį parką ir krioklį, Sagadi dvarą, Rakverės pilį 2d/1n.

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: Hortenzijos, dvarai ir vienuolynas

Nuotaikinga kelionė autobusu kolektyvams ir jų vaikams-Basakojų takas-keramikos muziejus-triušiukų slėnis

Savaitgalio verslo kelionė autobusu: dzūkiškos bandos - alaus degustacija – midus – ekskursija

Šilko keliu po Uzbekistaną 8d./7 n.

Latvijos etnografinis buities muziejus – Lygatnė – vyno degustacija – Cėsis – Sigulda – Turaidos pilis

Pažintinė kelionė kolektyvams autobusu į Latviją – Rygos senamiestis – plaukimas laivu – Juodagalvių namai

Visokie nutikimai prie caro, tarpukariu ir pokariu – Arbatgėris su Kuršėnų vyniotiniu – alaus degustacija

Pažintinė-edukacinė kelionė kolektyvams autobusu – Rojaus keliu su grafiene Rozalija ir Sofijos virtukais

Pažintinė-degustacinė kelionė kolektyvams autobusu – po Rokiškio kraštą su sūrio degustacija

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: Kūno kalba

Savaitgalio pažintinė verslo kelionė kolektyvams: Viduramžių pilis - Viduramžių laikų pietūs - rododendrai – pasivaikščiojimas basomis

Pažintinė kelionė kolektyvams autobusu - piliakalniai – teatralizuota programa - dvaras –upė-gatvė -vynas