Mano kelionės

Kur švęsti Naujuosius metus Europoje?

Kur švęsti Naujuosius metus Europoje?

Artėjant 2023-iesiems metams pradedame planuoti tobulą vakarą su draugais ir šeima, kelti naujus tikslus bei laukti vidurnakčio bučinių. Visa tai įvyksta kartą per metus ir dauguma mūsų stengiasi surengti ypatingą vakarą. Tačiau kur daugiau, jei ne svečioje šalyje, pajusite tikrąją naujos pradžios dvasią? 

Pakeiskite kasdienybę į daug įspūdžių žadančią išvyką. Kad būtų lengviau, paruošėme rekomendacijas, kur švęsti Naujuosius metus. Sau tinkamą variantą ras kiekvienas! Tiek mėgstantys tyrinėti, tiek ieškantys linksmybių ir tie, kurie tiesiog trokšta trumpam pabėgti nuo buities. Daugiau pasiūlymų rasite tarp mūsų naujametinių kelionių.

6 Europos miestai, kur sutikti Naujuosius metus

1. Lagosas, Portugalija

Lagosas - gražus paplūdimio miestas pietų Portugalijoje. Miestas gerai žinomas dėl naujametinių fejerverkų. Senamiestis ir Marina de Lagos yra geriausios vietos švęsti Naujuosius metus. Abiejuose rajonuose gausu barų ir restoranų, kuriuose visą naktį groja gyva muzika. Marina yra geresnė vieta stebėti fejerverkus. Tačiau pagrindinė scena, kurioje vyksta naujametinis koncertas, įrengiama Praca do Infante senamiestyje. Nuo aikštės vos 50 m iki artimiausio paplūdimio, kuriame galite pasitikti Naujuosius metus paplūdimyje, stebėdami dangų nušviečiančius fejerverkus.

Pramogos Naujiems metams: rekomenduojame dienos metu nuplaukti valtimi arba baidarėmis į garsiąją Benagilio olą.

2. Frankfurtas, Vokietija

Frankfurtas yra vienas iš populiariausių Europos pasirinkimų sutikti Naujuosius metus. Šiame tarptautiniame mieste vyksta daug teminių vakarėlių Naujųjų metų išvakarėse. Prieš vidurnaktį nukeliaukite prie Maino upės. Nuo pėsčiųjų tilto Eiserner Steg atsiveria puikus fejerverkų dangoraižių fone vaizdas. Tik būtinai atvykite anksčiau, jog užsiimtumėte vietą pirmoje eilėje! Taip pat vietiniai gyventojai plūsta į Fressgasse rajoną, kuriame gausu barų ir restoranų.

Pramogos Naujiems metams: jei norite fejerverkus pamatyti iš arčiau, užsisakykite kruizą Maino upe. Be to, pasimėgausite vakariene laive.

3. Paryžius, Prancūzija

Paryžius - vienas ikoniškiausių Europos miestų dėl savo vizitine kortele tapusio Eifelio bokšto. Todėl nenuostabu, kad dažnai pasirenkama švęsti Naujuosius Paryžiuje. Tūkstančiai turistų ir vietinių gyventojų plūsta į Eliziejaus laukus pamatyti fejerverkų virš Paryžiaus. Tačiau, jei nenorite susidurti su žmonėmis petys į petį, apsilankykite kalvotoje Sacré-Cœur gatvėje. Čia vykstantys vakarėliai siūlo kinematografišką ir šiek tiek ramesnį šventės vaizdą. Taip pat galite apsistoti viename iš geriausių Paryžiaus viešbučių su vaizdu į Eifelio bokštą ir sutikti Naujus metus tik artimųjų apsupty.

Pramogos Naujiems metams: mėgaukitės šampanu plaukdami kruizu Senos upe, iš kurios atsiveria gražiausi vaizdai į Eifelio bokštą sprogstant fejerverkams. Jei norite rinktis pigesnį variantą, ant Wanderlust stogo esantis restoranas idealiai tiks fejerverkų stebėjimui.

pramogos naujiems metams

4. Briuselis, Belgija

Briuselis vertas jūsų dėmesio, jei ieškote smagios vietos Europoje praleisti Naujųjų metų naktį! Dieną keliaukite į garsiąją Briuselio kalėdinę mugę. Čia įsikūrę daugiau kaip 200 prekystalių, kuriuose rasite karšto vyno (belg. glühwein) ir visame pasaulyje pamėgtų belgiškų vaflių. O vakarui būkite pasiruošę turėti Happy Brussels Party Pass. Šis vakarėlių pasas suteikia galimybę patekti į miesto klubus ir vakarėlius, kuriuose skambanti muzika - nuo house ir techno iki disko ir džiazo. Barus rasite Place St. Géry aikštėje ir aplink ją. Be to, pėsčiųjų zona tarp Borsa ir De Brouckère gatvių virsta smagiausiu Naujųjų metų renginiu visame mieste. Jei norite pasigrožėti fejerverkais, geriausia vieta praleisti vakarą - Atomium.

Pramogos Naujiems metams: pasijuskite vėl vaikais, čiuoždami ant didžiulės ledo čiuožyklos Place de Brouckère aikštėje.

5. Venecija, Italija

Viena geriausių vietų praleisti Naujųjų metų naktį Europoje yra gražiausiame Italijos mieste - Venecijoje. Pasitikite Naujuosius metus Švento Marko aikštėje. “Meilės” šventė prasidės 22 val. Jei norite užsiimti gerą vietą ir pamatyti fejerverkus, atvykite čia keliomis valandomis anksčiau. Arba važiuokite vandens autobusu Vaporetto į Giudecca ir stebėkite šou iš kitos marių pusės. Bet jei norite vakarienės su vaizdu, išbandykite kruizą po miestą. Keliaudami juo pamatysite tą pačią Šventojo Morkaus aikštę ir kitas svarbiausias vietas, pavyzdžiui, Rialto tiltą

Pramogos Naujiems metams: jei esate drąsus keliautojas, sausio 1 d. prisijunkite prie poliarinio nardymo Adrijos jūroje! Jei pageidaujate ramesnės veiklos, paklausykite kasmetinio naujametinio koncerto La Fenice operos teatre. Koncertai vyksta gruodžio 30, 31 ir sausio 1 d.

6. Talinas, Estija

Tai vienas gražiausių Europos miestų. Jis buvo įkurtas 1154 m., o daugelis unikalių tų laikų pastatų išliko iki šių dienų. Naujieji metai Taline - tai daugybė papuoštų kalėdinių eglučių, žybsinčių girliandų ir kiekviename lange degančių žvakių.

Reikia pažymėti, kad estai daugelį naujametinių papročių perėmė iš Skandinavijos tautų. Populiarūs galvos apdangalai (vainikai) - priklauso pagoniškoms tradicijoms. O miesto gatvės puošiamos pagal europietiškus papročius. Ant stalų galima rasti tokių šventinių patiekalų kaip želė, kepsnys, troškinti kopūstai, alus, naminiai pyragai. 

Pramogos Naujiems metams: šią pasakišką ir paslaptingą naktį galima praleisti įprastai - viešbutyje, kur bus surengta šventinė vakarienė ir pramoginė programa. Naujuosius metus Taline galima švęsti nuostabaus "Olde Hansa" restorano atmosferoje, kuri kviečia svečius pasinerti į XIV-XV a. epochą. Ypatingas interjeras, žvakės, istoriniai aptarnaujančio personalo kostiumai ir nepaprasta virtuvė paliks neišdildomą įspūdį.

kur svesti naujuosius metus

Kur švęsti Naujus metus yra pigiausia?

Praha, Čekija

Keliaukite į Prahą ir sutikite Naujuosius metus stebėdami vienus geriausių fejerverkų Europoje iš tokių vietų kaip Vaclovo aikštė ir Senamiesčio aikštė. Jei norite išvengti žmonių perpildytų vietų, keliaukite į Petryno kalvą arba Karolio tiltą ir pasimėgaukite vaizdais iš ten.

Krokuva, Lenkija

Geriausias būdas patirti Naujųjų metų šventę Krokuvoje - vaikščioti grįstais keliais, vedančiais į Krokuvos senamiesčio pagrindinę turgaus aikštę Rynek Główny. Kadangi čia renkasi visi vietiniai gyventojai, joje vyksta daug nemokamų renginių, pavyzdžiui, lenkų menininkų bei dainininkų pasirodymai.

Ryga, Latvija

Naujuosius metus Rygos gyventojai tradiciškai pasitinka prie Laisvės paminklo ir Domo aikštėje. Vėliau visame mieste vyks specialūs naujametiniai vakarėliai, koncertai ir karnavalai. 

kur svesti naujus

Dar kelios idėjos Naujiems metams

  • Edinburge, Škotijoje tris dienas truks festivalis Hogmanay Celebrations. Naujųjų 2023 metų šventėje bus galima patirti neįprastų naujametinių papročių, pavyzdžiui, pasinerti į ledinę Forto upę.
  • Vienoje, Austrijoje vyks vakarėlis traukinio Majestic Imperator Train vagone. Jei jau seniai svajojate apie party-bus, rekomenduojame nepraleisti progos tai išbandyti traukinyje!
  • Reikjavikas, Islandija siūlo pasigrožėti gamtos “fejerverkais” - Šiaurės pašvaistėmis. Keliaukite į Perlaną, iš kurio geriausiai galėsite išvysti šį reiškinį. 
  • Amsterdame, Olandijoje Naujuosius metus pradeda švęsti 2-3 dienomis anksčiau. Jei norite ilgai paminėti Naujųjų metų pradžia, vykite ten.
  • Londone, Didžiojoje Britanijoje galite apsilankyti viename didžiausių naujametinių vakarėlių Londone - Wonderland. Pasimėgaukite užkandžiais ir pašokite pagal DJ grojamas dainas.

kur sutikti naujuosius metus


Kelionių pasiūlymai

Dzūkiškos bandos – ekskursija Alytuje – Šampano degustacija

Pažintinė verslo kelionė autobusu kolektyvams - Raganų kiunkė – Etno šokiai ir žaidimai –piliakalnis - Telšiai

Savaitgalio kolektyvinė kelionė autobusu: Rojaus keliu - pilys - dvariškas pyragas + meilės arbata

Maloni pažintis su Platelių kraštu: edukacinis užsiėmimas – plaukimas katamaranu – labirintai

Pažintinė-gamtinė kelionė kolektyvams autobusu ir pėsčiomis – Marso kanjonai

Pažintinė kelionė kolektyvams autobusu į Biržų karštą

Savaitgalio verslo kelionė autobusu kolektyvams po Žemaitiją: dvaras - žemaitiški tradiciniai patiekalai ir kt.

Savaitgalio pažintinė verslo kelionė kolektyvams: Viduramžių pilis - Viduramžių laikų pietūs - rododendrai – pasivaikščiojimas basomis

Kelionė į Gruziją: Tbilisis – Kachetijos regionas – Batumis 8 d.

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: pažintis su Kaunu

Savaitgalio verslo kelionė autobusu: Naktinis Kalėdinių eglučių turas iš Vilniaus

Pažintinė-degustacinė kelionė kolektyvams autobusu po Kupiškio kraštą su medaus, karvojaus bei pakišuolio degustacijomis

Pažintinė – degustacinė kelionė kolektyvams: Pajauskime Paprūsės istoriją su folkloro kolektyvu – Žemaitiškų patiekalų degustacija

5 (penkių) dienų kelionė į Sakartvelą (Gruziją)

Intriguojanti pramoga kolektyvams - stalo žaidimų vakaras

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: Rojaus keliu su žiobrių kepimu + dvariškas pyragas + meilės arbata

Savaitgalio verslo kelionė kolektyvui autobusu – Panemunės keliu

Nuotaikinga kelionė autobusu kolektyvams ir jų vaikams

Savaitgalio verslo kelionė: Plaukimas laivu į Juodkrantę – vyno degustacija – vikingų valgiai

Pažintinė-edukacinė kelionė kolektyvams autobusu – Rojaus keliu su grafiene Rozalija ir Sofijos virtukais

Pažintinė kelionė į Latviją: rododendrų žiedai – plaukimas Dauguvos upe Rygoje