Mano kelionės

Ką veikti Kaune: restoranai, muziejai ir lankytinos vietos

Ką veikti Kaune: restoranai, muziejai ir lankytinos vietos

Kaunas ne veltui paskelbtas 2022 m. Europos kultūros sostine. Itin įdomios vietos Kaune susikaupusios, gausu parodų, koncertų, ekskursijų ir kitokių atrakcijų. Miesto svečiai maloniai leidžia laiką vaikštinėdami senamiesčio gatvelėmis, tyrinėdami muziejus ir atsipalaiduodami gamtoje. Tad ką veikti Kaune?

Architektūriniai ir istoriniai paminklai

Kauno Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčia, Nepriklausomybės a. 14

Ši bažnyčia dar žinoma kaip Soboras. Tai – vienas garsiausių Kauno architektūros stebuklų, esantis pačiame miesto centre. Soboras buvo pastatytas daugiau nei prieš 125 metus iš itin patvarių medžiagų. Šventovė turi 5 kupolus: 4 mažesnius kampinius ir 1 didįjį centrinį.

Nuo bažnyčios atsiveria labai gražus vaizdas į Laisvės alėją, Petro Mazūro skulptūrą ir šalia išsibarsčiusius barus. Dabar čia įrengta aklųjų instaliacija, kurią sudaro 8 dalys: brasta, landa, sodas, pirmas slenkstis, riba, antras slenkstis, fragmentai ir atmintis. Ekspozicija neregima – lankytojai ją gali pajusti tik per kitas jusles: lytėjimo, uoslės ir garso. Visa informacija pateikiama ir Brailio raštu, ir įprastais ženklais.

Rotušė, Rotušės a. 15

Kauno rotušė buvo pastatyta 1542 m. Reikšmingiausias Rotušės aikštės pastatas turi baroko, gotikos bei ankstyvojo klasicizmo bruožų. Dėl savo formos ir spalvos rotušė dažnai vadinama „baltąja gulbe“. Pagrindiniame fasade į dangų stiebiasi 53 m aukščio bokštas – aukščiausias senamiestyje.

Dabar rotušėje vyksta oficialūs renginiai bei santuokos ceremonijos. Prie įėjimo galima išvysti XV a. vaško lydimo krosnies pavyzdį, o viduje įsikūręs Kauno miesto muziejaus skyrius. Čia kaupiami mokslo ir pramonės, archeologijos, miesto istorijos, garso ir vaizdo bei kultūros ir meno rinkiniai. Šiame pastate seniau dirbo lėlinės animacijos pradininkas Vladislavas Starevičius, tad prie muziejaus jam atidengta atminimo lenta.

ka veikti kaune

Kauno pilis, Pilies g. 17

Lankytinos vietos, Kaunas neįsivaizduojama be Kauno pilies. Tiesa, šiandien galima pamatyti tik išlikusią pilies dalį: bokštą bei dalį sienų. Pilis buvo pastatyta XIV a., norint atremti kryžiuočių išpuolius. Tai – seniausia mūrinė ir vienintelė pilis Lietuvoje, turinti 2 eiles gynybinių sienų. XVI a. joje buvo įrengtas kalėjimas – legenda byloja, jog pilyje dar dabar vaidenasi kalinių dvasios.

Nemuno ir Neries santakoje įsikūrusiame pastate dabar veikia Kauno miesto muziejaus skyrius ir vyksta kultūriniai renginiai. Prie pat pilies yra Santakos parkas, o prieš keletą metų pilies teritorijoje atidengta Vyčio skulptūra „Laisvės karys“.

ka veikti kaune su vaikais

Restoranai Kaune

„Spurginė“, Laisvės al. 84

Ši užkandinė – vienintelė išlikusi sovietmečio kavinė Laisvės alėjoje. „Spurginė“ ne be priežasties turi visą būrį ištikimų klientų. Tai – tradicija alsuojanti vieta, kurioje nesikeičia nei ištobulinti receptai, nei prieinamos kainos. Saldžiausia vieta Laisvės alėjoje laukia lankytojų ištisus metus (išskyrus liepą).

„Monte Pacis“, T. Masiulio g. 31

„Monte Pacis“ sveikatingumo kompleksas įsikūręs šalia Pažaislio vienuolyno ir Pažaislio pažintinio tako. Svečiai į „Monte Pacis“ dažniausiai užsuka ne tik pamaloninti gomurį, bet ir apsistoti nakčiai prabangiame viešbutyje bei išbandyti siūlomas procedūras. Restorano meniu esantys patiekalai gaminami iš vietoje auginamų produktų, o valgius pagardina profesionalų parinkti gėrimai.

„Uoksas“, Maironio g. 28

„Uokse“ kuriama visiškai nauja lietuviška virtuvė. Restorano meniu priklauso nuo metų laiko – visi valgiai gaminami iš vietinės kilmės sezoninių Baltijos regiono produktų. Tradiciniai skoniai čia patobulinami moderniomis technikomis, o kiekvienas patiekalas alsuoja šiaurietiška estetika.

Norintiems pasivaikščioti gamtoje

Santakos parkas, Santakos g.

Kaunas ypatingas tuo, jog jame susikerta miesto modernumas ir gamtos ramybė. Būtent Santakos parke galima atsikvėpti nuo miesto šurmulio. Santakos vardu jis pavadintas dėl to, jog būtent čia Neris įteka į Nemuną. Parkas didžiulis – beveik 13 hektarų ploto. Jame pasivaikščioti mielai užsuka visi: šeimos, jaunimas, garbaus amžiaus asmenys ir gyvūnų augintojai.

Šios gražios vietos Kaune apsuptis ypatinga. Aplinkui išsidėstę vienuolyno pastatai, Šv. Jurgio bažnyčia, Kauno pilis, Kauno arkivyskupijos kurija bei kunigų seminarija. Parke galima pamatyti Popiežiaus kalnelį ir akmeninį aukurą, pagoniškos baltų kultūros palikimą. Prie jo dar dabar vyksta senovės lietuvių religijos išpažinėjų ritualai. Mažiesiems yra įrengta vaikų žaidimo aikštelė, o po atviru dangumi dažnai vyksta įvairūs renginiai: visuomenės ir karinės šventės, istorinių įvykių inscenizacijos.

Aleksoto apžvalgos aikštelė, V. Čepinskio g.

Į Aleksoto apžvalgos aikštelę galima užkilti funikulieriumi, veikiančiu jau beveik 100 metų. Kaunas – vienintelis miestas Europoje, kuriame dar veikia ši istorinė transporto priemonė. Panorama atveria įspūdingą vaizdą nuo Aleksoto kalno: senamiestį, „ilgiausią“ tiltą pasaulyje ir saulės laikrodį ant Vilniaus universiteto Kauno fakulteto sienos. Medžių apsuptoje aikštelėje kauniečiai ir miesto svečiai mėgsta lankytis kiaurą parą.

ka veikti kaune kai lyja

Pažaislio pažintinis takas, T. Masiulio g. 21A

Pažaislio vienuolynas – bene įspūdingiausias barokinio stiliaus pastatas Šiaurės Rytų Europoje. Greta jo ošia Kauno marios ir vingiuoja Pažaislio pažintinis takas. Jis driekiasi Petrašiūnų pusiasalyje, Kauno marių pakrantėje, ir yra didžiąją dalį asfaltuotas. Gamtos mylėtojus maždaug 2 km ilgio takas veda per šlaitus, paplūdimį ir Pažaislio šilą.

Čia įrengtos poilsio vietos, o vakarais tai tampa idealia saulėlydžių stebėjimo vieta. Žmonės gali užsukti į šalia įrengtą sveikatingumo kompleksą „Monte Pacis“ ar Kauno jachtklubą. Jachtklube lankytojai gali išbandyti vandenlentes, greitaeigius katerius, vandens slides ir kitą įrangą.

Kas vyksta Kaune?

Kaziuko mugė, kovo mėn.

Mugės savaitgalį Kauno Nemuno saloje įsikuria visas būrys dalyvių. Bitininkai, amatininkai, medžio drožėjai, aludariai, liaudies meistrai, ūkininkai, duonos kepėjai, tautodailininkai, tautos paveldo atstovai, kalviai ir daugelis kitų kasmet laukia kauniečių bei miesto svečių. Čia lankytojai gali gerėtis lietuviškomis prekėmis, maistu ir muzika.

Aviacijos šventė, rugpjūčio mėn.

Tradicinė Aviacijos šventė Kaune yra puiki pramoga visai šeimai. Renginio metu vyksta sraigtasparnių bei karinių oro pajėgų orlaivių pasirodymai, užsienio aviatorių programos, parašiutininkų šou. Galima aplankyti daugybę su aviacija susijusių parodų ir išbandyti nuotaikingas pramogas. Vyksta ir tradicinė „Bike Show“ motociklininkų fiesta. Džiaugsis ir muzikos mylėtojai – šventės metu koncertuoja Lietuvos ir užsienio žvaigždės.

Gatvės muzikos dienos, gegužės mėn.

Gatvės muzikos dienos Kaune – tikras rojus melomanams. Įvairiose senamiesčio vietose vyksta skirtingų muzikos žanrų pasirodymai. Profesionalai ir mėgėjai pristato džiazą, roką, liaudies muziką, popsą ir kitus stilius. Daugeliui jaunų muzikantų šis renginys tampa pirmu žingsniu karjeros link, o klausytojams – proga pirmą kartą išgirsti talentingus atlikėjus.

ka veikti su vaikais kaune

Muziejai Kaune

Velnių muziejus, V. Putvinskio g. 64

Tiems, kuriems lankytinos vietos Kaune atrodo gerai pažįstamos, verta apsilankyti Velnių muziejuje. Tai – įdomi ir netikėta pramoga, vienintelė tokia visame pasaulyje. Pats muziejus buvo įkurtas atsitiktinai: prieš daugiau nei 100 metų dailininkui Antanui Žmuidzinavičiui buvo padovanota velniuko skulptūra. Tuomet A. Žmuidzinavičius nusprendė rinkti daiktus su velniais. Menininkui mirus, jo namas buvo paverstas muziejumi. Tada jame buvo saugota 260 įvairiausių velnių skulptūrų. Muziejus kolekcija vis plečiasi ir dabar galima išvysti daugiau kaip 3000 eksponatų. Čia rengiamos parodos, edukacinės programos, šventės ir ekskursijos. Lankytojai gali įsigyti originalių suvenyrų.

Lietuvos aviacijos muziejus, Veiverių g. 132

Lietuvos aviacijos muziejus įsikūręs S. Dariaus ir S. Girėno aerodromo teritorijoje. Muziejuje galima pamatyti daugiau nei 20 tūkst. eksponatų, iš kurių 40 – įvairūs skraidymo aparatai. Žymiausias iš jų – legendinės „Lituanicos“ kopija iš filmo „Skrydis per Atlantą“. Muziejus didžiuojasi ir Broniaus Oškinio sklandytuvų kolekcija, sportiniais lėktuvais, karinių oro pajėgų lėktuvais bei Valstybės sienos apsaugos tarnybos sraigtasparniais. Lauke parengta orlaivių ekspozicija, kurioje galima išvysti ir lėktuvą An-2, kuris barstė miniai gėlės Baltijos kelio metu. Vaikams mėgstamiausia pramoga tampa mažytės „Lituanica“ sūpuoklės, leidžiančios pasijusti tikrais lakūnais.

„Atominis bunkeris“, Raudondvario pl. 164A

Istorijos entuziastai privalo apsilankyti ypatingame „Atominio bunkerio“ muziejuje. Čia galima artimiau susipažinti su NKVD, KGB ir specialiųjų milicijos tarnybų darbais. Tai – unikali kolekcija, kurioje galima išvysti slaptų kratų bei įsilaužimo priemones. Muziejuje lankytojai sužino, kokią įrašymo, klausymo, ryšio blokavimo, stebėjimo ir filmavimo įrangą naudodavo sovietmečio šnipai. Svečiams pristatomi išorinio stebėjimo ir naktinio matymo prietaisai, slapti diktofonai ir minifotoaparatai. Ir tai – tik keli pavyzdžiai iš muziejuje sukauptos intriguojančios technikos.

Neapsilankyti šiose ypatingose vietose Kaune būtų nuodėmė. Mieste gausu įdomių muziejų, įspūdingos architektūros pavyzdžių, gardaus maisto ir žavių gamtos kampelių. Ką jau bekalbėti apie įvairias tradicines šventes, kasmet pritraukiančias vis daugiau


Kelionių pasiūlymai

Pažintinė kelionė: Telefonijos muziejus – Žibintų festivalis Pakruojo dvare

Iš Klaipėdos ir Kauno: Vokietijos Kalėdinės mugės aplankant Drezdeną ir Niurnbergą

Pažintinė dienos kelionė autobusu: Tėvo Stanislovo saugotuvės –– Kėdainiai–vaišės

Pažintinė vienos dienos kelionė autobusu į Kalėdinį Vilnių

Naktinis Kalėdinių eglučių turas

Pažintinė vienos dienos kelionė į Anykščių Helovino labirintų parką

Veličkų druskų kasyklos-Krokuva- Čenstakavos vienuolynas

Pažintinė dienos kelionė: Pažaislio vienuolynas – Kauno pilis – Stipriųjų gėrimų degustacija

Pažintinė kelionė iš Vilniaus: Eglutės žaisliukų muziejus – Porceliano ekspozicija – J.Miltinio palikimų studija

Pažintinė vienos dienos kelionė: Sudargo piliakalniai - Zanavykiškas ragaučius - Zyplių dvaras - Gelgaudiškio dvaras

Pažintinė kelionė autobusu: Siesikų dvaras – Antano Smetonos rezidencija – kugelis – Taujėnų dvaras

Kelionė iš Vilniaus: Šviesų festivalis ir šokolado gaminimas - pažintinė vienos dienos kelionė autobusu

Patyriminė kelionė: Bistrampolio dvaras – Eglutės žaisliukų muziejus – Porceliano ekspozicija

Pažintinė-degustacinė dienos kelionė autobusu į Biržus su avienos degustacija ir girnų muziejumi

Vienos dienos pažintinė kelionė autobusu: kalėdaičio (plotkelės) gamyba – Kudirkos Naumiestis – dvaras