Savaitgalio kelionė: Pažintis su dangaus objektais ir žvaigždynais. Molėtų observatorija – Dangaus šviesulių stebykla-Etnokosmologijos muziejus – žygis ir Radvilų troškinys

rugpjūčio 13 – rugpjūčio 14
Kaina asmeniui 105€
  • Pradžia
  • Kelionės
  • Savaitgalio kelionė: Pažintis su dangaus objektais ir žvaigždynais. Molėtų observatorija – Dangaus šviesulių stebykla-Etnokosmologijos muziejus – žygis ir Radvilų troškinys
Grupė jau pilna. Dėl registracijos į rezervą, ar kitų klausimų rašykite - [email protected].

Šios savaitgalio kelionės metu leisimės į pažintį su kosminiu pasauliu. Stebėsime dangų ir jo objektus, aptarsime ateities perspektyvas šiame moksle, gilinsimės į žvaigždynus. Autobusu lankysitės nuostabaus grožio regioniniame parke, kur turėsite žygį ir skanausite autentišką Radvilų troškinį.


Išvykimas
2022 m. rugpjūčio 13 d. 07:00

Kelionės programa

    1 diena:

 Vykstant į Molėtus sustosime papietauti. Pietums: sriuba + karštas patiekalas (paukštiena). (Jeigu pageidaujate vegetariško patiekalo arba pietų atsisakote, registruojantis praneškite, kitu atveju užsakoma bendra tvarka).

 Šios kelionės, autobusu, pažintį su Dangaus kūnais pradėsime  Dangaus šviesulių stebykloje – šventvietėje. Rato iš dešimties medinių šventyklos stulpų su kalendoriniais ženklais viduryje įrengtas akmeninis Saulės-ugnies aukuras. Stulpai žymi šešias pasaulio šalis ir Saulės tekėjimo bei laidos azimutus svarbiausių kalendorinių švenčių dienomis. Čia apsilankius etnologas Jonas Vaiškūnas supažindins su etnoastronomijos ir archeoastronomijos paslaptimis, papasakos, kaip senovėje buvo stebimi dangaus šviesuliai, atliekami kalendorinio laiko skaičiavimai. Susipažinsite ir su senovės baltų Zodiaku.

 Vėliau kelionėje aplankysime vienintelį pasaulyje Etnokosmologijos muziejų. Žodis „etnokosmologija“ reiškia ryšį su kosminiu pasauliu.  Muziejuje pristatomi skirtingi žmogaus, žmonijos ryšiai su Kosminiu pasauliu (senieji etniniai ryšiai, pasaulio matavimai, kalendoriai, astronomija, kosmonautika, nežemiškos gyvybės paieška, mūsų civilizacijos ateities galimybės). Susipažinsite su kosmoso paslaptimis etnologiniu, mokslo istorijos, filosofiniu bei astronominiu požiūriais. Jau pačioje muziejaus pastato architektūroje atsispindi kosminio pasaulio medžio įvaizdis. Į kalvą kylančioje požeminėje galerijoje – muziejaus ekspozicijos. Ekspozicijos pabaigoje kilsite į dangų — 30 m aukščio bokštą

 Susipažinti su Lietuvos ir pasaulio astronomijos naujienomis, teleskopais, nuostabaus grožio spalvotomis planetų, žvaigždžių, ūkų, spiečių, galaktikų nuotraukomis keliausime į Observatoriją. Ekskursijos metu pamatysite 165 cm skersmens teleskopą – didžiausią mokslinės paskirties įrenginį Šiaurės Europoje.

 Esant palankiam orui ir giedram dangui, pasižvalgysime po naktinį dangų observatorijos ekskursiniu teleskopu. Stebėsime įdomiausius tą naktį matomus dangaus objektus. Naktinės ekskursijos dalyviai taip pat supažindinami su naktiniu dangaus vaizdu, žvaigždynais ir ryškiausiomis žvaigždėmis specialaus astronominio lazerio pagalba. 

Nakvynė viešbutyje Dubingiuose

2 diena:

  Šio savaitgalio kelionėje mūsų laukia pažintis su nuostabaus grožio Asvejos regioniniu parku. Su gidu leisitės į upelio slėnį. Šis slėnis labai įdomus objektas, kuriame atsispindi teritorijos reljefo formavimosi ypatumai poledyniniu laikotarpiu. Savo sraunumu ir vingiuotumu šis upelis primena kalnų upokšnį. Jo vagoje guli valstybės saugomas objektas – „Puntuko vaiku“ vadinamas akmuo. Susipažinsime su nuostabia slėnio gamta, bei įdomiais gido pasakojimais. Žygis tinkamas visiems asmenims, nėra sunkus, viso eisime apie 2,5 valandas su trumpais sustojimais.

Po žygio skanausite garsųjį Radvilų troškinį. Kad šis troškinys būtų pristatytas nemažai teko pavargti, tiek parko darbuotojams, tiek istorikams, visi rinko informaciją apie tai, kaip jis buvo verdamas, kokie jo ingridientai. Ne tik paskanausite šio troškinio bet ir pasėdėsite prie laužo, pasmalsausite, koks troškinio gamybos procesas.

Pilni įspūdžių vyksime atgal į Klaipėdą.

Pažintinės savaitgalio kelionės autobusu kaina –  105 € asmeniui (gyvenant dviese dviviečiame kambaryje)

Į pažintinės savaitgalio kelionės kainą įskaičiuota: kelionė autobusu, nakvynė viešbutyje su pusryčiais, kelionės vadovo-gido paslaugos, kelionės programos rengimas ir derinimas, darbuotojų pagalba kuriant ir įgyvendinant kelionę.

Savaitgalio kelionės autobusu papildomiems mokamiems objektams:

Įėjimas į Dangaus šviesulių stebykla + gido paslauga  – 6 € suaugusiam asmeniui; studentams, moksleiviams, senjoramas – 4 €

Įėjimas į Etnokosmologijos muziejų + gido paslauga   -  4,40 € asmeniui, studentams, senjorams – 2,20 € asmeniui, mokiniai – 4,5 € asmeniui.

Ekskursija Molėtų observatorijoje – 5 € suaugusiam asmeniui; 4 € - senjorams, mokiniams, studentams; 2 € - neįgaliems asmenims ir juos lydintiems.

Esant giedram orui, naktinis stebėjimas – 7 € suaugusiam asmeniui; 6 € -  studentams, senjorams; 4 € - neįgaliems.

Pietūs pirmą dieną – 8 € asmeniui (Jeigu pageidaujate vegetariško patiekalo arba pietų atsisakote, registruojantis praneškite, kitu atveju užsakoma bendra tvarka).

Žygis upelio slėnyje – 5 € asmeniui

Radvilų troškinys (su mėsa) – 8 € asmeniui

Priemoka už vienvietį kambarį - 25  €

Pastaba. Pažintinės kelionės autobusu ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali nežymiai keistis.

Pažintinės savaitgalio kelionės programą parengė: UAB Ingrida tours. Be autorių sutikimo, kelionės programą  naudoti ar platinti draudžiama.

Pasiteiravimui apie pažintinę savaitgalio kelionę autobusu tel. 865556313 arba 867727036, el.paštas – [email protected] arba [email protected]

Išvykimas


7.00 val. išvykimas iš Klaipėdos,  nuo Akropolio iš Dubysos gatvės.

7.20 val. Gargždų ( Klaipėdos g. 15-17, Gargždai,  tarp Kultūros namų ir banko).

7.50 val. Degalinė Trevena, prie kelio į Rietavą – Kvėdarną, automagistralės 57 kilometras.

8.20 val. Kryžkalnis, Orlean degalinė,

9.50 val. Kaunas, Kauno pilis, automobilių stovėjimo aištelė

10.20 val. Jonava

Pagal atskirą susitarimą, galimi kiti sustojimai pakeliui į Molėtus

Ingrida Pociutė

Keliauti kviečia kelionių žinovė Ingrida Pociutė

  • Tik asmeniškai išbandytos turiningos kelionės
  • Kruopščiai parinkti, iki detalumo suplanuoti maršrutai
  • 98% visų klientų liko patenkinti arba labai patenkinti kelionėmis

Norėtumėte individualaus pasiūlymo ar papildomų paslaugų?

Peržiūrėjote pasiūlymus ir neradote tinkamo? Kreipkitės į mūsų konsultantą, kuris pagal Jūsų poreikius pateiks asmeninį pasiūlymą.

Parašykite mums


Daugiau kelionių

Savaitgalio kolektyvinė kelionė autobusu: etnografinė sodyba – piliakalniai – teatralizuota programa dvare – vynas

Vienos dienos kolektyvinė kelionė autobusu: sūrio degustacija – ekskursija – Žemaitiški patiekalai

Pažintinė verslo kelionė autobusu kolektyvams - Raganų kiunkė – Etno šokiai ir žaidimai –piliakalnis - Telšiai

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: Kūno kalba- ekskursija Kaune – Pažaislio vienuolynas

Degustacinė kelionė kolektyvams autobusu – Medaus degustacija – Sūrio degustacija – Vyno degustacija

Savaitgalio verslo kelionė: Naktinė ekskursija su žibintais - bandelės su lašinukais – išskirtinė bažnyčia -aštuonračio muziejus

Sveikuoliškas žygis (pasivaikščiojimas) kolektyvams: gamtos perliukai

Pažintinė kelionė po Platelių kraštą: Bičių ūkis su degustacija – energetinių labirintų parkas – žemaitiški patiekalai – plaukimas katamaranu