Marso kanjonai: Menčių klinčių karjeras - Šaltiškių molio karjeras - Papilės apžvalgos bokštas - Pavirvytės dvaras

gegužės 1
Kaina asmeniui 30€
  • Pradžia
  • Kelionės
  • Marso kanjonai: Menčių klinčių karjeras - Šaltiškių molio karjeras - Papilės apžvalgos bokštas - Pavirvytės dvaras
Grupė jau pilna. Dėl registracijos į rezervą, ar kitų klausimų rašykite - [email protected].

Su vietiniu gidu šios gamtinės pažintinės dienos kelionės metu dalyvausime išskirtinėje ekskursijoje po Akmenės rajono karjerus ir gražiausias krašto vietas. Aplankysime Menčių klinčių bei Šaltiškių molio karjerus, kurie dėl įspūdingų, kraterius primenančių vaizdų dažnai vadinami “Marso kanjonais”. Užlipsime į apžvalgos bokštą Papilėje, nuo kurio atsiveria puikus vaizdas į Ventos slėnį, jo terasas, Jurakalnio atragį. Pabuvosime XIX a. pradžioje statytame Pavirvytės dvare


Išvykimas
2021 m. gegužės 1 d. 07:30

Kelionės programa

Dienos gamtinę-pažintinę kelionę autobusu pradėsime Pavirvytės dvare. Dvaro rūmai statyti XIX a. pradžioje. Dvaro biblioteka domėjosi ir čia lankėsi Povilas Višinskis. Pavirvytės dvare kaip keliaujanti siuvėja kurį laiką dirbo Marija Lastauskienė (Lazdynų Pelėda) . 1926 m. dvaras išparceliuotas, žemės išdalintos naujakuriams ir įkurtas Pavirvytės kaimas. 2016 m. mediniai dvaro rūmai prikelti naujam gyvenimui, vyksta ekskursijos, įvairūs renginiai. Čia taip pat turėsime galimybę iš arčiau susipažinti su neįprastomis, škotų hailendų veislės, karvutėmis ir kitais dvare auginamais gyvūnais.

Pietūs:  sriuba + vištienos patiekalas ir gėrimas(Jeigu pietų atsisakote, prašome registruojantis į kelionę, pažymėti, kitu atveju bus užsakoma bendra tvarka. Taip pat informuoti registruojantis, jeigu norėsite vegetariško patiekalo).

Šioje dienos gamtinėje-pažintinėje kelionėje autobusu ir pėsčiomis su vietiniu gidu aplankysime   “Marso kanjonus” – taip dažnai dėl įspūdingų, kraterius primenančių vaizdų vadinami  Naujojoje  Akmenėje  esantys ir iki šiol veikiantys karjerai. Pirmiausia vyksime į Menčių klinčių karjerą. Dar 1932 m. Menčiuose buvo pradėtos kasti klintys kalkių gamybai ir cukraus pramonei. Dabar dalis iškasto karjero užtvindyta, susidarė dirbtiniai ežerėliai, kurie skalauja išlikusias klinčių atodangas.  Ne mažesnį įspūdį negu atsiveriantis vaizdas paliks ir kasybai naudojama technika, ypač gigantiškas  žingsniuojantis ekskavatorius, kurio gabaritai tikrai įspūdingi: strėlės ilgis- 70 m, masė-688 t, kabinos aukštis- 9,6 m, kaušo tūris -10 m3.

Vėliau dienos gamtinėje-pažintinėje kelionėje su vietiniu gidu nuvažiuosime į Šaltiškių molio karjerą. Ankstyvojo triaso laikais, prieš 250 mln. metų, čia tvyrojo dykumų klimatas. Dumbančiose lygumose tuomet kaupėsi aliuvio nuosėdos. Per milijonus metų irstant biotito ir raginukės mineralams, išsiskirdavo geležis, suteikusi šiems sluoksniams raudoną spalvą. Molio sudėtyje yra silicio, aliuminio, magnio, kalcio oksidų, apie 5-8 proc. geležies. Molis ir jį dengiantis grunto sluoksnis kasami galingais žingsniuojančiais ir vikšriniais ekskavatoriai, o jam išvežti į karjerą atvestas geležinkelis. Įdomu tai, kad Šaltiškių molio karjere, rasti triaso geologiniame periode (prieš 250-200 mln. metų) gyvenusių roplių - fitozaurų fosilijos – du dantys ir dviejų žandikaulių liekanos.

Po to su vietiniu gidu aplankysime Jurakalnio atragį ir apžvalgos bokštą Papilėje. Jurakalnio atragis – tai tipiška linijinės erozijos suformuota reljefo forma. Čia matomas linijinės erozijos procesas ir jo padariniai – pats erozinis atragis, raguvos bei griovos, kuriose randasi ir trykšta šaltiniai. Nuo apžvalgos bokštelio atsiveria puikus vaizdas į Ventos slėnį, jo terasas.

Pilni įspūdžių  keliausime namo.

Gamtinės-pažintinės kelionės autobusu ir pėsčiomis kelionės kaina – 30 € asmeniui.

Į gamtinės-pažintinės kelionės autobusu ir pėsčiomis kainą įskaičiuota: kelionė autobusu;  kelionės vadovo-gido paslaugos, kelionės programos kūrimas, rengimas ir derinimas, objektų apžiūra, darbuotojų pagalba kuriant ir įgyvendinant programą.

Gamtinės-pažintinės kelionės autobusu ir pėsčiomis papildomos išlaidos (neprivalu į visus objektus eiti ar pietauti, tik registruojantis apie tai reikia pranešti, kitu atveju bus užsakoma ir Jūsų vardu):

Ekskursija po kanjonus su vietiniu gidu- 6-8  € asmeniui (priklausys nuo grupės dydžio)

Pietūs (sriuba+karštas kiaulienos arba vištienos patiekalas+gėrimas) - 7 €

Pavirvytės dvaro lankymas – 3,00 -4.50  € asmeniui (priklausys nuo grupės dydžio)

Pastaba. gamtinės-pažintinės kelionės autobusu ir pėsčiomis ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali nežymiai keistis. Ekskursijos karjeruose vyksta ir blogo oro sąlygomis

Rekomendacija. Pasirūpinti tinkama avalyne, guminiais batais, vandeniu ir užkandžiais.

Gamtinės-pažintinės kelionės autobusu ir pėsčiomis kelionės maršrutą sudarė: UAB Ingrida tours. Be autorių sutikimo, kelionės programą  naudoti ar platinti draudžiama.

Nuotraukos priklauso: Karjerais.lt, be autorių sutikimo naudoti draudžiama.

 Pasiteiravimui apie gamtinę-pažintinę kelionę autobusu ir pėsčiomis  tel. +370 677 27036, +370 65556313, el.paštas –  [email protected] arba [email protected].

Išvykimas


Gamtinės-pažintinės kelionės autobusu ir pėsčiomis išvykimo vietos ir laikai (prieš kelionę gali būti patikslinti) :

7.30 val.  išvykimas iš Klaipėdos, nuo Akropolio iš Dubysos gatvės pusės.

7.50 val. išvykimas iš Gargždų,  Klaipėdos g. 15-17 (tarp banko ir kultūros namų).

8.30 val. išvykimas iš Plungės (Lidl parduotuvė. J.Tumo - Vaižganto gatvėje)

Ingrida Pociutė

Keliauti kviečia kelionių žinovė Ingrida Pociutė

  • Tik asmeniškai išbandytos turiningos kelionės
  • Kruopščiai parinkti, iki detalumo suplanuoti maršrutai
  • 98% visų klientų liko patenkinti arba labai patenkinti kelionėmis

Norėtumėte individualaus pasiūlymo ar papildomų paslaugų?

Peržiūrėjote pasiūlymus ir neradote tinkamo? Kreipkitės į mūsų konsultantą, kuris pagal Jūsų poreikius pateiks asmeninį pasiūlymą.

Parašykite mums


Daugiau kelionių

Šilko keliu per Uzbekistaną (Uzbekiją). VIP turas (10d/9n)

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: Rojaus keliu su dvaro vaistinėle ir medaus degustacija

Pažintinė verslo kelionė autobusu: Kintai – Vydūno muziejus – apyrankės edukacija – vikingų laikų maistas – vyno degustacija

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: “Milžinų pėdsakai Jurbarko krašte”

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: Unikalus Žemaičių Kalvarijos istorinis paveldas.

Kelionė kolektyvams autobusu – pažintis su Žemaitija bei edukacija ir bandelių su lašinukais degustacija

Pažintinė - degustacinė kelionė kolektyvams autobusu – Napoleono lobio paieška – dvariška puota – Teatralizuota ekskursija

Kelionė į Latviją: Salaspilis – vikingų laivas – Motor muziejus – Bauskės pilis – shitaki grybai

Pažintinė verslo kelionė autobusu kolektyvams - Pėsčiųjų žygis – teatralizuota ekskursija – muziejus