Vienos dienos išvyka: Edolės pilis – Ventspilio pilis – VENTSTPILIS

rugpjūčio 8
Kaina asmeniui 29€
  • Pradžia
  • Kelionės
  • Vienos dienos išvyka: Edolės pilis – Ventspilio pilis – VENTSTPILIS
Grupė jau pilna. Dėl registracijos į rezervą, ar kitų klausimų rašykite - [email protected].

Keliausite į Ventspilį


Išvykimas
2020 m. rugpjūčio 8 d. 07:00

Kelionės programa

Išvykimo laikai gali keistis

7.30 val.  iš Klaipėdos, nuo Akropolio iš Dubysos gatvės pusės.

8.00 val. išvykimas iš Palangos (prie „Iki“ parduotuvės – Klaipėdos g. 62a, Palanga (buvęs Centas).)

      Kelionę pradėsime aplankydami Ėduolės pilį. Tai pilis istoriniame Kuršo regione, pilį sudaro du gyvenamieji pastatai, sujungti akmens siena, taip pat aplink nuostabus kraštovaizdžio parkas. Tai laikoma valstybinės reikšmės architektūros ir archeologijos paminklu. XVIII a. Pilis buvo išplėsta, o 1835–1841 m. Joje buvo atlikti dideli rekonstrukcijos darbai ir tapo vienu iš pirmųjų neogotikinės architektūros pavyzdžių Kuržemėje. Pastatas buvo iš dalies sudegintas 1905 m. Rusijos revoliucijos metu. Nuolatinėje viduramžių pilies muziejuje galima pamatyti: baltąją, raudonąją, žaliąją sales, biblioteką, apvalųjį kambarį bokšte, vaikų žaidimų kambarį. Galima apžiūrėti įvairius daiktus, pavyzdžiui: skulptūras, senovinius laikrodžius, įvairias dėžutes ir ypatingą rankų darbą, o taip pat kitus viduramžių pilies pastatus. Čia galima apžiūrėti įvairius paveikslus, o taip pat aplankyti parodą, kurią laikas nuo laiko pakeičia. Bėgant laikui pilis buvo perstatyta ir praplatinta, tačiau savo senovinę aurą pilis išlaikė iki mūsų dienų. Šioje pilyje sklando legendos: apie krauju pasrūvančią sieną, žaliai apsirengusios moters šmėklą ir visą būrį nykštukų, vis bandančių pratęsti kažkada jiems nutrauktas švęsti vestuves.

     Toliau vyksime į Ventspilio Livonijos ordino pilį. Ventspilio pilis yra vienintelė Kuržemėje pastatyta ordino pilis, išlikusi iki mūsų dienų. Ši 1290 m. pastatyta konvento tipo pilis turi keturis gyvenamuosius korpusus. Pilyje beveik du šimtmečius buvo kalėjimas. Jame buvo kalinamas 1905 m. revoliucijos dalyvis rašytojas A. Austrinis (1884-1934), po II pasaulinio karo – poetas K. Jekabsonas (1879-1946), kuris čia ir mirė. Dabar restauruotose pilies patalpose įrengtas muziejus su nuolatine ekspozicija apie Ventspilio pilies ir kalėjimo istoriją. Po pastarąjį dešimtmetį atliktų rekonstrukcijos darbų pilyje įsikūrė Ventspilio muziejus, kurio skaitmeninė ekspozicija apie pilies, miesto ir uosto istoriją laikoma moderniausia Baltijos šalyse.

    Pasigrožėję įstabiomis Latvijos pilimis, dalyvausime ekskursijoje po Ventspilio miestą. Ventspilis pirmą kartą kronikose paminėtas 1290 metais. Senamiestyje iki šių dienų išlikę autentiški pastatai, jaukumą kuria chaotiškai susiformavusios siauros gatvelės ir trykštantys fontanai. Miesto centro puošmena – Šv. Nikolajaus bažnyčia, stovinti bene svarbiausioje mieste Rotušės aikštėje. Aikštėje taip pat įsikūrę Tarptautiniai rašytojų ir vertėjų namai, moderni Ventspilio biblioteka ir Skaitmeninis centras. Na ir žinoma, garsiosios Ventspilio karvutės, pastatytos įvairiausiose miesto vietose, kad padėtų turistams susipažinti su miestu. Laisvas laikas Ventspilyje.

Kelionės kaina – 29 € asmeniui.

Į kelionės kainą įskaičiuota: kelionė autobusu, kelionės vadovo - gido paslaugos, kelionės programos rengimas ir derinimas.

Papildomiems mokamiems objektams:

  • Ėduolės pilis ir ekskursija – 5,5 € asmeniui, 4,5 € senjorams, 2,5 € vaikams (3-16 metų).
  • Ventspilio pilis ir ekskursija – 4 € asmeniui, 2,5 € vaikams ir senjorams.

Pastaba. Ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali nežymiai keistis.

Kelionės maršrutą parengė: UAB Ingrida tours.

Pasiteiravimui apie kelionę tel. 8677 27036, 865556313, el.paštas –  [email protected] arba [email protected].

Ingrida Pociutė

Keliauti kviečia kelionių žinovė Ingrida Pociutė

  • Tik asmeniškai išbandytos turiningos kelionės
  • Kruopščiai parinkti, iki detalumo suplanuoti maršrutai
  • 98% visų klientų liko patenkinti arba labai patenkinti kelionėmis

Norėtumėte individualaus pasiūlymo ar papildomų paslaugų?

Peržiūrėjote pasiūlymus ir neradote tinkamo? Kreipkitės į mūsų konsultantą, kuris pagal Jūsų poreikius pateiks asmeninį pasiūlymą.

Parašykite mums


Daugiau kelionių

Šilko keliu per Uzbekistaną (Uzbekiją). VIP turas (10d/9n)

Pažintinė verslo kelionė autobusu kolektyvams po Zarasų kraštą

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: Ekskursija Žemaitijos sostinėje - žemaitiški patiekalai - dvarai ir parkas

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: Unikalus Žemaičių Kalvarijos istorinis paveldas.

Intriguojanti pramoga kolektyvams - stalo žaidimų vakaras

Pažintinė – degustacinė kelionė kolektyvams: Pajauskime Paprūsės istoriją su folkloro kolektyvu – Žemaitiškų patiekalų degustacija

Pažintinė verslo kelionė kolektyvams po Latviją: Nacionalinis parkas - Rododendrų žiedai - plaukimas upe

Sveikuoliškas žygis (pasivaikščiojimas) kolektyvams: gamtos perliukai

Pažintinė kelionė kolektyvams autobusu ir pėsčiomis – "Karinis turas"