Vienos dienos kelionė iš Klaipėdos: Asmenybių kelias palei Nemuną

lapkričio 6
Kaina asmeniui 30€
  • Pradžia
  • Kelionės
  • Vienos dienos kelionė iš Klaipėdos: Asmenybių kelias palei Nemuną

Tai smalsiems žmonėms skirta kelionė  - geriau pažinti asmenybes, jų gyvenimo aplinką, pajusti, kaip jų asmeniniai išgyvenimai atsispindi kūriniuose. Susipažinsite su H.Šojaus archeologine, gamtos, etnografine, kelionių ekspozicijomis bei lietuvininkų indų ekspozicijomis. Dalyvausite edukacinėje programoje  „Lietuvninkų kulinarinis paveldas“.  Apsilankysite  XIX a. pabaigos atstatytoje Mažosios Lietuvos spaustuvėje, kurioje dirbo, o vėliau ir gyveno spaustuvininkas, aušrininkas, Tilžės akto signataras, Mažosios Lietuvos patriarchas Martynas Jankus. Apžiūrėsite rašytojo Johaneso Bobrovskio memorialinę ekspoziciją, klausysitės vargonų muzikos. Apžiūrėsite unikalų skulptoriaus Vinco Grybo memorialinį muziejų, įsikūrusį autentiškuose dvaro pastatuose.


Išvykimas
2021 m. lapkričio 6 d. 09:00
Kaina asmeniui 30€

Garantuojame įspūdingą pažintinę kelionę ir dar nematytus vaizdus.

Kelionės programa

Šioje vienos dienos pažintinėje kelionėje autobusu apsilankysime Šilutės Hugo Šojaus muziejuje, kuriame susipažinsite su H.Šojaus archeologine, gamtos, etnografine, kelionių ekspozicijomis bei lietuvininkų indų ekspozicijomis. Dalyvausite edukacinėje programoje  „Lietuvninkų kulinarinis paveldas“. Dvaro ponia papasakos intriguojančių istorijų ir pamokys dvaro etiketo paslapčių.Taip pat pasiūlys vaišintis tarnaitės paruoštais šio krašto palaunagės patiekalais – tantės pyragu ir kafija..

Vėliau dienos kelionėje autobusu vyksime į Martyno Jankaus muziejų, įkurtą buvusioje Mažosios Lietuvos spaustuvėje, kurioje dirbo, o vėliau ir gyveno spaustuvininkas, aušrininkas, Tilžės akto signataras, Mažosios Lietuvos patriarchas Martynas Jankus. Muziejuje susipažinsime su Martyno Jankaus gyvenimu ir veikla, Autentiški spaustuvininkų darbo įrankiai, raidžių kasa ir „literos“, iš kurių galima surinkti tekstą, veikianti rotorinė iškiliosios spaudos mašina sudomins kiekvieną. Šalia muziejaus įkurtas Mažosios Lietuvos paveikslų sodas – galerija po atviru dangumi.

Po to, šioje vienos dienos pažintinėje kelionėje važiuosime į Vilkyškius, kur evangelikų liuteronų bažnyčioje klausysimės vargonų muzikos, aplankysime rašytojo Johaneso Bobrovskio memorialinėje ekspozicijoje, įrengtoje Vilkyškių  evangelikų liuteronų parapijos namuose. Johanesas Konradas Bernardas Bobrovskis (1917-1965) - viena ryškiausių asmenybių pokario Vokietijos literatūroje. Žymiausi J. Bobrovskio romanai išversti į lietuvių kalbą – Levino malūnas (1964 m.), Lietuviški fortepijonai (1965 m.). Memorialiniame kambaryje eksponuojami originalūs dokumentai, rankraščiai iš J. Bobrovskio literatūrinės kūrybos rinktinių bei autentiškas rašytojo darbo kambarys, atkeliavęs iš Vokietijos.

Vėliau, šioje dienos pažintinėje kelionėje autobusu keliausime ragauti tradicinio lietuvininkų maisto, sužinosite apie jo gaminimo ypatumus, skirtumus ir panašumus su žemaičių ir lietuvių patiekalais bei sočiai pavalgysite.  Valgysite: šiupinio+kafija+štrudelis.    

Pažintinės dienos kelionės autobusu pabaigoje lankysime unikalų ir labai vertingą skulptoriaus Vinco Grybo memorialinį muziejų.  Aplankysime namą, kuriame gyveno Vincas Grybas su šeima, čia priimdavo svečius. Yra išlikęs autentiškas autoriaus projektuotas  valgomojo stalas, liaudies skulptūros rinkinys.  Buvusiose skulptoriaus dirbtuvėse  apžiūrėsime V.Grybo didžiausias monumentalias skulptūras, įamžinusias  Lietuvos istorinius bei kultūrinius veikėjus, susipažinsime su skulptoriaus sukurtais paminklų projektais, darbo įrankiais ir rūbais. Skulptoriaus gyvenimo ir kūrybos istoriją papasakos muziejaus gidė.

Pilni įspūdžių  keliausime namo.

Pažintinės dienos kelionės autobusu kaina –  30 € asmeniui.

Į pažintinės kelionės autobusu kainą įskaičiuota: kelionė autobusu;  kelionės vadovo-gido paslaugos, kelionės programos kūrimas, rengimas ir derinimas, objektų apžiūra, darbuotojų pagalba kuriant ir įgyvendinant programą.

Pažintinės vienos dienos kelionės autobusu papildomos išlaidos (neprivalu į visus objektus eiti ar pietauti, tik registruojantis apie tai reikia pranešti, kitu atveju bus užsakoma ir Jūsų vardu):

Įėjimas į H.Šojaus muziejų bei muziejaus gidas - 7 € asmeniui, senjorui – 5  € asmeniui;

M. Jankaus muziejus su gidu po muziejų ir paveikslų sodą 3 € asmeniui;

Johaneso Bobrovskio ekspozicija bei vargonų muzikos koncertas - 5 € asmeniui;

Lietuvninkų valgiai – 6 € asmeniui;

Vinco Grybo muziejus bei muziejaus gido paslauga– 3 € suaugusiam asmeniui, 2 € moksleiviams, studentams  ir senjorams.

Pastaba. Pažintinės dienos kelionės autobusu ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali nežymiai keistis.

Pažintinės dienos kelionės autobusu maršrutą sudarė: UAB Ingrida tours. Be autorių sutikimo, kelionės programą  naudoti ar platinti draudžiama.

Pasiteiravimui apie pažintinę dienos kelionę autobusu kelionę tel. 8677 27036, 865556313, el.paštas –  [email protected] arba [email protected].

Išvykimas

Pažintinės vienos dienos kelionės autobus išvykimo vietos ir laikai (prieš kelionę gali būti patikslinti) :

09.00 val.  išvykimas iš Klaipėdos, nuo Akropolio iš Dubysos gatvės pusės.

09.30 val. iš Priekulės, autobusų stotelės.

Transportas Autobusas
Organizatorius UAB „Ingrida Tours“

Daugiau kelionių

Savaitgalio pažintinė-teatralizuota kelionė Panemunės (Rojaus) keliu iki Rusnės

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: STEAM ir pažintis su Kaunu

Pažintinė kelionė po Žemaitiją su edukacija, bandelėmis su lašinukais, teatralizuota ekskursija ir dar visko įdomaus

Pažintinė dienos kelionė autobusu iš Klaipėdos į didžiausią gėlių parką Pakruojo dvare

Pažintinė-piligriminė kelionė po Žemaitiją su edukacija vienuolyne ir Viduklės koldūnais

Savaitgalio kelionė autobusu: Pažintis su Ignalinos kraštu

Marso kanjonai: Menčių klinčių karjeras - Šaltiškių molio karjeras - Papilės apžvalgos bokštas - Viekšnių vaistinės muziejus

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: STEAM ugdymas ir pažintis su Vilniumi

Pažintinė ekskursija „Po Klaipėdą šekelio keliu“ (I dalis) + memelietiški pietūs