Mano kelionės

Trakai: lankytinos vietos, restoranai ir pramogos

Trakai: lankytinos vietos, restoranai ir pramogos

Trakai – senoji Lietuvos sostinė ir vienintelė vieta Rytų Europoje, kur pilis yra pastatyta saloje. Lankytojai atvyksta į šią gražią vietą susipažinti su lietuvių tautosaka bei marga kultūra, pasimėgauti tradiciniais valgiais ir papramogauti. Tad kokios Trakų lankytinos vietos, restoranai, pramogos ir kitos veiklos yra labiausiai vertos dėmesio?

Lankytinos vietos Trakams pažinti

Trakų salos pilis

Adresas: Karaimų g. 43C

Vienintelė vandens pilis Rytų Europoje, gotikinė Trakų salos pilis yra pažangiausių XV a. gynybos įtvirtinimų pavyzdys. Kone visi šalies kunigaikščiai gyvendavo šioje pilyje. Šį paprotį užbaigė Žygimantas Augustas, kuris nusprendė pasistatyti rūmus Vilniuje.

XX a. vid. pilies teritorijoje buvo pradėti tyrinėjimai, o netrukus po to restauruotuose rūmuose įsikūrė Trakų istorijos muziejus. Be nuolatinės ekspozicijos, pilies kieme ir viduje organizuojamos įvairios parodos, spektakliai, konferencijos, muzikiniai festivaliai. Tradicija tapo pilies kieme rengti Senovės amatų dienas bei Vytauto Didžiojo istorinius vakarus. Beje, yra siūlomos edukacinės programos vaikams ir suaugusiems.

trakai lankytinos vietos

Trakų krašto tradicinių amatų centras

Adresas: Karaimų g. 41

Trakų kraštas ypatingas ne tik savo nuostabia gamta, bet ir tautų įvairove. Nuo seno čia gyvena įvairių kultūrų ir tikėjimų atstovai: karaimai, totoriai ir kt. Kartu su unitų ir katalikų bažnyčiomis, totorių mečete, karaimų kenesa, stačiatikių cerkvėmis miestas praturtėjo kultūrinėmis tradicijomis, papročiais, amatais.

Tad prieš kelerius metus buvo pradėta veikla Trakų krašto tradicinių amatų centre. Pagrindinis šio centro tikslas – išsaugoti skirtingų tautų kultūrinį paveldą: švenčių tradicijas ir papročius, virtuvės ir amatų ypatybes. Per šventes ir viso vasaros sezono metu savo srities meistrai čia demonstruoja amatus.

Čia rengiama daugiau nei 10 edukacinių programų: nuo kibinų kepimo iki šiaudinių dekoracijų gamybos, nuo vilnos vėlimo iki kilimų audimo ir daug kitų. Siūloma įvairios kulinarinės pamokos, kurių metu atskleidžiamos karaimiškų kibinų, dzūkiškos duonelės ar naminės koldūniukų sriubos virimo paslaptys. Taip pat veikia suvenyrų parduotuvėlė, kurioje galima nusipirkti unikalių rankų darbo prekių. Vasarą organizuojama vaikų stovyklos.

Pažintiniai takai – ramybė gamtoje

Varnikų pažintinis takas

Koordinatės: 54.64792325078889, 24.96482100863515

Varnikų pažintinis takas yra 3,5 km ilgio maršrutas, besitęsiantis per Ilgelio pelkę. Tai – idealus sprendimas ir norintiems pasivaikščioti, ir pasivažinėti dviračiu. Tai – puiki vieta apsilankyti vienam, su draugais ar šeima. Keliaudami šiuo taku, išvysite kerinčius gamtos vaizdus ir išgirsite melodingą paukščių čiulbėjimą.

trakai renginiai

Pažintinis takas „Raistas“

Vieta: Paraisčiai, Trakų sen.

Šis takas įkurtas išskirtinėje gamtos apsuptyje, kur stūkso milžiniškas raistas. Maršrute įrengta pavėsinės su griliumi, kur galima surengti pikniką. „Raistas“ yra tobulas sprendimas, trokštantiems pabėgti nuo miesto šurmulio ir atsikvėpti gamtoje.

Tačiau šis pažintinis takas įrengtas privačioje teritorijoje, tad reikėtų atsižvelgti į darbo laiką. Nuo 6 metų iki 18 metų lankytojams kaina 1 eur, o vyresniems nei 18 metų kaina 2 eur.

Renginiai ir pramogos Trakuose

Senųjų amatų dienos

Adresas: Karaimų g. 43C (Galvės ežeras, Pilies sala)

Trakų salos pilyje kasmet tradiciškai rengiama Senųjų amatų dienos. Tai rugpjūčio mėnesį kelias dienas trunkantis, į viduramžių laikus nukeliantis renginys. Šventės svečiai gauna progą susipažinti su senųjų amatų subtilybėmis.

Renginio metu parodoma visa gausybė amatų: medžio drožyba, knygrišystė, kalvystė ir kt. Juvelyrikos meistrai pristato savo meno dirbinius, kokiais anksčiau puošėsi rūmų damos ir riteriai. Be to, lankytojai kviečiami patys lieti žalvarį, iš stiklo šukės pagaminti karoliuką, mušti sviestą, slėgti sūrį.

Šventėje pasirodo juokdariai, muzikos ir šokių ansambliai. Riteriai demonstruoja kovos menus, puodžiai degimo krosnyje gamina keptuves, o kulinarijos ekspertai jose kepa blynus ar kiaušinienę.

trakai kavines

Vytauto Didžiojo šventė

Adresas: Karaimų g. 43C (Galvės ežeras, Pilies sala)

Kiekvienais metais kunigaikščio Vytauto Didžiojo mirties dieną, spalio 27-ąją, kviečiama apsilankyti istoriniame vakare Trakų salos pilyje, rengiamame kunigaikščio garbei. Didžiojoje menėje būna minimas garbingas ir ryžtingas didysis kunigaikštis, jo aplinka, tuometinė kultūra ir kitos įdomios temos. Renginio svečiams organizuojamas gyvos muzikos koncertas.

AJ Šokolado skulptūrų muziejus

Adresas: Vytauto g. 4

AJ Šokolado skulptūrų muziejuje eksponuojama per 100 įstabių skulptūrų, kurių dauguma yra natūralaus dydžio. Čia įrengtos 4 erdvės, kurių kiekviena – skirtinga: filmų „Šokoladas“ ir „Smagaus gyvenimo“, Majų, Kolumbo.

Ekspozicija atnaujinama kas kelerius metus, tad čia atsiranda vis naujų saldžių personažų. Muziejuje dar galima apžiūrėti Lietuvos rekordininko, dailininko Valerijaus Šatunovo sukurtus paveikslus.

trakai restoranai

Kavinės ir restoranai

„Markizas“

Adresas: Karaimų g. 25

„Markizas“ 2001 m. duris atvėrė tą dieną, kai prieš kelis šimtus metų buvo karūnuotas pirmasis ir vienintelis karalius Mindaugas. Pro kavinės langus ir lauko terasą svečiai gali grožėtis kerinčiu Galvės ežero ir Trakų pilies reginiu. Čia patiekiama Europos virtuvė, sveikas ir ekologiškas maistas, skanūs kibinai, kepsniai ant ugnies ir kiti gardumynai.

„Trakų dvarelis“

Adresas: Karaimų g. 54a

Gražios gamtos apsuptyje Totoriškių ežero pakrantėje, šalia Trakų salos pilies yra įsikūręs restoranas „Trakų dvarelis“. Šis restoranas išsiskiria itin jaukiu ir prabangiu interjeru. Šios erdvės puikiai pritaikytos tiek asmeninėms šventėms, tiek įmonės renginiams.

Klasikinės virtuvės restorane galima paskanauti keptos anties krūtinėlės karamelizuotų svogūnų patale, saulėje džiovintų pomidorų su dar šilta duonele, menkės kepsnio, marinuotų alyvuogių medaus padaže, karaimiškų kibinų, baltakojų krevečių ar šokoladinės suflė.

pazintinis takas trakai

Poilsis: kempingai ir viešbučiai

„Slėnis“

Adresas: Slėnio g. 1

Tai – bene didžiausias kempingas Lietuvoje. Jame gali apsistoti iki 88 kemperių ir palapinių. Kempingas įsikūrę Trakų rajone prie Galvės ežero, tik 35 km nuo Vilniaus ir 80 km nuo Kauno. Ši vieta – tai nuostabi gamtos oazė, apsupta vandens.

Galima apsigyventi dviviečiuose, triviečiuose, keturviečiuose ar šešiaviečiuose kambariuose, nameliuose arba apsistoti savo palapinėje ar kemperyje. Kempingo svečiai gali rinktis iš įvairių veiklų. Teritorijoje yra privatus paplūdimys ir gultai, krepšinio, tinklinio bei futbolo aikštelės, kepsninės ir iškylų vietos. Galima užsiimti buriavimu, irklavimu, pasiplaukioti valtimi ar vandens dviračiais.

trakai pramogos

„Margis“

Adresas: Ežero g. 39, Penkininkų k.

Patogūs viešbučio kambariai ir jaukiai įrengtos vilos išsiskiria nuosaikiu stiliumi, ramių spalvų detalėmis ir švelniomis formomis. Kambariai įrengti Provanso stiliumi, o interjere vyrauja mediena.

Viešbučio kambariai ir dviejų aukštų vilos su didelėmis terasomis, įsikūrusios šalia nuostabaus Margio ežero, leidžia mėgautis komfortu ir natūraliu Lietuvos pušyno kraštovaizdžiu. Šiame viešbutyje esate laukiami su draugais, šeima ir naminiais gyvūnėliais.


Kelionių pasiūlymai

Patyriminė kelionė: Bistrampolio dvaras – Eglutės žaisliukų muziejus – Porceliano ekspozicija

Savaitgalio kelionė gėlių turas: Saulėgrąžos – hortenzijos – gėlių festivalis

Vienos dienos pažintinė kelionė autobusu: kalėdaičio (plotkelės) gamyba – Kudirkos Naumiestis – dvaras

Pažintinė kelionė iš Klaipėdos: Rusnės sala – Uostadvario švyturys – Šilutė

Pažintinė vienos dienos kelionė autobusu į Kalėdinį Vilnių

Kelionė iš Vilniaus: Šviesų festivalis ir šokolado gaminimas - pažintinė vienos dienos kelionė autobusu

Pažintinė kelionė iš Vilniaus į Biržus su alaus degustacija

Pažintinė-degustacinė dienos kelionė autobusu į Biržus su avienos degustacija ir girnų muziejumi

Pažintinė dienos kelionė: Pažaislio vienuolynas – Kauno pilis – Stipriųjų gėrimų degustacija

Pažintinė vienos dienos kelionė: Sudargo piliakalniai - Zanavykiškas ragaučius - Zyplių dvaras - Gelgaudiškio dvaras

Pažintinė dienos kelionė: Dzūkiškos bandos – ekskursija Alytuje – Šampano degustacija

Savaitgalio pažintinė kelionė autobusu: gervių stebėjimas - suvalkiečio sodyba – piliakalniai

Kelionė iš Vilniaus ir Kauno: Zanavykiškas ragaučius ir teatralizuotos ekskursijos dvaruose - pažintinė savaitgalio kelionė autobusu

Kelionė iš Vilniaus po Anykščius - pažintinė savaitgalio kelionė autobusu

Kelionė į Latviją: Renavo dvaras – Salaspilis – vikingų laivas – Motor muziejus – Bauskės pilis – shitaki grybai

Verkių regioninis parkas – Pučkorių atodanga – Lukiškių kalėjimas

Naktinis Kalėdinių eglučių turas

Savaitgalio pažintinė kelionė autobusu – Kuršių pėdsakais Lietuvoje

Pažintinė vienos dienos kelionė į Anykščių Helovino labirintų parką

Pažintinė dienos kelionė autobusu: Tėvo Stanislovo saugotuvės –– Kėdainiai–vaišės

Vienos dienos pažintinė kelionė: Desertų degustacija – senovinis kaimas – retro automobiliai