Mano kelionės

Trakai: lankytinos vietos, restoranai ir pramogos

Trakai: lankytinos vietos, restoranai ir pramogos

Trakai – senoji Lietuvos sostinė ir vienintelė vieta Rytų Europoje, kur pilis yra pastatyta saloje. Lankytojai atvyksta į šią gražią vietą susipažinti su lietuvių tautosaka bei marga kultūra, pasimėgauti tradiciniais valgiais ir papramogauti. Tad kokios Trakų lankytinos vietos, restoranai, pramogos ir kitos veiklos yra labiausiai vertos dėmesio?

Lankytinos vietos Trakams pažinti

Trakų salos pilis

Adresas: Karaimų g. 43C

Vienintelė vandens pilis Rytų Europoje, gotikinė Trakų salos pilis yra pažangiausių XV a. gynybos įtvirtinimų pavyzdys. Kone visi šalies kunigaikščiai gyvendavo šioje pilyje. Šį paprotį užbaigė Žygimantas Augustas, kuris nusprendė pasistatyti rūmus Vilniuje.

XX a. vid. pilies teritorijoje buvo pradėti tyrinėjimai, o netrukus po to restauruotuose rūmuose įsikūrė Trakų istorijos muziejus. Be nuolatinės ekspozicijos, pilies kieme ir viduje organizuojamos įvairios parodos, spektakliai, konferencijos, muzikiniai festivaliai. Tradicija tapo pilies kieme rengti Senovės amatų dienas bei Vytauto Didžiojo istorinius vakarus. Beje, yra siūlomos edukacinės programos vaikams ir suaugusiems.

trakai lankytinos vietos

Trakų krašto tradicinių amatų centras

Adresas: Karaimų g. 41

Trakų kraštas ypatingas ne tik savo nuostabia gamta, bet ir tautų įvairove. Nuo seno čia gyvena įvairių kultūrų ir tikėjimų atstovai: karaimai, totoriai ir kt. Kartu su unitų ir katalikų bažnyčiomis, totorių mečete, karaimų kenesa, stačiatikių cerkvėmis miestas praturtėjo kultūrinėmis tradicijomis, papročiais, amatais.

Tad prieš kelerius metus buvo pradėta veikla Trakų krašto tradicinių amatų centre. Pagrindinis šio centro tikslas – išsaugoti skirtingų tautų kultūrinį paveldą: švenčių tradicijas ir papročius, virtuvės ir amatų ypatybes. Per šventes ir viso vasaros sezono metu savo srities meistrai čia demonstruoja amatus.

Čia rengiama daugiau nei 10 edukacinių programų: nuo kibinų kepimo iki šiaudinių dekoracijų gamybos, nuo vilnos vėlimo iki kilimų audimo ir daug kitų. Siūloma įvairios kulinarinės pamokos, kurių metu atskleidžiamos karaimiškų kibinų, dzūkiškos duonelės ar naminės koldūniukų sriubos virimo paslaptys. Taip pat veikia suvenyrų parduotuvėlė, kurioje galima nusipirkti unikalių rankų darbo prekių. Vasarą organizuojama vaikų stovyklos.

Nikronių akmuo

Koordinatės: 54.55463478500608, 24.59616744252381

Aukštadvario regioniniame parke rasite milžinišką Nikronių akmenį. Ant jo paviršiaus pilna nesuprantamų ženklų. Ant vieno šono įrašytos maždaug 35 cm dydžio raidės MOPT, o virš užrašo yra rodyklė. Kitoje akmens pusėje yra apie 30 cm skersmens lygiašonis kryžius. Dar ant akmens yra raižinys, panašus į herbą...

Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bazilika

Adresas: Birutės skg. 5

Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bazilika - netaisyklingo stačiakampio formos architektūros šedevras. Jis turistus sužavi ne tik išore - viduje taip pat yra ką pamatyti! Bazilikoje sukauptas sakralinis ir dailės kūrinių lobynas: paveikslai, paminklai, relikvijoriai, taurės, žvakidės, amžinosios ugnies lempa. Ypač lankytojus traukia Dievo Motinos paveikslas - jis garsėja stebuklais!

Lentvario Viešpaties apreiškimo Švč. Mergelei Marijai bažnyčia

Adresas: Mokyklos g. 17, Lentvaris

Keliaudami į Trakus, sustokite ir Lentvaryje! Tai - ypatingo grožio miestelis, kurio vienoje pusėje stūkso į pilį panašus dvaras, o kitoje – raudona bažnyčia. Jos statybą pradėjo grafas Juozas Tiškevičius, sužavėtas itališka stilistika ir Leonardo da Vinčio kūryba. Tai aiškiai matyti bažnyčios architektūroje - ji yra vienas įspūdingiausių XX a. I-osios pusės monumentaliosios statybos pavyzdžių mūsų šalyje. 

Užutrakio dvaras

Adresas: Užtrakio g. 17

Užutrakio dvaras - įspūdingos architektūros pavyzdys. Dabar rūmai restauruoti, atkurtas parkas ir skulptūros. Dvare vyksta koncertai ir parodos. Kviečiame apsilankyti ir iš arčiau pamatyti didikų gyvenimą!

Strėvos įgriuva

Koordinatės: 54.584819944383945, 24.69245101183458

Aukštadvario regioninio parko Spindžiaus miške rasite Strėvos įgriuvą. Pasakojama, kad kadaise čia stovėjo prakeikta karčema, kur puotaudavo nelabieji. Kartą, kai velniai kėlė vestuves, pragydo gaidys ir karčema prasmego. Na, o iš tiesų ši 20 m gylio duobė įgriuvo po žeme, ištirpus ledo luitui.

Angelų kalva

Koordinatės: 54.677393476524315, 24.927716440674807

Angelų kalva - daugiau nei 4 ha plotas, kuriame sukaupta 40 įvairaus dydžio medinių angelų ir ąžuolinių koplytstulpių. Visi angelai simbolizuoja skirtingą vertybę: gyvybę, tiesą, taiką, meilę, sveikatą, džiaugsmą, dėkingumą, viltį ir kitas. Ši vieta ypatingai atrodo iš paukščio skrydžio - pažvelgus į Galvės ežeryno teritoriją galima išvysti angelą! Jo kūną ir kojas sudaro Galvės, Totoriškių bei Lukos ežerai, sparnus – Skaisčio ir Akmenos ežerai, o galvą – pati Angelų kalva.

Velnio duobė

Koordinatės: 54.611813310793735, 24.51546765416315

Už 4 kilometrų nuo Aukštadvario yra 40 m gylio piltuvo formos Velnio duobė. Jos viršuje rasite žavią apžvalgos aikštelę. Įdomu tai, kad niekas tiksliai nežino, kaip atsirado ši duobė. Kai kurie pasakoja, kad ją suformavo slenkantys ledynai, kiti tvirtina, jog ją išmušė meteoritas. Vietiniai gyventojai netgi turi istoriją apie nusidėjusį kunigą ir dėl jo kaltės prasmegusią bažnyčią...

Pažintiniai takai – ramybė gamtoje

Varnikų pažintinis takas

Koordinatės: 54.64792325078889, 24.96482100863515

Varnikų pažintinis takas yra 3,5 km ilgio maršrutas, besitęsiantis per Ilgelio pelkę. Tai – idealus sprendimas ir norintiems pasivaikščioti, ir pasivažinėti dviračiu. Tai – puiki vieta apsilankyti vienam, su draugais ar šeima. Keliaudami šiuo taku, išvysite kerinčius gamtos vaizdus ir išgirsite melodingą paukščių čiulbėjimą.

trakai renginiai

Pažintinis takas „Raistas“

Vieta: Paraisčiai, Trakų sen.

Šis takas įkurtas išskirtinėje gamtos apsuptyje, kur stūkso milžiniškas raistas. Maršrute įrengta pavėsinės su griliumi, kur galima surengti pikniką. „Raistas“ yra tobulas sprendimas, trokštantiems pabėgti nuo miesto šurmulio ir atsikvėpti gamtoje.

Tačiau šis pažintinis takas įrengtas privačioje teritorijoje, tad reikėtų atsižvelgti į darbo laiką. Nuo 6 metų iki 18 metų lankytojams kaina 1 eur, o vyresniems nei 18 metų kaina 2 eur.

Renginiai ir pramogos Trakuose

Senųjų amatų dienos

Adresas: Karaimų g. 43C (Galvės ežeras, Pilies sala)

Trakų salos pilyje kasmet tradiciškai rengiama Senųjų amatų dienos. Tai rugpjūčio mėnesį kelias dienas trunkantis, į viduramžių laikus nukeliantis renginys. Šventės svečiai gauna progą susipažinti su senųjų amatų subtilybėmis.

Renginio metu parodoma visa gausybė amatų: medžio drožyba, knygrišystė, kalvystė ir kt. Juvelyrikos meistrai pristato savo meno dirbinius, kokiais anksčiau puošėsi rūmų damos ir riteriai. Be to, lankytojai kviečiami patys lieti žalvarį, iš stiklo šukės pagaminti karoliuką, mušti sviestą, slėgti sūrį.

Šventėje pasirodo juokdariai, muzikos ir šokių ansambliai. Riteriai demonstruoja kovos menus, puodžiai degimo krosnyje gamina keptuves, o kulinarijos ekspertai jose kepa blynus ar kiaušinienę.

trakai kavines

Vytauto Didžiojo šventė

Adresas: Karaimų g. 43C (Galvės ežeras, Pilies sala)

Kiekvienais metais kunigaikščio Vytauto Didžiojo mirties dieną, spalio 27-ąją, kviečiama apsilankyti istoriniame vakare Trakų salos pilyje, rengiamame kunigaikščio garbei. Didžiojoje menėje būna minimas garbingas ir ryžtingas didysis kunigaikštis, jo aplinka, tuometinė kultūra ir kitos įdomios temos. Renginio svečiams organizuojamas gyvos muzikos koncertas.

AJ Šokolado skulptūrų muziejus

Adresas: Vytauto g. 4

AJ Šokolado skulptūrų muziejuje eksponuojama per 100 įstabių skulptūrų, kurių dauguma yra natūralaus dydžio. Čia įrengtos 4 erdvės, kurių kiekviena – skirtinga: filmų „Šokoladas“ ir „Smagaus gyvenimo“, Majų, Kolumbo.

Ekspozicija atnaujinama kas kelerius metus, tad čia atsiranda vis naujų saldžių personažų. Muziejuje dar galima apžiūrėti Lietuvos rekordininko, dailininko Valerijaus Šatunovo sukurtus paveikslus.

trakai restoranai

Kavinės ir restoranai

„Markizas“

Adresas: Karaimų g. 25

„Markizas“ 2001 m. duris atvėrė tą dieną, kai prieš kelis šimtus metų buvo karūnuotas pirmasis ir vienintelis karalius Mindaugas. Pro kavinės langus ir lauko terasą svečiai gali grožėtis kerinčiu Galvės ežero ir Trakų pilies reginiu. Čia patiekiama Europos virtuvė, sveikas ir ekologiškas maistas, skanūs kibinai, kepsniai ant ugnies ir kiti gardumynai.

„Trakų dvarelis“

Adresas: Karaimų g. 54a

Gražios gamtos apsuptyje Totoriškių ežero pakrantėje, šalia Trakų salos pilies yra įsikūręs restoranas „Trakų dvarelis“. Šis restoranas išsiskiria itin jaukiu ir prabangiu interjeru. Šios erdvės puikiai pritaikytos tiek asmeninėms šventėms, tiek įmonės renginiams.

Klasikinės virtuvės restorane galima paskanauti keptos anties krūtinėlės karamelizuotų svogūnų patale, saulėje džiovintų pomidorų su dar šilta duonele, menkės kepsnio, marinuotų alyvuogių medaus padaže, karaimiškų kibinų, baltakojų krevečių ar šokoladinės suflė.

pazintinis takas trakai

Poilsis: kempingai ir viešbučiai

„Slėnis“

Adresas: Slėnio g. 1

Tai – bene didžiausias kempingas Lietuvoje. Jame gali apsistoti iki 88 kemperių ir palapinių. Kempingas įsikūrę Trakų rajone prie Galvės ežero, tik 35 km nuo Vilniaus ir 80 km nuo Kauno. Ši vieta – tai nuostabi gamtos oazė, apsupta vandens.

Galima apsigyventi dviviečiuose, triviečiuose, keturviečiuose ar šešiaviečiuose kambariuose, nameliuose arba apsistoti savo palapinėje ar kemperyje. Kempingo svečiai gali rinktis iš įvairių veiklų. Teritorijoje yra privatus paplūdimys ir gultai, krepšinio, tinklinio bei futbolo aikštelės, kepsninės ir iškylų vietos. Galima užsiimti buriavimu, irklavimu, pasiplaukioti valtimi ar vandens dviračiais.

trakai pramogos

„Margis“

Adresas: Ežero g. 39, Penkininkų k.

Patogūs viešbučio kambariai ir jaukiai įrengtos vilos išsiskiria nuosaikiu stiliumi, ramių spalvų detalėmis ir švelniomis formomis. Kambariai įrengti Provanso stiliumi, o interjere vyrauja mediena.

Viešbučio kambariai ir dviejų aukštų vilos su didelėmis terasomis, įsikūrusios šalia nuostabaus Margio ežero, leidžia mėgautis komfortu ir natūraliu Lietuvos pušyno kraštovaizdžiu. Šiame viešbutyje esate laukiami su draugais, šeima ir naminiais gyvūnėliais.


Kelionių pasiūlymai

Šilko keliu per Uzbekistaną (Uzbekiją). VIP turas (10d/9n)

Vienos dienos verslo kelionė autobusu Pamario krašte: Vikingų laikų maistas-šišioniškių dainos- žuvies kotletai ir kt.

Pažintinė kelionė kolektyvams autobusu į Latviją – Rygos senamiestis – plaukimas laivu – Juodagalvių namai

Pažintinė verslo kelionė autobusu kolektyvams - Raganų kiunkė – Etno šokiai ir žaidimai –piliakalnis - Telšiai

Pažintinė verslo kelionė autobusu kolektyvams: Baubliai - Žemaitijos kalvos – raganų kiunkė

Pažintinė - degustacinė kelionė kolektyvams autobusu – Napoleono lobio paieška – dvariška puota – Teatralizuota ekskursija

Pažintinė verslo kelionė autobusu: Kintai – Vydūno muziejus – apyrankės edukacija – vikingų laikų maistas – vyno degustacija

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: Unikalus Žemaičių Kalvarijos istorinis paveldas.

Pažintinė verslo kelionė kolektyvams po Latviją: Nacionalinis parkas - Rododendrų žiedai - plaukimas upe

Kvalifikacijos tobulinimo programa Platelių krašte „Kiek žmonėse yra gyvas rūpestis tuo, kas paveldima“

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: Zarasų krašte

Pažintinė-degustacinė kelionė kolektyvams autobusu – po Rokiškio kraštą su sūrio degustacija

Savaitgalio pažintinė verslo kelionė kolektyvams: Latviški sūriai - Jelgava - Kino miestas

Nuotaikinga kelionė autobusu kolektyvams ir jų vaikams

Pažintinė-degustacinė kelionė kolektyvams autobusu po Suvalkiją su dvaro šokiais ir ragaučiumi

Savaitgalio verslo kelionė autobusu: kunigaikščių Oginskių keliu - geometriniai labirintai

Vienos dienos pažintinė-degustacinė kelionė kolektyvams: vienuolynas – ekskursija mieste – pietūs-vienintelis alkoholio muziejus su degustacija

Kelionė į Gruziją: Tbilisis – Kachetijos regionas – Batumis 8 d.

Degustacinė kelionė kolektyvams autobusu – Medaus degustacija – Sūrio degustacija – Vyno degustacija

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: dvarai ir parkas - pietūs - muziejus

Pažintinė verslo kelionė autobusu kolektyvams: Maironio tėviškė - dvaras - saulėgrąžų laukas - medinės tulpės dekoravimas