Mano kelionės

Ką nuveikti žiemą Rygoje su vaikais?

Ką nuveikti žiemą Rygoje su vaikais?

Ryga – tai nuostabioji Latvijos sostinė ir didžiausias miestas Baltijos šalyse. Dažnai ji dar vadinama architektūros perlu arba kontrastų miestu, nes čia tarpusavyje stebuklingai dera senovinės bažnyčios, viduramžių statiniai, per šimtmečius išlikusieji mediniai pastatai bei modernūs architektūros šedevrai.

Jau nuo gruodžio mėnesio Ryga pradeda aktyviai ruoštis Kalėdoms. Šventinis miestas atrodo tarsi tobula pasakų filmo scena – gatves puošia spalvingos girliandos ir pasakiškos dekoracijos, languose užsidega kalėdines lemputės, ore tvyro pušų ir mandarinų aromatas... Miesto pasididžiavimas – kruopščiai atrinkta pagrindinė kalėdinė eglė, nes būtent Rygoje, 1510 metais buvo pastatyta pirma pasaulyje kalėdinė eglutė. Taigi nesidrovėkite dėl to, kad lauke šalta – Rygoje žiemą yra kur praleisti laiką ir gauti nepamirštamų įspūdžių!

Kalėdinės mugės

Kalėdinės mugės Rygoje traukia ne tik turistus, bet ir vietinius. Čia gausu prekystalių, groja muzika, kvepia cinamonu, karštu vynu ir meduoliais. Prekiaujama rankų darbo siuvenyrais, šiltais megztais drabužiais, sidabriniais papuošalais ir t.t. Vaikai gali susitikti ir nusifotografuoti su Kalėdų Seneliu bei praleisti laiką ant vaikiškos karuselės. Išalkę, galėsite paragauti nacionalinių latviškų patiekalų – šernienos dešrelių, karštų raugintų kopūstų bei naminių piparkukų sausainių. Tam, kad sušilti, siūloma atsigerti karšto serbentų gėrimo su Rygos juoduoju balzamu, o vaikams – karštų sulčių su prieskoniais.

Triušių karalystė

Šventiniu laikotarpiu pačiame Rygos centre, Esplanados parke, atsiranda unikalus gyvūnų kampelis – „Triušių karalystė“. Tai miniatiūrinis miestelis su savo pilimi, namais, pašiūrėmis, tiltais, šuliniais, malūnu ir netgi bažnyčia! Ir šioje karalystėje gyvena išskirtinai gyventojai – triušiukai. Praleisti laiką su mielais pūkuotukais patiks ne tik vaikams bet ir suaugusiems. Be triušiukų parke tradiciškai įsikuria kalėdinių prekystalių eilės, vaikiškos karuselės bei spalvingos naujametines figūrėlės fotografavimuisi.

Paminklas Bremeno muzikantams

Pasivaikščiodami po Rygos senamiestį  atkreipkite dėmesį į paminklą, vaizduojančius keturis personažus iš brolių Grimų pasakos. Vaikai Brėmeno muzikantus pažįsta iš animacinio filmuko, taigi jiems bus įdomu apžiūrėti paminklą ir, sugalvojus norą, pasistengti patrinti aukščiausiam gyvūnui nosį.

Rygos zoologijos sodas

Rygos zoologijos sodas laikomas seniausiu Baltijos šalyse. Jis įsikūręs viename gražiausių Rygos rajonų – Mežaparke, galingų pušų apsuptyje, ant vaizdingo Kišezers ežero kranto. Iš viso čia galima pamatyti apie 400 gyvūnų ir paukščių rūšių iš įvairių planetos vietų. 90 iš jų yra Raudonosios knygos atstovai. Spalvingi flamingai, linksmi paršeliai, gudrios beždžionėlės ir daugelis kitų zoologijos sodo gyventojų yra pasirengę susitikti su vaikais ir jų tėvais ištisus metus. Mažuosius lankytojus ypač džiugina gyvūnų šėrimas ir jodinėjimas bei atogrąžų namelyje esanti gausi varliagyvių kolekcija.

Cirkas

Rygos cirkas, kaip ir zoologijos sodas, atsirado dar XIX amžiuje, o jo pastatas yra valstybinės reikšmės architektūros paminklas. Šiandien tai šiuolaikinio meno centras – vieta, kur susikerta įvairios meno disciplinos: cirkas, teatras, šokis, muzika ir kinas. Čia yra ką pamatyti, atrasti ir išmokti įvairaus amžiaus ir skirtingų pomėgių žmonėms. Žiūrovai pamatys čia tikrai gerą šiuolaikinį cirką su kvapą gniaužiančiu šou.

Centras „Mėlynieji stebuklai“ („Zili brīnumi“)

Apsilankymas centre „Mėlynieji stebuklai“ privers į kasdieninius dalykus pažvelgti kitaip. Kreivas kambarys, kuriame žemo ūgio žmonės tampa aukšti, Tesla generatorius su elektros iškrovomis po ranka, kampelis laukinės gamtos, paslaptingas magnetinis molis ir levituojantis vanduo – visą tai tik maža dalis tų stebuklų, kurios galėsite čia pamatyti. Be to centre vyksta tokie įdomūs užsiėmimai kaip: „Kas yra garsas?“, „Robotai“, „Oro raketos“ ir t.t. bei iliuzionistų pasirodymai.

Iliuzijų kambariai (Illuson Rooms Riga)

Illusion Rooms Riga – tai unikali vieta, kurią tikrai verta aplankyti, ypač jeigu keliaujate su vaikais. Daugybė čia esančių kambarių su įvairiomis nuostabiomis iliuzijomis privers pasijusti tarsi kitoje dimensijoje. Ypač didelį įspūdį palieka veidrodinis labirintas bei kambarys su apverstais baldais. Pasinėrę į nerealią šios vietos aplinką, galėsite pasisemti daug teigiamų emocijų bei padaryti daug šaunių nuotraukų, kurios ilgam išliks atmintyje. 

Laimos šokolado muziejus

Viena iš įdomiausių vietų apsilankymui Rygoje – tai šokolado muziejus „Laima“. Čia šokoladą galima ne tik pamatyti, bet ir išgirsti, pajusti bei paragauti! Muziejus skirstomas į dvi salės: „Kūrybinės šokolado dirbtuvės“, kur suteikiama praktinė patirtis gaminant šokoladą, ir „Skonio laboratorija“, kuri kviečia išbandyti šokoladą ir pasimėgauti saldžiu gyvenimu. Laboratorija turi ypatingą aurą, nes būtent šioje vietoje buvo kuriami nauji prekės ženklo „Laima“ gaminiai ir saldainiai.

Šokolado dirbtuvės suteikia galimybę pasigaminti ir išbandyti savo ypatingus šokoladinius saldainius, dirbant net su trijų rūšių šokoladu ir daugiau nei dešimčia rūšių skirtingų ingredientų, skirtų saldainių įdarui ir dekoravimui. Kiekvienas dirbtuvių lankytojas pasigamins savo unikalius saldainius ir, supakavęs juos į specialias gražias dėžutes, galės pasiimti su savimi. Šį vieta patiks ir suaugusiems, ir vaikams.

Kompleksas „Lido“

Pavargę ir kupini nuotykių užsukite pailsėti ir pavalgyti į pramogų kompleksą „Lido“, kuris per savo egzistavimo dešimtmečius jau tapo išskirtiniu Latvijos ženklu. Kompleksą, kuris pastatytas iš šimtamečių latviškų eglių, sudaro: restoranai, pramogų parkas, miniatiūrų muziejus, kartingas (vasarą) ir čiuožykla (žiemą). Čia taip pat yra vaikų kambarys, kuriame vaikai smagiai leidžia laiką su animatoriais. Latvių nacionalinės virtuvės restoranai siūlo didelį patiekalų pasirinkimą. Vaikams yra specialūs meniu, kuriuose yra daugiau nei 400 patiekalų pagal kiekvieno skonį.

Mūsų kelionės į Latviją rasite čia: 

Daugiau kelionių: 

 


Kelionių pasiūlymai

Pažintinė-degustacinė kelionė autobusu: dzūkiškos bandos – Punia – Alytus – Šampano degustacija

Nuotaikinga kelionė autobusu kolektyvams ir jų vaikams

Savaitgalio 2-jų dienų verslo kolektyvinė kelionė autobusu po Žemaitiją: muziejai – piliakalnis – labirintų parkas ir kt.

Pažintinė verslo kelionė kolektyvams po Latviją: Nacionalinis parkas - Rododendrų žiedai - plaukimas upe

Sveikuoliškas žygis (pasivaikščiojimas) kolektyvams: gamtos perliukai

Savaitgalio verslo kelionė autobusu: kunigaikščių Oginskių keliu - geometriniai labirintai

Pažintinė-edukacinė kelionė kolektyvams autobusu – po Kelmės kraštą su gamtiniu žygiu ir brandintu kumpiu

Savaitgalio verslo kelionė kolektyvui autobusu – Panemunės keliu

Pažintinė – degustacinė kelionė kolektyvams autobusu – Rojaus keliu su žiobrių kepimu + dvariškas pyragas + meilės arbata

Pažintinė kelionė kolektyvams autobusu - piliakalniai – teatralizuota programa - dvaras –upė-gatvė -vynas

Savaitgalio verslo kelionė: Naktinė ekskursija su žibintais - bandelės su lašinukais – išskirtinė bažnyčia -aštuonračio muziejus

Savaitgalio verslo kelionė autobusu: piliakalnis – Žemaitiški patiekalai - labirintų parkas - degustacija

Bohemijos ir Saksonijos Šveicarijos gamta ir Kioningšteino tvirtovė

Šilko keliu per Uzbekistaną 9d./8 n.

Pažintinė verslo kelionė autobusu kolektyvams - Pėsčiųjų žygis – teatralizuota ekskursija – muziejus

Pažintinė verslo kelionė kolektyvams po Latviją: Plaukimas laivu - Pirklių namai - Rygos senamiestis - Vaizdai iš aukštai

Energylandia – Ojcovo parkas - Pieskowa skala pilis – Koperniko muziejus

Pažintinė kelionė kolektyvams autobusu – pažintinis takas - Žemaičių Kalvarija - akmenų muziejus

Savaitgalio verslo kelionė autobusu: Dzūkiškų bandų kepimas – stebuklais garsėjanti piramidė – Liškiavos architektūrinis ansamblis - dzūkiška vakarienė

Pažintinė vienos dienos kelionė kolektyvams: Mineraliniai baseinai ir procedūros – Dzūkiška pramoga

Kelionė į Gruziją: Tbilisis – Kachetijos regionas – Batumis 8 d.