Mano kelionės

Berlynas: ką aplankyti Vokietijos sostinėje?

Berlynas: ką aplankyti Vokietijos sostinėje?

Pirmą kartą apsilankę Berlyne patirsite neįtikėtinų įspūdžių. Berlynas, Vokietijos sostinė ir didžiausias šalies miestas, yra svarbus politikos, kultūros, žiniasklaidos ir mokslo centras. Nepaisant Antrojo pasaulinio karo nuniokojimų ir liūdnai pagarsėjusios Berlyno sienos, miestas buvo atstatytas taip, kad būtų švenčiama jo sėkmė ir kartu pripažįstama tamsi praeitis. Šiandien Berlynas pelnė šiuolaikiškos turistinės vietovės reputaciją. Joje rasite eklektišką naujos ir klasikinės architektūros derinį, įvairias sporto ir kultūros įstaigas bei meno galerijas.

Šiame straipsnyje apžvelgsime, ką aplankyti Berlyne. Ar esate pasirengę tyrinėti šį išsiplėtusį, beveik keturis milijonus gyventojų turintį miestą? Jei taip, kaip sako vokiečiai: „Los geht's!” (liet. važiuojam).

Istoriniai ir architektūriniai paminklai

Brandenburgo vartai

Garsiausia Berlyno istorinė įžymybė neabejotinai yra Brandenburgo vartai (vok. Brandenburger Tor). Kadaise buvę susiskaldžiusios tautos simboliu, dabar jie reiškia vienybę ir taiką. Šiuos įspūdingo dydžio neoklasicistinius vartus 1788 m. užsakė karalius Frydrichas Vilhelmas II. 26 m aukščio smiltainio paminklas stovi Mitte rajono Pariser Platz aikštėje, vos už kvartalo nuo Reichstago rūmų.

Šaltojo karo metais dėl savo fizinės ir simbolinės padėties paminklas buvo dažna Vakarų Berlyno gyventojų demonstracijų vieta. Ji taip pat garsi tuo, kad čia 1987 m. JAV prezidentas Ronaldas Reiganas maldavo Sovietų Sąjungos vadovą Michailą Gorbačiovą nugriauti Berlyno sieną.

Adresas: Paryžiaus aikštė, 10117, Berlynas

berlynas lankytinos vietos

Atstatytas Reichstagas

1894 m. pastatyti Reichstago rūmai (vok. Reichstagsgebäude). Iš pradžių jie buvo neorenesansiniai, kuriuose iki 1933 m., kol jie sudegė, posėdžiavo Vokietijos imperijos parlamentas. Po rekonstrukcijos 1999 m. tapo Vokietijos parlamento namais.

Svarbiausias rūmų akcentas – stiklinis kupolas. Iš jo matyti puikūs miesto vaizdai. Ypač įspūdingai atrodo naktį iš restorano ant stogo. Vasaros mėnesiais dažnai vyksta šviesų šou ir filmų vakarai.

Atkreipkite dėmesį, kad įėjimas į kupolą ir terasą yra mokamas. Kad galėtumėte patekti į rūmų vidų, rekomenduojame bilietais rūpintis iš anksto. Nors registruotis galima ir dieną, gali tekti laukti dvi ar tris valandas.

Adresas: Platz der Republik 1, 11011, Berlynas

Šarlotenburgo rūmai ir parkas

Seniausia ir didžiausia Prūsijos valda Berlyne – XVII a. pabaigoje pastatyti Šarlotenburgo rūmai. Ilgus dešimtmečius buvo pagrindinė Vokietijos karališkosios šeimos rezidencija. Dabar šie didžiuliai rūmai yra puikus architektūros palikimas. Įskaitant didžiulį 50 m aukščio centrinį kupolą, prabangų baroko ir rokoko stiliaus dekorą visuose didžiuliuose kambariuose bei Versalio įkvėptą sodą.

Įdomiausias objektas ekskursijų programose - apsilankymas Naujajame sparne su valstybiniais apartamentais ir pokylių salėmis. Čia lankytojai gali susipažinti su prabanga, kurioje gyveno Prūsijos karaliai ir kurfiurstai. Nuo Frydricho I miegamojo ir kabineto iki Valstybinio valgomojo ir 42 m ilgio Auksinės galerijos.

Senųjų rūmų viršuje yra Porceliano kabinetas – patalpa, skirta didelei istorinei porceliano kolekcijai ir specialiems eksponatams. Įskaitant karūnos brangenybes ir kitus karališkuosius daiktus. Kiti svarbiausi objektai yra 1697 m. rūmų parkas, kuriame yra 1788 m. Neapolio vilos stiliumi pastatytas Naujasis paviljonas (vok. Neue Pavilion). Taip pat rasite Belvederio arbatinę su porceliano kolekcija.

Žiemos metu galite apsilankyti Šarlotenburgo rūmų kalėdinėje mugėje. Joje sezoniniais gaminiais prekiauja daugiau kaip 250 amatininkų.

Adresas: Spandauer Damm 10, 14059 Berlynas

ka pamatyti berlyne

Gendarmenmarkt aikštė

Tai viena didžiausių Berlyno aikščių. Joje dominuoja trys istoriniai pastatai: Konzerthaus, Prancūzų katedra (vok. Französischer Dom) ir Vokiečių katedra (vok. Deutscher Dom). Gendarmenmarkt aikštėje kasmet vyksta daugybė viešų renginių. Įskaitant klasikinės muzikos koncertus vasarą ant Konzerthaus teatro laiptų. Žiemą visa aikštė tampa garsia miesto kalėdine mugė.

1821 m. pastatytas Konzerthaus teatras garsėja ne tik savo architektūrine didybe. Bet ir vieno populiariausių šalies simfoninių orkestrų – „Konzerthausorchester Berlin”. Jie rengia aukščiausios klasės pasirodymus. Priešais pastatą stovi vokiečių poeto Frydricho Šilerio statula, apsupta keturių moterų figūrų. Skulptūros simbolizuoja lyrinės poezijos, dramos, istorijos ir filosofijos meno elementus.

Adresas: Gendarmenmarkt, 10117 Berlynas

Paminklas, skirtas nužudytiems Europos žydams

Narsus Vokietijos žmonių pasiryžimas niekada neužmerkti akių prieš praeities žiaurumus. Holokausto aukoms pastatytas memorialas dar vadinamas paminklu, skirtu nužudytiems Europos žydams (vok. Denkmal für die ermordeten Juden Europas). Tai dar viena Berlyno įžymybė, traukianti turistus iš viso pasaulio.

Šis 2 711 betoninių plokščių rinkinys, esantis Tiergarteno rytinėje pusėje, užima 19 000 m² teritorijos. Po memorialu yra informacinis centras, kuriame saugomi Holokausto aukų laiškai, dienoraščiai ir nuotraukos.

Adresas: Cora-Berliner-Straße 1, 10117 Berlynas

lankytinos vietos berlyne

Muziejų sala

Vokiečiai rimtai žiūri į muziejus. Tarp Šprė upės ir Kupfergraben 400 metrų ilgio kanalo įsiterpusi Šprė sala geriau žinoma kaip Muziejų (vok. Museumsinsel). Ši unikali sala įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo vietų. Joje įsikūrė pagrindiniai šalies muziejai. Galite praleisti dieną ar daugiau, keliaudami tarp jų. 

Prieš tai rekomenduojame įsigyti trijų dienų muziejaus bilietą. Sutaupysite pinigų. Bilietas galioja daugiau nei 30 muziejų visame mieste. Todėl galėsite apsilankyti ir Žydų bei Vokietijos technologijų muziejuose.

  • Pergamono muziejus: šiame muziejuje atkurti Ištarės vartai – Babilonijos imperijos dalis ir 7 originalūs pasaulio stebuklai. Turizmo sezono metu rekomenduojama įsigyti bilietus be eilės.
  • Naujasis muziejus (vok. Neues Museum): ironiška, kad, nors pavadinimas simbolizuoja naujumą, šiame muziejuje yra vieni seniausių eksponatų. Garsus tuo, kad jame saugomas Nefertitės biustas ir Mirusiųjų knygos ritiniai. Atvykite čia dėl įspūdingos Egipto kolekcijos!
  • Senasis muziejus (vok. Altes Museum): Čia saugoma antikvarinių daiktų kolekcija, kurioje gausu senovės graikų artefaktų.
  • Bodės muziejus: žinomas dėl to, kad neseniai buvo pagrobta daugiamilijoninė Kanados aukso moneta! Uždaryta pirmadieniais.
  • Nacionalinė galerija (vok. Alte Nationalgalerie): eksponuojami paveikslai. Daugiausia rasite neoklasicizmo ir romantizmo epochos kūrinių. Tai - viena didžiausių XIX a. skulptūrų ir paveikslų kolekcijų Vokietijoje.

Adresas: Šv: Bodestraße 1-3, 10178 Berlynas

ka aplankyti berlyne

Apžiūrėkite žymiausius Berlyno objektus laivu!

Jei atvykote į Berlyną tik savaitgaliui, visus svarbiausius objektus spėsite pamatyti per „Stern & Kreis” ekskursiją laivu. Jos trunka iki 1 val. Jų metu sužinosite visą Berlyno istoriją. Esant geram orui tai - smagus būdas pamatyti pagrindines Berlyno įžymybes ir vaizdingus rajonus. Jei atvykote šaltuoju metų laiku, ekskursijos metu galima sėdėti viduje.

Taip pat galite keliauti su mumis - pasirinkti iš suplanuotų kelionių į Vokietiją! Paruošėme turiningą programą. Ji leis pažinti Berlyną vos per kelias dienas.

berlynas


Kelionių pasiūlymai

Sidro ir vyno turas Latvijoje per Palangą

Degustacinė verslo kelionė - “Lietuviški gėrimai”

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: dvaras - pietūs - lankytojų centras - muziejus bei miestelis

Pažintinė verslo kelionė kolektyvams po Latviją: Ryga - Jugendo stilius - sūrių degustavimas

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: pažintis su Klaipėda

Pažintinė verslo kelionė autobusu kolektyvams - Pėsčiųjų žygis – teatralizuota ekskursija – muziejus

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: Ekskursija Žemaitijos sostinėje - žemaitiški patiekalai - muziejus

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: Ekskursija Žemaitijos sostinėje - žemaitiški patiekalai - dvarai ir parkas

Šilko keliu per Uzbekistaną 9d./8 n.

Pažintinė kelionė kolektyvams autobusu - piliakalniai – teatralizuota programa - dvaras –upė-gatvė -vynas

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: pažintis su Vilniumi

Pažintinė kelionė kolektyvams autobusu – pažintinis takas - Žemaičių Kalvarija - akmenų muziejus

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: Žemaitijos dvarai ir parkas - pietūs - muziejus

Savaitgalio verslo kelionė: Naktinė ekskursija su žibintais - bandelės su lašinukais – išskirtinė bažnyčia -aštuonračio muziejus

Savaitgalio degustacinė verslo kelionė kolektyvams į Latviją: Latviški sūriai - Šitake grybai - Šaltalankiai

Pažintinė kelionė kolektyvams autobusu ir pėsčiomis – "Karinis turas"

Pažintinė-degustacinė kelionė kolektyvams autobusu – Hortenzijų žiedai – dvarai – vienuolynas

Kvalifikacijos tobulinimo programa Platelių krašte „Kiek žmonėse yra gyvas rūpestis tuo, kas paveldima“

Savaitgalio 2-jų dienų verslo kolektyvinė kelionė autobusu po Žemaitiją: muziejai – piliakalnis – labirintų parkas ir kt.

Degustacinė kelionė kolektyvams autobusu – Medaus degustacija – Sūrio degustacija – Vyno degustacija

Pažintinis dviračių turas kolektyvams į Juodkrantę