Dienos kelionė: Zarasai – Šlyninkų vandens malūnas – Stelmužės ąžuolas – linksmas laikas radio imtuvų muziejuje Tiltiškių malūne

Liepos 4
Kaina asmeniui 40€
 • Pradžia
 • Kelionės
 • Dienos kelionė: Zarasai – Šlyninkų vandens malūnas – Stelmužės ąžuolas – linksmas laikas radio imtuvų muziejuje Tiltiškių malūne
 • Muziejus
 • Maitinimas
 • Architektūra
 • Degustacija
 • Gamta
 • Kultūros objektai
 • Lankytini ūkiai ir sodybos

Informacija

Išvykimas 2020 m. Liepos 4 05:30
Transportas Autobusas
Organizatorius UAB „Ingrida Tours“

Išvykimo vietos

 • Degalinė Trevena, prie kelio į Rietavą-Kvėdarną. Autostrados 57 km.
 • Gargždai, Klaipėdos g. 15-17 (tarp banko ir kultūros namų)
 • Klaipėda, nuo Akropolio iš Dubysos gatvės
 • Kryžkalnis, Orlean degalinė
 • Palanga, prie „Iki“ parduotuvės – Klaipėdos g. 62a, (buvęs Centas)

Aprašymas

Išvykimo laikas gali keistis:

          5.30 val. iš Palangos (prie „Iki“ parduotuvės – Klaipėdos g. 62a, Palanga (buvęs Centas) (jeigu bus nemažiau kaip 14 keliautojų. Esant 10 keliautojų priemoka – 5 € asmeniui)

 6.00 val. Klaipėdoje, Akropolis, iš Dubysos gatvės pusės

 6.15  val. Gargždų ( Klaipėdos g. 15-17, Gargždai,  tarp Kultūros namų ir banko).

6.50 val. iš degalinės Trevena, prie kelio į Rietavą-Kvėdarną. Autostrados 57 kilometras. 

7.10 val. iš Kryžkalnio, Orlean degalinė

Ekskursiją pradėsime po Zarasų miestą ir jo istorinę dalį. Pasak legendos kadaise ant didelės kalvos gyvenusi milžinų šeima, kurioje augęs milžinukas Azerasas – linksmas, greitas ir mėgstąs žaisti slėpynių. Viena dieną šeimą išėjusi miškan. Milžinukas taip pasislėpęs, kad tėvai jau nebesugebėję jo rasti. Tėvai šaukę – „Azerasai! Azerasai! Azerasai!“, bet aidas atkartojęs tik „Zarasai! Zarasai! Zarasai!“ Nuo balsų pabudęs milžinukas suskubęs pas tėvus ir visi apsidžiaugę, kad surado vieni kitą. Vėliau ant kalvos apsigyvenę žmonės čia įkūrė miestą ir pavadino milžinų šeimos atminimui Zarasais. Ekskursijos metu susipažinsime su Zarasų krašto istorija, pasigėrėsite miesto puošmena tapusiu, 17 metrų virš Zaraso ežero iškilusiu, apžvalgos ratu. Taip pat pasivaikščiosite Sėliu aikšte, kurios radialinis išplanavimas yra vienintelis Lietuvoje, iš išorės pasigrožėsite  Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčią.

Kelionę tęsime Šlyninkų vandens malūne. Su malūno savininku apžiūrėsime senovinį, tris šimtus metų menantį vandens malūną. Pasiklausysime unikalių istorijų apie malūno tuometinį ir šiuolaikinį gyvenimą bei artimiau susipažinsime su grūdų malimo procesu, pasivaikščiosime po visus tris malūno aukštus, kuriuos mums mielai aprodys malūnininkas Stasys. Vėliau ragausime blynus iš kvietinių miltų, sumaltų šiame malūne. Jie yra labia sotūs, primins vaikystėje močiutės keptus blynus. Šeimininkėlės ant stalo dar atneš du padažus: uogienės ir spirgučių, o atsigaivinimui šviežių žolelių arbatos.

Pasistiprinę vyksime prie Stelmužės ąžuolo. Tai vienas iš seniausių medžių Europoje. Čia užklysdavo Lietuvos kunigaikščiai, kryžiuočių ir kalavijuočių riteriai, švedų kariaunos. Pro čia žengė kaizerio bei Hitlero kariuomenės. Drevėje rasti žmogaus griaučiai ir prancūziškas šautuvas byloja, kad ji tikriausiai buvusi vieno iš Napoleono kario slėptuve jam bėgant iš Rusijos.

       Apžiūrėsime seniausią medinės architektūros bažnyčia Lietuvoje, Vergų bokštą - XVII- XIX a. čia buvo dvaras, kurį iš pradžių valdė vokiečiai Folkerzamai, o vėliau caro dvariškiai Valujevai, kurie garsėjo savo žiaurumu. Pastatytame bokšte jie kalino ir bausdavo prasikaltusius baudžiauninkus – uždarydavo nakčiai, o dieną vėl išvarydavo į darbą. Vergų bokštas tarnavo kaip kalėjimas. Šio bokšto sienos – 0,75 m storio. Statinys yra restauruotas, įrašytas į XVII a. architektūros paminklų sąrašą.

        Vėliau vyksime apžiūrėti senoviškų radijo aparatų ir plokštelių kolekcijos, kurią sudaro nuo seniausios detektorinės radijos, vienos pirmųjų garso laikmenų gramofoninės plokštelės bei Kauno radijo gamykloje gamintos magnetolos. Rodos, dar visai nesenos (viduriniajai kartai gerai žinomos) - vinilinės plokštelės: įvairiausių autorių, įvairiausių metų... Nori išgirsti jaunystės įrašą? Ir dabar jau tave užliūliuos malonūs prisiminimai (yra ir pirmųjų garso laikmenų - gramofoninių plokštelių). Garantuotas linksmas laiko praleidimas, išgirsime seniai girdėtų, žinomų dainų, galėsime padainuoti ir pašokti….. Gražūs vaizdai suteiks puikių emocijų, Tiltiškių malūnas, kuriame dainuosime ir šoksime yra ant Šventosios upės kranto. 

Puikiai praleidę dieną vyksime namo. Labai vėlyvas grįžimas.

Kelionės kaina – 40  € asmeniui.

Į kelionės kainą įskaičiuota: kelionė autobusu, kelionės vadovo - gido paslaugos, kelionės programos rengimas ir derinimas.

Papildomiems mokamiems objektams:

Ekskursija Zarasuose – 2 € asmeniui

Šlyninkų vandens malūnas ir blynai su arbata – 6 € asmeniui

Senoviškų radijo aparatų ir plokštelių kolekcijos pristatymas Tiltiškių malūne – 2,5 € asmeniui

Pastaba. Ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali nežymiai keistis.

Kelionės maršrutą sudarė: UAB Ingrida tours.

Pasiteiravimui apie kelionę tel. 8677 27036, 865556313 el.paštas –  [email protected] arba [email protected].

Žymės


Kelionių pasiūlymai


Pažintis su dangaus objektais ir žvaigždynais. Molėtų observatorija – Dangaus šviesulių stebykla – Etnokosmologijos muziejus

Degustacinė kelionė: latviški sūriai – česnakų gaminiai – krienų degustacija

Pažaislio vienuolynas – Kauno pilis – Tiškevičių koldūnai su antiena – teminė ekskursija su grafiene Rozalija

Dienos kelionė: Vintažinių automobilių ir mašinų muziejus – Bauskės pilis – Bauskės alus

Vienos dienos išvyka: Šampanas iš beržų sulos – saldainiai Karvutė (Gotina) – naminių ledų degustacija

Vienos dienos kelionė: Žavingoji Kuršių Nerija