Vienintelė klasicistinė medinė bažnyčia - Margučio marginimo edukacija - Senų transporto priemonių kolekcija- ekskursija Marijampolėje

balandžio 4
Kaina asmeniui 27€
  • Pradžia
  • Kelionės
  • Vienintelė klasicistinė medinė bažnyčia - Margučio marginimo edukacija - Senų transporto priemonių kolekcija- ekskursija Marijampolėje
Grupė jau pilna. Dėl registracijos į rezervą, ar kitų klausimų rašykite - [email protected].

Išvykimas
2020 m. balandžio 4 d. 06:30

Kelionės programa

Išvykimo laikai gali keistis

6.30 val.  išvykimas iš Klaipėdos, nuo Akropolio iš Dubysos gatvės pusės.

6.15 val. išvykimas iš Gargždų,  Klaipėdos g. 15-17 (tarp banko ir kultūros namų).

7.15 val. išvykimas iš degalinės Trevena, prie kelio į Rietavą-Kvėdarną. Autostrados 57 kilometras.

7.40  val. sustojimas Kryžkalnyje, degalinėje Orlen.

Stabtelsime, ten kur įspūdingiausiai galima pajusti dvasinę, kultūrinę ir vertybinę medinės bažnyčios meno aurą. Tai vienintelis išlikęs daugiakampės klasicistinės medinės bažnyčios pavyzdys Lietuvoje ir žymiausia bažnyčia Šakių krašte – Griškabūdžio Kristaus Atsimainymo bažnyčia, kurios vidų puošia polichroninė tapyba. Vargonus specialiai Griškabūdžio bažnyčiai 1804 m. sukūrė žymus Rytprūsių meistras Georgas Adamas Neppertas. Juos galima pamatyti ir šiandien.  Bažnyčios viduje yra kultūros vertybių: XVIII a. Simono Sorio italų mokyklos dailininko darbas „Šventoji trejybė“, dalininko Guty sukurti barokiniai altoriai ir kt.

Vėliau vyksime į Marijampolė, kur dalyvausime edukaciniame užsiėmime “Margučio marginimas”

Pažymėtina, kad esant daugiau kaip 20 žmonių grupei, margučių marginimo edukacijoje keliautojai bus dalinami į dvi grupes. Pirmieji (16-20 turistų)  užsiregistravusių dalyvaus margučio marginimo vašku edukacijoje, likusieji kiti margučio marginimo augaliniais dažais edukacijoje. Kiekvienas dalyvis margins po 2 kiaušinius.

Užsiėmimo metu papasakos apie margučio marginimo tradicijas, šiuolaikinius ir tradicinius margučių marginimo būdus, minėta, pirmieji (16-20 turistų) užsiregistravusių  gilinsis į marginimo karštu vašku subtilybes: susipažins su marginimo priemonėmis, sužinosite kaip jas pasigaminti; kokius kiaušinius geriausiai marginti, kaip juos paruošti. Edukacijos metu pristatys pagrindinius ornamentų elementus, kompozicijas ir simbolius. Vašku išrasyti kiaušiniai bus merkiami į dažus, o belaukiant kol jie įgaus spalvą, muziejaus darbuotojai supažindins su saugomomų margučių ekspozicija, galėsite palyginti su savo išpieštais. Taip pat susipažinsite su Sūduvos priešistore.

Kita grupės dalis tuo pačiu metu susipažins su marginimo augalo atspaudo technika ir dažymu naturaliais, augaliniais dažais. Pradėsite nuo praktinės veiklos, kai kiekvienas mokinsitės teisingai užkloti kiaušinio paviršių augalų šakelėmis, sėklomis, žiedais, įvynioti į audinį ir apsukti siūlu, tam, kad išgauti aiškesnį ir gražesnį augalo atspaudą. Kiaušiniai dažomi muziejuje pagamintuose juodalksnio žievės dažuose. Edukatorė pasakos, o ir patys galėsite pasidalinti savo patirtimi, apie tai  kokiais augalais dažydavo ir kokias spalvas išgaudavo senoliai; mokinsitės, kaip pasiruošti augalinį nuovirą, kokias medžiagas naudoti papildomai;  kuo skiriasi ištrauka, nuoviras ir rauginimas, ir daug kitų įdomybių. Ir pabaigoje įdomiausias momentas – margučių perkėlimas iš mirkalo į šaltą vandenį ir išvyniojimas,

     Vėliau aplankysime įspūdingą Senų transporto priemonių kolekciją kauptą ketvirtį amžiaus, kurioje tikrai atrasite ir Jūsų prisiminimuose išlikusius automobilius ar motociklus. Tai unikalus ir turtingas eksponatų gausa muziejus, kuris įsikūręs senos kepyklos pastate. Jame be motociklų ir automobilių demonstruojami šimtai įvairių senienų: įrankių, rakandų, prietaisų…  Muziejuje eksponuojami skirtingų metų automobiliai VAZ, Moskvič, GAZ, ZAZ, neįgaliojo automobilis SZD Invalido ir dar daugiau. Čia galima apžiūrėti automobilius, kuriuos žmonės mato važiuojančius įvairių miestų šventėse: 1948 m. pagamintą šarvuotą automobilį ZIM, 1958 metų medinį „Moskvič“ arba įvairių markių motociklus, kurių amžius siekia daugiau kaip 60 metų: IŽ, JAWA, Ural, Dnepr ir kitus eksponatus. Garantuoju, kad ir mažai besidominčius technika, muziejaus savininkas sudomins savo paskaojimais ir skirto laiko pritrūks. 

Ekskursijos pabaigoje su vietine gide pasižvalgysime po Suvalkijos sostinę – Marijampolę. Marijampolė visada buvo ir yra kultūros lopšys. Miestą garsina ir penki Nepriklausomybės akto signatarai baigę Marijampolės Rygiškių Jono gimnaziją. Sąrašą tęsia šių dienų žvaigždės – pasaulinio garso operos solistė Violeta Urmanavičiūtė-Urmana, architektas Gintautas Vieversys, skulptorius Kęstutis Balčiūnas, pasaulio ir Europos kiokušin karatė čempionė Margarita Čiuplytė, krepšininkas Darius Songaila – tai tik keletas vardų, kurie atėjo į galvą. 

Marijampolėje jau keli metai vyksta tarptautinis meno simpoziumas „Malonny - Marijampolė, Niujorkas, Londonas“. Kiekvienais metais visame pasaulyje garsus dailininkas, iliustratorius, parodų kuratorius Ray Bartkus kartu su draugais kuria įdomius ir provokuojančius gatvės meno kūrinius.  Per šešerius Malonny gyvavimo metus Marijampolėje sukurta 19 piešinių. Vienas garsiausių kūrinių - R. Bartkaus „Tekantis gyvenimas“, pateko ant „National Geographic Lietuva“ žurnalo priedo viršelio.  Garantuotai parsivešite įdomių nuotraukų galeriją. O koks puikus jausmas lankantis Poezijos parke, įrengtame miesto centre, Jevonio ir Šešupės santakoje. Jame auga apie 100 įvairių veislių medžių ir krūmų. Parkas pasipuošęs plastiškų formų suolais, moderniu ir ekonomišku apšvietimu, želdynais, amfiteatru kameriniams renginiams, trys fontanai. Parke įamžinta skulptūrinė kompozicija, atliekamai Vytauto Kernagio dainai „Kai sirpsta vyšnios Suvalkijoj“. Gidė papasakos ir apie Marijampolės miesto įkūrėją grafienę Prancišką Butlerienę, labai mylėjusę kates. Jas sutiksite ekskursijos metu, o sugalvojus norą ir paglosčius visas tris kates, jis tikrai išsipildo. Tiesa, suvalkietiškos katės finansinių norų nepildo (šypsenėlė). Aplankysite ir Marijampolės Šv. Arkangelo Mykolo baziliką, apžiūrėsite ir kitus miestą garsinančius objektus, ir tikrai grįžite atradę naujų dalykų, kurie tarsi atvers naują vidinį pažinimą, suvokimą.

Kelionės kaina –  27 € asmeniui.

Į kelionės kainą įskaičiuota: kelionė autobusu, kelionės vadovo - gido paslaugos, kelionės programos rengimas ir derinimas.

Šioje ekskursijoje nėra numatyta pietų, todėl maistu ir vandenio atsargomis prašome pasirūpinti iš anskto.

Papildomiems mokamiems objektams:

  • Vietinės gidės pasakojimas Griškabūdžio bažnyčioje – 2 € asmeniui  (visiems)
  • Edukacija “Margučio magija” – 2 € asmeniui  (visiems).
  • Senovinių transporto priemonių muziejus + pasakojmas - 5 € asmeniui  (visiems).
  • Vietinio gido ekskursija Marijampolėje – 3 -4 € asmeniui  (visiems, priklausomai nuo grupės dydžio).

Pastaba. Ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali nežymiai keistis.

Kelionės maršrutą parengė: UAB Ingrida tours.

Pasiteiravimui apie kelionę tel. 8677 27036, 865556313, el.paštas –  [email protected] arba [email protected].

Ingrida Pociutė

Keliauti kviečia kelionių žinovė Ingrida Pociutė

  • Tik asmeniškai išbandytos turiningos kelionės
  • Kruopščiai parinkti, iki detalumo suplanuoti maršrutai
  • 98% visų klientų liko patenkinti arba labai patenkinti kelionėmis

Norėtumėte individualaus pasiūlymo ar papildomų paslaugų?

Peržiūrėjote pasiūlymus ir neradote tinkamo? Kreipkitės į mūsų konsultantą, kuris pagal Jūsų poreikius pateiks asmeninį pasiūlymą.

Parašykite mums


Daugiau kelionių

Šilko keliu per Uzbekistaną (Uzbekiją). VIP turas (10d/9n)

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: Ekskursija Žemaitijos sostinėje - žemaitiški patiekalai - dvarai ir parkas

Pažintinė kelionė kolektyvams autobusu ir pėsčiomis – "Karinis turas"

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: Unikalus Žemaičių Kalvarijos istorinis paveldas.

Intriguojanti pramoga kolektyvams - stalo žaidimų vakaras

Pažintinė verslo kelionė autobusu kolektyvams po Zarasų kraštą

Pažintinė verslo kelionė kolektyvams po Latviją: Nacionalinis parkas - Rododendrų žiedai - plaukimas upe

Sveikuoliškas žygis (pasivaikščiojimas) kolektyvams: gamtos perliukai

Pažintinė – degustacinė kelionė kolektyvams: Pajauskime Paprūsės istoriją su folkloro kolektyvu – Žemaitiškų patiekalų degustacija