Verkių regioninis parkas – Pučkorių atodanga – Lukiškių kalėjimas

rugsėjo 10
Kaina asmeniui 38€
  • Pradžia
  • Kelionės
  • Verkių regioninis parkas – Pučkorių atodanga – Lukiškių kalėjimas
Grupė jau pilna. Dėl registracijos į rezervą, ar kitų klausimų rašykite - [email protected].

Verkių regioninis parkas įsikūręs dešiniajame Vilniaus Neries krante. Jame apstu religinių vertybių, su kuriomis susipažinsite keliaudami. Vilniaus Kalvarijos – ypatingas architektūrinis-urbanistinis ansamblis, atkartojantis Kryžiaus kelią ir įsiliejantis į natūralų kraštovaizdį. Aplankysite Pučkorių atodangą. Dalyvausite ekskursijoje Lukiškių kalėjime.


Išvykimas
2022 m. rugsėjo 10 d. 07:00

Kelionės programa

Pažintinės – patyriminės kelionės autobusu pradžioje lankysitės Verkių regioniniame parke. Čia jūsų lauks ekskursija su gidu. Verkių regioninis parkas įsikūręs dešiniajame Vilniaus Neries krante. Jame apstu religinių vertybių, su kuriomis susipažinsite keliaudami. Vilniaus Kalvarijos – ypatingas architektūrinis-urbanistinis ansamblis, atkartojantis Kryžiaus kelią ir įsiliejantis į natūralų kraštovaizdį. Parkas buvo įkurtas 1992 m., siekiant apsaugoti Žaliųjų ežerų teritoriją,XVIII a. neoklasikinį Verkių rūmų kompleksą, Vilniaus Kalvarijas bei Trinapolio trinitorių vienuolyno kultūrinį kompleksą. Pasak legendos, teritorija pavadinimą įgavo dėl to, kad čia viename iš ąžuolių drevių rastas verkiantis kūdikis. Tai buvo garsusis pranašas Lizdeiką, išpranašavęs Vilniaus miesto įkūrimą.

Patyriminės kelionės metu lankysite Pučkorių atodangą. Įspūdingiausia ir aukščiausia atodanga Lietuvoje. Atodangos aukštis – 65 metrai, plotis – 260 metrų. Šis unikalus geologinis objektas dar 1974 metais buvo paskelbtas gamtos paminklu. Nuo atodangos atsiveria įstabi Vilniaus apylinkių panorama: matosi Vilnios upės vingiai, Pavilnių regioninio parko kalvos ir miškai, Pūčkorių dvaras, buvusi patrankų liejykla. Šiek tiek tolėliau – Belmonto malūno senosios užtvankos liekanos. 

 Pažintinės kelionės metu jausitės išalkę, todėl vyksite pietauti. Cepelinas su grietine + desertas + kava/arbata. (Jeigu pietų atsisakote arba pageidaujate vegetariško patiekalo registruojantis pažymėkite, kitu atveju užsakoma bendra tvarka). 

  Patyriminės kelionės autobusu metu dalyvausite ekskursijoje Lukiškių kalėjime. 1904-aisiais iškilusiame Lukiškių kalėjimo komplekse yra šeši pastatai: Šv. Mikalojaus Stebukladario cerkvė, administracinės, gamybinės patalpos, kalėjimas, taip pat sovietmečiu statyta kalėjimas-ligoninė, tvora su kontroliniu perėjimo postu.  Turbūt ne kartą yra tekę girdėti pasakojimų apie gyvenimą kalėjimuose, nusikaltėlių pasaulį ar Lukiškes. Bet ar kas geriau viską išmano už tuos, kurie Lukiškių kalėjimą pažįsta puikiai ir čia darbavosi gan ilgą laiką? Kalėjimo prižiūrėtojai Lukiškėse praleido nemažai laiko ir viską matė savo akimis. Mirtininkų kameros, pasimatymų kambariai, žmonės-konteineriai, operai, istorinės asmenybės, draudžiami įsinešti daiktai, arkliai, meilės romanai, slapti meno kūriniai, nuteistųjų vestuvės, pabėgimai iš kalėjimo ir dar niekur nematytos Lukiškių kalėjimo erdvės. Priminsit, kad čia kalėjo Lietuvos himno autorius Vincas Kudirka, rašytoja Žemaitė, Lietuvos Nepriklausomybės akto signatarai Jonas Vileišis, Mykolas Biržiška ir Vladas Mironas, partizanų vadas Adolfas Ramanauskas-Vanagas, Izraelio ministras pirmininkas Menachemas Beginas ir daug kitų istorinių asmenybių.

Patyriminės kelionės kaina –   38 € asmeniui.

Į pažintinės kelionės autobusu kainą įskaičiuota: kelionė autobusu;  kelionės vadovo-gido paslaugos, kelionės programos kūrimas, rengimas ir derinimas, objektų apžiūra, darbuotojų pagalba kuriant ir įgyvendinant programą.

Papildomiems mokamiems objektams:

  • Ekskursija Verkių regioniniame parke – 2 - 3  € asmeniui;
  • Pietūs – 12 € asmeniui;
  • Ekskursija Lukiškių kalėjime – 20 € asmeniui;

Pastaba. Ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali nežymiai keistis.

Išvykimas


7.00 val. Išvykimas iš Klaipėdos, nuo Akropolio (iš Dubysos gatvės)....

7.20 val. Gargžduose, Klaipėdos g. 15-17 (tarp banko ir kultūros namų.)

7.50 val. iš degalinės Trevena, prie kelio į Rietavą-Kvėdarną. Autostrados 57 kilometras. 

8.20 val. iš Kryžkalnio, Orlean degalinė

Planuojamas grįžimas į Klaipėdą apie 21.30 – 22.00 val.

Ingrida Pociutė

Keliauti kviečia kelionių žinovė Ingrida Pociutė

  • Tik asmeniškai išbandytos turiningos kelionės
  • Kruopščiai parinkti, iki detalumo suplanuoti maršrutai
  • 98% visų klientų liko patenkinti arba labai patenkinti kelionėmis

Norėtumėte individualaus pasiūlymo ar papildomų paslaugų?

Peržiūrėjote pasiūlymus ir neradote tinkamo? Kreipkitės į mūsų konsultantą, kuris pagal Jūsų poreikius pateiks asmeninį pasiūlymą.

Parašykite mums


Daugiau kelionių

Šilko keliu per Uzbekistaną (Uzbekiją). VIP turas (10d/9n)

Kelionė į Latviją: Salaspilis – vikingų laivas – Motor muziejus – Bauskės pilis – shitaki grybai

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: Unikalus Žemaičių Kalvarijos istorinis paveldas.

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: Rojaus keliu su dvaro vaistinėle ir medaus degustacija

Pažintinė - degustacinė kelionė kolektyvams autobusu – Napoleono lobio paieška – dvariška puota – Teatralizuota ekskursija

Kelionė kolektyvams autobusu – pažintis su Žemaitija bei edukacija ir bandelių su lašinukais degustacija

Pažintinė verslo kelionė autobusu kolektyvams - Pėsčiųjų žygis – teatralizuota ekskursija – muziejus

Pažintinė verslo kelionė autobusu: Kintai – Vydūno muziejus – apyrankės edukacija – vikingų laikų maistas – vyno degustacija

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: “Milžinų pėdsakai Jurbarko krašte”