Savaitgalio pažintinė kelionė autobusu iš Vilniaus ir Kauno po Žemaitiją: akmenų muziejus - Apuolės piliakalnis ir kt.

liepos 31 – rugpjūčio 1
Kaina asmeniui 96€
 • Pradžia
 • Kelionės
 • Savaitgalio pažintinė kelionė autobusu iš Vilniaus ir Kauno po Žemaitiją: akmenų muziejus - Apuolės piliakalnis ir kt.
Grupė jau pilna. Dėl registracijos į rezervą, ar kitų klausimų rašykite - [email protected].

Šios pažintinės savaitgalio kelionės metu aplankysime Aštuonračio muziejuką, kur pamatysime pirmąją pasaulyje sukurtą savaeigę važiuoklę su aštuoniais ratais bei daugybę kitų su technika bei krašto istorija susijusių eksponatų. Dvasiškai atsigausime, pailsėsime  Energetinių labirintų ir geometrinių figūrų parke. Lankysimės viename iš įdomiausių ir geriausiai išlikusių, vėlyvojo klasicizmo laikotarpio, dvaro ansamblių Žemaitijoje – Renavo dvare.  Nuvyksime prie Truikinų šaltinio, kurio vanduo, pasak pasakojimų, turi gydomųjų savybių. Užkopsime į Apuolės piliakalnį. Ragausime tradicinius žemaitiškus patiekalus. Aplankysime Vaclovo Into akmenų muziejų ir parką Mosėdyje.


Išvykimas
2021 m. liepos 31 d. 07:00

Kelionės programa

Savaitgalio pažintinės kelionės pradžioje aplankysime Aštuonračio muziejuką. Tai vieta, nepaliekanti abejingų, mėgstama keliautojų iš Lietuvos ir svetur. Čia pamatysime senovinių baldų, gramofonų, radijo aparatų, pieno apdorojimo įrangos. Sodyboje stovi senovinė kalvė su daugybe kalvystės instrumentų. Muziejuje taip pat yra atskiros ekspozicijos, skirtos siuvėjo, batsiuvio, audėjos amatui, miškininkystei. Bene labiausiai smalsumą žadinantis eksponatas- technikos stebuklas – aštuonratis.

Pažintinę savaitgalio kelionę tęsime  atsinaujinusiame Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejuje, įsikūrusiame XIX a. vidurio architektūrinio ansamblio pastate, buvusioje dvaro muzikos mokykloje. Muziejaus gidas supažindins su Rietavo ir  kunigaikščio Oginskio dvaro istorija, muziejaus ekspozicijomis, papasakos apie Rietavo Oginskių įtaką Lietuvos politiniam ir kultūriniam gyvenimui, aprodys iki šių dienų išlikusius dvaro pastatus.

Pietūs: sriuba, karštas mėsos patiekalas. (Jeigu pietų atsisakote, arba norite vegetariško patiekalo, prašome registruojantis nurodyti, kitu atveju užsakoma bendra tvarka).

Savaitgalio pažintinę kelionės tęsime link Energetinių labirintų ir geometrinių figūrų parko. Parkas įkurtas 2009 m., čia įrengti 5 labirintai. Pasivaikščiosime šio parko labirintais, žiūrint į mandalą ”Gyvybės gėlelė”, būnant šalia merkabo ar kupolo. Čia dvasiškai tikrai atsigausime, pailsėsime. Sužinosime daug naudingos informacijos apie geometrines figūras ir jų poveikį mums. Vienas iš šeimininkų viską papasakos ir nukreips kur ir kaip vaikščioti. Įdomu tai, kad labirintai egzistavo jau prieš 4 000 metų.  Energetiniai labirintai turi tik vieną taką, vedantį į centrą ir vėl atgal. Jame nėra uždarų sienų. Kai eini labirintu, vis vingiuoji pirmyn ir atgal, sukdamas 180 laipsniu kiekvieną kartą, pereidamas į naują ratą. 

 Nakvynė viešbutyje.

Antra  diena

Po pusryčių viešbutyje  pažintinę savaitgalio kelionę tęsime  viename iš įdomiausių ir geriausiai išlikusių, vėlyvojo klasicizmo laikotarpio, dvaro ansamblių Žemaitijoje – Renavo dvare.  Ekskursijos metu susipažinsime su reprezentacinių salių išlikusiu autentišku interjeru ir įspūdinga biblioteka. Veidrodžių salėje pamatysime dvare buvusių paveikslų reprodukcijas, bibliotekoje buvusias Antano ir Felikso Renne knygas. Renavo dvaro parkas – vienas reprezentacinių Lietuvos parkų, įkurtas raiškiame reljefe, turintis gilią istorinę praeitį bei išsaugojęs pirmykštės gamtos pradą. Nedideliame rūmų parko parteryje iki mūsų dienų išliko nemažai egzotinių medžių. Dvaro gidas parodys, kur  auga storiausia Lietuvos eglė, kurios skersmuo 1,2 metro, ir liepa, ant kurios pasvirusio pagrindinio kamieno išaugusios šešios šakos tapo savarankiškais vertikaliais kamienais. 

Savaitgalio pažintinėje kelionėje keliausime prie Truikinų (arba Šmitos versmė) šaltinio Aleksandrijos kaime,  Šaltupio upokšnio krante. Šaltinis pasislėpęs tarp dviejų skardžių, duburyje yra dvi versmės: viena -  rusvai gelsva, kita -  šviesiai pilka, priklausomai nuo dugno smėlio. Pilkosios versmės „akis“ apie pusantro metro pločio, kita beveik dvigubai platesnė. Ankščiau kaimo žmonės šiame šaltinyje mirkė linus, o išaustos drobės buvo labai baltos. Pasak pasakojimų, ši versmė turėjusi gydomųjų savybių, įvairias ligas gydyti žmonės čia važiuodavo ir iš tolimesnių apylinkių. Religingi žmonės už jį dėkoja Dievui ir šventiesiems – netoli šaltinio jie įrengė spalvingas koplytėles. Truikinų šaltinis įrašytas į valstybės saugomų gamtos paveldo objektų sąrašą. Įsidėkite taros, jeigu norėtumėte įsipilti šio šaltinio vandens.

Vėliau pažintinės kelionės autobusu metu užkopsime į Apuolės  piliakalnį, gidas papasakos įdomių istorijų, legendų. Apuolės piliakalnis paskelbtas archeologijos paminklu, istoriniu - landšaftiniu draustiniu.  Apuolė – anksčiausiai rašytiniuose šaltiniuose paminėta gyvenvietė dabartinės Lietuvos Respublikos teritorijoje, paminėta 853 m. Rimberto kronikoje, minint švedų karių apgultį. 1253 m. Apuolės vardas Appule, Ampule vėl minimas kaip dalybų objektas tarp Kuršo vyskupo ir Livonijos ordino.

Vėliau šioje savaitgalio kelionėje autobusu vyksime pietauti, ragausime žemaitiškus tradicinius patiekalus- cibulynę, kastinį, šonkaulių šmotą. (Jeigu pietų atsisakote, arba norite vegetariško patiekalo, prašome registruojantis nurodyti, kitu atveju užsakoma bendra tvarka).

Savaitgalio pažintinės kelionės pabaigoje autobusu važiuosime į  Mosėdį. Aplankysime Respublikinį Vaclovo Into akmenų muziejų ir parką. Tai vienintelis toks muziejus Lietuvoje, jame eksponuojami įvairaus tipo Vaclovo Into atrinkti akmenys bei iš įvairiausių pasaulio vietų pargabenti augalai. Muziejus ir parkas įsikūręs abipus Bartuvos upės krantų, vaizdingame 14,5 ha slėnyje. Slėnyje – akmenų lauko ekspozicija su retų medžių ir augalų kolekcija bei poilsio aikštelėmis. Kalnelyje – akmeninių skulptūrų skveras. Muziejuje eksponuojama nemaža uolienų, atneštų į Mosėdį ir kitas Lietuvos vietas ledynmečiu, kolekcija, Lietuvos iškasenų, mineralų (brangakmenių, pus brangių akmenų) kolekcijos.

Pilni įspūdžių autobusu  keliausime namo.

Savaitgalio pažintinės kelionės autobusu kaina – 96 € asmeniui (kai gyvena dviese dviviečiame kambaryje, arba triese triviečiame kambaryje).

Į savaitgalio pažintinės kelionės autobusu kainą įskaičiuota: kelionė autobusu;  kelionės vadovo-gido paslaugos, kelionės programos kūrimas, rengimas ir derinimas, objektų apžiūra, darbuotojų pagalba kuriant ir įgyvendinant programą, 1 nakvynė viešbutyje.

Savaitgalio pažintinės kelionės autobusu Papildomiems mokamiems objektams (neprivalu į visus objektus eiti ar pietauti, tik registruojantis apie tai reikia pranešti, kitu atveju bus užsakoma ir Jūsų vardu):

 • Aštuonračio muziejus- 2 € asmeniui;
 • Įėjimas ir ekskursija „Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejuje -  1,5 € asmeniui;  senjorams, moksleiviams – 1 € asmeniui;
 • Pirmos dienos pietūs –  8 € asmeniui (sriuba+karštas patiekalas+gira arba vanduo) ;
 • Energetinių labirintų ir geometrinių figūrų parkas – 4 € asmeniui (2 € vaikams ir senjorams);
 • Renavo dvaras + gidas - 3 € asmeniui;
 • Žemaitiški pietūs (cibulynė, kastinys, šonkaulių šmotas) – 12 € asmeniui;
 • Respublikinis Vaclovo Into akmenų muziejus ir parkas su gidu- 3,50 -4  € asmeniui;  senjorams, moksleiviams, studentams –   1,50 -2 € asmeniui

Pastabos: Savaitgalio pažintinės kelionės ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali nežymiai keistis.

Savaitgalio pažintinės kelionės programą parengė: UAB Ingrida tours. Be autorių sutikimo, kelionės programą naudoti ar platinti draudžiama.

Pasiteiravimui apie savaitgalio pažintinę kelionę tel.: +37065556313 arba +37067727036, el.paštas – [email protected] arba [email protected]

Išvykimas


Savaitgalio pažintinės kelionės autobusu išvykimo vietos ir laikai (prieš kelionę gali būti patikslinti) :

07.00 val. Vilnius, Lukiškių a. prie šv. Apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčios.

08.30 val. Kaunas, Kauno pilis, automobilių stovėjimo aikštelė.

Ingrida Pociutė

Keliauti kviečia kelionių žinovė Ingrida Pociutė

 • Tik asmeniškai išbandytos turiningos kelionės
 • Kruopščiai parinkti, iki detalumo suplanuoti maršrutai
 • 98% visų klientų liko patenkinti arba labai patenkinti kelionėmis

Norėtumėte individualaus pasiūlymo ar papildomų paslaugų?

Peržiūrėjote pasiūlymus ir neradote tinkamo? Kreipkitės į mūsų konsultantą, kuris pagal Jūsų poreikius pateiks asmeninį pasiūlymą.

Parašykite mums


Daugiau kelionių

IŠSKIRTINIS VIETNAMAS (nuo šiaurės iki pietų) + POILSIS PRIE JŪROS (14d/13n)

Savaitgalio kelionė kolektyvui autobusu: vaistinės muziejus – Marso kanjonai - cepelinai

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: “Milžinų pėdsakai Jurbarko krašte”

Savaitgalio verslo kelionė kolektyvui autobusu – Panemunės keliu

Pažintinė – degustacinė kelionė kolektyvams autobusu – Rojaus keliu su žiobrių kepimu + dvariškas pyragas + meilės arbata

Pažintinė-edukacinė kelionė kolektyvams autobusu – po Pamario kraštą su žuvies degustacija

Degustacinė kelionė kolektyvams autobusu – Medaus degustacija – Sūrio degustacija – Vyno degustacija

Visokie nutikimai prie caro, tarpukariu ir pokariu – Arbatgėris su Kuršėnų vyniotiniu – alaus degustacija

Degustacinė kelionė kolektyvams ir jų vaikams autobusu į Latviją – Saldi kelionė