GAUJOS NACIONALINIO PARKO GROŽYBĖS! Lygatnė – vyno degustacija – Araišių parkas – Cėsis – Sigulda – Turaidos pilis

  • Pradžia
  • Kelionės
  • GAUJOS NACIONALINIO PARKO GROŽYBĖS! Lygatnė – vyno degustacija – Araišių parkas – Cėsis – Sigulda – Turaidos pilis

Pažintinės savaitgalio kelionės kolektyvams autobusu į Latviją metu stabtelsite privačioje – mažoje Latviško alaus darykloje, kur galėsite ne tik pamatyti alaus gamybos procesą, bet ir padegustuoti gaminius.  Toliau kelionę tęsite link Gaujos nacionalinio parko - didžiausio ir seniausio nacionalinio parko Latvijoje.  Vyksite į vadinamą „Latvijos Šveicarija“,aplankysite Turaidos pilį bei Livonijos Ordino pilį. Vyksite į devynių metrų gylyje po žeme įrengtą Bunkerį, tai paruošta slėptuvė vietos Latvijos komunistų valdžios elitui. Dalyvausite ekskursijoje po Cėsio miestą  bei pilį. Kelionės pabaigoje Jūsų lauks vyno degustacija, kur išimtinai ragausite tik sausus vynus, kurie pagaminti iš Latvijoje užaugintų vynuogių uogų.


Kelionės programa

1 diena.

Pažintinę savaitgalio kelionę kolektyvams autobusu į Latviją pradėsite nuo Latviško alaus degustacijos. Degustuosite 4-5 rūšių alų + užkandukai. Tai mažas – privatus alaus gamintojas. Savo fabrikėlį įkūręs viename iš namo pagalbinių pastatų. Išgirsite aludario pasakojimą bei apžiūrėsite kur laikomas alus ir kaip jis yra gaminamas. Prie pastato kur laikomas alus yra alaus čiaupas, vedantis tiesiai į vieną iš alaus brandinimo (laikymo) bakų. Po degustacijos ir apžiūros galėsite pakartoti atsukę “alaus kranelį”.

Savitarnos pietūs.

Pažintinės kelionės kolektyvams autobusu metu dar labiau pagilinsite pažintį su Gaujos nacionalinio parko grožybėmis aplankę Turaidos pilį. Tai – gotikinė pilis Gaujos nacionaliniame parke, ir dalis visame pasaulyje žinomo Turaidos muziejaus-rezervato (vienintelis toks muziejus Latvijoje). Apsilankę čia turistai visada pasijaučia lyg nukeliavę atgal į praeitį – unikalūs istoriniai statiniai ir nepaprastai graži gamta sukuria itin realistinį praeities atspindį. Muziejaus-rezervato 43,63 ha teritorijoje yra Turaidos mūrinė pilis, Turaidos Rožės atminimui skirta vieta, bažnyčia ir Bažnytkalnis, Liaudies dainų parkas ir dvaro ūkio centro statiniai. Pasivaikščiosite Liaudies dainų parke ir Dainų kalne, kur pastatytos skulptoriaus Indulio Rankos sukurtos skulptūros latvių tautinių dainų temomis. Nueisite iki prie senos liepos įrengtos atminimo vietos, kurioje pagerbiama Turaidos Rožė, mergina, kuri paaukojo savo gyvybę dėl meilės ir tapo legenda, įkūnijančia garbę, orumą ir ištikimybę.

Vėliau pažintinės savaitgalio kelionės kolektyvams į Latviją metu aplankysite Siguldos Livonijos ordino pilies, kuri buvo pastatyta 1207 m., griūvėsius.  Pabuvę pajausite kaip likusios sienos dvelkia viduramžiais. Kelsitės į bokštą, iš kur atsiveria puikus vaizdas į Gaujos nacionalinio parko slėnį.  Pilies liekanų centre įrengta šiuolaikiška scena, kur po atviru dangumi čia vyksta koncertai ir festivaliai, įskaitant Tarptautinį Siguldos operos muzikos festivalį.

Pažintinės kelionės kolektyvams autobusu met, stabtelsite prie Gutmanio olos - unikalaus urvo, išraižyto senais senais užrašais ant sienų, kuriuos paliko senieji keliautojai. Šiuo metu seniausias matomas užrašas – iš 1667 metų. Ola pradėjo formuotis prieš 10 000 metų, poledynmečio vandenims graužiantis į smiltainio uolas. Gūtmanio ola – išvertus iš vokiečių kalbos reiškia gero vyro olą.  Gutmanio ola asocijuojasi su tikra, 410 metų senumo meilės legenda apie Turaidos rožę.

Nakvynė viešbutyje.

 

2 diena

Po pusryčių viešbutyje vyksite į Lygatnę.

Pažintinės savaitgalio kelionės kolektyvams metu apsilankysite devynių metrų gylyje po žeme įrengtame Bunkeryje. Baiminantis branduolinio karo čia buvo paruošta slėptuvė vietos Latvijos komunistų valdžios elitui. Po apokalipsės jie iš čia būtų bandę vadovauti gyvenimui sugriautame ir radioaktyviai užterštame krašte. Jis unikalus, nes buvusioje TSRS ir net pasaulyje yra mažai taip gerai išsilaikiusių branduolinių slėptuvių ir dar su autentiškais to laikmečio eksponatais. Ši vieta buvo paruošta taip, kad joje būtų galima išgyventi kelis mėnesius po branduolinio karo. Joje buvo oro valymo įrenginiai, deguonies atsargos, įrengta vandentiekio bei kanalizacijos sistema, tiesioginis ryšys su Kremliumi, tarybiniams laikams būdinga valgykla ir miegamieji. Dėmesio verti ant sienų kabantys galimų įvykių planai ir žemėlapiai, vaizduojantys, kas atsitiktų sugriuvus Latvijos hidroelektrinių užtvankoms. Šiandien Lygatnės bunkeris – populiarus turizmo objektas.

Lytagnėje Jūsų lauks ir ekskursija su vietiniu gidu, kuris (-i) papasakos įdomią miestelio istoriją, o Jūs galėsite įsiamžinti prie uolų ir Gaujos upės, nuostabiame gamtovaizdyje. Lygatnė – unikali 20 a. pradžioje pastatyta darbininkų gyvenvietė, kurioje popieriaus fabriko vadovybė savo metu darė viską, kad darbininkams sukurtų geras gyvenimo sąlygas. Lygatnė išsidėsčiusi prie 6 kalvų. Kartu su fabriku išsivystė jo kaimas, kurio istorinis centras išliko iki šių dienų ir yra valstybinės reikšmės miesto plėtros paminklas. Sukurtas XIX amžiuje, vienintelis medinės architektūros ir pramoninės konstrukcijos ansamblis, harmoningai derinamas su vaizdinga gamta - kalnuotu reljefu, Lygatnės upe, Lustužo ir Anfabriko uolomis, kuriose yra urvų rūsiai.

Pietūs (sriuba+karštas patiekalas (paukštiena) + gaivinantis gėrimas. Vegetarai, arba jeigu atsisakote pietų prašome parašyti iš anksto.

Toliau pažintinės savaitgalio kelionės kolektyvams autobusu į Latviją metu aplankysite Araišių archeologijos muziejų. Archeologijos muziejų-parką sudaro IX-X a. įtvirtinta latgalių gyvenvietė, viduramžių pilies griuvėsiai ir Meitu sala su rekonstruotais bronzos amžiaus gyvenamaisiais namais. Muziejus apima 12 ha teritoriją Araišių ežero pakrantėje. Iš kitų panašių Europos muziejų Araišių archeologinis muziejus-parkas išsiskiria unikaliais archeologiniais radiniais, originalia rekonstrukcijų aplinka ir gerai išsilaikiusiu kultūriniu istoriniu Vidžemės kraštovaizdžiu. Čia galima apžiūrėti daugiau kaip 20 medinių namelių, esančių Araišių ežero salelėje, bei daugybę kultūrinių istorinių paminklų, įskaitant ir olandiško tipo vėjo malūną, pastatytą iš tinkuoto riedulių mūro, kurio skersmuo ties pagrindu yra 11 m., o viršūnėje – 6 m. Statinio aukštis – 12 m. Malūnas veikė iki pat I-ojo pasaulinio karo.

Toliau vyksite į viešbutį, įsikursite.

Po trumpos pertraukos dalyvausite naktinėje ekskursijoje su žibintais. Vaikščiodami po naktinį Cėsį, atrasite jo raganišką žavesį. Klausydami legendų, padavimų ir senovės pasakojimų, atskleisite miesto istorijos šydą.  Nešini viduramžių laikų žibintus, eisite akmenimis grįstomis miesto gatvėmis, apšviestais parkais ir aikštėmis. Paslaptingas, žavus vietinio gido pasakojimas paliks įspūdį.

Nakvynė viešbutyje.

 

3 diena

Vėlyvi pusryčiai, vyksite į Cėsio pilį, kur su gidu pasivaikščiosite po Pilies sodą, pamatysite pilies kontūrus iš kiemo pusės, pakilsite į Vakarinį bokštą, bei aplankysite senajį pietinį bokštą – buvusį kalėjimą. Muziejaus gidas papasakos įdomią pilies istoriją, legendas.

Pažintinėje savaitgalio kelionėje kolektyvams autobusu į Latviją vyksite į Kemerų nacionlinį parką ir lankysite Didįjį Kemerų raistą. Tai viena pagrindinių Kemerų apylinkių pelkių, po kuria formuojasi sieringi vandenys. Pelkės dirvožemyje yra mažai maisto medžiagų, jis rūgštus, daugelyje vietų itin drėgnas. Tokiomis atšiauriomis sąlygomis dauguma medžių nepajėgia išgyventi, todėl pelkėje pamatysite tik kelias jų rūšis – pušis ir beržus. Bet ir jie čia neužauga tokie dideli ir stori, kokie būtų augdami miške. Didysis Kemerų raisto takas leidžia lengvai ir saugiai susipažinti su šia, kartais sunkiai pasiekiama samanų, pelkių, pušelių, akivarų, tamsių ežeriukų ir gailių kvapo karalyste. Iš medinių lentų nutiestas takas vingiuoja dviem ratais. Mažasis ratas nuves iki pirmų gražiųjų ežerėlių, o didysis leis kraštovaizdžiu pasigrožėti iš viršaus, užlipus į apžvalgos bokštą. Didysis Kemerių raisto takas yra tapęs Latvijos fotografų mėgstama fotografavimo vieta neatsižvelgiant į tai, koks metų laikas ar oras. Pagal situaciją ekskursiją praves vietinis gidas (-ai).

Vėlyvi  pietūs (sriuba + karštas mėsos patiekalas).

Pažintinės savaitgalio kelionės kolektyvams autobusu į Latviją pabaigoje Jūsų lauks vyno degustacija, kur išimtinai ragausite tik sausus vynus, kurie pagaminti iš Latvijoje užaugintų vynuogių uogų. Tai vienas iš rečiausių ūkių Latvijoje, kur vyną raugina iš pačių gamintų vynuogių, naudojant biologišką ūkio metodą. Ūkis užsiima dviem mėgstamais darbais - vynininkyste ir avininkyste. Ūkis yra gražioje vietoje Tukumo prieigose, Engurės krašto Smardės valsčiuje. Šeima sumanė, kad vynuogių sodinukai galėtų pagrąžinti jai priklausančios žemės šlaitą. Sumanyta – padaryta! Pradėjo domėtis vynuogių auginimo galimybėmis Latvijoje, kur iš tiesų atsivėrė platus pasaulis ir daugelis įdomių dalykų, kurie paskatino tai būtinai išbandyti. Kai pamatė savo pirmą vynuogių lauką, vyndariams buvo aišku, kad jiems šis hobis patinka ir vynuogių auginimą pratęs.

Kupini įspūdžių keliausite namų link.

 

Kolektyvams pažintinės savaitgalio kelionės autobusu į Latviją kaina, kai keliauja 30 ir daugiau žmonių nuo 185 € asmeniui, (kai gyvena dviese dviviečiuose, arba trys triviečiuose kambariuose).

Kolektyvams pažintinės savaitgalio kelionės autobusu į Latviją kainą įskaičiuota: nakvynė su pusryčiais, kelionė autobusu, kelionės vadovo - gido paslaugos, kelionės programos rengimas ir derinimas.

Į kolektyvams pažintinės savaitgalio kelionės į Latviją kainą neįskaičiuota - kelionės sveikatos draudimas.

 

Kolektyvams pažintinės savaitgalio kelionės autobusu į Latviją, papildomiems mokamiems objektams - nuo 105 €. (alaus degustacija, ekskursija Lygatnėje, pietūs antrą dieną, vyno degustacija Lygatnėje,  ekskursija Cėsio pilyje + įėjimas į pilį, ekskursija su žibintuvėliais po naktinį Cėsio miestą, Senoji Siguldos pilis (įėjimas),Turaidos pilis, ekskursija sovietiniame bunkeryje, Araišių archeologijos muziejus, pietūs trečią dieną).

 

Kolektyvams pažintinės savaitgalio kelionės autobusu į Latviją, ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali keistis.  Kaina priklauso nuo išvykimo vietos, datos ir keliautojų skaičiaus.

Kolektyvams pažintinės savaitgalio kelionės autobusu į Latviją, programą parengė: UAB Ingrida tours. Be autorių sutikimo, kelionės programą naudoti ar platinti draudžiama.

Pasiteiravimui apie pažintinę savaitgalio kelionę į Latviją autobusu tel.: +37065556313 arba +37067727036, el.paštas – [email protected] arba [email protected]

 

Ingrida Pociutė

Keliauti kviečia kelionių žinovė Ingrida Pociutė

  • Tik asmeniškai išbandytos turiningos kelionės
  • Kruopščiai parinkti, iki detalumo suplanuoti maršrutai
  • 98% visų klientų liko patenkinti arba labai patenkinti kelionėmis

Norėtumėte individualaus pasiūlymo ar papildomų paslaugų?

Peržiūrėjote pasiūlymus ir neradote tinkamo? Kreipkitės į mūsų konsultantą, kuris pagal Jūsų poreikius pateiks asmeninį pasiūlymą.

Parašykite mums


Daugiau kelionių

Pažintinė dienos kelionė autobusu: Tėvo Stanislovo saugotuvės - ekskursija Kėdainiuose – Radvilų sarkofagai – midaus degustacija

Šilko keliu per Uzbekistaną (Uzbekiją). VIP turas (10d/9n)

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: Unikalus Žemaičių Kalvarijos istorinis paveldas.

Pažintinė verslo kelionė autobusu kolektyvams: Maironio tėviškė - dvaras - saulėgrąžų laukas - medinės tulpės dekoravimas

Savaitgalio degustacinė verslo kelionė kolektyvams į Latviją: Latviški sūriai - česnakų pasaulis - karamelė

Pažintinis dviračių turas kolektyvams į Juodkrantę

Pažintinė savaitgalio verslo kelionė autobusu: Vintažinių transporto priemonių muziejus – Renesanso epochos pilis - sūrių degustacija

5 (penkių) dienų kelionė į Sakartvelą (Gruziją)

Pažintinė verslo kelionė kolektyvams po Latviją: Nacionalinis parkas - Rododendrų žiedai - plaukimas upe